Сторінка психолога

Скринька довіри для консультації психолога

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program 

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program 

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram 

Telegram – https://t.me/howareu_program 

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program 

Viber  – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

ПОЛОЖЕННЯ_про_психологічну службу (нова).pdf

 Ментальне здоров’я

Ментальне здоров'я - це ключовий аспект нашого загального благополуччя та якості життя. Саме через здоровий стан ментального здоров'я ми можемо досягати своїх цілей, відчувати щастя та задоволення від життя, а також ефективно впоратися з різноманітними викликами та стресами, що надходять у нашому житті.

Згідно визначення ВООЗ метальне здоров’я - це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров'я об'єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником.

Важливо розуміти, що ментальне здоров'я - це не лише відсутність психічних розладів, але і наявність позитивних емоцій, вміння вирішувати проблеми, розуміти свої почуття та встановлювати здорові відносини з іншими людьми.

Ментальне здоров'я складається з різних аспектів, які взаємодіють між собою. Ось деякі з основних складових ментального здоров'я:

Емоційна стійкість: Здатність ефективно впоратися з емоціями, які виникають у різних ситуаціях, і знаходити конструктивні способи їх вираження та регулювання.

Ці складові взаємодіють між собою і формують загальний стан ментального здоров'я кожної людини. Збалансоване розвиток цих аспектів допомагає зберігати та зміцнювати ментальне благополуччя.

Для збереження ментального здоров'я корисно дотримуватися здорового способу життя, включаючи регулярну фізичну активність, збалансоване харчування, налагодження соціальних контактів та відпочинок. Також важливо вміти виявляти ознаки стресу та звертатися за допомогою до професіоналів у разі необхідності.

Ресурси для самодопомоги: 

 Матеріали Всеукраїнська програма ментального здоров'я http://surl.li/saagi

Всеукраїнський урок з ментального здоров”я 1- 6 класи  http://surl.li/lwfow 

Всеукраїнський урок з ментального здоров”я 7-11 класи http://surl.li/ 

Ти як ? Історії стійкості http://surl.li/saamq 

Практичний вебінар, присвячений проведенню Всеукраїнського уроку ментального здоровя http://surl.li/lyjkv 

Плаформа для психологічної самодопомоги з онлайн тренажером https://happymind.help/trenazher/ 

Долаємо паніку. 46 вправ та порад як стабілізуватися під час війни  http://surl.li/bnawt 

Їмо усвідомлено. Практика, яка підвищує концентрацію та ефективність http://surl.li/saapb 


Безпека дитини в Інтернеті

Освіта з кібербезпеки для сучасних школярів надзвичайно важливою в сучасному цифровому світі. ДЛя того, щоб джерело можливостей, освіти та шляхів самореалізації не перетворилося на джерело небезпек потрібно реалізувати дотримання кількох основних правил: 

Захист особистої інформації. Важливо захистити свої особисті дані в Інтернеті, такі як паролі, адреси, номери телефонів тощо. Вони повинні розуміти, що необхідно обережно поводитися з цією інформацією та уникати її розголошення від незнайомих.

Безпека в мережі. Потрібно знати про потенційні загрози в Інтернеті, такі як шахраї, фішингові атаки, віруси тощо. Потрібно навчитися розпізнавати підозрілі повідомлення та сайти та знаходити способи захисту своїх пристроїв.

Етика в Інтернеті. Важливо мати навички безпечного використання Інтернету. Інформація, яка публікується оналайн, може мати наслідки, тому потрібно поводитися в Інтернеті з повагою до інших користувачів.

Безпека в соціальних мережах. Використання мережі має потенційні ризики, такі як небезпечні контакти та можливість розголошення особистої інформації. Важливо вміти налаштовувати приватність своїх профілів та бути обачними при взаємодії з незнайомцями.

Поведінка в Інтернеті. Кожен з користувачів повинен знати і дотримуватися правила про заборону онлайн знущань, кібербулінгу та інші форм цифрового насильства. Такі дії передбачають відповідальність, тому важливо мати навички захисту в подібних ситуаціях та вчасно звертатися за допомогою до  вчителів або батьків.


Кібербулінг

Кібербулінг (іноді також відомий як інтернет-булінг або цифровий насильництво) - це форма агресивної поведінки, яка використовується через інтернет або інші електронні засоби спілкування з метою знущання, травми або ушкодження психологічного благополуччя іншої особи. Кібербулінг може включати в себе розсилання образливих повідомлень, публікацію образливих чи погано виглядаючих відомостей, відео або фотографій, фальсифікацію ідентичності або інші форми онлайн-насильства. Це серйозна проблема, яка може мати серйозні наслідки для жертв, включаючи психологічну травму, соціальну ізоляцію, а в деяких випадках навіть самогубство.


Корисні посилання щодо безпечного поводження в інтернеті та захисту від кібербулінгу

https://stop-sexting.in.ua/adult/# - онлайн платформа для вивчення питань про кібер безпеку порядок дій у випадку шахрайства, переслідування чи кібербулінгу

https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling про кібер булінг найчастіші запитання та відповіді

https://safety.google/intl/uk/families/ - способи захисту в інтернеті від гугл

https://beinternetawesome.withgoogle.com/uk_ua/interland - онлайн гра інтернавти (4-7 класи)  для навчання безпеки в інтернеті

Нормативно-правова база щодо попередження насильства

Попередження насильства

1. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» №2229 від 7 грудня 2017 року.

2. Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству  і  насильству за ознакою статті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 (п.39-41).

3. Наказ МОН України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами» від 02.10.2018 №1047.

4. Наказ ТВО від 30.10.2018 №428р «Про заходи щодо протидії домашньому насильству».

5. Лист МОН України від  07.08.2018 №1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році».

6. Лист Міністерства соціальної політики України від 29.12.2018 №27/0/2-19/57 «Про постанову Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №800» та методичні рекомендації щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю» від 03.10.2018 №800 .

7. Спільний наказ Міністерства соціальної політки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 №564/836/945/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення» - (форма повідомлення)

Булінг

1. Закон України «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 року №2657 –VІІІ»

2. Лист МОН України від 29.01.2019 № 1/9-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 року №2637 –VІІІ»  (управлінський та просвітницький підхід).

3. Наказ ТВО «Про заходи щодо протидії булінгу в закладах освіти району»  від 07.02.2019 № 44р


Профілактика правопорушень

1. Лист МОНУ України від 28.01.2019 №1/9-849 «Щодо профілактики кримінальних правопорушень серед неповнолітніх».

2.  Постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. №684  "Про затвердження порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів"


Алгоритм дій при виявленні випадків булінгу

1.    Заява

2.    Наказ про створення комісії

3.    Протокол з рішенням

4.    Заходи реагування

5.    Надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили боулінг, стали його свідками або постраждалим від булінгу.

6.    Інформування органів поліції, ССД.

Алгоритм реагування в закладі освіти на випадки домашнього насильства

Відповідно до статті 11 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року, Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству  і  насильству за ознакою статті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 (п.39-41), на виконання наказу МОН України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами» від 02.10.2018 №1047, наказу ТВО від 30.10.2018 №428р «Про заходи щодо протидії домашньому насильству». 

   Попередні заходи:

1. Визначення уповноваженої особи, з працівників закладу освіти для здійснення невідкладних  заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб.

2. Інформаційно-просвітницькі, виховні заходи із учасниками освітнього процесу з питань запобігання та протидії насильству.

3. Інформація на стендах, сайтах закладів освіти про уповноважену особу закладу, контактні телефони організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства (поліція – 102, Національна дитяча «гаряча лінія» - 0-800-500-333, Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству -116-123, 0-800-500-225 та 116-111) 

У разі виявлення фактів насильства:

Крок 1. Організація соціально-психологічного супроводу постраждалого, надання медичної допомоги (у разі потреби). Дотримання принципу конфіденційності.

Крок 2. Протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформувати уповноважений підрозділ органу Національної поліції, службу у справах дітей, територіальний відділ освіти.

Крок 3. Фіксування необхідної інформації в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі (закладу освіти) за формою згідно з додатком 3 Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству  і  насильству за ознакою статті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658.

Крок 4.  Організація корекційної роботи психологічної служби, соціально-педагогічний супровід з жертвою та її кривдником.



Презентація для тренінгу Нестереотипна прокачка.pptx.pdf
презентація булінг 2.pdf
Posibnyk-dlia-batkiv-onlayn-ihry.pdf