Audiophile Music Server przeznaczony jest na potrzeby właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i dobrego sprzętu do odtwarzania, by mogli w pełni relaksować się muzyką


Audiophile PC pozwala na archiwizowanie muzyki, jako nowoczesny magnetofon domowy i odtwarzanie jej z tradycyjnym zestawem Hi-Fi


Audiofilski Serwer Muzyki to oferta realizowana zawsze na indywidualne zamówienie. Powstała z myślą o właścicielach dobrej klasy sprzętu audio i kolekcji atrakcyjnych płyt, by nie musieli już ryzykować, że ich drogocenne nagrania ulegną zniszczeniu.  Ze swoim pieczołowicie dobranym sprzętem mogą teraz bezpiecznie i z najlepszą możliwą jakością odtwarzać muzykę zarchiwizowaną na twardym dysku.

Konstrukcja jest na bazie otwartej struktury PC. To
sprawia, że inwestycja jest bardziej korzystna od systemu wbudowenego, jakim jest tradycyjny sprzęt Hi-Fi. Podzespoły do PC charakteryzuje od lat duża stabilność, a jego ulepsznie zapewnia oprogramowanie, które łatwo można zaktualizować

Audiophile PC 4 Your Music
czyli komputer osobisty dostosowany
do potrzeb muzyki,
a nie aplikacji biurowych


Audiofilstwo to pasja indywidualnego polepszenia jakości odtwarzania muzyki w domowym zaciszu, która ma długie tradycje. Ulepszano konstrukcje lampowe oraz tranzystorowe, a teraz przyszedł czas na PC, by optymalnie korzystać z jego zalet.


Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. Nawiązujemy do najlepszych rezultatów z wykorzystaniem technologii systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atut PC, czyli otwartą strukturę.

Audiophile PC ma niezbędny szlif analogowy dla odtwarzania muzyki z krystalicznie czystego zapisu cyfrowego. Tym szlifem różni się od standardowego komputera, który jest konstrukcją uniwersalną, gdzie do podłączenia ze sprzętem audio wystarcza kabel ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.Adapter BenOx pozwala ze standardem wysokiej rodzielczości dźwięku i zestawem Hi-Fi na lepsze odtwarzanie muzyki z PC.

Najpopularniejszy system operacyjny zapewania szeroką gamę sterowników dla wszytskich dostepnych na rynku procesorów dźwięku, co pozwala wybrać ten odpowiedni. Chwilowo Windows 8.1  jest optymalnym wyborem, by z nich korzystać z pomocą ASIO lub WASAPI.

Czemu łączyć PC audiofilskim kablem ze sprzętem Hi-Fi ? 

Dobrym przykładem jest tu widowisko taneczno-muzyczne z 1978 roku, którego nikt nie może już zobaczyć na żywo. Coś tak wyjątkowego, jak Dancin w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret można natomiast odtworzyć jak na żywo z komputerem podłączonym przez BenOx do zestawu Hi-Fi. Odtwarzanie tego na laptopie nie jest prawdziwym przeżyciem, jak obejrzenie filmu z Audiophile PC Maestro. Na niewłaściwym komputerze ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie, a cudowne zgranie rytmu i wspaniała technika tańca są mało widoczne.

Z całą pewnością są inni, którzy to widowisko wystawiają np w Nowym Jorku i można tam pojechać, by to zobaczyć ale nie wiemy czy widowisko będzie tak dobre. Utwór Sing, sing, sing, który napisał Benny Goodman i w hołdzie dla niego Fosse przepięknie wkomponował w to widowisko klarnet można zawsze ponownie wykorzystać. Tą piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś wie, ale każdy ambitny perkusista zna ten utwór w wersji Geńka Krupy. Tu Bob Fosse genialnie wkomponował perkusję w taniec. Ponowne wystawienie widowiska lepiej jednak potraktować jako coś nowego, by nie być zawiedzonym. Natomiast rozwój technologii pozwala nam zobaczyć oryginał w domu, podobnie jak kiedyś słuchano Hi-Fi. Trzeba tylko pamiętać, że standardowy komputer nie jest zbudowany na potrzeby muzyki.

Na polskojęzycznym forum programu AIMP jeden z użytkowników podzielił się swoimi przyzwyczajeniami z nim do słuchania muzyki z Internetu "wiedziałem co dzieje się w świecie muzycznym". W tym celu świetnie sprawdza się Brodcasted Music PC Reciver


Audiophile Music Server
na zamówienie w 3 wersjach


Jest to oferta projektu Diamond Sound PC, który
powstał w znanym z muzycznych tradycji Sopocie, Tu powstaje na zamówienie audiofilski serwer w wersji Master i Maestro  a prace z Reference prowadzone są w Sztokholmie, gdzie planowana jest także oferta z autorskim desing. Wykonujemy też "doszlifowanie" dostarczonego przez klienta PC, ale generalnie przy zakupie nowego komputera dobór właściwych podzespołów jest bardziej rentowny.Projekt Diamond Sound PC powstał w ramach kooperacji spółki EZ Poland z cenionym od wielu lat przez mieszkańców Sopotu salonem komputerowym. Inspiracją były prace z systemami widokonferencyjnymi i projekty w Trójmieście i Sztokholmie z komputerową obróbką różnego typu demo dla muzyków. gdzie okazało się, że dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego i transmisji niezbędny jest "analogowy szlif" PC.


Zapraszamy instytucje do korzystania z naszych usług


W Let's Art Cafe w budynku Państwowej Galerii Sztuki pokazano film z obrazem w jakości HD 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem. Podłączenie Diamnomd Sound PC z aktywnymi kolumnami Philips Motional Feedback Speakers zapewniła rewelacyjny dżwięk. Taki szczegół techniczny był mniej istotny dla gości, ale "złapali" kontakt z filmem, bo osoby na ekranie zdawały sie być z nimi na miejscu.
 
Podobne możliwości zaoferowaliśmy np dla Muzeum Polskiego Rock & Roll, by unikalne nagrania były archiwizowane i odtwarzane w specjalnie przystowowanym komputerze.

soundpc.art.pl