ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ТОРГІВЛЯ

Підприємництво  та торгівля - це діяльність з організації та функціонування підприємницьких та торговельних структур, що здійснюються для досягнення економічних і соціальних результатів .

Спеціальність "Підприємництво та торгівля" – це один із провідних напрямків підготовка фахівців, здатних вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми з підприємництва та торгівлі.

Освітня програма  - товарознавство та комерційна діяльність.

Сфера професійної діяльності:

Підготовка фахових молодших бакалаірів за спеціальністю «Підприємництво та торгівля» здійснюється для виконання ними в майбутньому організаційно-управлінської, комерційної, аналітичної та науково-дослідної діяльності в галузі менеджменту, маркетингу, економіки, підприємництва умовах конкуренції та ринкових відносин в підприємствах різних форм господарювання.

Фахові молодші бакалаври за спеціальністю підприємництво та торгівля можуть займати первинні посади на роздрібних та гуртових торговельних підприємствах. 

Фаховий молодший бакалавр за спеціальністю підприємництво та торгівля може працювати на  таких посадах:

Фахові молодші бакалаври цієї спеціальності мають змогу навчатися в сучасно обладнаних спеціальних кабінетах: товарознавства продовольчих товарів; товарознавства непродовольчих товарів; підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; товарознавства, стандартизації, метрології та контролю якості продукції, де є новітні зразки товарів, державні стандарти, схеми, таблиці та інші засобами навчання, що забезпечують конкурентоспроможність фахівця. 

Фахові молодші бакалаври зі спеціальності підприємництво та торгівля беруть активну участь у наукових конференціях, професійних конкурсах, олімпіадах, практичних семінарах, як у фаховому коледжі, так і за його межами, - за результатами яких стають їх призерами.

Фахові молодші бакалаври цієї спеціальності поглиблюють фахові знання та уміння  приймаючи участь у роботі секцій наукового товариства «Гермес» та «Комерція – це мистецтво». Головними завданнями роботи секцій наукового товариства є: проведення роботи з обдарованими студентами; пошук нових форм і підходів до системи навчання та виховання; підвищення якості підготовки майбутніх  фахівців; активізація та поглиблення знань з фахових дисциплін; розвиток професійного мислення та креативного підходу до вирішення проблем сучасності.

Важливим складовим елементом освітнього процесу є практична підготовка фахових молодших бакалаврів. Практична підготовка здобувачів освіти забезпечує оволодіння сучасними методами, формами організації та засобами праці в галузі майбутньої професії, формування у них на базі одержаних знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень при виконанні конкретної роботи в реальних умовах, уміння поновлювати свої знання і творчо застосовувати їх у практичній діяльності.

Фахові молодші бакалаври цієї спеціальності з метою активізації пізнавальної діяльності, розвитку  професійних вмінь та навичок, сприяння творчому та інтелектуальному розвитку уже  дев'ять  років поспіль беруть активну участь в організації та проведенні  міжнародного фестивалю професійної майстерності “Комерцфест”.

Під час навчання у фаховому коледжі здобувачі освіти беруть активну участь у спортивному, громадському житті, благодійних акціях, підготовці та проведенні відкритих виховних заходів. 

Інтегральна компетентність. Здатність вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі підприємницької, торговельної та біржової  діяльності або у процесі навчання, що вимагає застосування положень і методів системи наук, які формують концепції організації і функціонування підприємницьких, торговель­них, біржових структур та може характеризуватися певною невизначеністю умов; нести відповідальність за результати своєї діяльності; здійснювати контроль інших осіб у визначених ситуаціях. 

  

Загальні компетентності:


 

Спеціальні компетентності:

 

Результати навчання: