KLAS '44 : 6-DAAGSE REIS NAAR BRETAGNE
Onze jaarlijkse reis ging dit jaar richting Bretagne in Frankrijk en dit van 2 juni tot en met 7 juni 2019.
Ons verblijfshotel was het hotel Cap Ouest, gevestigd in Plouescat met zicht op zee.
Het hotelcomlplex ligt in Finistère, de parel van Bretagne, met uitzicht op de prachtige Kernic-baai.
Op dag 2 bezochten we de conservenfabriek Algoplus en genoten we van het kustplaatsje Roscoff.
Met de kleine toeristentrein van Roscoff gingen we op verkenning in een klein stadje met karakter : de oude haven, schuilplaats van piraten, oud kapersnest met zicht op zee.
In de namiddag : een kleine begeleide rondvaart in de baai van Morlaix langs de schiereilanden Penn Al Lann en Barnénez.
We komen voorbij het Fort van Taureau, strenge bewaker van de ingang van de haven. We varen dan de rivier op, langs loverrijke oevers, enkele kastelen en charmante villa’s.
Op dag 3 een becommentarieerde toer van de Côte des Légendes: van Plouguerneau naar Goulven (Natura 2000 gebied) via Guisseny en Kerlouan.
Verhalen van strandrovers en plunderaars van wrakken, lokale geschiedenisssen.
Bezoek aan het dorp van zeewiervissers-boeren-vissers Menehan, gehucht van hutjes, genesteld in het hart van een chaos van granietrotsen.
In de namiddag geleid bezoek aan de côte d’Iroise.
Ontdek ook het anker van de Amoco Cadiz in Portsall waar een van de grootste olierampen en vervuiling ooit plaatsvonden.
Daarna geleid bezoek aan het Château de Kergroadez, de versterkte burcht van het Land van Léon ( leeuw) met een indrukwekkende architectuur.
Een duik in het leven van Frans III van Kergroadez…
Op dag 4 bezoek aan Morlaix met zijn viaduct en zijn huizen in Pondalez, uniek in de wereld.
Rondleiding in de parochie van Saint-Thégonnec. De ommuurde ruimte is een typisch Bretons architecturaal ensemble, bestaande uit vier onlosmakelijke elementen : monumentale ingang, de Calvarieberg, het knekelhuis en de kerk.
In de namiddag landen we op het plateau van de Kapucijnen, een heel belangrijke plaats in de geschiedenis van Brest.
Bezoek aan Brest : centrum, Pont de Recouvrance (hoogste hefbrug in Europa), de Tour Tanguy, het kasteel van gallo-romeinse oorsprong, versterkt door Vauban in de 17e eeuw.
Op dag 5 gaan we op verkenning naar het schiereiland Crozon, wild, prachtig en uitzonderlijk goed bewaard.
Daarna naar de Point de Pen-Hir, een echt beeldhouwwerk door de natuur gemaakt in wit kwarts, hangend over de zee van Iroise.
Daarna maken we kennis met het vakmanschap en de culinaire knowhow van de Bretoenen door een bezoek aan een ambachtelijke koekjesfabriek.
’s Namiddags naar Locronan, een klein stadje met karakter, helemaal in steen uitgehouwen. De granieten huizen , getuigen van de rijkdom van weleer,dienen vandaag als decor voor vele films en als werkplaats voor allerlei ambachtslieden …Een reis naar een andere tijd.
De laatste avond wordt afgesloten met folkloristische muziek en dans.
Voldaan van deze mooie reis met veel bezienswaardigheden, veel eten en drinken, zetten we 's anderendaags de lange terugweg in naar huis.
Hieronder een groepsfoto met de deelnemers