НОВИНИ

14.11.2018

Педагогічні працівники Чорнобаївщини пройшли конкурсні випробування І (зонального) етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я»

Номінацію «Географія» представляла 13 листопада 2018 року Волох Леся Володимирівна,

вчитель вищої кваліфікаційної категорії Чорнобаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Випробування проходили на базі Чорнобаївської гімназії та

складалися з дистанційного комп’ютерного тестування професійної компетентності,

виконання практичної роботи та аналізу відеопрезентації досвіду роботи.

За загальними результатами конкурсних випробувань

Волох Леся Володимирівна виборола ІІІ - місце !

Вітаємо !!!

Посилання для перегляду

відеорезюме учасника

Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року 2019"

вчителя географії нашої школи

Волох Лесі Володимирівни

Учні Чорнобаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 привезли перемоги із Всеукраїнського конкурсу

«Digital measurements - 2018»

Переможцями Всеукраїнського навчально-дослідницького конкурсу для закладів освіти «Digital measurements» стали учні школи:

Савєнкова Дана – І місце в номінації «Дослідницькі проекти»,

Аністратенко Сніжана, Мура’вя Арсеній – ІІІ місце в номінації «Дослідницькі проекти».

Аністратенко Сніжана, Мура’вя Арсеній занурились у фізичний океан Акустика. Зокрема, досліджували звукові ілюзії (керівник дослідження - вчитель фізики Аністратенко О.І.).

Вибираючи майбутню професію, учениця 10 класу Савєнкова Дана спробувала себе в ролі хіміка-лаборанта. Вона досліджувала кислотність ґрунтів кімнатних рослин з метою вивчення ґрунтовтоми за допомогою датчика рН, ENPH-A016 та цифрового вимірювального комплексу LabMate (керівник дослідження - вчитель хімії Савєнкова О.Є.).

Талановиті школярі представили свої дослідження на ІІ (очному етапі) Всеукраїнського навчально-дослідницького конкурсу для закладів освіти «Digital measurements», який відбувався в м. Ужгороді 21.04.2018 р., та отримали заслужені перемоги.

В рамках Указу Президента України № 872 від 13 листопада 2014 року про відзначення в Україні «Дня гідності і свободи» в Чорнобаївській ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 було проведено Тиждень вшанування памяті героїв Майдану під загальною назвою «Україна – країна гідності і свободи». Так, Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року. Революція Гідності. Це був надзвичайний іспит, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи . Після Майдану і до цих пір на території нашої держави немає спокою, розпочалися і продовжуються військові дії на Сході України, в ході яких було втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів. Цим подіям і був присвячений виховний захід у 8-х класах «Україна – країна нескорених». Метою цього заходу було вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнені, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Весь народ нашої держави об’єднався нині проти агресора. Багато чоловіків та жінок мужньо захищають кордони нашої країни. Багато хто із людей працює в тилу для підтримки солдатів.

Разом з вчителями Т.М.Кулаківською, Т.Д.Ляпкало, заступником з НВР Мовчан Л.В. були запрошені і гості : районний військовий комісар підполковник В.Л.Ткаченко, голова Спілки воїнів АТО «Черкащани» М.І.Костенко. Вони поділились своїми спогадами про ті події. Учням було цікаво слухати про легендарний 3-й окремий полк спеціального призначення з Кропивницького ,в якому був Василь Леонідович Ткаченко. Захоплююча розповідь Миколи Івановича Костенка, командира танку ,про ті події залишила незабутнє враження в душі дітей та й нас, дорослих. Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

25 жовтня 2017 року в Чорнобаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбувся районний інтерактивний семінар-практикум вчителів української літератури з теми «Інтеграція предметів базового компонента та інших видів мистецтв при вивченні української літератури як шлях формування життєвих компетентностей».

Семінар був організований з метою обміну досвідом щодо організації освітнього простору Чорнобаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 в рамках участі в обласній цільовій програмі «Інноваційні школи Черкащини» та забезпечення застосування інноваційних та інформаційних технологій в освітньому процесі.

Світ інновацій і змін ставить нові вимоги перед сучасним учителем-словесником. Урок літератури та мови вже не уявляється без інноваційних форм і методів навчання, інформаційно-комунікаційних технологій, використання методичних прийомів технології критичного мислення, продуктивного навчання.

Вчителі української літератури побували на навчанні «Клоуз-тест. Тестовий контроль як засіб оптимізації навчального процесу» та обмінялися думками в студії «Відкритий мікрофон «Учитель – учителю».

    • Лідер школи Дробітько Анастасія та члени учнівського самоврядування представили школу у формі новітньої техніки презентацій - скрайбінг-презентації.

Сучасними формами проведення уроку української літератури поділилися вчителі філологи Чорнобаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Кулаківська Т.М., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, провела інтегрований урок з української літератури в 11 класі з теми: «Новела «Подвійне коло» з роману Ю.Яновського «Вершники». Проблема розпаду роду, родини як трагедія народу». На уроці використані інтерактивні вправи «Мікрофон», «Хвилинка вільнодумства «Я думаю так…»», прийом мелодекламація, портфоліо твору, створені учнями відеоролики, презентації, технологічні картки самооцінювання.

Саюн С.Г., вчитель І кваліфікаційної категорії, на уроці позакласного читання з української літератури в 9 класі «Вертеп як вид лялькового мистецтва» використала прийом креативного мислення «Кроссенс», технологію навчання «Кластер», учнівські відеопрезентації як підсумок роботи творчих груп та театралізовану гру учнів.

Кулик Н.В., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, в «Телешколі» студії «Сузір’я успіху» продемонструвала творчі здібності своїх учнів в ролі телеведучих різних телешоу. Творчі таланти у мелодекламації продемонстрував учень 8а класу Вовк Владислав, в ролі креативних ведучих зі своїми відеороликами виступили Дробітько Анастасія, Шаповал Анастасія, Вербицька Аня, Цілуйко Ліза, Мурав’я Арсен.

Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

захищала власну модель інноваційного розвитку

«Школа- центр інформаційно-комунікаційних технологій»

11 квітня на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочався громадський захист перспективних моделей інноваційного розвитку шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини».

Під час представлення перспективних моделей керівники шкіл означили місію, мету діяльності, основні завдання та концептуальну модель новітнього навчального закладу, що має діяти у форматі інноваційної школи.

Інноваційну модель розвитку школи презентувала директор школи Лукашенко Т.Б.

За результатами проведення громадського захисту матеріали про діяльність означених шкіл будуть розміщені в журналі «Рідна школа», черговий номер якого буде присвячено інноваційним школам Черкащини.

ВІДБУДЕТЬСЯ ГРОМАДСЬКИЙ ЗАХИСТ ПЕРСПЕКТИВНИХ

МОДЕЛЕЙ І ПРОГРАМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ШКІЛ

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти вчителів повідомив, що у рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» 10 – 11 квітня 2017 року відбудеться Громадський захист перспективних моделей і програм інноваційного розвитку шкіл-учасниць Програми.

Початок громадського захисту – об 11. 00 за адресою комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»: м. Черкаси, вул. Бидгощська, 38/1, каб. 303

Наша школа є учасником проекту, на другий день ми захищатимемо власну модель інноваційного розвитку школи до 2020 року . Її розробила адміністрація школи , яка кілька разів обговорювала нововведення з педагогічним колективом .

Сьомого КВІТНЯ АТЕСТУВАЛИСЬ НАШІ ВЧИТЕЛІ

7 квітня в районному відділі освіти розпочала роботу атестаційна комісія ІІ рівня. Яка проводила атестацію 6 наших вчителів: Крамаренко О.О., Ляпкало Т.Д., Головні А.М., Савенкової О.Є., Зражевської Т.В., Командіренко В.М.

Результати атестації:

Крамаренко О.О. - вчитель біології , присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" та педагогічне звання «старший учитель».

Командіренко В.М. , вчитель початкових класів , підтверджено кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" та педагогічне звання «старший учитель».

Зражевська Т.В., вчитель початкових класів , підтверджено кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" та педагогічне звання «старший учитель».

Головня А. М., вчитель початкових класів , підтверджено педагогічне звання «старший учитель».

Ляпкало Т. Д. , вчитель математики , присвоєно педагогічне звання «старший учитель».

Савєнковій О. Є., вчитель хімії , присвоєно педагогічне звання «старший учитель».

Двох вчителів і бібліотекаря школи було про атестовано в нашому навчальному закладі.

Козулі Г. С., вчитель інформатики , присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

Мовчан Л. В. , вчитель англійської мови , присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

Дворак Т. В. , бібліотекар школи, підтверджено тарифний розряд «спеціаліст 12 тарифного розряду».

Атестація педагогічних працівників – складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці.

Будь-який педагог кожні 5 років повинен проходити переатестацію. Ця процедура необхідна для того, щоб підвищити навички і знання фахівців, а також зрозуміти, чи відповідає людина займаній посаді.

Атестаційна комісія І і ІІ рівня вивчає педагогічну діяльність осіб, які атестуються шляхом відвідування уроків та позаурочних заходів, вивчення рівня навчальних досягнень їх учнів чи вихованців, навчальної документації щодо виконання посадових обов’язків, участі у роботі методоб’єднань, фахових конкурсах та інших заходах.

З 07 листопада по 11 листопада у Чорнобаївській ЗОШ № 1 урочисто проходив Тиждень української мови, присвячений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають протягом тижня.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Більше інформації тут - Тиждень української мови і літератури

Цікаво і змістовно проходять уроки з предмету Захист Вітчизни, які веде молодий вчитель , учасник АТО Кутіщев Максим Володимирович. На уроках велика увага приділяється вивченню законодавчих актів держави, патріотичному вихованню юнаків. Так на відкритий урок 4 листопада 2016 року був запрошений Юрій Михайлович Келеберда, капітан поліції,інспектор дозвільної системи Чорнобаївського відділення поліції. Він продемонстрував учням зброю, вони вчились її розбирати, всім було цікаво.

1 грудня 2016 року о 17 год. 15 хв. в Чорнобаївській ЗОШ №1 І-ІІІ ст відбудуться загальношкільні батьківські збори !!!

13 жовтня 2016 року у великому залі райдержадміністрації відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва.

Під час урочистих заходів відбувався святковий концерт, в ході якого лунали патріотичні пісні за участі аматорів художньої самодіяльності районного будинку культури та дитячої школи мистецтв, демонструвався документальний фільм з розповідями про героїчні сторінки українських захисників.

Учні нашої школи виготовили та вручили воїнам АТО Чорнобаївщини журавлики, як символ Миру на Землі.

В усьому світі щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в нашій державі – ще й День ветерана, що засвідчує глибоку повагу і цивілізоване ставлення українського суспільства до найстарших представників громади. Шановні ветерани! Ваша мудрість, підтримка, практичний досвід і довіра вселяють у нас віру в завтрашній день і особливо потрібні всім нам сьогодні. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, вміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в нещасті й біді – це стало нормою Вашого життя і служить прикладом для нас/

Ми, учні Чорнобаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1, висловлюємо всім Вам щиру вдячність за невтомну працю, Ваш вагомий внесок у виховання молодшого покоління та розбудову району і держави.

30 вересня 2016 року вчительський колектив нашої школи прийняв участь в святковому заході напередодніДня працівників освіти.

Валентина Стилик та Григорій Зінченко нагородили Почесною грамотою Чорнобаївської районної державної адміністрації та районної ради за сумлінну працю, вагомі досягнення в розвитку національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання учнівської молоді та з нагоди професійного свята – Дня працівників освіти вчитель трудового навчання нашої школи, Ларису Миколаївну Козак.

У суботу, 24 вересня 2016 року селище Чорнобай відсвяткувало 360-річчя з дня свого народження.

Іменини селища святкували всією громадою.

Ювілейна програма розпочалася зі святкових вітань селищного голови Алли Мірошниченко, голови райдержадміністрації Сергія Джоболди, почесних гостей і спонсорів свята.

Відеовітання до дня селища від учнів та вчителів

Продовженням урочистостей стала спортивно-розважальна програма «Найспортивніша сім’я селища».

Переможцями стала та отримала цінний подарунок родина Чупрунів, дві доньки:

Дана та Діана є ученицями 6 – Б класу нашої школи.

16 вересня В рамках тижня фізкультури ,Олімпійського тижня пройшов День здоров’я

1. Виступ ДЮСШ ,секція дзюдо

2.Попурі пісень про спорт

3.Флеш-моб «Олімпійські кільця»

4.Дружні змагання ,в яких брали участь,як вчителі так і учні

5. Завершився день- козацькою кашею

День Знань 01.09.2016р. в нашій школі

З 2.06.2016 по 18.06.2016 в Чорнобаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проходила літня мовна школа"English Language School at Chornobai secondary school #1"в якій взяло участь 24 учні нашої школи.

Більше інформації в відео

06.05.2015 команда учнів 6-10 класів Чорнобаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 приймала участь в районній грі "Джура " на базі Мельниківського НВК і зайняла 8 місце серед 25 команд.