Виховна робота

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

Червоноградська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 6

СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням педагогічної ради наказом ЧЗШ № 6

протокол від 31 серпня 2017 р. № 1 від 01 вересня 2017 р. № 125

Виховна програма

Червоноградської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № 6

на 2017-2020 р.р.

Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6

Червоноградської міської ради

Львівської області

Головними орієнтирами в постановці цілей і завдань виховання учнів у класі є цілі виховної системи школи, а також цілі державної політики освіти. Вони визначені в річному плані школи, в основних документах, якими повинен керуватися класний керівник.

Основними програмними орієнтирами щодо виховання громадянина України, визначеними в Законі України «Про освіту», Державній національній програмі «Освіта» (Україна XXI століття), Національній доктрині розвитку освіти, Концепціях національного, громадянського виховання, є виховання «свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємовідносин, формування в молоді потреби та уміння жити в громадянському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури».

Виходячи із цього, можна сформулювати вимоги, висунуті державою до виховання учнів, а саме:

1.Система шкільного виховання повинна бути спрямована на різнобічний розвиток учнів, який можливий тільки в тому випадку, якщо весь набір виховних технологій і методик роботи з дітьми створює умови для самореалізації дитини. Самореалізації учнів сприяють розвиток у них пізнавальної мотивації й пізнавального інтересу, загальнавчальних умінь, навичок і творчих здібностей, уміння знаходити необхідну інформацію, бажання займатися самоосвітою.

2.Різнобічний розвиток учнів припускає формування наукового світогляду, що дозволить учню ввійти у відкритий інформаційний простір, проявляючи якості громадянина.

3.Виховання учнів фізично й морально здоровими, здатними бути патріотами своєї Батьківщини не на словах, а на ділі, захищати традиції своєї країни й свого народу й поважати традиції, звичаї та культуру інших народів.

4. Формуючи громадянина й людину, необхідно розуміти і те, що система виховної роботи повинна сприяти вихованню в учнів поваги до прав і свобод інших людей, відповідальності перед собою й своєю сім'єю, суспільством за свої дії та вчинки.

Крім цілей, зазначених в основних державних документах, величезне значення у вихованні мають цілі, обумовлені регіональною програмою освіти. Вони відображають прагнення регіонів до збереження самобутності національної культури, традицій, звичаїв, особливостей мови, які сприяють духовному й моральному розвитку дитини. У вихованні духовності дитини величезне значення має сім'я. Регіональна політика в галузі освіти передбачає створення умов для формування в батьків і дітей розуміння значення сімейного виховання для збереження своєї самобутності.

Регіональні цілі виховання тісно переплітаються із цілями виховання учнів у конкретній школі. Система виховної роботи в школі — це не тільки традиції та звичаї виховання учнів, але й способи і засоби виховання, які використовує навчальний заклад для створення комплексної програми розвитку.

Створюючи комплексну програму виховання учнів, необхідно враховувати такі важливі цільові орієнтації, як:

  • включення учнів незалежно від віку до активної творчої діяльності, при цьому використовувати такі форми роботи з дітьми, які дадуть їм можливість проявити активність, самостійність і допоможуть їм якісно змінюватися;

  • створення умов і використання таких форм роботи з дітьми, які будуть спрямовані на саморозвиток учнів і самовдосконалення при непрямому впливі педагога, формування культури самоосвіти;

  • формування моральної культури учнів та їхніх батьків, етики взаємин дітей і батьків, літніх і молодих, дорослих та юних;

  • прилучення учнів до збереження природи та історії своєї країни, самобутності, неповторності й індивідуальності природи та людини, взаємодії людей один з одним;

  • розвиток розуміння значення праці в житті людини і його результатів на благо собі та інших людей, культури трудової діяльності й трудової участі, культури розумного господарювання.

У програмі виховання учнів не можна не враховувати планованих результатів виховання школярів. Вони припускають наявність у кожній школі моделі особистості випускника, критерії вихованості учнів, які допомагають завучеві школи й класним керівникам будувати шкільну й класну програму виховання учнів.

Створюючи програму виховання учнів і модель випускника школи, можна використати рекомендації, які дані в доповіді ЮНЕСКО «У нове тисячоліття». У рекомендаціях говориться, що школа покликана виховувати учнів — майбутніх випускників так, щоб:

  • навчити їх учитися;

  • навчити жити;

  • навчити жити разом;

  • навчити працювати й заробляти.

Навчити вчитися — значить навчити дитину грамотно орієнтуватися в потоці різноманітної інформації й самостійно добувати необхідну інформацію, сформувати в дитині прагнення до продовження освіти й розуміння її необхідності й значимості для власного становлення, іти в ногу із часом та використовувати досягнення науково-технічного прогресу для саморозвитку й самовдосконалення.

Навчити жити — значить формувати в дитині звичку до здорового способу життя, уміння адаптуватися в суспільстві й протистояти злу й насильству. Такий випускник уміє самозахищатися, має зрілість суджень, помислів і вчинків, володіє високими моральними якостями. Він здатний проявляти індивідуальність і соціальну зрілість; готовність до життя в сім'ї й суспільстві, здатність брати відповідальність на себе незалежно від обставин.

Навчити жити разом — значить, сформувати в майбутнього дорослого такі якості характеру, як уміння співпереживати іншій людині, терпимість, здатність до розуміння й прийняття іншої точки зору й думки, демократичність і гуманізм. При цьому необхідно пам'ятати, що громадянином світу може бути тільки та людина, що навчилася бути громадянином своєї країни й свого народу, що є патріотом не на словах, а на ділі, уміє скрізь і завжди гідно представляти свою країну й свій народ, його досягнення й культуру.

Навчитися працювати й заробляти -- значить розвити в майбутнього випускника прагнення до праці й звичку працювати, бути успішним і конкурентоспроможним. Майбутній випускник повинен не тільки визначитися з вибором професії, але й чітко уявляти собі «за» й «проти» майбутньої професії, добиватися поставленої мети, проявляти при цьому заповзятливість й ініціативу, не боятися труднощів, які доведеться перебороти на шляху до професійного становлення.

Формування особистості, її громадянськості, виховання правової культури, готовності жити в демократичній правовій державі, брати на себе соціальну та громадянську відповідальність, розвиток інших соціальних компетентностей вимагає великої уваги з боку суспільства, школи ,батьків.

МІСІЯ ШКОЛИ:

Навчити жити разом

ЗАГАЛЬНІ ВИХОВНІ ЗАВДАННЯ ШКОЛИ:

Забезпечення умов для виховання національно-свідомої особистості.

Забезпечення можливостей індивідуального розвитку учнів їх захоплень та талантів.

Забезпечення фізичного розвитку учнів та збереження здоров’я учнів.

Формування правової культури .

ВИКОНАННЯ ВИХОВНИХ ЗАВДАНЬ ШКОЛИ У 2017-2020 н.р.

1.Забезпечення умов для виховання національно-свідомої особистості.

2.Забезпечення можливостей індивідуального розвитку учнів їх захоплень та талантів.

3.Забезпечення фізичного розвитку учнів та збереження здоров’я учнів.

4.Формування правової культури .

Загальні виховні завдання школи

1. Забезпечення умов для виховання національно-свідомої особистості.

2. Забезпечення можливостей індивідуального розвитку учнів їх захоплень та талантів.

3. Забезпечення фізичного розвитку учнів та збереження здоров’я учнів

4. Формування правової культури учнів

Спосіб виконання ( конкренті завдання)

1а. Вивчити історію школи, с.м.т.Гірник

1б. Створити Літопис школи.

1в. Популяризувати роботу шкільного музею « Світлиця»

2а. Удосконалити роботу учнівського самоврядування

2б. Популяризувати мистецькі та інтелектуальні конкурси.

2в. Продовжити роботу над виконанням шкільної програми «Обдаровані діти 2017-2020р.р.»

3а. Пропагувати та популяризувати здоровий спосіб життя

3б. Проводити профілактичну роботу щодо попередження шкідливих звичок

4а. Проводити заходи , спрямовані на профілактику правопорушень

4б. Розвиток правової компетентності учнівської молоді

Загальне завдання : 1 .Забезпечення умов для виховання національно-свідомої особистості.

Конкретне завдання : 1а. Вивчити історію смт. Гірник

Конкретне завдання : 1б. Створити Літопис школи