Poland Bike Legionowo - 26.05.2013

Post date: May 28, 2013 7:05:06 AM

W minioną niedzielę zakończył się maraton z cyklu Poland Bike. Po raz kolejny Grzegorz Wajs udowodnił, kto układa najlepsze trasy na Mazowszu. Kultowe Legionowo nie zawiodło i tym razem, potwierdzając klasę samą w sobie.

Długie "single", techniczne zjazdy i podjazdy, interwałowy profil oraz pozostałości po kilkudniowych opadach w postaci kałuż, były największą atrakcją tego maratonu. Malownicze i urokliwe zakątki lasu legionowskiego ściągnęły rzesze amatorów kolarstwa MTB, w tym i naszych zawodników. Na starcie nie mogło zabraknąć żelaznej ekipy, której nie straszne są nawet najcięższe wyzwania.

Na dystans MAX po raz kolejny wybrał się Wojtek Kraśniewski, którego koronnymi dystansami w tym sezonie zostały mega i max. Czyżby w przyszłym roku GIGA?

Na dystansie MINI wystartowali nasi najlepsi sprinterzy: Ireneusz Krajza oraz Sławomir Sokolnicki. Obaj, pomimo kiepskiego samopoczucia, zaliczyli świetny wyścig. Na tym dystansie również ścigał się Zbyszek Bober. Niestety kłopoty z rowerem i upadek na technicznym zjeździe przekreśliły szanse na podium. Jak sam mówi: "ciężko było mi się pozbierać i gonić grupę". Ostatecznie zajął czwartą pozycję w swojej kategorii wiekowej.

Na dystansie dla uczniów szkół i przedszkoli wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka Sandra Kowalska, zdobywając 5 miejsce w kategorii. Z wyścigu na wyścig coraz lepiej się ściga czyżby rosła nam nowa gwiazda MTB?

Na dystansie FAN (7 km) ścigała się:

Kowalska Sandra D3 z czasem 00:26:18 zdobyła 5 miejsce w kategorii oraz 10 open

Na dystansie MINI (30 km) ścigali się:

Sokolnicki Sławomir M4 z czasem 01:18:50 zdobył 13 miejsce w kategorii oraz 72 open

Bober Zbigniew M6 z czasem 01:22:54 zdobył 4 miejsce w kategorii oraz 105 open

Krajza Ireneusz M5 z czasem 01:28:33 zdobył 14 miejsce w kategorii oraz 156 open

Na dystansie MAX (55km) ścigał się:

Kraśniewski Wojciech M3 z czasem 02:52:11 zdobył 46 miejsce w kategorii oraz 120 open