Adapter BenOx 4 HD Audio inspirowany jest konstrukcjami Rauna of Sweden

BienSound PC pozwala na archiwizowanie muzyki, jako nowoczesny magnetofon domowy i odtwarzanie jej z tradycyjnym zestawem Hi-Fi.

Optymalne podłączenie PC do Hi-Fi zapewania
adapter BenOx 4 HD Audio, który zainspirowany jest osiągnięciami Rauna of Sweden. Właściwości mechaniczne, magnetytowe i izotopowe są jednak całkowicie inne od tych zastosowanych na potrzeby konstrukcji z głośnikami.


Rauna of Sweden rozpoczęła działalność na początku 1982 roku i jej twórcami byli Bo Hansson, Lennart Bergstedt i Olle Neckman.

Pomysł dla kolumn głośnikowych tej firmy był taki, że obudowa odlana w betonie pozwoli uzyskać dobre właściwości akustyczne i uczyni je bardziej stabilnymi niż porównywalne konstrukcje drewniane i jednocześnie będzie można utrzymać ich cenę na niskim poziomie. Mówiąc krótko, wysoka jakość dźwięku, która nie kosztuje fortuny !

Sukces był błyskawiczny i uzyskano połowę rynku sprzedaży głośników lepszej klasy w Szwecji, co stanowiło 20 % produkcji, a reszta była eksportowana, głównie do USA.


Rauna podbiła rynek z hasłem "najgorsze co można zbudować z sześciu kawałków płyty wiórowej jest głośnik ." To był cytat wypowiedzi odwiedzającego targi w USA.W 1984 roku Bo Hansson zdecydował się na własną produkcję pod nazwą Opus 3,  którą już używał dla prowadzonej z Jan- Erikiem Perssonem wytwórni płyt gramofonowych . Ten ostatni wciąż prowadzi tą działalność i oferuje pod tą nazwą wspaniałe brzmiące nagrania.Kryzys bankowy w 1990 roku spowodował, że firma została zlikwidowana, a formy itp zostały sprzedane innej firmie. W roku 2003 wszystkie formy ponownie wykupił Bo Hansson wraz z producentem elementów głośnikowych Sinus, które już wcześniej używano w produkcji Opus3.


Bo Hansson zmarł w maju 2011 roku. Podzespoły, urządzenia produkcyjne i formy zostały przejęte przez braci Lennarta i Martina Niklassonów. Lennart odpowiada za rozwój i usługi, a Martin za sprzedaż i finanse. Obaj pracowali z Bo od połowy 1980 roku i są dobrze zorientowani w jego wizjach. W październiku 2013 roku na targach w Malmoe zaprezentowali z dobrymi wynikami model Ymir.
BenOx 4 HD Audio

Pozwala budować audiofilski PC z niezawodnością szwajcarskich magnetofonów Revox oraz elegancją duńskiego B&0 i z wszechstronnością legendarnych konstrukcji Marantz lub prostotą w najlepszych tradycjach NAD

Złącza RCA (chinch) lub XLR pozwalają na optymalne korzystanie z możliwości komputera osobistego z tradycyjnym zestawem audio, co jest podstawą analogowego uszlachetniania PC.

Zamontowanie kontaktów w obudowie wymaga jednak właściwej wiedzy, co ogranicza elastyczność serwisu designersko- instalacyjnego. W związku z tym powstał odpowieni adapter.

Jego koncepcja z konstrukcją nawiązującą do legendarnych kolumn firmy Rauna od Sweden zainspirowały mi.in. wspaniałe działa w betonie sztokholmskiej rzeźbiarki Joanny Troikowicz.

Temat rozwinięty został w rozmowach z braćmi Wilner, którzy mają wielopokoleniowe tradycje artystyczne.

Sokoli wzrok pasjonatki dobrej muzyki i śpiewania w chórze, Oxany Verny gwarantuje, że PC dobrze będzie działał w podłączeniu z domowym zestawem Hi-Fi., w instalacjach dla ekskluzywnych barów i dla nowoczesnych didżejów, czy w audiofilskim odbiorniku stacji internetowych

W gdańskim centrum targowym AmberExpo zaprosiliśmy w 2013 roku artystów i galerie do współpracy przy tworzeniu nowych wizji komputerów z BenOx.

Comments