Rowerowe święto w Mławie

Post date: Aug 23, 2010 8:28:59 PM

W niedzielę, 22 sierpnia została rozegrana w Mławie kolejna impreza z cyklu maratonów Mazovia MTB pod patronatem znakomitego przed laty polskiego kolarza, Cezarego Zamany. Na teren w okolicach zalewu Ruda, gdzie umiejscowiony był start dotarło blisko 1000 rowerzystów z całej Polski, wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć kolarzy Ciechanowskiej Grupy Rowerowej. Ciechanów reprezentowało w Mławie, aż 12 zawodników. Motywacja dopisywała każdemu, ponieważ z uwagi na bliskość samego Ciechanowa, wyścig w Mławie można nazwać „domowym”. Zawodnicy mieli do wyboru 4 dystanse dostosowane do poziomu i wytrzymałości. Ciechanowianie ścigali się na dystansie MEGA liczącym 60 km i Fit, na którym do przejechania było 30 km. Organizatorzy zafundowali uczestnikom bardzo wymagającą trasę z sumą przewyższeń ok. 500 metrów, co jest nie lada sztuką na płaskim Mazowszu. Dominowały trudne technicznie podjazdy i zjazdy po szutrowych i polnych drogach. Na trudność jazdy wpływało negatywnie palące słońce. Niejeden zawodnik przekonał się czym kończy się nieuzupełnianie regularnie płynów w tej pogodzie.

Rowerzyści CGR w wypowiedziach po wyścigu zgodnie przyznali, że mogą uznać maraton w Mławie za bardzo udaną imprezę. Warto podkreślić w tym miejscu doskonały wynik Bartka Tokarskiego, który na dystansie FIT zajął 6 miejsce, tracąc do „pudła” niecałą minutę. W Mławie Ciechanów reprezentowały także kobiety. Dla Renaty Surgał i Katarzyny Wodowskiej był to debiut w peletonie. Obie panie mimo trudnych warunków dzielnie dojechały do mety i ukończyły wyścig. Natomiast na dystansie 60 km najszybciej z zawodników CGR trasę pokonał Piotr Bulejak, dla którego był to powrót do ścigania w maratonach Mazovii po kilkuletniej przerwie. Na starcie stanął także nasz „senior”, czyli Zbyszek Bober, który mimo swojego wieku (65) ukończył wyścig na 8 miejscu w swojej kategorii, a wielu młodszych zawodników mogło oglądać podczas wyścigu jedynie jego plecy.

Mimo niezwykle zaciętej walki o jak najlepszy wynik, wszystkim uczestnikom imprezy przyświecał jeden nadrzędny cel, dobra zabawa i aktywny wypoczynek. Mława okazała się doskonałym miejscem do jego realizacji. Pozostaje jedynie nadzieja, że kolejny maraton Mazovia MTB 5 września w Pułtusku będzie stał na równie wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Na starcie pojawią się tam także zawodnicy CGR.

Nasi zawodnicy ścigający się na dystansie Mega, który wynosił 60 km ukończyli maraton z wynikami:

Bulejak Piotr z czasem 02:19:38 – 10 miejsce w kategorii wiekowej M1

Wyszkowski Arkadiusz z czasem 02:33:35 – 17 miejsce w kategorii wiekowej M1

Sprusiński Jakub z czasem 02:37:33 – 85 miejsce w kategorii wiekowej M2

Bober Zbigniew z czasem 02:40:52 – 8 miejsce w kategorii wiekowej M6

Surgał Dariusz z czasem 02:46:06 – 135 miejsce w kategorii wiekowej M3

Zawodnicy i zawodniczki ścigający się na dystansie FIT, który wynosił 30 km ukończyli maraton z wynikami:

Wodowska Katarzyna z czasem 01:52:44 – 15 miejsce w kategorii wiekowej K2

W klasyfikacji drużynowej CGR zameldował się na 95 miejscu na 193 sklasyfikowanych.

Autor: Piotr Bulejak