best od

بهترین عطر مردانه از نظر خانمها با معرفی چند نمونه

بهترین ادکلن مردانه از دید زنان
 

انتخاب بهترین عطر مردانه از نظر خانمها تابع چه سلیقه‌هایی است یا با چه معیارهایی تعیین می‌شود؟ نظرسنجی از مردم در این مورد چه نتایجی را نشان می‌دهد؟ در این مقاله می‌خواهیم این دو موضوع را بیشتر بشکافیم ضمن این‌که ادکلن‌های گران‌قیمت و نیز ارزان‌تری که جزو بهترین عطر مردانه از نظر خانمها هستند را نیز معرفی خواهیم کرد با شیک فام، بیشتر و راحت‌تر بدانید.


بهترین عطر مردانه از نظر خانمها چه اهمیتی دارد؟

ادکلن مردانه از نظر بانوان

هرچه بادا باد، بگذارید بگویم که درنهایت، بهترین عطر مردانه عطری است که خانم‌ها آن را بپسندند! شاید از این حرف متعجب شده باشید ولی باور بفرمایید که در اکثر مواقع، دانسته یا ندانسته حقیقت، همینی هست که خدمتتان عرض شد!
اصلاً چطور می‌شود خانم‌ها از رایحه‌ی یک ادکلن و یا عطر مردانه بیشتر خوششان می‌آید؟ آیا می‌شود برای این موضوع، یک فرمول یا معیار استخراج یا تعیین کرد؟ اگر این‌طور باشد که عالی خواهد شد و هر آقایی با دانستن چند نکته خواهد توانست بهترین عطر مردانه از نظر خانمها را در چهارچوب عرف اجتماع بیابد و تهیه کند!
واقعیت این است که بهترین ادکلن مردانه از نظر بسیاری از کاربران، شخصیت و اعتمادبه‌نفس آن‌ها را تکمیل می‌کند. بهترین عطر مردانه از نظر خانمها نیز همین کار را در نظر آن‌ها با کاریزما و شخصیت یک مرد انجام می‌دهد.
فراموش نکنید که در مورد چه زن و چه مرد، انتخاب یک عطر، چیزی فراتر از پسندیدن نت‌های بویاییِ شیرین یا تلخ است.
 انتخاب یک عطر، موضوعی است که با تمامیت فرد یا بهتر است بگوییم که با نیمه‌ی گمشده‌ی انسان ارتباط دارد. وقتی‌که جنس مخالف، بوی عطر شما را می‌پسندد یعنی این نیمه‌ی گمشده دارد پیدا می‌شود!


بهترین عطر مردانه از نظر خانمها و نظرسنجی مردم

بهترین ادکلن زنانه از نظر خانم ها

در این مقاله می‌خواهم از نظرات کارشناسانه‌ی «چلسی ترومن» (Chelsea Tromans) نویسنده و سردبیر چندین وب‌سایت و نشریه (Beautycrew-Women’s Health-Daily Addict- The Joye and Primped) که بیش از 10 سال در موضوعات زیبایی و سبک زندگی زنان قلم زده است و در مورد بهترین عطر مردانه از نظر خانمها تحقیقات جالبی انجام داده؛ نقل‌قول‌هایی داشته باشم.
 
 خانم ترومن به‌عنوان یک زن و نیز به‌عنوان کسی که در رشته‌ی تخصصیِ سبک زندگیِ زنان تحقیق می‌کند؛ نتیجه‌ی تحقیقات خود در مورد بهترین ادکلن مردانه از نظر خانمها را در معرفی 10 ادکلن مردانه که رایحه‌شان از نظر بسیاری خانمها فوق‌العاده عالی معرفی شده؛ بیان کرده البته تفاوت‌های فرهنگی در پسند رایحه‌ها می‌تواند تأثیرگذار باشد ولی نقش تفاوت‌های فرهنگی در پسند رایحه‌ها جزئی است.
این نویسنده و محقق، در یکی از مقاله‌های تخصصی خود به مخاطبانش قول می‌دهد که حتماً و حداقل یکی از رایحه‌های 10 عطر مردانه‌ای که طبق تحقیقات و نظرسنجی‌های او بهترین عطر مردانه از نظر خانمها هستند را آن‌ها نیزخواهید پسندید:


1-ادکلن مردانه «رالف لورن پولو بلو» Ralph Lauren Polo Blue EDT

گروه بویاییِ عطر رالف لورن پولو بلو، «آروماتیک» (Aromatic) (به معنای معطر) است که شامل ترکیبی از بوی گل‌ها، گیاهان و چوب‌ها می‌شود. می‌دانیم که نوع گیاهان به‌کاررفته در عطرهای آروماتیک، دسته‌بندی آن‌ها را تعیین می‌کند.
نت آغازین: خربزه- نارنگی- خیار
نت میانی: ریحان-  Sage(نوعی گیاه)- شمعدانی
نت پایانی: مشک- نت‌های چوبی- چرم.
در نظرسنجی، رایحه‌ی این عطر مردانه مورد تحسین بسیاری از خانم‌ها واقع شده. از نظر آن‌ها این عطر، رایحه و حس و حالی تازه و نمناک، مثل انرژی آب‌های آزاد و بیکران و آسمان را دارد. حسی مثل بلورهای کریستال آبی‌رنگ!
این عطر از ماندگاری و پخش بوی خوبی هم برخوردار است. یکی از خانم‌های آمریکایی که شوهرش این ادکلن را از فروشگاه «سکورا» sechora تهیه کرده؛ در نظرسنجی مربوط به بهترین عطر مردانه از نظر خانمها می‌گوید:
 «فوق‌العاده است. وقتی همسرم برای اولین بار در یک مهمانی از این عطر استفاده کرد هر کسی که به او رسید نام این عطر را سوال کرد. من پیش از آن مبهوت عطر همسرم شده بودم!»

 عطر رالف لورن در سال 2005 به بازار جهانی عرضه شده و کار مشترک دو طراح مهمِ عطر و ادکلن، به نام‌های «کارلوس بنائیم» (Karlos benaim) و «کریستف لاودمیل» (Christophe Lavdamiel) است. حجمِ 75 میلی‌گرمی آن حدود 99 دلار قیمت‌گذاری شده.

ادکلن مردانه از نظر زن ها

2-ادکلن مردانه «ورساچه پور هام» Versace Pour Homme

یک پله بالاتر می‌رویم؛ ورساچه پور هوم نیز بهترین عطر مردانه از نظر خانمها است که بِرندی نام‌آشنا محسوب می‌شود. رایحه‌ای که جزو گروه بویایی آروماتیک اما بدون خودنماییِ زیاد است و حالتی مطمئن برای استفاده‌ی روزانه دارد. این عطر، ترافیک بویاییِ بسیار دل‌چسبی از انواع رایحه‌ها دارد که در نوع خود بی‌نظیر است.
 در نظرسنجی‌ها گفته شده که در مهمانی یا جمعی که یک آقا از این عطر استفاده کند؛ حتماً خانم‌های بسیاری یا در دلشان و یا علناً (بسته به موقعیت)، می‌گویند: «یکی عطرِ فوق‌العاده‌ای زده!».
چند تن از استفاده‌کنندگان از این عطر در نظرسنجی گفته‌اند که در ماه‌های بهار، ماندگاریِ این نوع از عطر ورساچه تمام روز ادامه پیدا می‌کند.
نت آغازین: لیمو- بهارنارنج- برگاموت- گل رز
نت میانی: سنبل- گیاه راوید (اشترغاز) - چوب سدر
نت پایانی: لوبیای تونکا- مشک- کهربا.
این عطر در سال 2008 به بازارهای جهانی عرضه شد و طراح مشهور آن «آلبرتو موریلس» (Alberto Morillas) است و بسته‌بندی 100 میلی‌لیتری آن حدود 115 دلار قیمت دارد.

ادکلن مردانه از دید بانوان

3-ادکلن مردانه «بولگاری من» Bvlgari Man

رایحه‌ی این عطر، حسی راحت و کاریزماتیک برای آقایان ایجاد می‌کند. ظریف، معاصر و سفسطه‌گر است. بولگاری من، جزو گروه بویایی شرقیِ چوبی قرار می‌گیرد.
در نظرسنجی بهترین ادکلن مردانه یک خانم آمریکایی به نام «میرالی» (Miaharleyy) در حقیقت، نظر بسیاری از دیگر خانم‌ها را نیز با این جملات بیان می‌کند: 
«این عطر، موردعلاقه‌ی همسر من است و من شخصاً دوست ندارم آن را با عطر دیگری جایگزین کند. این بو اعتیادآور است! و تمام روز به مشام می‌رسد و جالب این است که در چهارفصل و برای شب و روز به یک میزان دوستش دارم، بوی زیادی از نت‌های چوبی، مرکبات و فلفل می‌دهد.»
بولگاری من در سال 2010 به بازار عرضه شده و طراح آن باز، آلبرتو موریلس (Alberto Morillas) است و بسته‌بندی 100 میلی‌گرمی آن حدود 111 دلار قیمت دارد.

بهترین ادکلن های مردانه از نظر خانم ها

4-ادکلن مردانه «کلوین کلاین سی ک وان» Calvin Klein CK One EDT

اگر می‌خواهید عطرتان یادآور یک روز بهاریِ تمیز، بدون دغدغه با حس و حالی تُرد و هم بهترین ادکلن مردانه دخترپسند باشد؛ این عطر را انتخاب کنید!
 این بِرند اگر هم جذاب‌ترین عطر مردانه نباشد، بدون شک یک ادکلن صمیمیِ مردانه و زنانه است. همیشه حسی خنک، آرام و راحت به شما خواهد بخشید.
یکی از خانم‌هایی که در نظرسنجی بهترین عطر مردانه از نظر خانمها شرکت کرده بود بر قابلیت استفاده‌ی روزانه از این ادکلن توسط آقایان و نیز مناسب بودن به کار بردن آن برای قرار ملاقاتی مثل قرار ملاقات شام در رستوران تأکید داشت.
به‌طورکلی کلوین کلاین، تعادلی بین جلوه کردن و احساساتی بودن به وجود می‌آورد و حس صمیمیت را القا می‌کند و راستی فراموش نکنید که این محصول، یک عطر مردانه و زنانه محسوب می‌شود.
نت آغازین: آناناس- نت‌های سبز- نارنگی- برگاموت- هل- لیمو- عنبه‌ی هندی
نت میانی: جوز هندی- بنفشه- یاسمین- ریشه بنفشه- گل سرخ
نت پایانی: صندل- کهربا- سدر- بلوط- چای سبز.
این عطر در سال 1994 به بازار عرضه شد و طراح آن آلبرتو مورالس و «هری هرومنت» (Harry Fremont) هستند. حجم 100 میلی‌لیتری این محصول، حدود 69 دلار قیمت دارد.

ادکلن مردانه از نظر خانم ها

5-ادکلن مردانه «هوگو باس باتل تانیک» Hugo Boss Bottled Tonic

اساس عطر «هوگو باس» بر ترکیب نت‌های مرکبات و نت‌های جسور چوبی و هماهنگی آرام و برابرِ آن‌ها قرار دارد. نسبتاً خفیف و آرامش‌بخش و برای استفاده در تمام روز و حتی محیط کار، مناسب شمرده می‌شود و بوی آن موردپسند خانم‌هاست.
نت آغازین: گریفوت- پرتقال تلخ- لیمو- سیب
نت میانی: زنجفیل- دارچین- قرنفیل
نت پایانی: وتیور (گیاه خس‌خس)- نت‌های چوبی.
این عطر «برای مردان مدرنی که جویای موفقیت هستند» در سال 2014 به بازار عرضه شده و رایحه‌ای ظریف، خشک و دنیوی دارد. در حجم‌های 50، 100 و 200 میلی‌گرمی عرضه می‌شود. قیمت حجم 100 میلی‌گرمی آن حدود 56 پوند است.

بهترین ادکلن های مردانه از نظر خانم ها

6-ادکلن مردانه «دیور سئیواژ» Dior Sauvage

این عطر با رایحه‌های جدید، آغاز شده و بر پایه‌ی رایحه‌های چوبی تثبیت می‌شود. یک ادکلن مست کننده و مردانه که بسیار موردپسند خانم‌ها است.
تعداد زیادی از این عطر در جهان به فروش رفته و شاید بتوان آن را درمجموع، بهترین عطر مردانه از نظر خانمها معرفی کرد.
روحیه‌ی این عطر از فضای باز و وحشی الهام می‌گیرد. حسی مثل حس نگریستن به منظره‌ی صخره‌ها زیر آفتاب و آسمان آبی!
 بوی این عطر، رادیکال، تازه و اصیل اعلام شده است. گزینش ترکیب آن بسیار با دقت صورت گرفته و ترکیبات طبیعی دارد.
نت آغازین: فلفل- برگاموت
نت میانی: شمعدانی- اسطوخودوس- درخت لامی- فلفل قرمز- وتیور (گیاه خس‌خس)- نعناع هندی- پاچولی
نت پایانی: سدر- لادن- عنبر.
ادکلن دیور ساواج در سال 2015 با معرفی ستاره‌ای به نام «جانی دپ»  (Johnny depp) به بازار عرضه شد. طراح آن «فرانسیس دِمئکی» (Francois Demachy) است. در حجم‌های 60 و 100 میلی‌گرم به‌صورت اودو تویلت نیز عرضه شده و قیمت 60 میلی‌گرمیِ آن حدود 109 دلار است.

ادکلن خوب از نظر بانوان خانم ها

7-ادکلن مردانه «شنل بلو» CHANEL Bleu de CHANEL EDT

رایحه‌های چوبی، عموماً حالتی بیدارکننده دارند اما رایحه‌ی آروماتیکِ شنل بلو با نت گیرفروت، بویی هیجان‌آور و کاریزماتیک به وجود می‌آورد که در ادامه حالتی فرح‌بخش پیدا می‌کند و نت چوب صندل به ماندگاری و جذابیت آن می‌افزاید.
نکته‌ی جالبی در مورد این عطر که بهترین عطر مردانه از نظر خانمها نیز هست وجود دارد که خانم ترومن آن را از قول یکی از خانم‌هایی که نظر داده، چنین بیان می‌کند: 
«این عطر برای هر بازه‌ی سنیِ آقایان، جذاب و مناسب است. نامزد من و نیز پدرم هر دو از همین عطر استفاده می‌کنند! و هیچ حس تناقضی با سن‌وسال مختلف مردان ایجاد نمی‌کند. شیشه‌ی این عطر، خیلی شیک است و درب مغناطیسی بسیار ظریفی دارد.»
این خانم در ادامه می‌افزاید: «مطمئنم که اگر این عطر را برای کسی هدیه بخرم بعد از تمام شدنش خودش نیز عین همان را خواهد خرید یا حداقل، نام این عطر را در لیست آرزوهای پیش از کریسمس خودش خواهد نوشت! ماندگاری آن برای تمام روز حفظ می‌شود.»
نت آغازین: لیمو- بوهای تازه- فلفل قرمز
نت میانی: زنجبیل- جوز- یاسمین
نت پایانی: لادن- چوب صندل- پاچولی- بخور خوشبو- سدر- مشک.
این عطر در سال 2010 به بازار عرضه شد. طراح آن «ژاک پولگ» (Jacques polge) و قیمتش حدود 145 دلار است.

ادکلن خوب از نظر خانم ها

8-ادکلن مردانه «کیرید اِوَنتس» Creed Aventus

بهترین عطر مردانه از نظر خانمها می‌تواند همین عطر نه‌چندان ارزان برای حتی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها باشد. این عطر، محبوب‌ترین عطر از این سِری از عطرهای بِرند مذکور است. عطری جلب‌توجه کننده و قوی.
از نظر یکی از خانم‌ها این عطر برای چهارفصل و استفاده در روز یا شب، مناسب آقایان است و توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند و بسیار قوی است.
نت آغازین: برگاموت- انگور سیاه- آناناس- سیب
نت میانی: پاچولی- گل سرخ- یاسمین
نت پایانی: مشک- وانیل- عنبر سائل (شاهبوی)- بلوط.
ادکلن اونتوس در سال 2010 به بازار عرضه شد. طراحان آن «اولیویر کرید» (Olivier Creed) و همکاران او هستند. در حجم‌های 30، 75، 120 و 250 میلی‌گرم عرضه شده و قیمت 50 میلی‌گرمی آن حدود 349 دلار است!

10 ادکلن برتز از نظر بانوان


9-ادکلن مردانه «جورجیا آرمنی آکوا دای جِی پور هام» Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Homme

عطر جورجیا آرمنی یکی از بالاترین نظرات مثبت پنج ستاره را در برخی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر جهان دارد.
این عطر مناسب برای تمام زمان‌ها و نیز دارای بوهای جدید و متعادل توصیف شده است. روح این عطر، اشاره‌ای به حال و هوای دریا و افق دارد.
یکی از خانم‌هایی که همسرش از این عطر استفاده می‌کند، در مورد آن گفته است:
«همسر من تقریباً کلکسیونی از ادکلن‌های مختلف دارد ولی این عطر یکی از انتخاب‌های همیشگی او محسوب می‌شود. هنوز هم وقتی صبح‌ها همسرم این عطر را در اتاق می‌زند من مدتی در اتاق می‌نشینم و این ادکلن مست کننده مردانه را استنشاق می‌کنم. بسیار سحرآمیز و بسیار مردانه است.»
نت آغازین: برگاموت- نت‌های دریایی- یاسمین- پاچولی- نارنگی
نت میانی: بهارنارنج- خرمالو- رزماری- نوعی لادن- عنبر
نت پایانی: لادن.
این ادکلن که می‌تواند بهترین عطر مردانه از نظر خانمها و نظرسنجی از مردم باشد در سال 2014 در تعداد محدود به بازارهای جهان عرضه شد. قیمت حجمِ 50 میلی‌گرمی آن حدود 110 دلار است.

بهترین ادکلن مردانه از دید خانم ها

10-ادکلن مردانه «تام فورد ائید وود» Tom Ford Oud Wood

یک ادکلن با روحیه‌ای تاریک و غنی که محبوبیت زیادی در جهان دارد.
بد نیست بدانید که بِرند تام فورد یکی از دقیق‌ترین و حساب‌شده‌ترین معماری‌های رایحه را در محصولات خود اِعمال می‌کند و حتی برخی از محصولات آن علاوه بر این‌که به‌تنهایی مورداستفاده قرار می‌گیرند بلکه این قابلیت را دارند که با سایر عطرهای تام فورد نیز هم‌زمان استفاده و تکمیل شوند.
عمده‌ترین ویژگیِ عطر oud wood این است که رایحه‌ی شما را به‌عنوان یک مرد از بوی سایر عطرهای مردانه به نحوی عجیب متمایز می‌کند. خانم‌ها بوی این عطر را بسیار مبهوت‌کننده توصیف کرده‌اند.
نت‌های بویایی آن از دو دسته رایحه دارند و عبارت‌اند از:
1.    سماروغ (نوعی گیاه قارچی)- اقاقیای برزیلی- تره کوهی- نوعی فلفل- صندل
2.    گیاه وتیور (خس‌خس)- غلاف باقلا- وانیل- عنبر- کهربا.
این عطر در سال 2007 به بازار عرضه شد و طراح آن «ریچارد هرپین» (Richard Herpin) است. حجم 50 میلی‌گرمی آن حدود 340 دلار قیمت دارد!

ادکلن مردانه از دید خانم ها

رازِ بهترین عطر مردانه از نظر خانمها

یکی از سوال‌هایی که در ابتدای مقاله مطرح کردیم این بود که آیا فرمولی یا معیاری وجود دارد که مشخص کند چه عاملی سبب می‌شود که خانمها از ادکلن مردانه‌ی بخصوصی خوششان بیاید؟
با نگاهی به نت‌های 10 ادکلن مشهور که کاندید بهترین عطر مردانه از نظر خانمها در جهان هستند؛ متوجه می‌شویم که اصلی‌ترین عامل تأثیرگذار در این مورد، مربوط به معماری رایحه‌ها و خلاقیت و دانش طراحان عطر است اما در ورای این عامل اصلی در تمامی این مواردی که جزو بهترین ادکلن مردانه از نظر مردم هستند؛ وجود پایه‌ی پایانیِ نت‌های چوبی و ترکیب‌های آروماتیک (چوب، گل و مرکبات) بیشتر به چشم می‌خورند پس حداقل اگر شما به‌عنوان یک آقا دنبال فرمول یا معیاری نسبی برای یافتن بهترین عطر مردانه از نظر خانمها هستید؛ باید به عطر و ادکلن‌های آروماتیک، عنایت و توجه خاصی داشته باشید.


چند ادکلن نسبتاً ارزان‌تر که می‌توانند بهترین ادکلن مردانه از نظر خانمها باشند
ارزانی و گرانی یک ادکلن، موضوعی تا حدی نسبی است و می‌تواند برای هر شخص، در زمان‌های مختلف، سطح متفاوتی از قیمت را شامل شود. به‌هرحال، ادکلن‌های در پی آمده می‌توانند از نظر قیمت نیز تا حدی ارزان‌تر یا قابل‌بررسی باشند.

ابتدا یک فهرست دیگر که نظر برخی منابع خارجی در مورد بهترین عطر مردانه از نظر خانمها و نظرسنجی مردم است را داشته باشید:


YSL L’Homme

بهترین عطر مردانه از نظر خانمها
Comments