Секція «Зелений патруль» студентського наукового товариства
На базі циклової комісії природничих дисциплін, спорту та цивільної безпеки працює секція «Зелений патруль».
Студенти ведуть пошуково-дослідницьку роботу, пишуть наукові статті, реферати, приймають участь в міжнародній конференції «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки», де займають призові місця.
Цікаво проводяться відкриті заняття секції на теми: «Альтернативні джерела енергії», «Відкриття структури ДНК», «Глобальні проблеми людства», «ГМО – благо чи жахливі перспективи», «Вода унікальний ресурс Землі» і т. д. Проходять перегляди з подальшим обговоренням відеофільмів: «СНІД», «Вплив алкоголю на організм людини», «Екологічний стан України», «Наркоманія в Луцьку» і т.д. Відбуваються бесіди на теми: «Видатний вчений-біолог України І.І. Мечніков», «Відомий український геолог і географ – П.А.Тутковський», «Рослини – рятівники від радіації», «Мутагенні фактори» і т.д. Організовуються конкурси презентацій на теми: «В об'єктиві натураліста», «Подорож по Азії», «Заповідні місця Волині», «Туризм на Волині», «Екологічний стан Луцька», «Природні явища» і т. д.
24.04.2023 в актовому залі в рамках тижня безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти першої зміни проведено показове заняття у вигляді усного журналу із виступами студентів на тему «Біологічна загроза: витоки, ризики та шляхи її уникнення». Метою заняття було надати всебічну та об’єктивну інформацію щодо біологічної загрози, як засобу масового ураження живих організмів, яка надзвичайно небезпечна та підриває безпеку громадян та держав в цілому. Оцінка ризиків біологічної загрози та покрокові необхідні дії при застосуванні біологічної зброї, біотеракту, а також ознайомили здобувачів освіти із небезпечними збудниками інфекцій та розглянути способи їх профілактики.
«Віруси. Знайомі незнайомці!»
У рамках тижня циклової комісії відбулося відкрите засідання секції "Зелений патруль" студентського наукового товариства фахового коледжу у формі міні-конференції на тему "Віруси. Знайомі незнайомці!" (Веснянка В.М., Дубік Л.Р.). На заході студенти отримали інформацію про неклітинні форми життя — віруси, ознайомились з захворюваннями, збудниками яких є віруси та заходами профілактики.
Секція «Зелений патруль» на тему:
«Через шлунок – до прогресу»
Інтегроване засідання секції «Зелений патруль» на тему: «Через шлунок – до прогресу» , на якому було вдало поєднано знання з хімії, біології, історії України, географії та товарознавства харчових продуктів.
Засідання секцій студентського наукового
товариства "Зелений патруль",
"Екологічна варта"
16 лютого 2018 року в кабінеті 303 відбулось засідання предметних секцій "Зелений патруль" та "Екологічна варта" на тему: "Старіння. Смерть та довголіття" з точки зору біології, екології, хімії, медицини (форма проведення – міні-конференція, керівники – Дубік Лариса Ростиславівна, Дубук Маргарита Миколаївна, Киричук Тетяна Степанівна).
Студенти-науковці доповіли про старіння і довголіття як біологічно запрограмовані етапи онтогенезу; ознайомили присутніх із геронтологією як наукою про старіння, теоріями старіння та тривалістю життя людини; розкрили закономірності впливу забруднення навколишнього середовища та тривалість життя людини; вплив раціону харчування та способу життя на здоров’я людини та відповіли на ключове запитання: де жити, щоб прожити до ста років?
На міні-конференцію були запрошені спеціалісти: в галузі медицини – сімейний лікар – Кондратюк Тетяна Миколаївна, яка дала поради-рекомендації щодо правил здорового способу життя, профілактики різних захворювань; технолог з приготування їжі – Косова Іванна Миколаївна, яка виступила щодо питання раціонального харчування.
Науковці, досліджуючи екологічний фактор впливу на життя людини, переконали у необхідності збереження нашого довкілля чистим та довели присутніх, що красу та велич природи можна не тільки побачити, але й почути у піснях. Грисюк Роман, студент групи Ф-21, представив свою авторську пісню "Давай, озирнись навколо", виконувала Крат Мар’яна. На завершення всі присутні дізнались: чи зможуть бути довгожителями, відповівши на тестові запитання. Викладачі подякували всім за участь у проведеному заході.
Бажаю студентам реалізувати власні екопроекти і жити у гармонії з природою!
Засідання секції студентського наукового товариства
«Зелений патруль»
13 грудня 2017 року в кабінеті 303 відбулось засідання предметної секції «Зелений патруль» на тему: «Лікувальні властивості овочів» (керівник секції Дубік Лариса Ростиславівна). Студенти підготували презентації, розглянули гербарні зразки овочевих культур.
Було цікаво дізнатись про лікувальні властивості овочів, які сприяють швидкому засвоєнню продуктів харчування, покращується апетит, виводять токсини і шлаки з організму, є основними постачальниками різноманітних корисних ферментів, мікроелементів і органічних кислот, запобігають раковим захворюванням, цукровому діабеті, хворобах печінки, захворюваннях органів травлення.
Науково-пошукова позааудиторна робота залишається однією з кращих форм активізації пізнавальної діяльності студентів у освітньому процесі та роботи з обдарованою молоддю.