Новинки за хвилинку

БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ

 16 травня в рамках проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху «Безпечна країна»у бібліотечному медіацентрі учні 4-А класу (кл. керівник  Т.В. Карпенко), 4-Г класу (кл. керівник О.В. Борисова) здійснили «Подорож у країну безпеки», під час якої четвертокласники ознайомилися з книжковою виставкою «Безпечний рух – твій вірний друг!», подивились серію мультиплікаційних фільмів «Азбука дорожньої безпеки від тітоньки Сови» про дорожні знаки, правила дорожнього руху та як ними користуватися в різних умовах, правила їзди на велосипеді, самокаті, як формувати у себе звичку не порушувати правила дорожнього руху та виховувати відповідальність за своє життя та життя навколишніх людей, а також школярики розгадували загадки про транспорт, розпізнавали дорожні знаки, слухали пізнавальний вірш «Світлофор» та взяли участь у квест-вікторині «Ми і дорожній рух». А на згадку про національний урок безпеки дорожнього руху сфотографувалися.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ У БІБЛІОТЕЧНОМУ МЕДІАЦЕНТРІ

З 15 по 19 травня 2024 року в Україні триває перший етап щорічного Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху «Безпечна країна».

В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху у бібліотечному медіацентрі учні 1-А класу (кл. керівник Куницька Н.М.), 1-Б класу (кл. кер. Погоріла С.А.), 1-В класу (кл. кер. Гарвасюк О.В.), 4-Б класу (кл. кер. Голубенко О.Д.) здійснили «Подорож у країну безпеки», під час якої маленькі читайлики ознайомилися з книжковою виставкою «Безпечний рух – твій вірний друг!», подивились серію мультиплікаційних фільмів «Азбука дорожньої безпеки від тітоньки Сови» про дорожні знаки, правила дорожнього руху та як ними користуватися в різних умовах, правила їзди на велосипеді, самокаті, як формувати у себе звичку не порушувати правила дорожнього руху та виховувати відповідальність за своє життя та життя навколишніх людей, а також школярики розгадували загадки про транспорт, розпізнавали дорожні знаки, слухали пізнавальний вірш «Світлофор» та взяли участь у квест-вікторині «Ми і дорожній рух». А на згадку про національний урок безпеки дорожнього руху сфотографувалися.

Вітаємо переможців щорічного поетичного онлайн-конкурсу «Рядки, обпалені війною» до Дня пам'яті та примирення учнів 5-10 класів: Москаленко Маргариту, 9-Б клас, Конончук Даяну, 7-А клас, Костіва Євгена, 6-Б клас, Підпалок Уляну, 6-Б клас, Ненашеву Зоряну, 5-А клас, Швецьку Олену, 5-Б клас, Швецьку Анну, 6-В клас, Баранова Євгена, 10-А клас.

Вічна пам’ять усім, хто загинув за свободу і незалежність рідної землі, шана, вдячність, низький уклін тим, хто захищає Україну та світле, мирне майбутнє у всьому світі. Слава Україні! Героям Слава!

Наші читачі – наша гордість!

Щиро вдячні учням, батькам, класним керівникам за участь та співпрацю у проведенні онлайн-конкурсу.

День пам'яті та примирення під час повномасштабної російсько-Української війни.

Естафету переможців щорічного поетичного онлайн-конкурсу «Рядки, обпалені війною» до Дня пам'яті та примирення продовжують: Колонюк Маргарита, 4-В клас, Мелюх Уляна, 4-Г клас, Старчук Дарина, 4-В клас, Корнієнко Марк, 4-А клас, Стрижало Соломія, 4-А клас, Лоєва Віталіна 4-А клас.

Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже сторінка Української історії, що надихає тих, хто тримає зброю в руках і захищає Незалежну Україну сьогодні.

Вітаємо  з перемогою!

Наші читачі – наша гордість! Щиро вдячні учням, батькам, класним керівникам за участь та співпрацю у проведенні онлайн-конкурсу.

Вірші, обпалені війною...

8 травня 2024 року Україна відзначає День пам'яті та примирення під час повномасштабної російсько-Української війни.

Із глибокою шаною й повагою згадуємо героїв часів воєнного лихоліття Другої світової війни 1939-1945 років та схиляємо голови, вшановуючи пам’ять мільйонів загиблих на полях боїв, у попелищі концтаборів, закатованих під час каральних операцій, хто помер від ран, хто не дожив, не докохав, не здійснив свої мрії.

За приблизними оцінками у Другій світові війні загинуло від 5 до 8 мільйонів українців, а майже 700 міст було зруйновано.

Відзначаючи 79-ті роковини закінчення Другої світової війни, ми віримо, що в календарях незабаром з'явиться День Перемоги над росією.

З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу над нацизмом у 1945 році, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, героїзм, українського народу, мужність і силу ЗСУ у російсько-Українській війні до Дня пам'яті та примирення 8 травня в бібліотеці підведено підсумки щорічного поетичного онлайн-конкурсу «Рядки, обпалені війною». Поезія у виконанні переможців конкурсу, дійсно чіпляє за живе… Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже сторінка Української історії, що надихає тих, хто тримає зброю в руках і захищає Незалежну Україну сьогодні.

Вітаємо  з перемогою наших найменших конкурсантів:

Марченко Катерину, 1-В клас, Гончарова Марка, 1-А клас, Степуру Маргариту, 2-Б клас, Лисенко Софію, 2-Б клас.

Наші читачі – наша гордість! Щиро вдячні учням, батькам, класним керівникам за участь та співпрацю у проведенні онлайн-конкурсу.

8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 роках.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства – загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Загинуло близько 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних.

Ці пам’ятні в історії України дати українці знову будуть вшановувати в умовах повномасштабної російсько-української війни.

Бібліотека запрошує всіх бажаючих взяти участь у щорічному поетичному онлайн-конкурсі «Рядки, обпалені війною» та вшанувати подвиг українського народу,  його визначний внесок у перемогу над нацизмом у 1945 році та героїзм, мужність і силу ЗСУ та українців, які боронять кордони України сьогодні.

Вічна пам’ять усім, хто загинув за свободу і незалежність рідної землі та світлого майбутнього у всьому світі. Слава Україні! Героям Слава!

26 квітня до Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф у медіацентрі проведено для учнів 7-А (кл. кер. Лашманова Л.О.), 6-Б (кл. кер. Чагарна С.І.), 8-В (кл. кер. Прищ О.М.), 11-Б (кл. кер. Мельник М.І.) класів експрес-інформацію «Гірка правда Чорнобиля», уроки-реквієми «Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин?». Школярі ознайомилися з книжковою виставкою «Гірчить Чорнобиль... Крізь роки гірчить…», подивилися документальні фільми «26 квітня 1986 рік в історії України», «Символ перемоги – рудий ліс» про окупацію російськими загарбниками ЧАЕС, «Найбільш моторошне місце у Чорнобилі», художні короткометражні фільми про Чорнобиль зняті за книгою «Останнє попередження» Роберта Ґейла та Томаса Гаузера та «Двері» заснованого на одному з розділів книги Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва».

Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять про загиблих ліквідаторів  та жертв Чорнобильської катастрофи.

Щорічно 23 квітня, за рішенням ЮНЕСКО від 15 листопада 1995 року у світі відзначається Всесвітній день книги та авторського права.

Традиція ж святкування Дня книги народилася у Каталонії, в першій половині XX століття. Ідея створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу. Також, 23 квітня відзначають День Святого Георгія, заступника Каталонії, коли книготорговці влаштовують книжкові ярмарки, а за кожну куплену книгу традиційно дарували троянду. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким.

Авторське право – це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини, набір прав, наданих авторам оригінальних творів. Інтелектуальна власність охоплює всі творіння людського розуму – письмові, музичні, живописні, драматичні, хореографічні твори, фільми та мультимедійні продукти, комп’ютерні програми.

До Всесвітнього дня книги та авторського права учні 7-А (кл. кер. Лашманова Л.О., вчитель української мови та літератури Гапієнко К.І) та 7-Д (кл. кер. Салій І.М., вчитель української мови та літератури Чагарна С.І.) класів взяли участь в інтелектуальній грі-мандрівці «Розумні та начитані». Під час заходу школярі ознайомилися з книжковою виставкою «Читаємо із задоволенням щодня», де презентовано художню та науково-популярну літературу для семикласників, команди гравців відгадували назву книги та її автора за анотацією, продовжували прислів’я, загадки про книгу, дізналися про найменшу, найбільшу, найтовщу та найважчу книги у світі.

Родзинкою заходу стало фото напам’ять.

Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком.

Дорогі читачі! На вас чекають нові цікаві книги-бестселери, що допоможуть вам у житті: психологічна книга для підлітків японського лікаря й письменника Сосуке Нацукава «Кіт, що рятував книжки», головні герої якої виконують три рятівні місії, рятуючи книжки у ХХІ столітті від людей, які женуться за кількістю, «цифрою», та вбивають індивідуальність кожної книжки на догоду спрощенню й видають інформаційний мотлох, поки справжні літературні діаманти зникають в пилу та нова книга сучасного дитячого письменника Сашка Дерманського з ілюстраціями Тетяни Копитової «Клуб врятованих. Непухнасті історії» про порятунок тварин під час війни та виклики, які приходиться долати для вусатих, чотирилапих, домашніх і диких звірят. Книги чекають на вас у бібліотеці.

Щиро вдячні нашим читачам,батькам, класному керівнику 4-В класу Рябченко О.О. за подаровані дві книги та учням 5-В (кл. кер. Мордовенко Н.І.), 6-В класу (кл. кер. Швецька Т.С.) за подаровану книгу Сосуке Нацукава «Кіт, що рятував книжки».

Урок пам’яті «Нескорені міста-героїв Київщини»

Київська область – одна з перших прийняла на себе удар російських загарбників. Російські колони йшли на нашу столицю з півночі, несучи смерть і руйнування. Воєнні дії на Київщині тривали понад місяць. 15 територіальних громад Бучанського, Вишгородського та Броварського районів опинилися під окупацією – це 270 населених пунктів Київської області. Сили Оборони дали потужну відсіч ворогу. 2 квітня 2022 року ми усі дізналися, що Київщина нарешті звільнена від російської навали. Для більшості жителів області 2022 рік став найстрашнішим в житті. Після себе загарбники залишили могили, катівні та руїни. За час окупації загинули 1370 жителів Київщини, з них - 714 закатовані.

До другої річниці звільнення Київщини від російських загарбників  з учнями 6-В класу (кл.кер. Швецька Т.С.) проведено урок пам’яті «Нескорені міста-героїв Київщини» під час якого школярі ознайомилися з історичними подіями, що відбувалися з 24 лютого по 2 квітня 2022 року на київщині, з книгою «Битва за Ірпінь», книжковою виставкою «Вклоняємося доземно українському солдату», дізналися про нашого земляка екс-депутата  Білоцерківської міської ради, народного депутата України 8-го скликання, головного сержанта, стрільця, помічника гранатометника у складі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Олександра Марченка (позивний «Каменяр»), який загинув 6 березня 2022 року у селищі Мощун під час оборони Києва на Гостомельському напрямку,  подивилися документальні фільми про окупацію та звільнення  міст-героїв Київщини.  

Завжди пам’ятатимемо героїчний опір Збройних Сил України, тероборонців, місцевих жителів, які пліч-о-пліч з військовими стали на захист нашої держави.

Другого квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню.

Долучилися до відзначення Міжнародного дня дитячої книги — 2024 і школярі 1-А класу (кл. кер. Куницька Н.М.), 1-В класу (кл. кер. Гарвасюк О.В.), 2-В класу (кл. кер. Смоголь Л.В.), 3-А класу (кл. кер. Іщенко О.А.), 4-Б класу (кл. кер. Голубенко О.В.), 4-В класу (Рябченко О.В.). Юні читайлики ознайомилися з книжковою виставкою до Міжнародного дня дитячої книги, продивилися відео та дізналися цікаві факти про свято, ознайомилися з біографією та творчістю Г.Х.Андерсена та Лауреата літературної премії ім. Г.Х.Андерсена В.З.Нестайка, співали караоке «Казки Андерсена», взяли участь у вікторинах «Великий казкар світу», «Відгадай казку та отримай мультиплікаційний фільм у подарунок», квесті «Країна казок народів світу», у бібліотечному кінозалі дивилися українські мультиплікаційні фільми та уривок з художнього фільму «Тореадори з Васюківки». Весело пройшли і фізкультхвилинки «Планета алфавіт» та «Казки мої, улюблені казки».

На згадку про захід всі учасники сфотографувалися.

Льюїс Керрол «Аліса в країні Див». Бібліотечна стежина «Божевільне чаювання».

 Цікавий урок-квест за твором Льюїса Керрола «Аліса в країні Див» провела для учнів 5-Б та 5-В класів вчитель із зарубіжної літератури Ратушна Любов Володимирівна.

Разом із головними героями 10 стежинами відправилися школярі у казкову мандрівку «Країною Див», яку створив найзагадковіший письменник Англії — Льюїс Керролл.

На бібліотечній стежині мандрувальників чекало «Божевільне чаювання» із героями книги, а також завдання від ведучих, які всі команди успішно виконали: продивилися на інтерактивних книгах відео «Божевільне чаювання», згадали правила етикету, зробили командне селфі, разом промовили гасло команди, «оживили» ілюстрацію книги «Божевільне чаювання» за допомогою додатку «WOWBOX» та cфотографувалися із героями.

Шевченківські читання – 2024

З початку повномасштабного вторгнення росії до України Тарас Григорович Шевченко став символом незламності України. Творчість відомого класика української літератури надихає, піднімає український дух та волю до спротиву, мобілізовує як українців, так і весь світ на боротьбу з ворогом. Сотні відомих людей, політиків, лідерів громадської думки, військових, усіх українців, читають Шевченківське слово.

Вшанували пам'ять та згадали духовну велич і красу українського слова великого Кобзаря на щорічному поетичному конкурсі «Шевченківські читання – 2024» і читачі 5-10 класів, серед яких і учні з особливими освітніми потребами.

Вітаємо переможців:

Клімчук Олександру, 5-В кл., Костіва Євгена, 6-Б кл., Щепалкіна Георгія, 5-А кл., Савенко Олега, 7-Б кл., Ненашеву Зоряну, 5-А кл., Повшедного Євгена, 9-А кл., Діхтяра Максима, 9-В кл., Бондаренка Владислава, 9-В клас, колектив учнів 1-В та 10-А класів (керівник Шабатин І.О.), вокально-хореографічний ансамбль «Мрія» (керівник Федюк Л.П.).

Щиро дякуємо юним шанувальникам Шевченківського слова за участь у конкурсі читців.

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

Шевченківські дні у бібліотеці

Перші березневі дні в Україні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Волею історії він завжди з Україною і разом з буттям рідної держави.   

            Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

                             Твого сумління й мужності уроки                     

                                                Ми бережем і будем берегти.                                                

                                                                        Микола Палієнко

Конкурсний виступ вокально-хореографічного ансамблю «Мрія».

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Цьогоріч щорічний поетичний конкурс «Шевченківські читання» був присвячений 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря, який залишається для молодого покоління символом високої духовності та нового етичного мислення. Творчий конкурс дає можливість учасникам змагань вкотре звернутися до поетичного спадку Тараса Шевченка, продемонструвати високий рівень своїх літературних, філологічних та творчих здібностей.

Вітаємо з перемогою читайликів 2-х класів у поетичному онлайн-конкурсі «Шевченківські читання – 2024»: Щербаня Іллю, 2-А кл., Дем’янчук Злату, 2-Б кл., Федорко Алісу, 2-В кл., Ходаківського Артема, 2-А кл., Вашетську Соломію, 2-А кл, Семиду Дмитра, 2-А кл, Лисенко Софію, 2-Б кл., Іщенко Крістіну, 2-А кл., Лосенка Єгора, 2-А кл.

Ми щиро вдячні усім, читачам, класним керівникам, батькам, хто взяв участь у онлайн-конкурсі читців.

Наші читачі – наша гордість!

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Естафету переможців у поетичному онлайн-конкурсі «Шевченківські читання – 2024» продовжують читачі 3-4 класів: Корнієнко Марк, 4-А кл., Старчук Дарина, 4-В кл., Руденко Валерія, 4-В кл., Сипливчак Данило, 4-А кл., Ільїнов Артем, 3-Б кл., Корчак Діана, 3-Б кл., Парфенова Анна, 3-В кл., Майстренко Назар, 3-Б клас.

Ми щиро вдячні усім: читачам, класним керівникам, батькам, хто взяв участь у 0нлайн-конкурсі читців.

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

В Україні 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні класика української літератури, мислителя, художника, пророка Тараса Григоровича Шевченка.

До 210 річниці з Дня народження письменника для учнів 11-А, 11-Б, 10-А, 8-В, 7-Б класів проведено літературно-поетичний кінозал. Під час заходу школярі вшанували пам'ять та духовну велич і красу українського слова великого Кобзаря, ознайомилися з книжковою виставкою «Літературна спадщина Т.Г.Шевченка», подивилися: відеопрезентацію «Цікаві факти про Тараса Шевченка», мультфільм «Як Тарас Шевченко став зіркою», кліп-пісню на слова Т.Шевченка «Не журися, Україно», кліп-пісню у виконанні П.Табакова «Борітеся – Поборете!» (музика П.Табакова), кліп-пісню на слова Т.Шевченка «Заповіт», фільм «Анімовані картини Т.Г.Шевченка», а також почули голос Тараса Шевченка, відтворений за допомогою новітніх інформаційних технологій.

В Україні 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні , які припадають на роковини народження і смерті класика української літератури, мислителя, художника Тараса Григоровича Шевченка.  Спадщина, яку залишив по собі Тарас Григорович Шевченко, вже майже два століття є джерелом натхнення для українців по всьому світу. Запрошуємо читачів вшанували пам'ять і згадати духовну велич і красу українського слова великого Кобзаря на щорічному поетичнимому  онлайн-конкурсі «Шевченківські читання – 2024».


25 лютого День народження Лесі Українки – однієї із центральних постатей української літератури, творчість якої облетіла весь світ та перекладена десятками мов. Традиційно щороку до річниці народження української поетеси, драматурга, великої доньки українського народу, наші читачі беруть активну участь у поетичному конкурсі «Леся Українка вустами читачів».

Дякуємо нашим користувачам, класним керівникам, батькам за співпрацю у проведенні бібліотечних онлайн-заходів.

Вітаємо з перемогою наших конкурсантів 1–10 класів!

Відео переможців поетичного конкурсу дивитися за посиланням-картинкою



Залишаємося гідними своїх Героїв!

20 лютого 2024 року – десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Пам’ять про подвиг Небесної Сотні у 2024 році вшановується під гаслом «Залишаємося гідними своїх Героїв!». 10 років тому понад сто людей віддали життя в боротьбі за демократичний вибір України та її європейське майбутнє.

20 лютого 2014 – початок окупації Криму російськими військами. Дату російської агресії визначили постановою Верховної Ради України. У документі йдеться – Росія вчинила міжнародний злочин, порушила принципи міжнародного права та спровокувала найбільшу з часів Другої світової війни кризу безпеки у Європі.

В День вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотечно-інформаційному центрі проведено Урок-реквієм «Залишаємося гідними своїх Героїв!», під час якого учні 8-Г класу (кл. керівник Івахненко В.В.) ознайомилися з історичними подіями 22 листопада 2013 – лютого 2014 року на Майдані Незалежності, книжковою виставкою «20 лютого – День вшанування Героїв Небесної Сотні». Школярі переглянули відеофільми «Майдан – 20.02.2014 – Як це було…», «Небесна сотня», поіменно згадали загиблих героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності. Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих на Майдані та Захисників України під час російсько-української війни хвилиною мовчання.

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. А для нашого медіацентру традиційно це день, сповнений радісних зустрічей і подарунків. Щиро вдячні нашим читачам Щербань Іллі, 2-А клас, Малик Юлії, 2-В клас, Тригуб Руслані, 1-Б клас, Тригуб Аліні, 2-А клас, Косів Євгену, 6-Б клас, Тинді Поліні, 6-Б клас, Козачук Софії, 4-А клас, Загоруйко Катерині, 4-А клас, Ненашевій Зоряні, 5-А клас, Гейко Поліні, 3-Б клас, Худобіній Карині, 3-Б клас та учням, батькам за замовлення книг через інтернет-магазин Yakaboo: 7-А класу, кл. кер. Лашманова Л.О., 9-В класу, кл. кер. Ковмір Н.О, 9-Б класу, кл. кер. Ільніцька С.В., 8-А класу, кл. кер. Гончаренко А.С., 8-Д класу, кл. кер. Розвозчик П.І., 10-В класу, кл. кер. Підобід Н.І, 4-Б класу, кл. кер. Голубенко О.Д., 6-Г класу, кл. кер. Курченко Т.С., 11-Б класу, кл. кер. Мельник М.І, 8-Г класу, кл. кер. Івахненко В.В., 6-Б класу, кл. кер. Чагарна С.І., 3-А класу, кл. кер. Іщенко О.А, 10-А класу, кл. кер. Шабатин І.О., 6-А класу, кл. кер. Ратушна Л.В.,7-Б класу, кл. кер. Царенко С.П., 8-В класу, кл. кер. Прищ О.М., 4-Г класу,кл. кер. Борисова О.В., що саме 14 лютого, у Міжнародний день дарування книг, взяли участь у акції «Подаруй бібліотеці книгу!» та засвідчили свою любов і повагу до книги та бібліотеки. Переданим в дар книгам, ви подарували нове життя та справжнє задоволення для багатьох наших читачів. Всі учасники акції «Подаруй бібліотеці книгу!» від бібліотекарів отримали смаколики. Новинки літератури чекають на них у бібліотеці. Акція триває, запрошуємо долучитися до благодійної акції.

Чекаємо на вас у бібліотеці.

ЧИТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!

Дорогі наші читайлики!

Для вас радісна новина. Вже дві частини суперпопулярного дитячого бестселера «36 і 6 котів» відомої української письменниці та журналістки Галини Вдовиченко чекають на вас у бібліотеці. Щиро вдячні учням, батькам та класному керівнику 4-Г класу Борисовій Олені Василівні за подаровану нову книгу Галини Вдовиченко «36 і 6 котів-детективів».  

Флешмоб «Читаємо із задоволенням щодня»

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.

Всесвітній день читання вголос, глобальний рух за грамотність, відзначається для того, щоб підкреслити важливість читання вголос і обміну історіями. Цей особливий день, що відзначається різноманітними заходами та подіями, має на меті підкреслити силу слова та радість читання в громадах по всьому світу.

У Всесвітній день читання вголос учні 6-А та 6-Б класів взяли участь у флешмобі «Читаємо вголос щодня». Школярі зачитували вголос уривки з улюблених книг та дитячих журналів, рекомендували однокласникам книги для читання. Під час проведення флешмобу читачі виявили бажання перевірити свою техніку читання. Відповідно до вимог системи контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів на кінець ІІ семестру учні 6-х класів повинні прочитати за хвилину 100-110 слів.

 Найкращий результат показали читачі: Ковтун Олександр, 6-А кл. – 152 слова, Олексієнко Ростислав, 6-А кл. – 145 слів, Тимченко Вікторія, 6-А кл. – 138 слів, Сергієнко Назар, 6-Б кл. – 136 слів, Присяжний Нікіта, 6-Б кл. – 126 слів, Бабенко Діана, 6-А кл. – 123 слова, Сидорянський Станіслав, 6-Б, кл. – 122 слова, Бугаєць Анна, 6-А кл. – 115 слів.

Вітаємо! Ви найкращі! Дякуємо усім, хто долучився до флешмобу.  Цікаві книги чекають на своїх читачів у бібліотеці. Ласкаво просимо!

Молоді, що стала на захист України присвячується…

Літературний кінозал "Крути – 1918. Гостомельський рубіж – 2022"

Сьогодні, 29 січня 2024 року, Україна вшановує 106-річницю героїчного бою молодих українських хлопців під Крутами. Далекого 1918 року гімназисти стали на захист Києва від більшовицької навали. Наймолодшому було лише 16 років. До 520 українських вояків і студентів дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії. Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей. Українці затримали росіян на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір (Брест-Литовський мирний договір).

А 25-го лютого 2022 року Стрілецький батальйон, що складався з вісімнадцятирічних курсантів, очолюваних генералом-майором Олександром Левченко, начальником Житомирського військового інституту ім. Сергія Корольова, закривав собою міст із Гостомеля на Київ, чи не єдиного ймовірного місця прориву росіян. Студенти ухвалили свій перший бій із ДРГ противника, не знаючи реальної кількості ворожої сили і техніки, курсанти майже місяць протистояли спробам росіян намацати слабкі місця оборони.

В день річниці Битви під Крутами для учнів 8-А (кл. керівник Гончаренко А.С.) та 10-В (кл. керівник Підобід Н.І.) класів пройшов літературний кінозал «Від Героїв Крут – 1918 до Героїв сьогодення. Гостомельський рубіж – 2022». Школярі ознайомилися з історичними подіями, що відбувалися у 1918 та 2022 роках, книгою «Битва за Ірпінь», дізналися про нашого земляка, народного депутата 8-го скликання, Олександра Марченка, що загинув під час оборони Києва на Гостомельському напрямку, подивилися документальний фільм «Крути. Гостомельський рубіж». Фільм про те, як  курсанти військового навчального закладу, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, повторили подвиг своїх ровесників – оборонців Крут, які у січні 1918 року затримали наступ більшовиків на українську столицю.

Зима — це час пити чай та читати нову книгу



Запрошуємо до бібліотеки на дегустацію літературних новинок. Щиро вдячні нашим читачам та їх батькам за подарунки. 

Різдвяні свята – це чудова нагода дарувати та отримувати подарунки. 26.12.2023 день видався чудовим не тільки від гарних новин ЗСУ та комфортного грудневого сонечка, а й від щедрого різдвяного подарунка Головка Івана, учня 8-Г класу. Це 17 книг літературного скарбу сучасних українських письменників і зарубіжних класиків, серед яких національні бестселери Василя Шкляра, Костянтина Матвієнка, Ніки Нікалео, Володимира Лиса, Наталки Шевченко, Андрія Любки.

Щиро вдячні Івану та його родині за подарунок, який стане для наших читачів важливою частиною подарункового фонду медіацентру. Нові книги незабаром займуть своє місце на полицях і чекатимуть своїх читачів. 



#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми 


Зустрічі з талановитими людьми завжди цікаві для школярів

Цього разу до літературно-поетичної вітальні на «Зимові зустрічі» з учнями 4-А (кл. керівник Карпенко Т.В.) та 4-В (кл. керівник Рябченко О.О.) класів завітала талановита, креативна, весела, білоцерківська дитяча письменниця, лауреат літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького Тетяна Строкач. Пані Тетяна ознайомила школяриків із своїми збірками поезій «Веселковий  дивосвіт», «Краплинки доброти», «Хованки», «Хто сховався під землею», «Динозаври», підручниками «Українська мова та читання» для другого та третього класів, дитячими журналами «Котя малюк», «Колобочок», «Крилаті», де надруковано її вірші. Діти також мали можливість полюбуватись і ляльками-мотанками, які виготовила письменниця.Під час заходу четвертокласники із задоволенням відгадували загадки, прослухали колискову через QR-код «Прилетіла ніченька» із збірки «Соняховий лев», взяли участь у  руханці «Пригоди Сніжинки» та в іграх: «Підбери синоніми до слова Віхола», «Відгадай зайве слово». Особливий інтерес викликала презентація нової збірки казок «Бешкетні зимовинки». Усім присутнім дуже цікаво було слухати казку у виконанні авторки і разом із головною героїнею Сніжинкою мандрувати рідним містом Білою Церквою та впізнавати місця, про які йде мова у казці. Чекав на письменницю і сюрприз. Юні любителі поетичного слова підготували відео-колаж «Поезії Тетяни Строкач вустами читачів 4-А та 4-В класів». Надзвичайно приємно було Тетяні Тезіславівні зустрітися у бібліотеці із Загоруйко Катериною, ученицею 4-А класу, яка разом із нею плете маскувальні сітки для наших захисників та познайомитися із сестрою Собуцької Олени, малюнок якої став ілюстрацією до її книги «Краплинки доброти» Собуцькою Вікторією, ученицею 11-Б класу. На завершення зустрічі читайлики із задоволенням сфотографувалися з письменницею, а презентована збірка зимових казок «Бешкетні зимовинки» поповнила краєзнавчий фонд нашого медіацентру та чекає на своїх читайликів.

Щиро дякуємо пані Тетяні Строкач за цікаву зустріч! Зичимо їй здоров’я натхнення, нових книг, вдячних читачів під мирним небом. 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

Літературну мандрівку у «Чарівний  світ казок Шарля Перро» здійснили учні 3-А (кл. керівник Іщенко О.А.) під час якої ознайомилися з біографією французького казкаря, з книжковою виставкою казок Шарля Перро, відгадували його казку за мультиплікаційним кліпом-піснею, продивилися мультфільми «Спляча красуня», та «Кіт у чоботях». Родзинкою мандрівки стали інтерактивні книги «Кіт у чоботях» та «Спляча красуня». За допомогою додатку WowBox AR читайлики, гралися у ігри на сторінках книг, оживляли літературних героїв та фотографувалися із ними.

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

Романтик, якому вбили душу

13 грудня Україна відзначатиме 130 років від дня його народження українського прозаїка, поета, громадського діяча, публіциста, вчителя  Миколи Хвильового (Фітільова), який є знаковою постаттю в літературному процесі 20-х років ХХ століття, один із плеяди митців «Розстріляного відродження».

До ювілейної дати письменника  учні 11-А (вчитель Злобіна С.В.), 11-Б (вчитель Іванова М.Я.) відвідали  літературний кінозал «Романтик, якому вбили душу». Під час заходу одинадцятикласники ознайомилися з книжковою виставкою «Микола Хвильовий. Біографія та творчість, згадали подивилися, відбувся перегляд фільму  «Микола Хвильовий. Патріот чи зрадник ?Реальна історія.» та художнього фільму за новелою Миколи Хвильового «Я (Романтика). 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

Під час проведення Національного тижня читання – 2023 для учнів 6-А(кл. Ратушна Л.В.), 6-Б (кл. керівник Чагарна С.І.), 7-А (кл. керівник Лашманова Л.О.) проведено святкову літературно-розважальну гру «Розкажу Миколаю про що я читаю» за номінаціями «Зимові загадки», «Зимова мандрівка», «Зимові ребуси», «Чи вірите ви…?», «В гостях у казки» та музичний челенджер «Вгадай українську пісню за емодзі». Переможці гри отримали командне фото у подарунок. Вітаємо! 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

З 4 по 10 грудня учні 2-Б (кл. керівник Аргат О.В.), 2-В (кл. керівник Смоголь Л.В.) взяли активну участь у флешмобі «Коли книги оживають… Читаємо в голос. Оживляємо. Граємося. Фотографуємося».

Другокласники  ознайомилися з інтерактивними книгами бібліотеки Шарля Перро «Спляча красуня»,«Кіт у чоботях», читали їх вголос, за допомогою додатку WowBox AR, гралися у ігри на сторінках цих книг, оживляли літературних героїв, фотографувалися з ними.

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

До Дня Збройних Сил України  під час проведення Національного тижня читання – 2023 для учнів 10-В (кл. керівник Підобід Н.І) та 8-Г (кл. керівник Івахненко В.В.) проведено інтелектуальну гру «Слава Збройним Силам України! Слава нації!» за номінаціями «Військо Запорозьке», «Збройні Сили України», «Озброєння ЗСУ», «ЗСУ рідного міста», «Мистецтво та ЗСУ» та музичний челенджер «Вгадай українську пісню за емодзі».

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

В рамках Національного тижня читання учні 4-Б (кл. керівник Голубенко О.Д.) 4-Г (кл. керівник Борисова О.В.) класів взяли участь у флешмобі «Коли книги оживають… Читаємо вголос. Граємося. Змагаємося. Фотографуємося».

Четвертокласники ознайомилися з оглядом інтерактивних книг бібліотеки, читали їх вголос та змагалися на швидкість читання відповідно до вимог системи контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів НУШ, за допомогою додатку WowBox AR оживляли літературних героїв Льюїса Керролла «Аліса в країні див», «Аліса в Задзеркаллі» та фотографувалися з ними.

Переможцями у техніці читання вголос стали: Шудра Мілана, 4-Г (117 слів), Рубан Ілля, 4-Г (112 слів), Мельник Максим, 4-Г, Мащенко Вікторія, 4-Г , Лебедєв Кіріл, 4-Б, Кожедуб Максим, 4-Б, Пащенко Софія, 4-Б. Молодці! Вітаємо!    

В рамках проведення Національного тижня читання – 2023 для школяриків 1-А (кл. керівник Куницька Н.М), 1-Б (кл. керівник Погоріла С.А.), 1-В  (кл. керівник Гарвасюк О.В.) класів проведено медіауроки «Екскурсія у бібліотеку». Першокласники ознайомилися із поняттями «бібліотека», «періодичні видання», «газета», «журнал», правилами користування бібліотекою, оглядом-виставкою «Дитяча преса на всі інтереси», продивилися мультиплікаційний фільм «Свинка Пеппа. Бібліотека», взяли участь у вікторині «Відгадай казку і отримай мультфільм у подарунок» та караоке «Ми любимо читати захопливі казки».

 4 грудня у бібліотечно-інформаційному медіацентрі стартував Національний тиждень читання – 2023 під гаслом «Бути своїми».

Запрошуємо усіх користувачів взяти активну участь у заходах до Національного тижня читання.

Ми допоможемо кожному знайти свою книжку!

Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923, 1946–1947 років.

Цьогоріч  25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років.

Хай палає свіча… хай палає,

Поєднає нас вона в цей час.

Хай сьогодні спогади лунають,

Поки промінь пам’яті не згас.

До Дня пам’яті жертв Голодомору для учнів 6-Б (кл. керівник Чагарна С.І.) та 6-Г (кл.керівник Курченко Т.С.) класів проведено уроки пам’яті «БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ. Голодомор 1932-1933 років». Школярі дізналися про національну трагедію – Голодомор українського народу, його причини та наслідки. Під час заходу презентовано виставку-презентацію «Голодомор 1932-1933 роки. Без права на забуття», на якій представлені і книги письменників Білоцерківщини. Учням демонструвалися відеофільми, фотодокументи, відеокліпи з піснями про Голодомор.25 листопада 2023 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Схиліть голови разом з усією Україною у загальнонаціональній хвилині мовчання та приєднайтеся до акції «Запали свою свічку пам’яті!»

 Поезія має важливе значення у духовному збагаченні людини. Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, згуртовувати націю і об’єднувати людство. Зустрічі з талановитими людьми, творцями прекрасного, завжди викликають неабияку цікавість у школярів. Цього разу до літературно-поетичної вітальні «Душа зігріта словом», на зустріч з учнями 10-А (кл. керівник Шабатин І.О.) та 11-А (кл. керівник Висовень Т.Г.) класів завітала білоцерківська письменниця, член Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» Оксана Щербань, автор збірок поезій для дорослих «Душа мовчання», «Тернові сни», «Музика життя», «Крихти правди» та дитячої збірки «Із райдуги водичка». Письменниця поділилася із старшокласниками своїми роздумами, почуттями, поглядами на життя через поетичне слово, задушевно прочитала низку своїх віршів та оповідань. у яких переплелося багато сюжетних тем, що зачіпають за живе та проливаються яскравим світлом у людські душі. Читачі поринули у її неповторний творчий поетичний світ.Звучали поетичні рядки Оксани Щербань і у виконанні учнів 10-А класу: Король Ольги, Фещенко Анни, Шерметинської Дарини, Романчук Вікторії, Чубка Максима, Баранова Євгена. Зустріч була теплою, зворушливою та залишила багато приємних вражень.Дякуємо Оксані Володимирівні за прекрасні хвилини спілкування, бажаємо   книг, вдячних та мудрих читачів і багато цікавих зустрічей із шанувальниками її поетичного слова.

Протягом тижня у бібліотечно-інформаційному медіацентрі для  учнів 7-А, 7-Б,7-В, 7-Г, 7-Д, 8-А, 8-Б, 8-В, 8-Г, 8-Д класів проведено інтегровані уроки з географії: «Материки та океани»,  «Географія України» (вчителі Гайдаєнко О.А. та Висовень Т.Г.). Школярі ознайомилися з книжковою виставкою та виставкою дитячих періодичних видань «Джерела географічної інформації», медіатекою бібліотеки, переглянули відеофільми «Класифікація карт», «Що вивчає географія материків та океанів», здійснили віртуальну подорож «Цікаві географічні факти про Україну», взяли участь у медіавікторині «Чи знаєш ти географію України?». Чекаємо юних географів у нашому медіацентрі.