Klubas

Lietuvos šunų veislių knygoje nuo 1993 metų įregistruota daugiau nei 3000 anglų buldogų. Veislės populiarumas ypač buvo išaugęs prieš keletą metų, deja, kaip dažnai nutinka, tai išėjo ne į naudą veislei. Kai kurių veisėjų-daugintojų neatsakingas veisimas siekiant tik pelno, neatsižvelgiant į kalės ir šuniukų sveikatą, šuniukų perpardavinėjimas, machinacijos su kilmės dokumentais padarė daug žalos tiek požiūriui į anglų buldogų veislę ir veisėjus Lietuvoje, tiek Lietuvos veisėjų reputacijai tarptautiniu mastu.

Jau keletą metų internetinėje erdvėje (www.bulldogs.fan.lt) susibūrę Lietuvos anglų buldogų mylėtojai sva
rstė apie poreikį keisti situaciją ir būtinybę turėti savo veislės klubą. Šiemet keletas entuziastų galop „prinoko“ veiksmams ir 2010 m. rugsėjo 25 d. Šventojoje susirinko į Steigiamąjį susirinkimą, kuriame vieningai nusprendė steigti Lietuvos anglų buldogų mylėtojų klubą. Klubo tarybos nariais tapo Alina Smailienė (veislynas “Bolidas”), Laimutė Unikaitė, Aušra Miltenytė, Naglis Žegunis (veislynas “Gamtos išdaiga”), klubo prezidente išrinkta Edita Žeromskienė (veislynas “Albiono stebuklas).  2010 m. spalio 11 d. klubas buvo oficialiai įregistruotas Juridinių asmenų registre.

Norėtųsi, kad klubas taptų namais, kuriuose visada esi laukiamas, kur tau padės rasti atsakymus į kylančius klausimus, kur kartu pasidžiaugs ar pabus su tavim sunkią akimirką, nes auginant ar veisiant šunis pasitaiko visko. Tikiuosi, kad čia rinksis ir atviri žinioms žmonės, ir dar nepamiršę savo pradžios, turintys noro ir kantrybės dalintis savo sukauptomis žiniomis šiltam, jaukiam bendravimui, pagrįstam abipuse pagarba. O klubo branduolys tikisi, kad pavyks padėti pagrindus sėkmingai ilgametei klubo veiklai, gerinant anglų buldogų sveikatą, Lietuvos veisėjų reputaciją bei emocinę atmosferą parodų ringuose ir už jų. Tikime, kad visų mūsų pastangomis Lietuvoje buldogų mylėtojai galės džiaugtis sveikais augintiniais, puikiais parodų rezultatais bei kiekvienam naudingu bendravimu su bendraminčiais.