Skarżysko Kamienna 01.09 Zbyszek na podium!

Post date: Sep 8, 2013 5:25:48 PM

Pierwszego wrześnie punktualnie, o godzinie 11, zawodnicy Ciechanów Racing Team stanęli na starcie kolejnej edycji maratonu Merida Mazovia MTB. Tym razem zorganizowanego w pięknym Skarżysku.

Start oraz meta, zlokalizowane były na stadionie ZKS "Granat" skąd maratończycy wyjeżdżali na 14 etap w tym roku. Trasa różniła się w małym stopniu od zeszłorocznej. W opinii wielu zawodników, poprawiono kilka "nudnych" odcinków, na rzecz trudniejszych i ciekawszych.

Podobnie jak przed rokiem, edycja ta należała do jednej z bardziej wymagających w sezonie.

Zlokalizowana w całości w Sieradzkim Parku Krajobrazowym trasa, wspinała się pod Żarnową Górę.

Liczne sigletracki, przecinane były szerokimi kilku kilometrowymi brukowanymi podjazdami niczym

na paris roubaix. Wilgotne leśne podłoże mocno utrudniało jazdę oraz wymagało ciągłego skupienia. Szybkie zjazdy naszpikowane zakrętami nie pozwalały na dekoncentracje nawet na ułamek sekundy.

Również i tym razem Zbyszek Bober zdominował dystans Fit z swojej kategorii wiekowej. Po raz kolejny uzyskał kilku minutową przewagę nad swoimi rywalami i zajął najwyższe miejsce na podium.

Do finałowej edycji Merida Mazovia MTB pozostały już tylko 3 etapy. Kilku naszych zawodników ma duże szanse na pierwszą 10 w klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych. Za wszystkich trzymamy kciuki!

Na dystansie FIT - 33km ścigali się:

Joanna Makulska K2 z czasem 01:28:46 zajęła 5 miejsce w kategorii wiekowej oraz 16 open

Sławomir Sokolnicki M4 z czasem 01:12:35 zajął 11 miejsce w kategorii wiekowej oraz 47 open

Zbigniew Bober M65 z czasem 01:14:49 zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej oraz 63 open

Paweł Falejczyk M3 z czasem 01:18:11 zajął 27 miejsce w kategorii wiekowej oraz 80 open

Ireneusz Krajza M5 z czasem 01:25:36 zajął 14 miejsce w kategorii wiekowej oraz 124 open

Na dystansie MEGA - 61km ścigali się:

Marcin Lange M3 z czasem 02:36:48 zajął 40 miejsce w kategorii wiekowej oraz 108 open

Piotr Makulski M2 z czasem 02:50:52 zajął 28 miejsce w kategorii wiekowej oraz 165 open

Wojciech Kraśniewski M3 z czasem 02:56:06 zajął 74 miejsce w kategorii wiekowej oraz 188 open

Na dystansie GIGA - 95km ścigał się:

Rafał Kłos M3 z czasem 04:24:01 zajął 19 miejsce w kategorii wiekowej oraz 46 open