ETTEVÕTLIKUKS

SALME PÕHIKOOLIST

SA Innove konkurss "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel"

Tegemist on Salme Põhikooli, Saaremaa Arenduskeskust ja ettevõtet OÜ Sandla Puit ühendava projektiga, mis aktiveerib õppijat algatama ja oma ideed realiseerima.

Salme Põhikool on liitunud ettevõtlike koolide võrgustikuga, kuhu täna kuulub 102 kooli üle Eesti. 2018. aastal omistati koolile baastase, mis tõestab, et koolis tegeletakse ettevõtlikkuse teema integreerimisega ainetundidesse ja mitteformaalsesse õppesse. Baastase kohustab kooli ettevõtlusõppega süvitsi edasi minema. Ettevõtlusõpe on olnud valikainena kooli õppekavas majandusõppe nime all. Käesolevast õppeaastast on ettevõtlusõpe lõimitud kõikide õppeaine tundidesse, kuna ettevõtlikkus seostub erinevate eluvaldkondadega.

Vajadus arendada õpilastes ettevõtlikku hoiakut ja viia nendeni ettevõtlusalaseid teadmisi ja oskusi on põhjuseks, miks ettevõtlusteemalist projekti Salme kooli õpilastele vaja on. Tänapäeva ühiskond pakub mitmekülgesid võimalusi oma vaba aja veetmiseks ning seetõttu on kadumas noorte võime ise algatada. Meelelahutus ja realiseeritud ideed või ideealged on kliki kaugusel. Seetõttu soovimegi läbi projekti oma õpilasi inspireerida ja motiveerida ise looma, realiseerima ja oma tegevust analüüsima.

PROJEKTI ÜLDINE EESMÄRK: Loovalt aktiivsed ja ettevõtlikkusteadlikud noored.

Projekti "Ettevõtlikuks Salme Põhikoolist" eesmärk on noorte ettevõtlikkusteadlikkuse ja loova aktiivsuse suurendamine. Selleks läbitakse ettevõtlusalased rollimängud. Toimub klassidevaheline ideekonkurss, mille paremad ideed viiakse laste, kogukonna ja koostööpartneritega üheskoos ellu. Valmivad õppematerjalid. Töötatakse välja ettevõtlusõppe moodulid kõigile kooliastemetele. Projekti võtab kokku õpilaskonverents.

PROJEKTI TULEMUSED:

1. Salme PK õpilased läbinud ettevõtlusalase koolituse ja nende ettevõtlikkusteadlikkus on tõusnud.

2. Projekti käigus genereeritud ideede realiseerimisel on omandatud praktilisi ettevõtlikkusalaseid oskusi ja kogemusi.

3. Loodud koostöösidemed koostööpartnerite ja kogukonna esindajatega (vilistlased, lapsevanemad).

4. Kooli füüsiline keskkond on õpilaste ja kogukonna abiga saanud ettevõtlikkust soosiva ilme/sisu.

Projekti toetavad: