наукове товариство здобувачів освіти

Викладачі циклової комісії історії та суспільствознавства надають великого значення творчому зростанню молодого покоління, дають можливість здобувачам освіти проявити здібності та таланти. З цією метою діє дві секції наукового товариства: 

- "Історія: Україна і світ" (керівник Кузьмич О. М.); 

- "Громадянська освіта" (керівник Макарук К. В.). 

                                                              Секція Історія: Україна і світ

Мета: стимулювати прагнення до самовдосконалення здобувачів освіти; сприяти формуванню пізнавальних інтересів, умінь та навичок творчої роботи; підвищувати інтерес до поглибленого вивчення історії та культури.

Завдання: формувати у здобувачів освіти науковий світогляд, культуру мислення та пізнання, підвищувати рівень гуманітарної підготовки студентів-майбутніх фахівців, виховувати творчу особистість, яка має високий рівень культури, громадянську відповідальність, національну гідність, патріотизм, активну життєву позицію.

Секція "Історія: Україна і світ"

Керівництво науковою роботою здобувачів освіти:

1. Сахнік С. "Історія родини Кронштейнів у Луцьку. Марк Кронштейн" // Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки: Збірник тез доповідей XVІ Міжнародної студентської наукової  конференції  /  Укладачі:  О.П.Боярчук,  І.  В.  Макарук, Р.Г.Савчук. Луцьк: Надстир'я, 2023. с. 48-50.

2. Сахнік С. Село Привітне у роки Другої світової війни // Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки: Збірник тез доповідей  XV  Міжнародної студентської наукової конференції   /   Укладачі: О. П. Боярчук, І.В.Макарук, Р. Г. Савчук. Луцьк: Надстир'я, 2022. С. 53-55.

3. Гончар Н. Політика воєнного часу щодо української діаспори в Канаді у 1914-1920-х роках // Збірник тез доповідей XІII Міжнародної студентської наукової конференції „Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки” / Укладачі: О.П. Боярчук, І.В. Макарук, О.Я. Лещенко – Луцьк: студія поліграфічних послуг та дизайну "LUCKY", 2020. С. 27-29.

4. Сітовський А. Косовський конфлікт у другій половині ХХ ст. // Збірник тез доповідей XІII Міжнародної студентської наукової конференції „Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки” / Укладачі: О.П. Боярчук, І.В. Макарук, О.Я. Лещенко. Луцьк: студія поліграфічних послуг та дизайну "LUCKY", 2020. С. 49-52.

5. Мацюк С. Турхан Хатідже – турецька султанша українського походження // Збірник тез доповідей XII Міжнародної студентської наукової конференції „Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки” / Укладачі: О.П. Боярчук, І.В. Макарук, О.Я. Лещенко.  Луцьк: студія поліграфічних послуг та дизайну "LUCKY", 2019.  С. 42-44. 


Відкрите засідання секції "Історія: Україна і світ" у формі турніру з гри "Брейн-ринг" на тему: "Україна – держава-співзасновниця ООН" 

Гра "Що? Де? Коли" за кубок міського голови

 15 грудня 2021 р. у приміщенні «Музею сучасного українського мистецтва Корсаків» відбулася гра "Що? Де? Коли?". Чотирнадцять команд змагалися за кубок міського голови. Фаховий коледж технологій, бізнесу та права  Волинського національного університету імені Лесі Українки представляли дві команди: збірна коледжу "6 Х" та збірна студентської ради. За результатами гри подарунковим сертифікатом було відзначено кращого гравця команди "6 Х" Москалюка Олександра, студента групи Ф-32. 

Секція "Громадянська освіта"

Мета: стимулювати прагнення до самовдосконалення здобувачів освіти; формувати пізнавальні інтереси, уміння та творчу роботу; підвищувати інтерес до поглибленого вивчення історії, культурології та політології. 

Завдання: формувати у студентів науковий світогляд, культуру мислення та пізнання, підвищувати рівень гуманітарної підготовки майбутніх фахівців, виховувати творчу особистість, яка має високий рівень культури, громадянську відповідальність, національну гідність, патріотизм, активну життєву позицію, вміння вести полеміку.

Підсумкове засідання секції "Громадянська освіта"

  16 травня 2023 року відбулось засідання секції "Громадянська освіта" наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених фахового коледжу під керівництвом викладача історії та суспільствознавства, голови циклової комісії Катерини Макарук приурочене підведенню підсумків.

Круглий стіл на тему: "Становлення української державності"

  30 вересня 2022 року відбулось засідання секції "Громадянська освіта" наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених фахового коледжу під керівництвом викладача історії та суспільствознавства, голови циклової комісії Катерини Макарук на тему: "Становлення української державності" приурочене Дню Української Державності, який відзначається 28 липня. Здобувачі освіти підготували інформаційні повідомлення, в яких розкрили основні етапи становлення та європейського цивілізаційного вибору Київської Русі (Києво-Руської держави), спадкоємицями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Литовсько-Руська держава, Українська козацька держава (Гетьманщина), Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна. На превеликий жаль, для українського народу становлення національної державності відбувалося досить складно й упродовж тривалого часу. Однак, незважаючи на всі труднощі, Українська державність укріпилася і має свою давню історію.

Круглий стіл на тему: "Чорнобиль - пам'ять України"

  26 квітня 2022 року в умовах воєнного стану в онлайн режимі відбулося засідання секції "Громадянська освіта" наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених фахового коледжу на тему: "Чорнобиль – пам’ять України". Для проведення засідання секції була використана платформа Zoom. 

    26 квітня 1986 року... В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня.

    Здобувачі освіти пригадали трагічну сторінку в історії нашої держави.  Сумну сторінку, печальну, тому що вона пов’язана з втратою людського життя. Це не згадати неможливо. В пам’яті людській імена людей, які стали на боротьбу з вогненним драконом, які ціною власного життя боролися з невидимим ворогом. Боротьба була не рівною і не на користь людини, але стихія була приборкана.

    Стогне дзвін… та найгіркішими нотами звучать у ньому голоси Чорнобиля, катастрофи, яка ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках. Ця дата назавжди залишиться в пам'яті людства.


Круглий стіл на тему: "Протидія торгівлі людьми в молодіжному середовищі"