ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ТОРГІВЛЯ
Підприємництво та торгівля - це діяльність з організації та функціонування підприємницьких та торговельних структур, що здійснюються для досягнення економічних і соціальних результатів .
Спеціальність "Підприємництво та торгівля" – це один із провідних напрямків підготовка фахівців, здатних вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми з підприємництва та торгівлі.
Освітня програма - товарознавство та комерційна діяльність.
Сфера професійної діяльності:
Підготовка фахових молодших бакалаірів за спеціальністю «Підприємництво та торгівля» здійснюється для виконання ними в майбутньому організаційно-управлінської, комерційної, аналітичної та науково-дослідної діяльності в галузі менеджменту, маркетингу, економіки, підприємництва умовах конкуренції та ринкових відносин в підприємствах різних форм господарювання.
Фахові молодші бакалаври за спеціальністю підприємництво та торгівля можуть займати первинні посади на роздрібних та гуртових торговельних підприємствах.
Фаховий молодший бакалавр за спеціальністю підприємництво та торгівля може працювати на таких посадах:
Завідувач секції
Керівники виробничих підрозділів в оптовій та роздрібній торгівлі
Завідувач відділу (самостійного)
Фахівець з біржових операцій
Агент комерційний
Агент торговельний
Комівояжер
Товарознавець
Організатор з постачання
Організатор зі збуту
Торговельний брокер (маклер)
Експедитор транспортний
Фахівець
Фахові молодші бакалаври цієї спеціальності мають змогу навчатися в сучасно обладнаних спеціальних кабінетах: товарознавства продовольчих товарів; товарознавства непродовольчих товарів; підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; товарознавства, стандартизації, метрології та контролю якості продукції, де є новітні зразки товарів, державні стандарти, схеми, таблиці та інші засобами навчання, що забезпечують конкурентоспроможність фахівця.
Фахові молодші бакалаври зі спеціальності підприємництво та торгівля беруть активну участь у наукових конференціях, професійних конкурсах, олімпіадах, практичних семінарах, як у фаховому коледжі, так і за його межами, - за результатами яких стають їх призерами.
Фахові молодші бакалаври цієї спеціальності поглиблюють фахові знання та уміння приймаючи участь у роботі секцій наукового товариства «Гермес» та «Комерція – це мистецтво». Головними завданнями роботи секцій наукового товариства є: проведення роботи з обдарованими студентами; пошук нових форм і підходів до системи навчання та виховання; підвищення якості підготовки майбутніх фахівців; активізація та поглиблення знань з фахових дисциплін; розвиток професійного мислення та креативного підходу до вирішення проблем сучасності.
Важливим складовим елементом освітнього процесу є практична підготовка фахових молодших бакалаврів. Практична підготовка здобувачів освіти забезпечує оволодіння сучасними методами, формами організації та засобами праці в галузі майбутньої професії, формування у них на базі одержаних знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень при виконанні конкретної роботи в реальних умовах, уміння поновлювати свої знання і творчо застосовувати їх у практичній діяльності.
Фахові молодші бакалаври цієї спеціальності з метою активізації пізнавальної діяльності, розвитку професійних вмінь та навичок, сприяння творчому та інтелектуальному розвитку уже дев'ять років поспіль беруть активну участь в організації та проведенні міжнародного фестивалю професійної майстерності “Комерцфест”.
Під час навчання у фаховому коледжі здобувачі освіти беруть активну участь у спортивному, громадському житті, благодійних акціях, підготовці та проведенні відкритих виховних заходів.
Інтегральна компетентність. Здатність вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі підприємницької, торговельної та біржової діяльності або у процесі навчання, що вимагає застосування положень і методів системи наук, які формують концепції організації і функціонування підприємницьких, торговельних, біржових структур та може характеризуватися певною невизначеністю умов; нести відповідальність за результати своєї діяльності; здійснювати контроль інших осіб у визначених ситуаціях.
Загальні компетентності:
Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця в загальній системі знань про природу і суспільство та в розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
Здатність спілкуватися іноземною мовою.
Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
Здатність виявляти ініціативу та підприємливість.
Здатність працювати в команді.
Здатність діяти відповідально та свідомо.
Спеціальні компетентності:
Здатність враховувати основні закономірності та сучасні досягнення у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Здатність обирати та використовувати відповідні методи, інструментарій для обґрунтування рішень щодо діяльності підприємства.
Здатність застосовувати інноваційні підходи у діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.
Здатність визначати характеристики товарів і послуг у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Здатність здійснювати діяльність із дотриманням вимог нормативно-правових документів у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності.
Здатність виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.
Здатність застосовувати основи обліку, оподаткування і страхування у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Здатність визначати і задовольняти потреби споживачів як пріоритетних суб’єктів ринку.
Здатність застосовувати моделі електронної комерції у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності.
Здатність використовувати логістичні системи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Здатність використовувати знання форм взаємодії суб’єктів ринкових відносин для забезпечення діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.
Здатність розуміти принципи роботи торгово-технологічного обладнання, володіти прогресивними методами його підбору та експлуатації.
Результати навчання:
Знати свої права, як члена суспільства, цінності громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України.
Застосовувати знання, розуміння закономірностей та сучасних досягнень у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності із професійною метою.
Володіти державною та іноземною мовами у професійній діяльності.
Використовувати сучасні комп’ютерні й телекомунікаційні технології обміну та поширення професійно спрямованої інформації у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.
Здійснювати пошук, самостійний відбір інформації з різних джерел у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності.
Проявляти ініціативу та підприємливість,володіти навичками міжособистісної взаємодії для досягнення професійної мети.
Застосовувати всебічні спеціалізовані емпіричні й теоретичні знання у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності для подальшого використання у практичній діяльності.
Володіти методами й інструментарієм для підготовки проєктів управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур.
Застосовувати інноваційні підходи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Визначати характеристику товарів і послуг у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності за допомогою сучасних методів.
Знати основи нормативно-правового забезпечення діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур і застосовувати їх на практиці.
Виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.
Застосовувати отримані навички з основ обліку, оподаткування і страхування у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Визначати потреби споживачів для формування асортименту товарів у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Застосовувати моделі електронної комерції в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.
Використовувати логістичні системи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
Визначати основні показники діяльності підприємницьких, торговельних і біржових структур для забезпечення їх ефективності.
Вміти працювати в команді, мати навички міжособистісної взаємодії, які дозволяють досягти професійних цілей.
Розуміти принципи роботи торгово-технологічного обладнання, володіти прогресивними методами його підбору та експлуатації.
Використовувати знання форм взаємодії суб’єктів ринкових відносин для забезпечення діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.