4.kolo sezone 2010-11

Datum objave: Nov 01, 2010 6:5:9 PM

Odigrano 4. kolo Divlje kuglačke lige

Izuzetno neizvjesna grupa A i uvjerljive pobjede u grupi B glavna su obilježje 4. kola Divlje lige.

Jedinu uvjerljivu pobjedu A grupe ostvarili su Zuberovci protiv ovogodišnjih debitanata Prav-zdrav. Osim maksimalnih 6:0, zahvaljujući odličnim rezultatima Đure Maćešića (571) i Dražena Primorca (566) sa 2143 srušenih čunjeva postigli su i najbolji ovogodišnji rezultat. No prema viđenom (ali i izostavljenom) ova ekipa će vrlo brzo priječi 2200 i na domaćem terenu će im teško bilo tko otkinuti makar i bod.

Ostale tri utakmice uz vrlo neizvjesne rezultate pokazale su da u ovoj grupi nitko sa sigurnošću ne može računati na bodove.

Do sada nepobijeđeni Slavonija Tref naletio je na prvu minu. Predvođeni odličnim Silvijom Brezakom (550) Hrvatske vode su došle do bodova i mjesta na čelu tablice. Vuka d.d. je prebila zube na gostovanju kod Saponie. Iako nakon prvog para i za kuglanu Ukras odličnog rezultata Andrića (547) nitko nije posumnjao u pobjedu gostiju do kraja su domaći set po set, čunj po čunj smanjivali i u zadnjem paru i došli do zasluženog boda! Slična priča se dogodila i Šećerani protiv V.D.R.-a. 548 srušenih čunjeva Granića bilo je dovoljno samo za minimalna dva čunja prednosti i konačnom zbroju, ali zahvaljujući tri pojedinačne pobjede drugi bod ide gostima.

U B grupi iznenađujuće visoka pobjeda 50+ na gostovanju protiv Policije. U ostalim utakmicama očekivano maksimalnih 6:0 HEP ESO i Kafe bara Kod Đuke kao domaćina protiv Imperije i Agis-TKS. Kod Kafe bara Kod Đuke briljirao je Stjepan Kovač koji je sa 585 srušenih čunjeva upisao trenutno najbolji pojedinačni rezultat sezone, a posebno je bio impresivan treći set koji je dobio sa uvjerljivih 170:100. U jedinoj utakmici koja nije završila maksimalnim rezultatom UBIDR-a HŽ je slavila sa 1:5 na gostovanju kod KBO.

Slobodno Belišće

Ovaj tjedan slijedi pauza u prvenstvu koju će iskoristiti Zuber i Vuka da odigraju zaostalu utakmicu drugog kola.

Već treće kolo zaredom najzanimljivija utakmica slijedećeg kola dolazi sa samog vrha grupe A. Do sad neporaženi Zuber (ali s dvije utakmice manje) dolazi na noge vodećim Hrvatskim vodama i ovo će biti prava prilika da se vidi prava snaga ove momčadi. U grupi B bi najneizvjesnije moglo biti u derbiju začelja Agis-TKS – Belišće.

Vuka i Zaštitainspekt, dvije ekipe čije utakmice pobuđuju poseban interes, odgodile su svoj dvoboj za drugi tjedan.