Моя уявна подорож історичними місцями України.

Мета: навчити учнів описувати історичні пам’ятки минулого на основі фото- та відеоматеріалів; розвивати вміння складати розповідь про пам’ятку на основі плану, показувати місцезнаходження історичних місць на карті, формувати хронологічну та просторову компетентності; виховувати почуття любові до рідного краю, держави. виховувати інтерес учнів до вивчення історії України.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу, форму­вання умінь і навичок.

Форма уроку: практичне заняття.

Навчально-методичне забезпечення. 1. Підручник. 2. Ілюстративний матеріал: фотографії та інші зображен­ня історико-культурних пам’яток України, де учні побували під час подорожей з батьками або про які прочитали у журналах, газетах та іншій літературі. 3. Дидак­тичні набори: плани характеристики історико-культурної пам’ятки; таблиці для проведення само- або взаємооцінювання.4. Карта України.

Випереджувальне завдання: Підготувати добірки зображень храмів, фортець, замків, палаців, парків, садів та інших історико-культурних пам’яток України та коротку розповідь про одну з пам’яток на власний вибір.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

Учитель перевіряє підготовку робочих місць учнів і готовність класу до уроку, об’єднує учнів у групи.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні ми з вами на практиці спробуємо здійснити уявну подорож історичними місцями України, згадавши вивчене на попередніх уроках.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Перегляд та обговорення презентації «Сім чудес України».

- о. Хортиця;

- Софія Київська;

- Софіївка;

- Хотинська фортеця;

- Херсонес Таврійський;

- Києво-Печерська лавра;

- Кам’янець-Подільський заповідник «Кам’янець».

2. Робота з картою.

Завдання: на карті України позначте місцезнаходження історичних пам’яток.

3. Виступи учнів .

Учитель: Наша уявна подорож продовжується. Далі екскурсоводами будуть учні класу, а слухачі будуть уважно слухати та дадуть відповіді на запитання: що вас вразило у розповіді найбільше? Чому? Чи хотіли б ви відвідати цю історичну пам’ятку?

Опишіть архітектурну споруду за планом:

1.Назва.

2.Рік та місце заснування.

3.Особливості (вигляд, склад, призначення).

4.Історичне значення. Ваше ставлення.

Після обговорення учні групи презентують споруди по черзі з використанням ілюстрацій та презентації на екрані, показують на карті України міста, де розташовані ці споруди, складають маршрут подорожі.

ІV. Підсумок уроку.

От і завершилася наша уявна подорож історичними місцями України. Впевнена, що ви добре засвоїли матеріал і маєте уявлення про найвизначніші історичні місця України.

Вправа «Продовжити речення» (учні по черзі висловлюють власну думку).

Найпрекраснішими спорудами України є…, тому що… .

Найвідомішими вулицями в нашій країні є…, тому що… .

Найгарнішими парками нашої держави є…, тому що… .

Найбільше мені сподобалась така споруда…, така вулиця…, такий парк... .

V. Виставлення оцінок.

Робота з таблицями оцінювання. Сомо- або взаємооцінювання.

VІ. Інструктаж з виконання домашнього завдання.

Написати невеликий твір «Історичне місце в Україні,яке я би хотів відвідати».