Aktualności

2017.07.16 - pierwsze zdjęcia
2017.07.15 - Barte Kubkowski (Foka) wygrał OPEN wśród mężczyzna, a najlepszą kobietą była Gabriela Wójtowicz z Olsztyna

Komunikat końcowy Międzynarodowych :-)

VII JURAND Open Water Swimming

 Zawody rozegrano w dniu 15.07.2017 r., na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie, start o godz.11.00, temp powietrza 22oC, temp. wody 19oC, słonecznie, bezwietrznie

Sędzia główny: Janusz Sawicz.

Wystartowało 55 zawodników z Polski, Rosji i USA na dystansach: 300m (FUN RACE), 1200m (AMATOR, JUNIOR, NESTOR), 2400m (OPEN).

Zabezpieczenie wodne realizowali ratownicy WOPR Szczytno, Straży Rybackiej oraz KPP Szczytno, a medyczne Pani  Iwona Kłosińska

 Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy finansowym wsparciu Powiatu Szczycieńskiego, Urzędu Miasta Szczytno, Banku Spółdzielczego w Szczytnie i anonimowej osoby prywatnej (Panu Bernardowi Kayzerowi serdecznie dziękujemy), rzeczowym EFL, Allegro, Piekarni GS Rogalik oraz pomocy MOS Szczytno.

WYNIKI
kat.Open
miejsce imie nazwisko rok miasto czas
1 BARTŁOMIEJ KUBKOWSKI 1995 Olsztyn 25:54
2 MICHAŁ  MACNER 1999 Bielsko-B. 28:39
3 MARCIN RŻYSKI 1994 Olsztyn 30:12
4 GABRIELA WÓJTOWICZ 1995 Olsztyn 30:20
5 DANIEL PADUCH 1988 Mielec 30:27
6 ALEKSANDRA BEDNAREK 1998 Łódź 32:14
7 ANDRZEJ GOŁEMBIEWSKI 1986 Tczew/Toruń 32:44
8 MARIUSZ GABIEC 1958 Olsztyn 33:06
9 PIOTR KONOPACKI 1978 Olsztyn 34:17
10 DANIEL ŻÓŁTOWSKI 1975   34:27
11 WADIM EŻHKOV 1965 Kaliningrad 36:03
12 PIOTR MARKOWICZ 1967 Olsztyn 37:39
13 GRZEGORZ MÓWIŃSKI 1969 Olsztyn 38:39
14 ANNA ZALESKA 1988 Olsztyn 41:27
15 ZBIGNIEW SAJKIEWICZ 1957 Warszawa 41:57
16 ALEKSANDRA PRZYBYSZ 1982 Olsztyn 44:49
17 WOJCIECH CZUPRYN 1958 Warszawa 44:59
18 ADAM MATUSIAK vel MATUSZEWSKI 1974 Olsztyn 45:23
19 MARIUSZ GAWKOWSKI 1958 Warszawa 45:50
20 PIOTR ŁOPATA 1960 Warszawa 51:14
21 ARTUR WARCHOŁ 1971 Kuchary Królewskie 52:41
22 JAKUB JEZNACH 1992 Wołomin 1:05:45
kat. Nestor
miejsce imie nazwisko rok miasto czas
1 MARIUSZ GABIEC 1958 Olsztyn 16:14
2 ZBIGNIEW SAJKIEWICZ 1957 Warszawa 20:33
3 PIOTR GOLOMBEK 1967 Grudziądz 23:42
4 ZBIGNIEW ZIELIŃSKI 1954 Łomża 23:48
5 JERZY KOSIŃSKI 1962 Szczytno 32:02
1 MIROSŁAWA DEPTUŁA 1950 Elbląg 33:42
6 BERNARD KAYZER 1952 Stare Kiejkuty 38:27
kat. Amator
miejsce imie nazwisko rok miasto czas
1 BARTOSZ WOLAK 1994 Olsztyn 17:18
2 ADAM MACIĄG 1998 Szczytno 19:40
3 WOJCIECH KOSIŃSKI 1992 Gdańsk 20:16
4 ALAN BISTRON 1989 Płońsk 22:15
5 GRZEGORZ DYMACZ 1967 Hipolitów 23:38
1 AGNIESZKA KOWALCZYK 1988 Szczytno 25:35
6 FILIP JEZNACH 1992 Wołomin 31:38
7 KRZYSZTOF KRZAK 1974 Warszawa NU
kat. Junior
miejsce imie nazwisko rok miasto czas
1 JAKUB LEWANDOWSKI 2002 Elbląg 15:38
2 SZYMON KAPAŁA 2003 Olsztyn 15:39
1 KLAUDIA  TARASIEWICZ 2004 Warszawa 15:58
2 ZUZANNA ŁABAJ 2003 Olsztyn 16:55
3 ZUZANNA CIŻ 2002 Giżycko 18:11
4 JULIA  BOŻOMAŃSKA 2004 Ostrołęka 18:53
3 ADRIAN ROMEY 2005 Ostrołęka 19:00
4 JĘDRZEJ KŁOSIŃSKI 2004 Szczytno 22:09
5 INGA KAYZER 2005 Szczytno 33:56
kat. Fun Race
miejsce imie nazwisko rok miasto czas
1 RAFAŁ MAJKOWSKI 2003 Ostrołęka 04:01
2 RAFAŁ ŻÓŁTOWSKI 2005   04:33
3 IGOR  TYRKA 2005 Olsztyn 04:42
4 BARTOSZ KAPAŁA 2006 Olsztyn 04:57
5 MICHAŁ  KRUSZYŃSKI 2006 Olsztyn 05:28
6 TOBIASZ MATUSIAK vel MATUSZEWSKI 2007 Olsztyn 05:48
7 MICHAŁ  RŻYSKI 2006 Olsztyn 05:59
8 ALEX ROMEY 2006 Ostrołęka 06:00
9 ALICJA BOŻOMAŃSKA 2007 Ostrołęka 06:25
10 LENA ZWOLIŃSKA 2007 Giżycko 06:43
11 PIOTR TARASIEWICZ 2009 Warszawa 06:47

2017.06.19 - wpłyneły pierwsze zgłoszenia na VII JOWS
Zapraszamy do zapisów i startu.
Program zawodów - tradycyjny: 
godz. 9:00-10:45 rejestracja zawodników, badania lekarskie
godz. 11:00 start w kategorii FUN RACE
godz. 11:30 start w kategoriach OPEN, JUNIOR, NESTOR, AMATOR
godz. 13:00 wręczenie nagród dla najlepszych zawodników
godz. 13:30 zakończenie zawodów

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2016.07.19 - do katalogu ze zdjęciami dodano zdjęcia przesłane przez Pana Ryszarda Sielskiego
2016.07.18 - przepraszamy za 2 błędy w kategorii OPEN - miejsca 12 i 13 zostały zamienione oraz dopisane, pominięte 14 miejsce. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
2016.07.17 - pierwsze otrzymane zdjęcia autorstwa Joanny i Jana Badysiaków można obejrzeć tutaj
2016.07.16 - a w Szczytnie na JOWS bez niespodzianek w OPEN wygrali MISTRZOWIE (i MISTRZYNI)

Komunikat końcowy

VI JURAND Open Water Swimming

 Zawody rozegrano w dniu 16.07.2016 r., na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie, start o godz.11.00, temp powietrza 22oC, temp. wody 20oC, prawie słonecznie, bezwietrznie

Sędzia główny: Krzysztof Augustyniak.

Wystartowało 57 zawodników na dystansach: 300m (FUN RACE), 1200m (AMATOR, JUNIOR, NESTOR), 2400m (OPEN).

Zabezpieczenie wodne realizowali ratownicy WOPR Szczytno, Fundacji Autrimpus, a medyczne Panie lekarki Aldona Pawłowska i Iwona Kłosińska

 Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy finansowym wsparciu Powiatu Szczycieńskiego, Urzędu Miasta Szczytno, rzeczowym PZU Życie, ZPAV oraz pomocy MOS Szczytno.

WYNIKI

Kat. OPEN

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

KRZYSZTOF

PIELOWSKI

1991

Olsztyn

29,44

2

BARTŁOMIEJ

KUBKOWSKI

1995

Olsztyn

29,47

3

MONIKA

CZERNIAK

1992

Olsztyn

32,02

4

MIESZKO

PALMI-KUKIEŁKO

1993

Wiejsuny

32,02

5

GABRIELA

WÓJTOWICZ

1995

Olsztyn

32,27

6

PIOTR

DULSKI

1996

Kicin

35,19

7

REMIGIUSZ

GOŁĘBIOWSKI

1976

Warszawa

35,36

7

PAWEŁ

GREGOROWICZ

1974

Olsztyn

35,36

8

ADAM

KOZŁOWSKI

1980

Gołdap

37,07

9

TADEUSZ

GOŁEMBIEWSKI

1985

Poznań

38,07

10

PIOTR

KONOPACKI

1978

Olsztyn

39,15

11

MICHAŁ

KIERES

1984

Olsztyn

41,40

12

ANNA

ZALESKA

1988

Olsztyn

41,45

13

ZUZANNA

FERENC

2001

Suwałki

41,46

14

BARTOSZ

KUTNY

1986

Łomża

43,42

15

MICHAŁ

KOZIKOWSKI

1980

Olsztyn

43,53

16

JACEK

LENDZIAN

1973

Olsztyn

44,54

17

BOGDAN

MILEWSKI

1969

Olsztyn

45

18

ZBIGNIEW

SAJKIEWICZ

1957

Warszawa

48,52

19

PAWEŁ

ROKICKI

1965

Warszawa

49,05

20

WOJCIECH

CZUPRYN

1958

Warszawa

50,29

21

MARIUSZ

GAWKOWSKI

1958

Warszawa

55,06

22

ADAM

MATUSIAK vel MATUSZEWSKI

1974

Olsztyn

56,21

23

JACEK

TUROWSKI

1972

Olsztyn

58,01

24

JOANNA

DRZEWICKA

1976

Olsztyn

58,20

25

ANDRZEJ

ENGELMAYER

1964

Ustanów

1:00,39

26

PIOTR

WOJCIESZEK

1988

Warszawa

1:05,26

27

ROBERT

ROSŁANIEC

1971

Warszawa

1:06,06

28

IWONA

BARDZICKA

1954

Olsztyn

1:10,26

kat. JUNIOR

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

RADOSŁAW

WICIAK

2004

Olszyny

24,02

2

JĘDRZEJ

KŁOSIŃSKI

2004

Szczytno

25,36

1

WIKTORIA

TOPKA

2000

Iława

28,49

3

OSKAR

NAUMCZYK

2005

Szczytno

30,39

 kat. AMATOR

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

DOMINIKA

FILIPKOWSKA

1999

Pisz

19,06

1

MICHAŁ

RUSZCZYK

1999

Szczytno

20,52

2

JAKUB

BADYSIAK

1995

Szczytno

21,03

3

PAWEŁ

JAKUBOWSKI

1990

Lubawa

23,30

4

KONRAD

LISEWSKI

1999

Szczytno

25,36

5

TOMASZ

SZYMANOWSKI

1966

Morąg

28,19

2

AGNIESZKA

KOWALCZYK

1988

Szczytno

31,30

6

KAMIL

BEŁDYCKI

1985

Szczytno

37,14

kat. NESTOR

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

MARIUSZ

GABIEC

1958

Olsztyn

19,35

2

ZBIGNIEW

ZIELIŃSKI

1954

Kowary

29,04

3

MARCIN

CHARZYŃSKI

1963

Morąg

32,13

4

ZDZISŁAW

CHOROSZEWSKI

1947

Szczytno

33,26

5

PIOTR

ŁOPATA

1960

Warszawa

34,04

6

JERZY

KOSIŃSKI

1962

Szczytno

34,53

7

BERNARD

KAYZER

1952

Stare Kiejkuty

43,48

 kat. FUN RACE

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

RAFAŁ

MAJKOWSKI

2003

Ostrołęka

5,21

2

TOBIASZ

CZERNIAWSKI

2005

Szczytno

5,38

3

JULIA

BOŻOMAŃSKA

2004

Ostrołęka

5,56

4

ZBIGNIEW

SAJKIEWICZ

1957

Warszawa

6,09

5

MICHAŁ

NOWOCIEŃ

2005

Jakubowy Borek

8,18

6

RYSZARD

SIELSKI

1937

Warszawa

10,43

7

ALINA

WIECZORKIEWICZ

1941

Płońsk

14,43

8

TOBIASZ

MATUSIAK vel MATUSZEWSKI

2007

Olsztyn

NU

9

MACIEJ

WIELK

1987

Zabrze

NU

10

MARCIN

WIELK

1988

Ostrołęka

NU

11

MARTA

TOMCZUK

1994

Poznań

NW

 2016.07.13 - mamy zgłoszonych 22 zawodników, a temp. wody jest jeszcze przyzwoita (21). W dniu dzisiejszym wiceprezes K.Augustyniak udzielił wywiadu dla TVP Olsztyn.

2016.05.26 - Pozyskaliśmy pierwsze nagrody rzeczowe od PZU, któremu serdecznie dziękujemy
2016.05.15 - Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy udziale: 
- Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Szczytnie
- Miejskiego Ośrodka Sportu
i wsparciu finansowym Miasta Szczytno, Powiatu Szczycieńskiego oraz PZU organizuje w dniu 16.07.2016 r. od godz. 11:00 nad j. Domowym Dużym (plaża miejska) VI JOWS.
Podobnie jak w zeszłym roku JOWS jest częścią Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym 2016.

Zapraszamy do zapisów i startu.
Program zawodów: 
godz. 9:00-10:45 rejestracja zawodników, badania lekarskie
godz. 11:00 start w kategorii FUN RACE
godz. 11:30 start w kategoriach OPEN, JUNIOR, NESTOR, AMATOR
godz. 13:00 wręczenie nagród dla najlepszych zawodników
godz. 13:30 zakończenie zawodów
__________________________________________________________________________________________________________________________2015
2015.08.13 - to wkrótce długo trwało, ale w końcu są zdjęcia z JOWS autorstwa Jana Badysiaka - pobierz
2015.07.18 - i po zawodach. Komunikat końcowy poniżej, a zdjęcia wkrótce.

Komunikat końcowy

V JURAND Open Water Swimming

Zawody rozegrano w dniu 18.07.2014 r., na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie, start o godz.11.00,

temp powietrza 28oC, temp. wody 21oC, słonecznie, lekki wiatr.

Sędzia główny: Krzysztof Augustyniak.

Wystartowało 57 zawodników na dystansach: 300m (FUN RACE), 1200m (AMATOR, JUNIOR, NESTOR), 2400m (OPEN).

Zabezpieczenie wodne i medyczne realizowali ratownicy WOPR Szczytno oraz Pani doktor Aldona Pawłowska

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy finansowym wsparciu PZU Życie, Powiatu Szczycieńskiego, Urzędu Miasta Szczytno, Banku Spółdzielczego w Szczytnie oraz pomocy MOS Szczytno.

 WYNIKI

 Kat. OPEN

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

MARCIN

RŻYSKI

1994

Olsztyn

28,52

2

BARTŁOMIEJ

KUBKOWSKI

1995

Giżycko

28,59

3

KRZYSZTOF

OLLER

2000

Olsztyn

29,03

4

PAWEŁ

GREGOROWICZ

1974

Olsztyn

33,28

5

KRZYSZTOF

WORONKO

2002

Giżycko

33,41

6

MIKOŁAJ

JEDNASZEWSKI

2001

Olsztyn

34,28

7

MARIUSZ

GABIEC

1958

Olsztyn

34,58

8

PIOTR

KONOPACKI

1978

Olsztyn

37,03

9

PIOTR

MARKOWICZ

1967

Olsztyn

37,56

10

ANNA

PIEKUT

1988

Olsztyn

38,08

11

KAROLINA

KASPRZAK

1986

Olsztyn

38,19

12

BARTOSZ

KUTNY

1986

Łomża

38,54

13

SANDRA

KOPICZKO

1997

Giżycko

38,59

14

MAŁGORZATA

POLITO

1983

Olsztyn

39,05

15

WIKTORIA

WORONKO

2000

Giżycko

41,57

16

DAWID

ŁACH

1988

Olsztyn

41,59

17

MACIEJ

OGRODNIK

1997

Wrocław

42,06

18

IGOR

MAKAL

1979

Ełk

42,08

19

MACIEJ

KRACHER

1989

Warszawa

42,27

20

GRZEGORZ

MÓWIŃSKI

1969

Olsztyn

43,16

21

BARTOSZ

BOGDANOWICZ

1984

Białystok

43,29

22

BARTOSZ

WOLAK

1994

Olsztyn

44,31

23

MICHAŁ

PECOLD

1998

Wrocław

45,09

24

WOJCIECH

CZUPRYN

1958

Warszawa

47,06

25

KAROL

DZIEMIAN

1973

Olsztyn

47,14

26

MIROSŁAW

SZUTKIEWICZ

1969

Białystok

47,46

27

BOGUSŁAW

OGRODNIK

1965

Wrocław

48,56

28

TOMASZ

KOZŁOWSKI

1978

Tuchola

51,34

29

AGNIESZKA

KOWALCZYK

1988

Szczytno

56,14

30

RAFAŁ

WOLSKI

1973

Warszawa

1:07,46

 

MAREK

SŁYŻ

1962

Ełk

nw

kat. JUNIOR

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

WIKTORIA

TOPKA

2000

Iława

23,11

1

MAKSYMILIAN

KOPICZKO

2002

Giżycko

17,14

2

RADOSŁAW

WICIAK

2004

Olszyny

27,4

 kat. AMATOR

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

IZABELA

WICIAK

1969

Olszyny

37,33

1

JAKUB

BADYSIAK

1995

Szczytno

18,30

2

ANDRZEJ

JEDNASZEWSKI

1971

Olsztyn

21,56

3

WOJCIECH

KOSIŃSKI

1992

Gdańsk

22,29

4

PIOTR

GOLOMBEK

1967

Grudziądz

24,40

5

RYSZARD

HUZAR

1972

Malbork

25,17

6

PIOTR

MIECZKOWSKI

1985

Łomża

25,39

7

MARCIN

PARZYCH

1987

Kolno

27,59

8

MARIUSZ

POGORZELSKI

1975

Chorzele

31,38

9

JULIUSZ

KOSTRZEWSKI

1963

Warszawa

35,37

 

GRZEGORZ

ALZAK

1973

Radom

nw

 

PAWEŁ

CICHOCKI

1987

Przasnysz

nw

 

MACIEJ

REUT

1997

Iława

nw

 kat. NESTOR

miejsce

imie

nazwisko

rok

miasto

czas

1

BOŻENA

MIASOJEDOW

1954

Warszawa

38,44

1

MARIUSZ

GAWKOWSKI

1958

Warszawa

26,09

2

ZBIGNIEW

ZIELIŃSKI

1954

Łomża

26,15

3

TOMASZ

KLEPACKI

1956

Warszawa

26,20

4

WIESŁAW

DZIERGOWSKI

1963

Szczytno

29,21

5

MAREK

HASSO-AGOPSOWICZ

1948

Olsztyn

31,34

6

WIESŁAW

SZYMAŃSKI

1957

Nowe n/Wisłą

33,0

7

JERZY

KOSIŃSKI

1962

Szczytno

33,46

8

BERNARD

KAYZER

1952

Stare Kiejkuty

37,24

 FUN RACE

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

MACIEJ

WORONKO

2005

Giżycko

5,25

2

JULIA

GWAJ

2004

Suwałki

5,30

3

RYSZARD

SIELSKI

1937

Warszawa

8,5

4

ALINA

WIECZORKIEWICZ

1941

Warszawa

11,35

5

MICHAŁ

KOSIŃSKI

1990

Gdańsk

11,36

  

Puchar Warmii i Mazur

Kategoria I

m-ce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

MARCIN

RŻYSKI

1994

Olsztyn

28,52

2

BARTŁOMIEJ

KUBKOWSKI

1995

Giżycko

28,59

3

KRZYSZTOF

OLLER

2000

Olsztyn

29,03

1

SANDRA

KOPICZKO

1997

Giżycko

38,59

2

WIKTORIA

WORONKO

2000

Giżycko

41,57

4

MACIEJ

OGRODNIK

1997

Wrocław

42,06

5

BARTOSZ

WOLAK

1994

Olsztyn

44,31

6

MICHAŁ

PECOLD

1998

Wrocław

45,09

 Kategoria II

m-ce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

ANNA

PIEKUT

1988

Olsztyn

38,08

2

KAROLINA

KASPRZAK

1986

Olsztyn

38,19

1

BARTOSZ

KUTNY

1986

Łomża

38,54

3

MAŁGORZATA

POLITO

1983

Olsztyn

39,05

2

DAWID

ŁACH

1988

Olsztyn

41,59

3

MACIEJ

KRACHER

1989

Warszawa

42,27

4

BARTOSZ

BOGDANOWICZ

1984

Białystok

43,29

4

AGNIESZKA

KOWALCZYK

1988

Szczytno

56,14

 Kategoria III

m-ce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

PAWEŁ

GREGOROWICZ

1974

Olsztyn

33,28

2

PIOTR

KONOPACKI

1978

Olsztyn

37,03

3

PIOTR

MARKOWICZ

1967

Olsztyn

37,56

4

IGOR

MAKAL

1979

Ełk

42,08

5

GRZEGORZ

MÓWIŃSKI

1969

Olsztyn

43,16

6

KAROL

DZIEMIAN

1973

Olsztyn

47,14

7

MIROSŁAW

SZUTKIEWICZ

1969

Białystok

47,46

8

TOMASZ

KOZŁOWSKI

1978

Tuchola

51,34

9

RAFAŁ

WOLSKI

1973

Warszawa

1:07,46

 Kategoria IV

m-ce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

MARIUSZ

GABIEC

1958

Olsztyn

34,58

2

WOJCIECH

CZUPRYN

1958

Warszawa

47,06

3

BOGUSŁAW

OGRODNIK

1965

Wrocław

48,56

 

2015.07.16 - temp. wody - 18 stopni C
2015.07.09 - przyjezdnych informujemy, że parkowanie na Placu Juranda nie będzie możliwe. Samochód można zostawić na parkingach: przy Kauflandzie (53.563777, 20.986586), przy ulicy Andersa (53.564619, 20.989934) i kilka samochodów przy ulicy Kościuszki (53.564931, 20.987509)
2015.07.06 - temp. wody - 27 stopni C
2015.06.25 - PZU stało się naszym głównym partnerem w organizacji JOWS
                 - wpłynęły pierwsze zgłoszenia udziału
2015.06.19 - zachęcamy do śledzenia także http://www.masters.olsztyn.pl/pwim/
2015.03.25 - Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy udziale: 
- Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Szczytnie
- Miejskiego Ośrodka Sportu
i wsparciu finansowym Powiatu Szczycieńskiego, Miasta Szczytno organizuje w dniu 18.07.2015 r. od godz. 11:00 nad j. Domowym Dużym (plaża miejska) jubileuszowe, już V JOWS.
W tym roku JOWS jest częścią Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym 2015.

Zapraszamy do zapisów i startu.
Program zawodów: 
godz. 9:00-10:45 rejestracja zawodników, badania lekarskie
godz. 11:00 start w kategorii FUN RACE
godz. 11:30 start w kategoriach OPEN, JUNIOR, NESTOR, AMATOR
godz. 13:00 wręczenie nagród dla najlepszych zawodników
godz. 13:30 zakończenie zawodów
__________________________________________________________________________________________________________________________2014
2014.07.28 - ... i drugie zdjęcia Bogdana zostały wrzucone do tego samego folderu
2014.07.19 - Pierwsze zdjęcia Bogdana
2014.07.19 - no i już po. Pierwszy raz zawody były we wspaniałych warunkach atmosferycznych - ciepło, słonecznie, brak wiatru.

 Komunikat końcowy

IV JURAND Open Water Swimming

Zawody rozegrano w dniu 19.07.2014 r., na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie, start o godz.11.00,

temp powietrza 29oC, temp. wody 24oC,słonecznie, bezwietrznie

Sędzia główny: Tomasz Pakuła.

Wystartowało 39 zawodników na dystansach: 300m (FUN RACE), 1200m (AMATOR, JUNIOR, NESTOR), 2400m (OPEN). Z powodów błędu geodety wszystkie dystanse były znacznie większe (ok.1500m i 3000m).

WYNIKI

Kategoria OPEN

 

miejsce

imię

Nazwisko

rok

miasto

czas

1

MACIEJ

ZEMBRZUSKI

1992

Olsztyn

43:40

2

SANDRA

KOPICZKO

1997

Giżycko

49:38

3

DAWID

ŁACH

1988

Olsztyn

50:36

4

KAROLINA

KASPRZAK

1986

Olsztyn

50:42

5

JACEK

LENDZIAN

1973

Olsztyn

51:38

6

MAŁGORZATA

POLITO

1983

Olsztyn

51:46

7

WOJCIECH

KOSIŃSKI

1992

Gdańsk

58:06

8

DANIEL

KOPCZYŃSKI

 

Gdynia

1:03:02

9

MAGDALENA

KOPACZ

 

Gdynia

1:07:38








 

Kategoria NESTOR

 

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1M

ZBIGNIEW

ZIELIŃSKI

1954

Łomża

32:10

2M

TOMASZ

KLEPACKI

1956

Warszawa

32:29

3M

ZDZISŁAW

CHOROSZEWSKI

1947

Szczytno

38:43

4M

WIESŁAW

SZYMAŃSKI

1957

Nowe n/Wisłą

39:15

5M

MAREK

HASSO-AGOPSOWICZ

1948

Olsztyn

40:17

6M

JERZY

KOSIŃSKI

1962

Szczytno

43:31

7M

WŁODZIMIERZ

JANCZEWSKI

1952

Ostrołęka

49:07

8M

STEFAN

JANKOWSKI

1938

Szczytno

1:00:23

 

 

 

 

 

 

Kategoria JUNIOR

 

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

Czas

1M

JĘDRZEJ

WĄSOWSKI

2000

Olsztyn

21:20

2M

MARCIN

KŁAK

2001

Szczytno

23:10

3M

KRZYSZTOF

WORONKO

2002

Giżycko

24:28

1K

WIKTORIA

WORONKO

2000

Giżycko

25:43

2K

WIKTORIA

TOPKA

2000

Iława

32:00

4M

JĘDRZEJ

KŁOSIŃSKI

2004

Szczytno

39:35

 

 

 

 

 

 

Kategoria AMATOR

 

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

Czas

1M

PATRYK

PONIATOWSKI

1990

Szczytno

22:50

2M

MACIEJ

REUT

1997

Iława

27:56

3M

PIOTR

GOLOMBEK

1967

Grudziądz

32:24

1K

AGNIESZKA

KOWALCZYK

1988

Szczytno

35:16

4M

MAREK

GAPIŃSKI

1988

Olsztyn

35:28

5M

JULIUSZ

KOSTRZEWSKI

1963

Warszawa

44:10









 

Kategoria

Fun Race

 

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

Czas

1

MAKSYMILIAN

KOPICZKO

2002

Giżycko

4:36

2

IGOR

TECLAW

2003

Szczytno

5:00

3

JAKUB

CEDROWSKI

2003

Giżycko

5:19

4

RAFAŁ

MAJKOWSKI

2003

Ostrołęka

5:23

5

IWO

CHOROSZEWSKI

2004

Szczytno

5:35

6

AGNIESZKA

SOLARSKA

1996

Szczytno

5:55

7

MACIEJ

WORONKO

2005

Giżycko

6:34

8

RYSZARD

SIELSKI

1937

Warszawa

10:26

9

ALINA

WIECZORKIEWICZ

1940

Płońsk

12:00

10

JAKUB

BADYSIAK

1995

Szczytno

12:01








2014.07.17 - temp. wody w j.Domowym Dużym - 23 stopnie Celsjusza
2014.07.11 - Już możemy oficjalnie potwierdzić, że PZU jest sponsorem JOWS
2014.07.09 - po wysłanym zaproszeniu do udziału w JOWS do wszystkich warmińsko-mazurskich posłów i radnych sejmiku wojewódzkiego dostaliśmy na razie jedną odpowiedź:

Dziękuję Panie Prezesie za informację o tej ważnej imprezie.

   Poprzedniego dnia będę obecny na otwarciu Dni i Nocy Szczytna i zorientuję się,

czy będę mógł zostać na sobotę,na obserwację wspomnianych zawodów.

   Tak czy inaczej- proszę o przyjęcie życzeń udanej imprezy.

      Z ciepłymi pozdrowieniami,

                                                            Prof. dr hab. Tadeusz Iwiński

                                                         Poseł Ziemi Warmińsko-Mazurskiej

2014.07.09 - do sponsorów JOWS dołaczy PZU
2014.07.01 - Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy udziale:
- Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Szczytnie
- Miejskiego Ośrodka Sportu
i wsparciu finansowym Powiatu Szczycieńskiego, Miasta Szczytno i Banku Spółdzielczego w Szczytnie organizuje
w dniu 19.07.2014 r. od godz. 11:00 nad j. Domowym Dużym (plaża miejska) kolejne, już IV JOWS.
Zapraszamy do zapisów i startu.
Program zawodów:
godz. 9:00-10:45 rejestracja zawodników, badania lekarskie
godz. 11:00 start w kategorii FUN RACE
godz. 11:30 start w kategoriach OPEN, JUNIOR, NESTOR, AMATOR
godz. 13:00 wręczenie nagród dla najlepszych zawodników
godz. 13:30 zakończenie zawodów
__________________________________________________________________________________________________________________________
2013.07.21 - kolejne zdjęcia Janka i Bogdana
2013.07.21 - zdjęcia autorstwa Pawła Karczewskiego dostępne są na stronie: http://www.flickr.com/photos/360d-pl/sets/72157634724698800/

2013.07.20 - Komunikat końcowy zawodów:
Zawody rozegrano na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie. Start o godz.11.00, temp powietrza 20oC, temp. wody 21oC, Sędzia główny: Tomasz Pakuła.
Startowało 37 zawodników (+2 poza konkurencją). Zabezpieczenie zawodów realizowali ratownicy WOPR Szczytno i Fundacji Autrimpus.
Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy finansowym wsparciu Powiatu Szczycieńskiego, PZU, Banku Spółdzielczego w Szczytnie, pomocy Piekarni Rogalik w Szczytnie, Restauracji Arkadia w Rozogach, Pana Jana Tomaszewskiego, Miodów Leśnodworskich Jacka Pieńkosa i MOS Szczytno. Wszystkim im bardzo serdecznie dziękujemy.za pomoc.

WYNIKI
Kategoria FUN RACE
miejsceimienazwiskorokmiastoczas
1MARCINKŁAK2001Szczytno4:26.0
2KRZYSZTOFWORONKO2002Giżycko4:48.0
3MAKSYMILIANKOPICZKO2002Giżycko4:48.2
4JAKUB
CEDROWSKI2002Giżycko5:52.0
5WOJCIECHSZYMAŃSKI2000Gdańsk6:14.0
6RADOSŁAW
WICIAK2004
Olszyny7:13.0
7MACIEJKALISZEWSKI1991
Szczytno7:13.1

Dystans 1200m
miejsce    imie    nazwisko            rok ur.    miasto   
1        JĘDRZEJ    WĄSOWSKI     2000    Olsztyn       0:19,32
2        WIKTORIA    ŁUKASIK        1999    Giżycko      0:19,45
3        MARIUSZ    GABIEC           1958    Olsztyn       0:19,57

4        MICHAŁ     RUSZCZYK        1999    Szczytno    0:19,57
5        MARIA    ŻEMAJTIS             2000    Giżycko     0:20,00
6        SANDRA     KOPICZKO       1997    Giżycko     0:21,05
7        MATEUSZ    BARGLOWSKI 1998    Brodnica    0:21,48
8        KAROL    MURACH             1992    Szczytno   0:22,20
9        ZBIGNIEW    SAJKIEWICZ   1957    Warszawa  0:24,30
10      GRZEGORZ    ALZAK          1973    Radom       0:25,07
11      WIKTORIA    WORONKO     2000    Giżycko     0:25,14
12      TOMASZ    KLEPACKI         1956    Warszawa  0:30,42
13      ANDRZEJ    KIETLIŃSKI      1952    Warszawa   0:31,32
14      RYSZARD    SIELSKI          1937    Warszawa   0:36,02
15      ADAM     SOCHACKI          1990    Olsztyn       0:37,38
16      JERZY    KOSIŃSKI            1962    Szczytno     0:37,56
17      JULIUSZ    KOSTRZEWSKI 1963    Warszawa    0:38,09
18      PAWEŁ     WRÓBEL          1977    Olsztyn        0:38,10
19      ZDZISŁAW  CHOROSZEWSKI    1947    Szczytno    0:39,25
20      BOGUSŁAW     ZGOŁA       1964    Romany      0:46,06
21      ALINA  WIECZORKIEWICZ  1940    Płońsk        0:57,58

Kategoria AMATOR
miejsceimienazwiskorokmiastoczas
1KAROLMURACH1992Szczytno0:22.20
2GRZEGORZALZAK1973Radom0:25.07
3ANDRZEJKIETLIŃSKI1952
Warszawa0:31.32
4ADAM
SOCHACKI1990
Olsztyn0:37.38
5JULIUSZKOSTRZEWSKI1963
Warszawa0:38.09
6PAWEŁ
WRÓBEL1977
Olsztyn0:38.10
7BOGUSŁAWZGOŁA1964
Romany0:46.06

Kategoria JUNIOR
miejsceimienazwiskorokmiastoczas
1MJĘDRZEJWĄSOWSKI2000
Olsztyn0:19.32
1KWIKTORIAŁUKASIK1999Giżycko0:19.45
2M
MICHAŁ
RUSZCZYK1999
Szczytno0:19.57
2KMARIA
ŻEMAJTIS2000
Giżycko0:20.00
3K
SANDRAKOPICZKO1997
Giżycko0:21,05
3M
MATEUSZ
BARGLOWSKI1998
Brodnica0:21,48
4K
WIKTORIAWORONKO2000
Giżycko0:25,14

Kategoria NESTOR
miejsceimienazwiskorokmiastoczas
PKMARIUSZGABIEC1958
Olsztyn0:19.57
1MZBIGNIEWSAJKIEWICZ1957Warszawa0:24.30
2M
TOMASZ
KLEPACKI1956
Warszawa0:30.42
3MRYSZARD
SIELSKI1937
Warszawa0:36.02
4M
JERZYKOSIŃSKI1962
Szczytno0:37,56
5M
ZDZISŁAW
CHOROSZEWSKI1947
Szczytno0:39,25
4K
ALINAWIECZORKIEWICZ1940
Płońsk0:57,58

Dystans 2400m - kategoria OPEN
lp    imie    nazwisko                         rok ur.    miasto        czas
1    PIOTR IŁENDO                    1993    Białystok        0:32,29
2    MARCIN RŻYSKI                 1994    Olsztyn           0:32,33
3    MARIUSZ GABIEC              1958    Olsztyn           0:39,57

4    NORBERT    NOWICKI         1996    Pisz                 0:44,40
PK    ZBIGNIEW SAJKIEWICZ  1957    Warszawa      0:49,16
5    MAŁGORZATA POLITO       1983    Olsztyn            0:50,38
6    KAROL DZIEMIAN                1973    Olsztyn            0:57,15
7    SYLWIA LUTOMSKA            1985    Olsztyn           0:59,00
8    MACIEJ LEMAŃCZYK         1977    Olsztyn            0:59,55
9    JADWIGA GRABANIA          1992    Olsztyn           1:04,05
10    MAREK BULSKI                  1982    Bartoszyce    1:08,51

2013.07.17 - temperatura wody: 21oC, przybyły dwa zgłoszenia
2013.07.16 - są już 22 zgłoszenia (7 open, 4 nestor, 3 amator, 3 junior, 5 fun race), a wsparcia udzielili nam: Restauracja ARKADIA w Rozogach, Piekarnia Rogalik, Miody Leśno Dworskie, Amsat.
                       Temperatura wody: 20oC (dzisaj rano)
2013.07.11 - Mamy już  9 zgłoszeń (2 open, 3 nestor, 2 amator, 1 junior, 1 fun race)
2013.07.07 - Wpłynęły pierwsze dwa zgłoszenia udziału:

  1/ Alina WIECZORKIEWICZ  1940 WMT Warszawa     start w kat. nestor

  2/ Ryszard  SIELSKI                   1937 WMT Warszawa     start w kat. nestor

 
2013.07.05 - zbilansowaliśmy organizację zawodów dzięki PZU i Bankowi Spółdzielczemu w Szczytnie. Teraz już tylko czekamy na zgłoszenia uczestrników.
 
2013.06.01 - to już pewne, że Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy udziale:
- Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Szczytnie
- Miejskiego Ośrodka Sportu
- Fundacji Autrimpus w Szczytnie
i wsparciu finansowym Powiatu Szczycieńskiego, PZU i Banku Spółdzielczego w Szczytnie organizuje w dniu 20.07.2013 r. od godz. 11:00 nad j. Domowym Dużym (plaża miejska) kolejne III JOWS.
Program zawodów:
godz. 9:00-10:45 rejestracja zawodników, badania lekarskie
godz. 11:00 start w kategorii FUN RACE
godz. 11:30 start w kategoriach OPEN, JUNIOR, NESTOR, AMATOR
godz. 13:00 wręczenie nagród dla najlepszych zawodników
godz. 13:30 zakończenie zawodów
 
2013.03.15 - Zaprosiliśmy Panią Emilię Raszyńską (I wicemiss Polski z 1999r.) i Pana Mariusza Czerkawskiego (najlepszy polski hokeista) do udziału w JOWS. Uzyskaliśmy zapewnienie, że jeżeli będą w Polsce, to z przyjemnością zaszczycą nas swoją obecnością na JOWS.

2013.03.01 - Miasto nie widzi potrzeby takich imprez jak JOWS. Pamiętajmy o tym przy wyborach

Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie JOWS przez miasto i powiat
________________________________________________________________________________________________________________________________
2012.12.20- w numerze 3/2012 Pływania ukazał się artykuł pozytywnie opisujący JOWS. Opisane były tylko dwa przedsięwzięcia organizowane na wodach otwartych (drugim był maraton Gdynia-Hel).

2012.07.21 - Komunikat końcowy zawodów i zdjęcia1:
Zawody rozegrano na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie. Start o godz.11.00, temp powietrza 18oC, temp. wody 19oC, Sędzia główny: Tomasz Pakuła.
Startowało 39 zawodników. Zabezpieczenie realizowali ratownicy WOPR Szczytno i Fundacji Autrimpus.
Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy finansowym wsparciu Powiatu Szczycieńskiego, Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Koła Łowieckiego Knieja w Szczytnie, ZELBO Szczytno, Hurtowni Przemysłowej Adama Kowalskiego oraz rzeczowym PZU Życie w Olsztynie, Starostwa Powiatowego, Piekarni Rogalik w Szczytnie, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego,Pani Poseł Beaty Bublewicz oraz pomocy MOS Szczytno. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
WYNIKI
Kategoria OPEN
lp imie nazwisko rok miasto czas
1 KRZYSZTOF PIELOWSKI 1991 Olsztyn 29:59.7
2 MARCIN RŻYSKI 1994 Olsztyn 31:46.2
3 MONIKA CZERNIAK 1992 Olsztyn 32:25.5
4 KAROLINA KUZAWIŃSKA 1993 Płock 34:45.8
5 DOMINIKA SZMIT 1995 Olsztyn 36:24.7
6 TADEUSZ GOŁEMBIOWSKI 1985 Tczew 36:50.3
7 JAKUB BADYSIAK 1995 Szczytno 38:11.4
8 MICHAŁ KOSIŃSKI 1990 Szczytno 39:22.0
9 DAWID ŁACH 1988 Olsztyn 39:35.1
10 WIESŁAW BAR 1970 Warszawa 39:46.6
11 BASTIAN CIBOROWSKI 1995 Pisz 41:24.3
12 MACIEJ KALISZEWSKI 1991 Szczytno 41:43.0
13 ANNA GOŹDZIEJEWSKA 1967 Olsztyn 42:08.3
14 JACEK LENDZIAN 1973 Olsztyn 42:53.5
PK ZBIGNIEW SAJKIEWICZ 1957 Warszawa 44:40.6
15 WOJCIECH MAŁEK 1975 Warszawa 46:13.3
16 MAREK BULSKI   Bartoszyce 50:33.3
17 ALEKSANDRA HARPAK 1985 Olsztyn 52:14.8
18 SYLWIA LUTOMSKA 1985 Olsztyn 56:24.8
19 MICHAŁ DYMICKI 1975 Warszawa 56:42.3
  KAROL MURACH 1992 Szczytno nu
  PIOTR BRZOZOWSKI 1981 Miłomłyn nw
  FRANCISZEK BRZOZOWSKI 1992 Miłomłyn nw
  BŁAŻEJ SZMIT 1994 Olsztyn nw
  TOMASZ LIK 1973 Olsztyn nw
Kategoria Nestor
nr.start. imie nazwisko rok miasto czas
1M MARIUSZ GABIEC 1958 Olsztyn 18:49.6
2M ZBIGNIEW SAJKIEWICZ 1957 Warszawa 21:41.6
3M TOMASZ KLEPACKI 1956 Warszawa 29:06.2
1K BOZENA MIASOJEDOW 1954 Warszawa 38:20.8
2K ALINA WIECZORKIEWICZ 1940 Płońsk 50:45.0
  RYSZARD SIELSKI 1937 Warszawa nw
Kategoria JUNIOR
nr.start. imie nazwisko rok miasto czas
1M NORBERT  NOWICKI 1996 Pisz 18:49.0
2M CEZARY ZIELIŃSKI 1997 Giżycko 18:50.7
1K SANDRA  KOPICZKO 1997 Giżycko 18:51.9
3M KONRAD PIWOWARSKI 1998 Szczytno 19:02.6
4M EMIL BARNOWSKI 1998 Szczytno 28:04.4
  PATRYK MIKOŁAJEWSKI 1997 Szczytno nw
  SZYMON CABAN 1995 Szczytno nw
  MICHAŁ  RUSZCZYK 1999 Szczytno nw
  MAJA MISZKIEWICZ 1998 Szczytno nw
  ALEKSANDRA JASIANEK 1998 Szczytno nw
Kategoria FUN RACE
nr.start. imie nazwisko rok miasto czas
1 MARCIN KŁAK 2001 Szczytno 4:55.9
2 WIKTORIA WORONKO 2000 Giżycko 5:21.2
3 KRZYSZTOF WORONKO 2002 Giżycko 5:41.2
4 RYSZARD SIELSKI 1937 Warszawa 6:52.3
5 RAFAŁ CZARNECKI 1987 Elbląg 7:31.5
6 MACIEJ WOJCIECHOWSKI   Szczytno 8:09.2
7 ZUZANNA KANIA 2002 Szczytno 8:19.5
8 JERZY KOSIŃSKI 1962 Szczytno 8:45.5
9 BOGUSŁAW  ZGOŁA 1964 Romany 8:53.9
2012.07.18 - w dniu dzisiejszym woda miała 16C... na plaży w Jelitkowie, a w j.Domowym Dużym w Szczytnie aż 20C
2012.07.17 - Pani Poseł Beata Bublewicz (na razie jedyna odpowiedziała spośród wszystkich posłów regionu) z powodu zaplanowanych wcześniej zajęć nie będzie mogła gościć na zawodach, ale przekaże książki z jej autografem laureatom zawodów. Deklarację wsparcia finansowego złożyło Zelbo Szczytno.
2012.07.13 - JOWS uzyskał wsparcie finansowe Banku Spółdzielczego w Szczytnie oraz Koła Łowieckiego KNIEJA ze Szczytna
2012.07.10 - bieżąca lista zgłoszonych uczestników jest dostępna w zakładce Uczestnicy 
2012.07.09 - nagrody rzeczowe dla zawodników ufundowało PZU,
 
2012.06.11 - oficjalnie ogłaszamy, że Jurand Open Water Swimming w 2012 roku zostaną rozegrane 21 lipca od godz. 11.00 na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie. Nie otrzymaliśmy dofinansowania, o które występowaliśmy, ale i tak jesteśmy wdzięczni Zarządowi Powiatu, że jako jedyny dostrzega atrakcyjność JOWS i współuczestniczy w jego kosztach. 
________________________________________________________________________________________________________________________________
2011.07.24 - dziękujemy wszystkim, którzy WYSTARTOWALI, PRZYGOTOWALI, PRZEPROWADZILI i SPONSOROWALI I-sze JURAND Open Water Swimming. Mamy nadzieję w przyszłym roku zrobić je lepiej (przynajmniej pogodę zapewnić idealną). Zdjęcia, zdjęcia2, zdjęcia3
2011.07.24 - Komunikat końcowy - zawody rozegrano w dniu 23.07.2011 r., start o godz.11.00, temp powietrza 16oC, temp. wody 20,5oC, Sędzia główny: Tomasz Pakuła

Kategoria OPEN

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

BARTŁOMIEJ

KUBKOWSKI

1995

Giżycko

37:22,92

2

MONIKA

CHODYNA

1992

Olsztyn

37:45,30

3

IGA

DRUCIS

1995

Suwałki

41:46,33

4

BASTIAN

CIBOROWSKI

1995

Pisz

46:11,22

5

ŁUKASZ

KIELIN

1994

Szczytno

46:36,44

6

ZBIGNIEW

SAJKIEWICZ

1957

Warszawa ZZPC KGP

47:20,07

7

JAKUB

BADYSIAK

1995

Szczytno

47:58,21

8

ANNA

GOŹDZIEJEWSKA

1967

Olsztyn

48,58,11

9

ŁUKASZ

GŁASEK

1983

Warszawa

48:58,11

10

JACEK

LENDZIAN

1973

Olsztyn

51:48,55

11

MAŁGORZATA

POLITO

1983

Olsztyn

53:18,05

12

JACEK

THIEM

1963

Poznań

53:18,05

13

KAROL

DZIEMIAN

1973

Olsztyn

1.04:33,50

14

MAŁGORZATA

KRAWCZYŃSKA

1969

Olsztyn

1.18:30,25

15

KRYSTIAN

FEDEROWICZ

1993

Szczytno

NU

16

PIOTR

KOWALCZYK

1977

Poznań

NW

17

KATARZYNA

PRZYBYSZEWSKA

1995

Szczytno

NW

18

AGNIESZKA

WDOWIARSKA

1995

Ursus

NW

19

MACIEJ

WDOWIARSKI

1991

Ursus

NW

20

JACEK

WDOWIARSKI

1964

Ursus

NW

21

ANNA

KOTECKA

1965

Poznań

NW

22

PAWEŁ

PULWIN

1992

Białystok

NW

Kategoria JUNIOR - mężczyźni

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

NORBER

NOWICKI

1996

Pisz

19:38,63

2

CEZARY

ZIELIŃSKI

1997

Giżycko

21:13,79

3

RYSZARD

SIELSKI

1937

Warszawa

33:33,34

Kategoria JUNIOR - kobiety

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

czas

1

SANDRA

KOPICZKO

1997

Giżycko

26:49,96

2

DOMINIKA

TOKARSKA

1997

Szczytno

27:18,57

3

ALINA

WIECZORKIEWICZ

1941

Płońsk

NW

Kategoria Fun Race – czas zwycięzcy 8:10,27

miejsce

imię

nazwisko

rok

miasto

1

MARCIN

KŁAK

2001

Szczytno

2

ŁUKASZ

PODLECKI

1994

Warszawa

3

KINGA

CHODYNA

2000

Olsztyn

4

MAREK

KARDAŚ

1997

Szczytno

5

DARIUSZ

WIEJACZKA

1994

Warszawa

6

KATARZYNA

TOKARSKA

1999

Kozin (woj.pomorskie)

7

RAFAŁ

KRAWCZYŃSKI

1994

Olsztyn

8

STEFAN

JANKOWSKI

1938

Szczytno

9

JERZY

KOSIŃSKI

1962

Szczytno

NU

MAKSYMILIAN

KOPICZKO

2002

Giżycko

NU

WIKTORIA

RYZIŃSKA

2001

Pisz

2011.07.23 -  Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie

przy udziale:

- Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie

- Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Szczytnie

i wsparciu finansowym:

Starostwa Powiatowego w Szczytnie, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Banku Spółdzielczego w Szczytnie oraz Concordia Polska TUW

zorganizowało nad jeziorem Domowym Dużym I zawody

Jurand Open Water Swimming

2011.07.22 - TO JUŻ JUTRO - życzymy wszystkim dobrej pogody, czystej i ciepłej wody ... i dobrej zabawy. Planowaliśmy zawody dla dzieci i amatorów, a będziemy gościć całą plejadę świetnych pływaków. Kto ma ochotę, niech sprawdzi nazwiska naszych uczestników na listach kadry narodowej juniorów, medalistów Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzów w kategorii masters oraz uczestników paraolimpiad.
2011.07.21 - Temperatura wody - 22,5oC, SANEPID po pobraniu próbki wody dwa dni temu gwarantuje, że nadaje się ona do kąpieli i pływania
2011.07.20 - Wczorajsza temperatura wody - 22,5oC
2011.07.17 - Temperatura wody 21oC
2011.07.06 - Podpisujemy umowę sponsoringu z Concordia Polska TUW - całość sponsoringu pochłonie ubezpieczenie zawodów
2011.07.06 - Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie został współorganizatorem JURAND Open Water Swimming
2011.07.05 - Bank Spółdzielczy w Szczytnie będzie sponsorem zawodów
2011.05.06 - Mamy dofinansowanie z FIO (nasz projekt uzyskał ich pozytywną ocenę)

2011.04.28 - Otrzymaliśmy dotację w kwocie 4040 zł. Zarządu Powiatu na organizację JURAND Open Water Swimming