Шкільна бібліотека

Конкурс малюнків "Моя улюблена книга"

«Хто полюбить книгу,

той далеко піде у своєму розвитку.

Книга рятує душу від здерев’яніння»

Т.Г. Шевченко

   Книги надихають! Сила книги безмежна. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває багато таємниць усього життя.

   Роль книжки в житті людини величезна, адже це не тільки джерело знань, але й друг, що забезпечує цікаве проведення дозвілля.

   Читання книжок — дуже корисне хобі. Воно відкриває нам самих себе і світ. З плином часу книги не втрачають своєї актуальності. Ось чому їх називають маяками в океані часу.

   У Всеукраїнський тиждень дитячого читання бібліотекою гімназії було проведено конкурс малюнків «Моя улюблена книга» для 1-4 класів. 


Бібліотека – це не просто кімната або будівля, де зберігаються книги. Це місце знань, джерело натхнення, центр культури та освіти.

   Бібліотека – це можливість спілкуватися з людьми, з книгою, з улюбленими героями. Адже там часто проводяться зустрічі з письменниками, презентації нових книг, виставки на найрізноманітніші теми і так далі.

   Бібліотека є центром культури та освіти, вона завжди відкрита для всіх, хто бажає вивчати нове і розширювати свої знання.

   У рамках Всесвітнього тижня дитячого читання бібліотека гімназії зробила творчу замальовку «Бібліосвіт», де учні 6-7 класів взяли участь у конкурсі творів на тему «Я розповім тобі про бібліотеку». 


"Це воює вона"

З перших днів повномасштабного російського вторгнення наші жінки пліч-о-пліч із чоловіками стали на захист Батьківщини.   

  Жінка у війську сьогодні - це хоробра й надійна воїнка. Внесок найкращих доньок України в боротьбі за нашу свободу та незалежність - неоціненний. Жертовність і сила української жінки вражає та надихає увесь світ. 

   Вашій увазі презентуємо книгу військової тематики в межах "Національного тижня читання" «Це воює вона». Видання присвячене жінкам, які стали на захист України. 

   Героїні цієї особливої книжки — надзвичайні сміливиці. Серед них кулеметниці, аеророзвідниці, водійки БМП, морпіхи, бойові медикині, командирки взводів, громадські діячки. Усі вони стали на захист України в російсько-українській війні. З цих невигаданих історій ви дізнаєтеся, як захисниці роблять усе можливе для перемоги України, і прочитаєте, як вони ламають стереотипи та торують шлях іншим жінкам з військовим покликанням. 

   Дякуємо кожній з героїнь. За вашу силу і світло. За вашу мужність і щирість. За вашу довіру.

   Слава Україні! 

   Героям слава!


Всеукраїнський тиждень дитячого читання

З 25 березня по 1 квітня у бібліотеці гімназії проходитиме Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Впродовж тижня відбудуться різноманітні літературні заходи: презентація книги «Це воює вона», інформаційний огляд «І буде мир…», вікторина «Відкрий для себе світ книги», рубрика «Радимо прочитати», конкурс малюнків «Моя улюблена книга». 

Заходи спрямовані на любов та повагу до книг, формування у вихованців самостійності у роботі з книгами та спроможність аналізувати їх, робити висновки з прочитаного. 

Цей тиждень допоможе популяризувати інтерес до читання та національної культури, сприятиме розширенню читацьких інтересів. 


Національний читацький марафон " Діти України читають захисникам"


З 19 лютого 2024 року по 20 березня 2024 року проходить Національний читацький марафон «Діти України читають захисникам», де взяла участь учениця нашої гімназії, 3-Б класу, Бессоліцина Лоліта Артурівна. Вона звернулась до захисників: «Любий захиснику, я не знаю як тебе звати, але знаю, що зараз кожен українець пишається тобою і дякує за твою мужність та наснагу! Ти - наша віра та сила у цей тяжкий час! Завдяки вам ми обовʼязково переможемо!» і зачитала їм казку Василя Симоненка «Батькова колиска».


IMG_1372.MOV

До 210-річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

 І голос нам твій душі окриля.

 Встає в новій красі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

В.Симоненко



9-го Березня 1814 року, темної ночі, перед світом, у селі Моринцях в хаті Григорія Шевченка, кріпака Пана Енгельгарда, блиснув у вікні єдиний на все село вогник, - народилася панові нова кріпацька душа, а Україні – її великий співець – Тарас Шевченко.

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці, тому що у нас є свій такий пророк – Тарас Шевченко. Він, безсмертний для нашого народу –явище  унікальне,  неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне. Життєвий шлях Шевченка символізував сумну долю його народу.

Т.Г.Шевченко – син свого народу, син України. В його  поезiї, було нiби двi України: Україна як неминуща основа i Україна як iсторичний момент. Україна-мати i Україна блудна. Україна непорочна i Україна розбещена. Україна лицарiв i Україна рабiв. Цю другу, iсторично спотворену та історично минущу Україну вiн бичував i проклинав заради першої - України-матері, України неминущої.

Образ України-неньки – це найсвiтлiший i водночас найдраматичнiший образ у творчостi Тарса Шевченка, найбiльший дiамант у його поетичнiй коронi.

Для учнів 6-7 класів була проведена вікторина «Життя і творчість Кобзаря». У бібліотеці гімназії організована книжкова виставка-інсталяція «Великий кобзар». Учні 1-4 класів брали участь у конкурсі малюнків «Шевченківська весна».


29 січня відзначають річницю бою під Крутами

Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова під Крутами.

Міжнародне визнання української незалежності – це те, чим завдячуємо героям Крут. Затримавши російського ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути, київські юнаки дали змогу владі УНР розгромити повстання російської п’ятої колони під назвою «повстання на заводі Арсенал» у Києві, а головне – укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин.

Бій під Крутами – бій за майбутнє України. Завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ відповідно до Брестського договору 1 березня 1918 року українці звільнили від більшовиків Київ, а у квітні – майже всю Україну. В першій у XX столітті війні з російським агресором – радянською Росією – перемогла Українська Народна Республіка.

27 січня Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – "Аушвіц-Біркенау". Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.

Одна з перших акцій масового розстрілу відбулася у Кам’янці-Подільському в серпні 1941 року, коли нацисти знищили 23 600 євреїв з числа місцевих жителів та доправлених сюди із Закарпаття угорських євреїв.

За два дні розстрілів, 29–30 вересня 1941 року, було вбито 33 771 людину. Протягом двох років окупації до Бабиного Яру було привезено і знищено ще приблизно стільки ж. До війни єврейське населення Києва складало понад 200 тисяч євреїв. З початком військових дій на території СРСР дехто зміг евакуюватися на схід, частина пішла на фронт, а більшу частину тих, хто залишився в місті, розстріляли. У Бабиному Яру продовжували розстрілювати і після 30 вересня.

Серед жертв були роми, члени українського націоналістичного підпілля, пацієнти психіатричної лікарні, комуністи-підпільники, радянські військовополонені. Розстріли були вже не такими масовими, але проводилися послідовно аж до повернення в місто радянської армії.

Книжкова виставка - інсталяція "Юридичний компас для дітей"

Кожна дитина повинна знати власні права. Лише тоді ми можемо зростати усвідомленими громадянами своєї країни. Держава та суспільство, в свою чергу, є відповідальними за їх контроль та реалізацію. До Всеукраїнського тижня права з 4 по 10 грудня 2023 року бібліотека гімназії представила книжкову виставку-інсталяцію «Юридичний компас для дітей».  

Хіт-парад професій

Професія — це дуже важлива частина життя людини, і чим вдаліше ви зробите  вибір, тим більше досягнете бажаного на професійному шляху, тим більше відчуєте себе успішними і щасливими. Ще один з найважливіших принципів вибору професії: щоб вона вам подобалася.

Ці книги допоможуть вам у виборі професії. 


Інформ-огляд «Дивосвіт природи»

Вашій увазі рекомендований інформ-огляд «Дивосвіт природи». Прочитавши дану літературу, наші читачі  краще зрозуміють велику книгу природи, бережливо ставитимуться до неї, усвідомлять її значення у житті кожного з нас. 

Ми всі живемо на одній планеті і захистити її наше першочергове завдення!


160-а річниця від дня народження Ольги Кобилянської

27 листопада 2023 року ми відзначаємо 160-у річницю від дня народження великої української письменниці Ольги Кобилянської. Із творчістю Ольги Кобилянської в нашу літературу ввійшло те, що, за словами Івана Франка та Лесі Українки, умовно можна назвати симфонічною прозою.

Голодомо́р 1932—1933 років — другий акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП (б) та урядом СРСР у 1932 — 1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Вбивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані як до 1933 року, так і в 1933 році.

Найтрагічніші дні Голодомору розгорталися протягом 1932–33 років, а закінчилось все смертю мільйонів людей, тяжкими психологічними травмами та придушенням опору.

Ці книги висвітлюють трагічні події, пов’язані з Голодомором 1932-1933років. На підставі архівних документів, свідчень очевидців, було доведено , що голод був створений в результаті цілеспрямованої дії влади. Також до викладки увійшли літературні твори українських авторів про негативний вплив голодування на організм людини.

День Гідності та Свободи

  День Гідності та Свободи – свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок  22 листопада 2004 року) та Революції  Гідності  (акція  студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року)

                13 листопада 2014 року Президент України  Петро Порошенко  підписав указ, згідно з яким в Україні    21 листопада  святкується   День Гідності та Свободи.

Тиждень знань з БЖД «Наша безпека в наших руках».

3 06.11.2023 по 12.11.2023 в гімназії проходив тиждень знань з БЖД «Наша безпека в наших руках».

Ці книжки допоможуть дитині не розгубитися, знайти правильний вихід з різноманітних складних ситуацій, які можуть трапитися в житті кожної людини. Психологічні поради, схеми дій, багатий ілюстративний матеріал сприятимуть легкому засвоєнню поданого матеріалу.

День української писемності та мови

«Слово, моя ти єдиная зброя» - ці слова Лесі Українки стали певною мірою пророчими для сучасного покоління.


Українська книжка на полиці, українська озвучка в кінозалі, українська розкладка в телефоні, українська музика в плей-листі – зараз це також наша зброя у боротьбі за власну ідентичність. І це наша найефективніша відзнака Дня української писемності та мови.

З приходом російського окупанта на нашу землю українська мова стала ще й способом розпізнавання «свій – чужий». Згадаймо лише легендарний мовний тест на «паляницю» - до такого випробування ворог своїх агентів не готував.

Вивчаймо рідну мову та шануймо її. Це наш рідний скарб, який ми нікому й ніколи не віддамо. 

Любий друже!

      27 жовтня -  День  української писемності та мови.

Це мова, якою ми розмовляємо й думаємо, без якої не мислимо свого існування. Сподіваємось, що, прочитавши ці книжечки, ви глибше відчуєте, який то неоціненний скарб – наша рідна мова, що її потрібно не лише любити, а й берегти як зіницю ока.

             Ой, яка чудова,

               Світла і багата

                Українська мова,

         Мова мами й тата!

         Мова мами й тата, діда і бабусі.

         Знаю її добре, ще краще навчуся.

                                                           М.Підгірянка.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

    З 1 до 31жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна –це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність.

Рідна Україно! Ти дорога усім нам. Для кожного твого сина і дочки немає землі милішої від тої, на якій він народився і живе. Ми віримо, що минуть тяжкі часи, і Україна відродиться для новітньої слави, для щастя. Ми віримо в твоє майбутнє, Україно!

ЗАПРОШУЄМО ЧИТАЧІВ БІБЛІОТЕКИ ВЗЯТИ АКТИВНУ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ МІСЯЧНИКУ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК.

Юний  друже!   Що  ти знаєш про прекрасну країну, у якій живеш? Ця країна – твоя Батьківщина.

     Ти, а також усі, хто мешкає на  території   України, є громадянами  нашої незалежної держави. Ми  маємо  цінувати своє право на життя в Україні,шанувати українські традиції, дотримуватися законів нашої держави, плекати  українську мову, дбати про чисте довкілля.

       Кожна людина приходить до усвідомлення, що найкраще  місце  у світі  - рідний дім.

     Наш  рідний дім - це Україна. Пропоновані  книги на  книжковій виставці: "Моя країна-Україна" розповідають про  найважливіші  подіі з історії   нашої держави, про особливості державного устрою та символіку України. Ми продовжуємо жити в умовах війни, проте дух нації не зламаний. Ця  війна вже  забрала тисячі невинних життів, розлучила сім’ї та знищила багато надбань, які  були побудовані  століттями.

      Війна. Болюча тема в літературі, про неї вже написано безліч книг і ще немало буде написано.  Книги на воєнну тематику вчать цінувати мир та життя.

video-dfa33169d44396f46e87f7e658cd7b2f-V.mp4

      Запоріжжя славетне місце як з точки зору історії (згадаємо козацтво і його славні подвиги), так і щодо нових технологій (адже місто є індустріальним центром в своєму регіоні). Отже, де варто побувати в Запоріжжі, щоб повністю перейнятися його атмосферою і зрозуміти його? Тут можна насолодитися природою в її прекрасних та первозданних куточках, помилуватися новими пам'ятками, що виникають тут часто і швидко. Крім того, в цьому місті один з найдовших у світі проспектів. Тут також знаходиться Дніпрогес, що вражає своїми вогнями і потужністю. Тут розташовуються чудові краєвиди на Дніпрі, тут є острів Хортиця з його легендами козацтва Запорізького, з його старовинними байками. На вулицях міста можна несподівано побачити яскравий і нестандартний стріт-арт. Це місто повне романтичних куточків, що створюють атмосферу для закоханих незалежно від їх віку.  

Уже стало традицією проведення серед учнів 1-5 класів конкурсу малюнків на тему "Війна очима дітей", та проведення дня бібліотворчості "Повертайся живим" (створення патріотичних прикрас, оберегів, аплікацій, які були передані воїнам ЗСУ.

Кожному із нас хочеться опинитися там, де немає війни.

Добро обов'язково переможе!

 2014 рік увійшов в історію  незалежної України як рік найскладніших випробувань. Україна зазнала теріторіальних втрат, постала перед загрозою економічного колапсу і  втрати  державності внаслідок агресії з боку ядерної держави – Росії.

         У 2014 році Україна сплатила найвищу ціну за незалежність і прагнення самостійно обирати свій шлях-життя своїх громадян, які загинули на Майдані.

          Військові Запорізької області пліч-о-пліч  із побратимами інших регіонів України стали на захист держави, батьків, матерів, своїх родин.

            Зазнала Запорізька земля найтяжчих втрат-життя своїх оборонців, яких благословляли  матері, чекали, сподівалися на повернення та не судилося…

                   Тихо плаче Україна сльозами і кров’ю…

                Кат будує своє « завтра»  на горі  людському…

                Гірко плаче Україна і тяжко ридає…

                Своїх синів, що померли, сльозами вмиває…

                Плаче ненька Україна…плаче кожна мати,

                Та, що сина відпустила, волю здобувати.

                                                                        Тарас Шевченко.

     З’явилися списки загиблих, застогнала  від болю запорізька земля. Війна продовжується, наш біль не припиняється… 

      Герої книг звідти,  з війни…В основу книг покладені спогади героїв  про бойові шляхи. Ці спогади безцінні: вони є часткою  нашої історії, вони наша пам’ять, пам’ять героїзму нашого  народу.

      Різними шляхами, різними стежками йшли герої книг – але над ними завжди  гордо майорів жовтоблакиттям наш ПРАПОР, символ нашої держави, нашої Вітчизни: їх усіх поєднувала полум’яна любов до України.

      Хай настане мир, нехай ніколи не тьмариться ясна блакить неба.

             СЛАВА УКРАЇНІ!

                     ГЕРОЯМ СЛАВА!

Презентация Microsoft PowerPoint (1).pptx

Любіть Україну, як сонце любіть!

Як вітер, і трави, і води!

В годину щасливу і радості мить,

Любіть у годину негоди...


1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та надії.
Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
З історії Дня захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.
Офіційне затвердження
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.
Символ Міжнародного дня захисту дітей
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.
Відзначення свята в Україні
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країн

18 травня 2023 року - Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки - молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.

    Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. 

   Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

   Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні.

Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто одягнути вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

Зараз  у   різних  галузях  мистецтва  можна  спостерігати  великий  інтерес  до  фольклору. З  усіх  видів  української  творчості     найславетніша, мабуть, - художнє  вишиваня. Це  найдоступніший  усім  і  кожному  вид  творчості.

      Народні  орнаменти – це  складна  мова,  яка  розповідає  про  думки  та  почуття,  про  пізнання  світу,  про  надії  та  страждання,  про  красу  і  щастя.

    Наші  пращури – слов'яни  здавна  виготовляли  обереги  про  їхню  дивовижну  магічну  силу. Нерідко  за  обереги  правили  символічні  тварини, а  також  рослини. Які  обереги  сьогодні  є  незамінними  в  побуті  сучасного  українця?  Як  зробити  власноруч  оберіг  для  себе  та  близьких? Чи  справді  вишиванка  є  сильним  засобом  захисту  від  негативного  впливу?  Яка  буває  техніка  вишивання?

       Відповіді  ви  знайдете  на  сторінках  цих  книг, які  стануть  вашим  власним  оберегом  на  шляху  до  щастя  родинного  затишку.

18 травня 2023 року   спільно з публічною дитячою  бібліотекою - вул. Запорізького козацтва,17-а проведено захід "Etno fashion " - "Новий  погляд через об'єктив".

Вона  усім  українцям до лиця-

Вигадливо-пастельна чи барвиста…

Дівчатам милим,

Хлопцям  молодцям.

Довершина, принадна, промениста!

Не всім  підсилу праця – вишиття.

Хвала рукам і шана за терпіння…

Бо з молитов, гадок про майбуття

Прийшло у світ незвичне це творіння!

Символіка, що йшла через роки,

Щоб стати добрим

Оберегом-спадком.

Оте тепло дбайливої руки,

Що гріє сивочубого й малятка.

Її шануймо всюди й повсякчас.

У горі й радості, в блаженстві 

Й лихолітті,

Бо вишиванка всіх єднає нас,

Вкраїнців, що розкидані по світі!


Оксана  Сметанюк



День пам’яті Чорнобильської трагедії

Чорнобиль. Ця  назва  невеликого  районного  центру, що  знаходиться  за  130  км  від  Києва. Заснований  ще  за  часів   Київської  Русі, стародавній  Чорнобиль  дав  назву  потужній  електростанції.

   Але  в  історію  Чорнобиль  увійде  назавжди  як  місто, у  якому  сталася  одна  з  найбільших  в  історії   людства  катастроф. Ось  уже  37  років  дзвони  Чорнобиля  стукають  у  наші  серця, змушують  зупинитись  і  озирнутись  у  1986 рік. Скільки  зламаних доль? Сироти, що  втратили  батьків, ненароджені  діти, хвороби, туга  за  рідним краєм.

   Чи  доводилось  вам  бачити  землю, на  якій  ніхто  не  живе?

  Це  - земля  Чорнобиля, це  чорнобильські  стежки, зарослі  травами, якими   рідко ступає  нога  людини.

А  37 років тому  це  було  звичайне  невеличке  українське  містечко. Ніщо не віщувало біди. Стояла  тиха весняна ніч.

У ніч з  25 на 26  квітня  1986  року  сталася  одна  з найстрашніших   катастроф  в  історії  людства -  вибух  на  4 енергоблоці  Чорнобильської  АЕС.

   Подія, що  забрала  безліч  безвинних  життів,  як  і  ця  клята війна. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Печальний…Тієї  ночі наш народ вперше  зустрівся з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю.

   Першими  до реактора прибули пожежники. Ціною  життя 28-ми  пожежників були врятовані країни від страшної небезпеки. Ось імена перших  жертв  чорнобильського  полум’я: Віктор Кибенок! Микола Ващук! Василь Ігнатенко! Микола Титенок! Володимир Правик! Володимир Тищура!

  Аварія призвела до небаченого забруднення біосфери, до появи тридцятикілометрової зони, до  радіоактивного  опромінення  тисяч людей. Проходять роки після  після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не  покидає  людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо  її  дзвони.

  Проходять  роки.

 

  Вони  і  живі, поки  ми  пам’ятаємо!

  ПАМ’ЯТАЄМО …

       22  квітня  в  усьому  світі  прийнято  відзначати  свято - Міжнародний День  Землі.

    

       Свято Міжнародний День Землі – це  символ  єдності, усвідомлення, що  тільки   об’єднаними  зусиллями  ще  можливо  боротися з  глобальними  екологічними  та  існуючими  соціальними  проблемами  на  нашій  планеті.

Врятувати  Землю  можна, якщо  кожен  із  нас:

-прибиратиме  сміття  після  відпочинку в лісі, біля  водойми.

- економно  витрачатиме  воду  і  папір.

- посадить  не  менше  одного  дерева, або  зробить квітник.

- не  використовуватиме     косметичні  засоби, які  тестують  на  тваринах.

- буде  користуватися  безпечним  для  екології  транспортом  і  технікою.


  Пам’ятайте, що  ЗЕМЛЯ -  це  неоцінений  дар, подарований  природою, це  наш  спільний  дім,  тож 

  берегти  її – наш  священний  обов’язок.

Любі друзі!


З 12 по 14 квітня 2023 року серед учнів 2-4 кл. був проведений конкурс малюнків на тему: « З Великоднем!». Ці малюнки були передані в пасхальному кошику нашим захисникам.

Слава Україні!

Героям слава!


14.04.2023

225 років з часу видання    «Енеїди» І. Котляревського

 В  історії  нашої  культури  є  діячі, які  особливо  яскраво й багатогранно  відобразили  в  своїй  творчості  душу  народу, його  своєрідність, поетичну  вдачу.

      До  таких  належить  Іван  Петрович  Котляревський, класик  нової  української  літератури, видатний  письменник – реаліст, автор  славної  «Енеїди» і «Наталки Полтавки».

      Він  розкрив  духовну  велич  рідного  народу, його  мрії, у  конкретних  художніх  образах  утілив  його  віру  в  краще  майбутнє.

До  215 річниці  від  дня   народження Г.Х. Андерсена

( 02.04.1805 – 04.08.1875 р.р.)


                  Ганс Христіан Андерсен – неперевершений казкар всіх віків і народів, відомий своїми неймовірно цікавими, повчальними, добрими і веселими, а, іноді, сумними історіями. Діти завжди зачитуються ним. При цьому вони вчяться любити, товаришувати, довіряти і, найголовніше, вірити в диво та беззаперечну перемогу добра.

Книга ХХІ ст. - читачу.pptx

                                           «Радимо  прочитати»

Як  же  кожному  із  нас  хочеться  опинитися  у  реальності,  де немає  війни. Добро  обов’язково  переможе  зло.

   Що  читають  діти  під  час  війни? Допомогти  підібрати  слова  для  непростих  розмов  і  прожити  цей  складний  досвід  можуть  книги ,що  торкаються  тем  війни. Ось  вам  літературний  подіум  книг  українських  письменників:

    Оля  Русіна. Абрикоси  розцвітають  уночі. -Львів: Видавництво  Старого  Лева, 2022.

    Олена  Максименко. Пси, які  приручають людей. - Київ: Портал, 2022

   Тетяна  Стражевська. Лінія  термінатора. - Львів: Видавництво  Старого  Лева, 2022

    Володимир  Чернишенко. Битва  за  місто. - Київ; Art  books, 2022

    Оксана  Лущевська. Це  тиха  ніч,  мій  астронавте, - Книголав, 2022

    Володимир  Аренев. Скарбничка історій- Львів: Видавництво  Старого  Лева, 2022

  Це  книги  про  українських  дітей і підлітків  та  їхній  досвід  життя в час війни  в  Україні. Яскраві і захоплені  книги  про  відвагу  й  героїзм  транслюють  дітям  важливі  заспокійливі  та обнадійливі  меседжі: зло  неодмінно  буде  покарано.

23.03.2023

Леся Українка - велика українська поетеса


25 лютого 1871 року народилася Леся Українка - велика українська поетеса, прозаїк, драматург, перекладач, літературний критик і фольклорист. 

Через хворобу (туберкульоз кісток) навчалася вдома, у приватних вчителів. Стан здоров'я змушував її подовгу лікуватися на півдні - у Криму, Грузії, Італії, Єгипті. Досконало володіла кількома іноземними мовами.

Дебютувала в літературі як поет-лірик у 1884 р. у львівському журналі «Зоря», де під псевдонімом «Леся Українка» були опубліковані вірші «Конвалія» і «Сафо». За життя Лесі Українки вийшли поетичні збірки «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки». Найповніше виявила себе в драматургії (створила понад 20 драм).

Леся Українка - автор драматичних поем «Одержима», «Осіння казка», «В Катакомбах», «Кассандра», «Лісова пісня», «Камінний господар», «На полі крові» та ін. 

Померла Леся Українка у місті Сурамі (Грузія). Похована у Києві на Байковому кладовищі. Познайомитися з творчістю Лесі Українки допоможе нам подорож по

книжковій виставці : «Вічно живий голос».  

24.02.2023

Міжнародний  День  рідної  мови 

21  лютого 2023 року Міжнародний  День  рідної  мови – свято,  яке  нагадує  про  право  кожного  розмовляти  рідною  мовою  у  своїй  країні.

      Українська  мова – одна  з  найцінніших  надбань,  яке  залишили  нам  наші  пращури. Її  забороняли,  викорінювали  з  побуту, культурного  та  політичного  життя. Попри  всі  складнощі  український  народ  зміг  зберегти  квітучу  мову,  якою  розмовляють  понад  45 мільйонів  людей  по  всьому  світі.

ЦІКАВИНКИ  ПРО  УКРАЇНСЬКУ  МОВУ:

1.Сучасна  українська мова має  близько 256 тис. слів.

2. В  українській  мові  на  відміну  від слів  решти східнослов’янських  мов,  іменник  має 7 відмінків, один  з  яких кличний.

3. У  448 році візантійський  історик Пріск  Панійський  під  час  перебування  у  таборі , записав  слово «мед» і «страва». Це  була  перша  згадка  українських  слів.

4. В  українській  мові  найбільша  кількість слів  починається  з  літери  «П».

5. Найменше  уживаною  літерою  українського  алфавіту є  літера «Ф».

6. Українська  мова  багата  на  синоніми.

7. Українська  мова  має  велику  кількість зменшувальних  слів.

  Перед Вами книги про українську мову та українське мовознавство, про новації Українського правопису, схваленого Кабінетом Міністрів України 2019 року.

21.02.2023

20 лютого День пам'яті Героїв Небесної сотні

Щорічно  20   лютого   в Україні  відзначають  Героїв  Небесної  Сотні. У  цей  день  згадують  про  подвиг  учасників  Революції  Гідності  2013-2014 років  та  вшановують  пам'ять  загиблих  під  час  протестів.

  У  книгах  оспівується  мужність, невичерпна  відданість  своєму  народові, воїнів, які  захищали  свою  Україну.

  Спогади  героїв  є  часткою  нашої  історії, наша  пам'ять  жива.

 19.02.2023

  16 лютого  День  Єднання

Сьогодні,  у  День  Єднання,  усе  Запоріжжя  висловлює  українським  воїнам  свою  потужну  підтримку  та  безмежну  вдячність  за  захист.

  Кожна  одягнута  вишиванка, кожен  майоріючий  прапор,  кожна  синьо-жовта  стрічка, кожне  зворушливе  слово –усе  це  сьогодні  для  наших  найкращих  у  світі  захисників  і  захисниць.

     Запоріжжя – єдине!

      Україна – єдина!

В  цьому  наша  незламна козацька  міць!

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету  під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». 

Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Разом з тим, майбутнє кожної нації і людства в цілому потенційно залежить від покоління, що підростає, тому й питання забезпечення прав дітей в Інтернеті є одним з актуальніших, якому потрібна приділятися велика увага.

   Було розроблено добірку корисних посилань щодо навчання учнів в Інтернеті.     

  

07.02.2023

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ.ppt

Українському мандрівному філософу Григорію Сковороді – 300 років.


Григо́рій Са́вич Сковорода́ — український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом»

Сковорода добре знав античну філософію його називали то «українським Сократом», то «українським Платоном, то «українським Конфуцієм» навіть.


Книжкова викладка «Григорій Сковорода – педагог, філософ»


Поезії, байки, притчі, уривки з філософських творів, листи, афоризми філософа-просвітителя і видатного педагога 18 століття -  зібрані у цих книгах                                                                                                                                            

    07.12.2022

26 листопада - День пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 рр.

      

 Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада. 

Книжкова виставка – інсталяція: «Йде голод Україною…»

    

   

 Голодомор – означає  масове вбивство голодом. Цим словом українці називають національну катастрофу 1932-1933 рр., яка забрала життя мільйонів людей.

    Книги висвітлюють трагічні події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 рр.

                                                                                                                                               

 26.11.2022

 9 листопада   День  української  писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке   щороку відзначається в Україні              


Дорогі друзі! 

Перед  Вами зібрані  книги про красу  та  мелодійність української мови – мови,    якою ми розмовляємо й думаємо,без якої не мислимо свого існування. Сподіваюсь, що,  прочитавши  ці  книги, ви  глибше  відчуєте, який  то  неоціненний  скарб – наша  рідна  мова, що  її  потрібно не лише  любити, а й берегти  як  зіницю ока.

                                                                                                      

   09.11.2022

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2022

                    З 1 по 31 жовтня 2022р проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. З непохитною вірою в перемогу України Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувається під гаслом: «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» Детальніше

Книжкова виставка – інсталяція

                         «Моя країна – Україна»  

      Книги, які розміщені на книжковій виставці запрошують    Вас у подорож по рідній країні, знайомлять з історією             України, її державним устроєм, символікою, природними        багатствами та культурою.

                         «Подорожуємо разом!»         

Книги, які ви щойно відкриєте – про вашу рідну країну.  Де б ви не жили : біля гір чи синього моря, у місті чи в селі , чи серед безкрайнього степу, все це зветься одним словом – Україна .

                                           Конкурс  малюнків     «Війна очима дітей».

Українці пишаються тим, що наша Батьківщина мужньо переносить найважчі випробування. Україна стане нездоланною ніким і ніколи. І тому важливо , щоб наша країна була вільною державою, щоб квітували її вишневі сади, тьохкали літньої ночі соловʼї, а наша мова звучала у всьому світі. Про це і розповідають діти у своїх малюнках. 

0-02-05-6b57603eba813c03b73a0a9735a3df24bc547e1e94c041cdfa83350a6d7d70e0_aa21563d68d1d624 (1).mp4

Відеоролік  "Моя незламна Україна"

підготовлений учнями 8-Б класу

Книга ХХІ ст. - читачу.pptx

Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх, особливо - для дітей.  Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.

Перед вами яскраве видання сучасної української письменниці Галини Вдовиченко.

На хвилинку зупинись, нові книги подивись

День соборності України

21 січня 2022 була проведена літературна година "День соборності України" з учнями 5-А класу. Учні також познайомились з книжковою виставкою "Моя країна - Україна".

Національний тиждень читання

З 13 по 19 грудня 2021 проходив національний тиждень читання. Учні знайомились з новими виданнями книг, з книжковою виставкою "Читай, овочем не ставай", здійснили літературний круїз "Кожна книга - це країна".

Казковий світ

26 листопада 2021 в читальному залі школи був проведений бібліотечний урок з учнями 4 - А класу, на тему "Робота з дитячою книжкою. Казковий світ Василя Сухомлинського".

В бібліотеці були організовані книжкові виставки:

Виставка-інсталяція "Краса і загадковість рідної землі" (для учнів 4-6 класів)

Виставка -подорож "Запоріжжя рідний край" (для учнів 5-8 класів)

Конкурс малюнків "Мій рідний край" (для учнів 2-4 класів)

Фотоконкурс "Моє Запоріжжя"

А також Презентація "Вітаю з днем міста Запоріжжя" (для учнів 4-6 класів)

Фотоконкурс " Моє Запоріжжя"


Виставка-подорож "Запоріжжя - рідний край" 

(6-8 клас)

Книжкова виставка - інсталяція "Краса і загадковість рідної землі" (4-7 клас)

Конкурс малюнків "Мій рідний край" (2-4 клас)

 20 травня  День вишиванки — історія свята

День вишиванки святкують в Україні 20 травня 2021. День вишиванки — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, що покликане спонукати українців до єдності та культурного відродження.

Історично слово «вишиванка» вживалося в значенні вишиваного предмета, вишитої сорочки або вишивки. У сучасному значенні наголос у слові можливий як на другий, так і на третій склад. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців стверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з часів енеоліту.

Пропонуємо знайомство з книжками для дітей сучасної української письменниці  Галини Вдовиченко     ТУТ

Дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка.

       У цьому році минає 207 річниця з Дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Світлий образ Великого Кобзаря  безсмертний. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Початок весни для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові   твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.                                                                            Тож у перші березневі дні в стінах нашої школи розпочалася декада української мови та літератури з метою вшанування пам’яті митця. Вчитель Кравченко О.Л. провела «Літературний батл» між учнями 8-А класу, а Перепелиця Н.В. - літературний турнір «Чи знаємо ми Т. Шевченка?» ( 9-Б клас). А в шкільній бібліотеці привертає увагу всіх виставка – інсталяція «Великий Кобзар», яка занурює відвідувачів  в атмосферу особливого ставлення до книги та творчості Пророка (Бібліотекар - Лозицька А.І.). Щоб почути живе слово митця, учень 11- А класу Михалькевич Андрій   (Вчитель – Кравченко О.Л.) розпочав флешмоб  з читання віршів Тараса Шевченка.                                                                                                                Попереду ще багато цікавого, тож долучайтеся до нашої спільноти, не зволікайте!

150 років з дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. 

До цієї дати були проведені такі заходи:

Виставка-інсталяція "Вічно живий голос"

Відеоспогад   "Вітрила  Лесиної долі"

Поетичне асорті      "На крилах пісень"

Художній турнір "Творчість Лесі Українки очима наших читачів"

"Все починається з любові" 

14 лютого учні 6-Б класу нашої школи відвідали бібліотеку ім. В.Гнаровської. "Знак Купідона" - під такою назвою пройшла розважально-пізнавальна година до Дня святого Валентина. Під час заходу учні познайомилися з історією виникнення свята закоханих, взяли участь у конкурсах: "Назви відому пару", "Зрозумій між слів", дискутувалина тему "Кохання - це...", переглянули відеоролік "Валентинів день". Велика подяка працівникам бібліотеки!Діти з чудовими емоціями покидали захід!

Фото