Audiophile Music Server

uwalnia od pilota i reklam

Audiofilski Serwer Muzyki to PC przystosowany na potrzeby właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i dobrego sprzętu do odtwarzania, by mogli w pełni relaksować się muzyką

Najlepszy relaks z muzyką w domu zapewnią utwory z zakupionych płyt, które mają dobrą jakość i nie będzie ich zakłócać jazgot reklam. Utwory mogą być zarchiwizowane na twardym dysku. Jest to wyjątkowo proste z CD i stosowną funkcją wbudowaną w programach do odtwarzania muzyki. Płyty winylowe można zgrać na dysk z najwyższą jakością, jak w studio nagrań.

Unikalna kolekcja utworów na dysku pozwala przygotować sobie z pomocą myszy i klawiatury na ekranie komputera najbardziej stosowną dla danej chwili listę odtwarzania. Jest to wygodniejsze od wybierania za każdym razem utworów z pilotem lub szukania płyt na półkach.

Audiofilstwo to pasją z długą tradycją, by indywidualnie polepszać jakości odtwarzania muzyki w domowym zaciszu. W efekcie tego zostały ulepszone konstrukcje lampowe i tranzystorowe, a teraz przyszedł czas, by optymalnie korzystać z zalet PC.

Pozwala archiwizować muzykę, jak nowoczesny magnetofon domowy, by odtwarzać ją z tradycyjnym zestawem Hi-Fi

Jest na zamówienie w 3 wersjach

MASTER AMS PC
dla aktywnie pasjonujących się muzyką

MAESTRO AMS PC
do pokoju gościnnego melomanów

AIMP Sound PC
dla właścicieli kolekcji płyt wyłącznie na CD

Wykonujemy również "doszlifowanie" dostarczonego przez klienta PC, ale generalnie przy zakupie nowego komputera dobór właściwych podzespołów jest bardziej rentowny.

Audiophile PC 4 Your Music czyli komputer osobisty dostosowany do potrzeb muzyki, a nie aplikacji biurowych

Konstrukcja jest na bazie otwartej struktury PC. To sprawia, że inwestycja jest bardziej korzystna od systemu wbudowanego, jakim jest tradycyjny sprzęt Hi-Fi. Podzespoły do PC charakteryzuje od lat duża stabilność, a jego ulepszenie zapewnia oprogramowanie, które łatwo można zaktualizować.

Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. Nawiązujemy do najlepszych rezultatów z wykorzystaniem technologii systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atut PC, czyli otwartą strukturę.

Audiophile PC ma niezbędny szlif analogowy dla odtwarzania muzyki z krystalicznie czystego zapisu cyfrowego. Tym szlifem różni się od standardowego komputera, który jest konstrukcją uniwersalną, gdzie do podłączenia ze sprzętem audio wystarcza kabel ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.

Adapter BenOx pozwala ze standardem wysokiej rodzielczości dźwięku i zestawem Hi-Fi na lepsze odtwarzanie muzyki z PC.

Otwarta struktura PC i najpopularniejszy dla niej system operacyjny zapewniają szeroką gamę sterowników dla wszystkich dostępnych na rynku procesorów dźwięku, co pozwala to wybrać ten odpowiedni.

Windows 10 z WASAPI zapewniają optymalną konfiguracją, lecz prace rozwojowe nadal trwają. Opcją by zagwarantować stabilną konfigurację są Windows 8.1, a także ASIO.

Połączenie PC do zestawu hi-fi kablami ze standardowymi złączami cinch (phono/RCA) ułatwia adapter zgodny z Intel HD Audio i przy okazji pozwala budować Audiofilski Serwer Muzyki:

  • elegancko, jak z design duńskiego Bang & Olufsen

  • niezawodnie, jak szwajcarskie magnetofony Revox

  • wszechstronnie, jak amerykańskie konstrukcje Marantz

  • pełonowartościowo, jak brytyjsko-norweskie konstrukcje NAD

Czemu łączyć PC audiofilskim kablem ze sprzętem Hi-Fi ?

Dobrym przykładem jest tu widowisko taneczno-muzyczne z 1978 roku. Nikt nie może już zobaczyć go na żywo. Coś tak wyjątkowego, jak Dancin w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret można odtworzyć jak na żywo z PC podłączonym przez BenOx do zestawu Hi-Fi.

Utwór "Sing, sing, sing" napisał Benny Goodman. W hołdzie dla niego Fosse przepięknie wkomponował w to widowisko klarnet. Piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś wie. Większość zna ten utwór w wersji Geńka Krupy i Bob Fosse genialnie wkomponował perkusję w taniec.

Są z całą pewnością inni, którzy to widowisko wystawiają np w Nowym Jorku. Można tam pojechać, ale nie wiadomo, czy widowisko będzie tak dobre. Ponowne wystawienie widowiska lepiej zawsze potraktować jako coś nowego, by nie być zawiedzonym.

Rozwój technologii pozwala w domu delektować się oryginałem. Trzeba tylko pamiętać, że standardowy komputer nie jest zbudowany na potrzeby muzyki. Odtwarzanie tego na laptopie nie jest prawdziwym przeżyciem, bo ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie i mniej widoczne staje się ich cudowne zgranie rytmu oraz fenomenalna technika tańca.

Audiofilski serwer muzyki to oferta projektu BienSound PC. Realizowana jest na indywidualne zamówienie. Stworzona została z myślą o właścicielach dobrej klasy sprzętu audio i kolekcji atrakcyjnych płyt, by nie musieli już ryzykować, że ich drogocenne nagrania ulegną zniszczeniu. Ze swoim pieczołowicie dobranym sprzętem mogą teraz bezpiecznie i z najlepszą możliwą jakością odtwarzać muzykę zarchiwizowaną na twardym dysku.

BienSound PC powstał w ramach kooperacji z salonem komputerowym w znanym z muzycznych tradycji Sopocie. Inspiracją były prace z systemami widokonferencyjnymi i projekty w Trójmieście i Sztokholmie z komputerową obróbką różnego typu demo dla muzyków. gdzie okazało się, że dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego i transmisji niezbędny jest "analogowy szlif" PC.

Zapraszamy instytucje
do korzystania z naszych usług

Specjalnie przystosowana wersja BienSound PC Reference z Windows 10 i tunerem dla odbioru cyfrowego radia DAB+ znajduje już w Polsce zastosowanie podczas spotkań klubu SiestaTime w Dworku Sierakowskich w Sopocie. PC podłączony jest do systemu PA, by w lato relaksować się z muzyką w ogródku z plażowym piaskiem i leżakami, a w pozostałe pory roku w kameralnej salce.

Tego typu instalacje, ale z innymi rozwiązaniami technicznymi zaplanowana zostały także w np Cafe Zaścianek przy placu Trójki Polskiego Radia w Sopocie, czy też w kawiarence Lalek w Białymstoku, po sąsiedzku z Filharmonią i Operą Podlaską.

W Let's Art Cafe w budynku Państwowej Galerii Sztuki pokazano film z obrazem w jakości HD 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem. Podłączenie Diamnomd Sound PC z aktywnymi kolumnami Philips Motional Feedback Speakers zapewniło rewelacyjny dźwięk z nagrania. Taki szczegół techniczny był mniej istotny dla gości, ale "złapali" kontakt z filmem, bo osoby na ekranie zdawały sie być z nimi na miejscu.

Podobne możliwości zaoferowaliśmy np dla Muzeum Polskiego Rock & Roll, by unikalne nagrania były archiwizowane i odtwarzane w specjalnie przystowowanym komputerze.