e-Biznes

Jak zarabiać w internecie ? Jak założyć e-biznes ? Proste sposoby.

Kroki jakie moim zdaniem należy wykonać by założyć e-Biznes

1. Zastanów się czym chciałbyś się zajmować. Czy to ma być Twoja własna firma, która ma działać wyłącznie w necie czy też ma to być dodatkowy kanał sprzedaży w istniejącej firmie. A może poprostu chcesz dorobić parę złotych ? To jest ważne, ponieważ jeśli ma to być Twój podstawowy biznes tym więcej musisz poświęcać czasu na rozwój Twojego e-biznesu i dokładnie planować kroki.

A może chcesz zarabiać jeszcze prostszymi sposobami ? Poprzez polecanie produktów swoim znajomym ? I zarabianiu na prowizji ? Może masz własną stronę hobbistyczną ? Nawet dzięki niej możesz troszkę dorobić.

2. Załóż konto w banku. Najlepiej w internetowym, ponieważ prowadzenie konta niejednokrotnie nic nie kosztuje, przelewy są bardzo tanie i zdecydowana większość internautów posiada takie konto co uławia rozliczenia. Np. można założyć konto w mBanku lub Inteligo. Możesz przyjmować także wpłaty kartą kredytową jeśli zarejestrujesz się np. w PayPalu.

3. Wykup własną domenę i/lub załóż własną stronę internetową. Małe co nieco o tym tutaj. Możesz skorzystać z gotowych szablonów stron w różnych cenach. Zaoszczędza to dużo czasu, nerwów i pieniędzy. Jeśli natomiast chcesz wszystko zrobić samemu zawsze możesz skorzystać z Google Page Creator. Nawet jeśli nie masz własnej strony możesz promować produkty lub strony poprzez dołączanie linków w stopkach swoich maili lub do wypowiedzi na forach lub blogach. Prowadząc blog możesz czasem wkomponować w tekst jakiś link do promowanego artykułu lub strony. Stronę możesz utrzymywać na darmowym serwerze - polecam świetny darmowy hosting na 000Webhoście.

4. Zapisz się także na darmowe newslettery opisujące różne aspekty działalności w e-biznesie:

  • darmowy newsletter CzasNaE-Biznes wyjaśniający podstawy e-biznesu. Zapisując się dostaniesz darmowe publikacje !
  • Możesz także dowiedzieć się wszystkiego od razu i kupić niedrogiego e-booka zamiast ślęczeć godzinami czekając na newslettery i uczyć się na własnych błędach.

5. Możesz zostać partnerem, któregoś z programów partnerskich (w skrócie: PP) i zarabiać naprawdę duże pieniądze. Program Partnerski to forma współpracy pomiędzy dwoma partnerami: właścicielem strony internetowej i sklepu internetowego. Za reklamowanie stron partnera dostajesz prowizję z reguły stałą kwotę lub % wartości zamówienia, które zostało złożone za Twoim pośrednictwem. Zapisując się do programu otrzymujesz własny link partnerski, więc zawsze wiadomo z czyjego polecenia na daną stronę wszedł dany klient. Programy partnerskie same dostarczają narzędzia, które pomagają promować swoje produkty i strony. Zazwyczaj na własnych stronach umieszcza się linki referencyjne do stron partnerów lub do ich ofert. Nie musisz mieć stron internetowych ! Linki partnerskie możesz dodawć do swoich zwykłych maili.

Sam niedawno przystąpiłem do kilku takich programów. Są one prowadzone bardzo profesjonalne i są znane w społeczności internetowej. Są to: Złote Myśli i cnebPoints. Poza tym partnerem możesz zostać także w takich instytucjach jak:

mBank

Allegro

Nowa Era w Zarabianu w Sieci

Platforma partnerska - Zarabiaj odrazu na 6 programach ! Więcej o tym jak stać się suuuuper zarabiającym partnerem opisano w e-booku. Wykorzystaj też darmowe materiały partnerskie:

Do jakich programów partnerskich się zapisać ? Na pewno do takich które współgrają lub są neutralne z treścią Twojej witryny. Raczej nie licz na to, że sprzedaż złote góry.  

6. No i przede wszystkim zacznij działać. Samo nic się nie zrobi. Leżąc na pewno nie rozruszasz swojego e-biznesu. Gdybyś miał/(a) problemy z motywcją możesz doładować się czytając odpowiednią literaturę.

7. Jak już założysz stronę to zarabiaj także na wyświetlaniu reklam dzięki np. Google AdSense (możesz także kliknąć na link na górze po prawej stronie by zapisać się do programu). O tym jak skutecznie zarabiać na AdSense możesz przeczytać tutaj i tutaj.

8. Masz już stronę ? Więc musisz zapewnić jej odpowiedni ruch. W końcu bez internautów Twoja strona nic nie znaczy, nie będzie odwiedzana ani nie będzie pokazywała się w statystykach. Dodaj bezpłatnie swoją stronę do wyszukiwarek by wyświetlała się w wynikach np. w Google, Yahoo, Gigablast. W ten sposób zwiększasz szansę na dodatkowy ruch na twojej stronie. Większy ruch = większa ilość odwedzin = większa sprzedaż/oglądalność. Jeśli chcesz dokładnie widzieć ile było odwiedzić zaimplementuj na swojej stronie liczniki Stat24 i Pagerank. Dzieki temu dodatkowo wzmacniasz pozycję swojej strony w wyszukiwarkach i zyskujesz dodatkowe wejścia. Rejestracja i korzystanie jest bezpłatne poza warunkiem umieszczenia linku czy też loga na swoich stronach. Polecam także ciekawy artykuł o optymalizacji i dodawaniu stron do katalogów.

9. Poczytaj bardzo interesujące artykuły na temat związane z powyższą tematyką. Kliknij tutaj.

Życzę Ci powodzenia !

P.S. Używając internetu tylko dla własnych potrzeb możesz sam zbierać nagrody i czerpać z tego korzyści.

Powrót do strony głównej tutaj.

Jak przewidzieć upadłość firmy ? - eBook

Komputery