Методичний кабінет

Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, основними Положеннями «Національної доктрини розвитку освіти в Україні», Положенням про дошкільний заклад, програмою виховання і навчання дітей «Дитина», заклад забезпечує гармонійний розвиток дітей та їх узгодженість в житті.

Генератором організації педагогічної діяльності є методичний кабінет.

Методисти відповідні за якісну організацію освітньо – виховного процесу. Через систему контроля, аналіз та координацію форм і методів роботи, самоосвіту педагогів, методична служба сприяє підвищенню рівня профмайстерності та удосконаленню фахової підготовки педагогів. Система діяльності методичної служби відображена в структурі методичної робота закладу.

____________________________________________________________________________________________________________

Підвищенню фахової майстерності педагогів та результативності навчально виховної роботи сприяє участь педагогів закладу у методичній роботі міста.

В вересні місяці на виставці "Освіта 2014" була презентована робота творчої групи ІКТ інтерактивний тіньовий театр з використанням мультимедійної системи. У 2015 році був представлен дидактичний посібник "ПІСОЧНІ ФАНТАЗІЇ".

В 2014-2015 н.р. на базі дошкільного навчального закладу № 5 створена Школа молодого вихователя.

Головною оцінкою нашої роботи є порозуміння з батьками вихованців, визнання ними нашого авторитету, повага та бажання приймати участь у житті садочка.

Щороку ми разом з родинами беремо участь у міських заходах: святкуванні Дня міста, Великодня, Дня знань, на яких презентуємо художні вироби, поробки, методичні посібники, свої творчі знахідки.

Випускники нашого закладу успішно адаптуються до шкільного життя, багато з них стають переможцями олімпіад. Пишаємося нашими танцюристами, спортсменами, музикантами…

Найвищою нагородою педагогу за його роботу є пам’ять людини про «першу сходинку берега дитинства» - дитячий садок «Салют Перемоги».

Правове виховання в дошкільному закладі

· Провідну роль у вихованні дітей відіграє сім'я. Це – перший осередок виховання людяності, національної свідомості, патріотизму й демократизму. Тут прищеплюють дітям здорові норми та навички культурної поведінки, вчать шанувати рідну мову, національні звичаї і традиції, готують до життя. Саме родина закладає підґрунтя вихованості, особлива міцність якого пояснюється тим, що базується воно на любові між батьками і дітьми та теплі кревних взаємин. Поки що ми спостерігаємо, що в багатьох сім'ях основний педагогічний арсенал у ставленні до дітей складається лише із власного дитячого досвіду нинішніх батьків. Далеко не завжди у сім'ях пошановують права дитини, сприяють вихованню вільної, самостійної, відповідальної і демократично орієнтованої особистості. Тому нагальним завданням є започаткування своєрідного педагогічного всеобучу батьків.

Головне у співпраці з кожною сім'єю – допомогти батькам зрозуміти і сприйняти сучасні гуманістичні ідеї та орієнтири, які ґрунтуються на повазі до особистості дитини, турботі про її всебічний розвиток. Ігнорування суб’єктивного досвіду дитини призводить до виникнення проблем у вихованні.

Коли порушуються права дитини?

· Коли немає безпеки для її життя та здоров'я.

· Коли її потреби ігноруються.

· Коли не задовольняються її основні потреби.

· Коли щодо дитини спостерігаються випадки насильства або приниження.

· Коли порушується недоторканність дитини.

· Коли завдається шкода здоров'ю дитини.

· Коли дитину ізолюють.

· Коли вона не має права голосу у процесі прийняття важливого для сім'ї рішення.

· Коли вона не може вільно висловлювати свої думки і почуття.

· Коли її використовують у конфліктних ситуаціях з родичами.

· Коли дитина стає свідком приниження гідності інших людей.

· Коли навіюють страх за допомогою жестів, поглядів, погроз фізичного покарання.

· Коли дитину залякують, використовуючи при цьому суспільні установи (міліцію, церкву, спецшколу, колонію, лікарню).

· Коли порушують статеву недоторканість дитини.

· Коли контролюють її доступ до спілкування з ровесниками, дорослими, родичами, одним із батьків, якщо на це нема рішення суду.

· Коли використовують дитину, як засіб економічного торгу під час розлучень, поділу майна.

· Коли дитині не надається право робити помилки.

Діти, права яких порушуються, часто стають соціально і психологічно дезадаптованими.

Оскільки перші уроки стосунків із навколишнім світом дитина дістає в батьківському домі, через недостатність життєвого досвіду все, що вона тут спостерігає, сприймається нею як норма, як модель людських взаємин, еталон для власної поведінки. Батьки повинні зрозуміти, що не можна вимагати від дитини виконання будь-якого правила, якщо дорослі самі не завжди ним керуються. Тому перед педагогами дошкільних закладів постає завдання – зацікавити батьків перспективою подальшого розвитку дітей, зробити батьків своїми однодумцями. При цьому роботу з батьками потрібно спрямовувати на формування правового світогляду батьків та на активізацію їхньої уваги й підвищення інтересу до проблем захисту прав та гідності дітей. Родина і дитячий садок повинні гармонійно співдіяти на основі взаємної поваги і підтримки, дотримання прав та виконання обов’язків обох партнерів як однодумців.