1/2 finala sezone 2010-11

Datum objave: Apr 19, 2011 8:0:7 PM

Anđelko Radić i Damir Gajić

Izuzetno zanimljive i do zadnjih hitaca neizvjesne utakmice polufinalna Divlje lige pokazale su sve draži kuglanja, a posebice našeg rekreativnog druženja kroz već šest sezona koliko liga traje.

Odlična igra Zaštitainspekta, ali i slab nastup HEP-a u prvoj utakmici donijele su veliku prednost domaćinima od 5:1 i 11:5 u setovima i u tom trenutku se činilo da je prvi finalista već odlučen. No u revanšu se stvari okreću na stranu HEP-a i set po set se topila prednost Zaštitainspekta. U samu završnicu meča ulazi se sa rezultatom 10:4 i zadnja dva seta su odlučivala na koju stranu će pobjeda, odnosno mogućnost čak i dodatnog raspucavanja. No u tom trenutku mladost ali i hladnija glava Zlatka Gerbera okreću utakmicu na stranu gostiju i njihovo prvo finale.

Još dramatičniju završnicu imao je dvoboj između Hrvatskih voda i Kafe bara Kod Đuke. Uz puno muke Hrvatske vode su u prvoj utakmici došle do tri pojedinačna poena zahvaljujući minimalnim pobjedama od 7, 2 i 3 čunja, no uvjerljiva pobjeda Ivice Balaža u potpunosti je izjednačila rezultat na konačnih 3:3 i 8:8 u setovima. Uzvrat, koji se zbog kvara na kuglani poprilično odužio imao je pravu Hitchcockovsku završnicu. Prije prekida Damir Gajić sa 555 srušenih čunjeva donosi veliku prednost od 42 čunja gostima, no u sljedeća dva para nastavka domaćini su uspjeli smanjiti prednost na 25 čunjeva. Drama se nastavlja i u četvrtom paru te nakon tri odigrana seta prednost iznosi samo tri, a pred čišćenje jedan čunj! Igrači su se pratili do 26. hica, kada pada koncentracija gostujućeg igrača i sa dva promašaja gubi korak. U konačnici 2028:2024 i zasluženo finale Kafe bara Kod Đuke u svojoj debitantskoj sezoni.

U međuvremenu su objavljeni i rezultati za najbolje igrače lige. Najbolji igrač grupe A je Damir Gajić iz Hrvatskih voda, ispred rekordera lige Dražena Primorca iz Zubera i Željka Ravlića iz Slavonija Trefa. U grupi B HEPovac Anđelko Radić ponio je titulu najboljeg ispred Berislava Milojevića i Danijela Nikšića dvojca UBIDR-e HŽ.