Дистанційне навчання дітей з особливими освітніми потребами

Навчання дітей з особливими освітніми потребами

Дистанційна форма роботи з дітьми з особливими освітніми потребами є зовсім новою. З початку карантину ми використовуємо онлайн-ресурси (мобільні додатки, електронну пошту, соціальні мережі тощо). За допомогою дистанційних технологій продовжуються онлайн заняття, відео-заняття з дітьми з особливими освітніми потребами, консультування та взаємодія з педагогами, проведення бесід та індивідуальних консультацій для батьків та учнів.

Для ефективності дистанційного навчання для дітей з особливими освітніми потребами педагоги Комунального закладу «Краснопавлівський ліцей» дотримуються чотирьох принципів: інтерактивності, диференціації, індивідуального підходу, пластичності, використовують в своїй роботі синхронне і асинхронне онлайн навчання. Синхронне – це коли відбувається онлайн заняття, асинхронне-коли вчитель записує відео урок і пересилає його батькам, щоб батьки разом із дитиною опрацьовували матеріал. Якщо у дитини немає Інтернету чи гаджетів, то класний керівник консультує батьків у телефонному режимі стосовно того, що вони можуть зробити на цьому рівні та дають домашні завдання.

У дистанційному навчанні батьки і педагоги – партнери. Тобто перша робота відбувається з батьками, а вже далі з дітьми. Адже інколи батьки стають каналом комунікації між учителем і учнем.

Є діти з особливими освітніми потребами, які будуть сидіти самостійно і виконувати завдання, але здебільшого самостійно не можуть, їм потрібна допомога дорослого. Тож потрібно знайти момент, коли батьки можуть сісти поруч із дитиною й допомагати виконувати завдання. Вчителі попередньо погоджують матеріал й наочності, які необхідні на онлайн-уроці і батьки все це готують. Наочний матеріал – це всі речі, які є вдома.

Заняття ми пропонуємо починати з того, що подобається дитині. Наприклад, якщо їй подобається малювати, то пробуємо спочатку встановити з нею комунікацію онлайн. Дитині справді потрібен час, щоб адаптуватися до онлайн-уроків, до того, що з нею буде говорити вчитель, який є фотографією на екрані. Всі онлайн-заняття проводяться в індивідуальній формі з урахуванням особливостей дитини за графіком, зручним для батьків. При проведенні дистанційних занять з дитиною дуже важливий зворотній зв'язок з батьками. Тому педагоги застосовують для батьків тестові завдання, телефонні дзвінки про дистанційне навчання. Батьки повідомляють чи сподобалось заняття, на що треба звернути увагу, вчителю зворотній зв'язок допомагає розуміти ситуацію в сім'ї.