Виховна робота

Аварія на Чорнобильській АЕС. Говорити про неї складно, адже сама подія зачіпає теми екологічної катастрофи, смерті десятків тисяч людей. Але говорити потрібно, щоб у майбутньому така трагедія більше не повторилася, щоб пам'ять про людей , які віддали життя, здоров'я, залишилася в серцях поколінь, котрі знають про Чорнобиль із книжок та фільмів. Тож учні 4 класу (класний керівник Походєєва Н.В.) долучилися до заходів, пов'язаних з 35-ми роковиними Чорнобильської катастрофи. Діти читали вірші, малювали малюнки.

Моя професія найкраща!

В рамках Місячника профорієнтації учні 11 класу взяли участь у конкурсі відеороликів "Моя професія найкраща!"та створили відеоролики, які розповідають про можливості сучасних професій. До уваги відеоролик Обрезкової Есенії, яка в майбутньому хоче опанувати професію "Реабілітогола". Вона вважає, що саме ця професія спрямована на добре, світле, корисне та життєрадісне.


Місячник профорієнтації "Професійний орієнтир"

З 15 лютого по 15 березня в школі проходить Місячник профорієнтації. Протягом зазначеного періоду було проведено заходи щодо формування готовності учнів до усвідомленого вибору професії, а саме:

1. Заходи із залученням фахівців центрів зайнятості до інформування учнів щодо ринку праці, затребованих професій, основ професійного вибору.

2. Конкурс малюнків «Професія моїх батьків» серед учнів 1-4 класів.

3. Профорієнтаційний квест «Шлях в країну професій» серед учнів 5-6 класів ( за сценарієм Запорізького обласного центру зайнятості).

4. Конкурс творів-ессе «Вибір професії – вибір долі» серед учнів 7-8 класів.

5.Захист проєктів «Робітничі професії в тренді» серед учнів 9 класу.

6.Конкурс відеороликів «Моя професія найкраща» серед учнів 10-11 класів.

7.Участь в підсумковій акції «Побудова успішної кар’єри» та відкритій «гарячій лінії» на базі центів зайнятості з питань професійного визначення.


Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія – ключ до успіху.

Під час ожеледиці прогулянки на шкільному подвір'ї дуже небезпечні. Тому ми створили активний осередок у фойє першого поверху для учнів нашої школи. На перервах транслюємо через телевізор руханки та елементи сучасних молодіжних танців. Діти із задоволенням беруть участь у таких активностях. Проведення таких міні- заходів налаштовує учнів на позитив, вчить працювати в команді. Це не лише корисно для здоров'я, а ще й дуже цікаво.

Розминка - це те,що потрібно всім під час дистанційного навчання, працюючи за гаджетами. Мийте руки, залишайтесь вдома! Бережіть себе та оточуючих!


Вітаємо наш вокальний ансамбль "Нащадки козаків", який під керівництвом Світлани Кириєнко отримав Диплом Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за участь в Обласному заочному фестивалі-конкурсі патріотичної пісні "Україна - це Ми".

Фестиваль проходив в рамках Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості "Єдина родина" з метою пропаганди творів громадянського та національного-патріотичного звучання, виховання у підростаючого покоління патріотичної свідомості, любові до рідного краю, вшанування полеглих за волю, єдність і незалежність України.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, у ОЗЗСО Розумівська школа проведено позакласний захід «Обери життя». Учнями була відтворена червона стрічка, як символ солідарності та підтримки людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе дітям захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.

З нагоди Дня Збройних сил України МОН України рекомендує провести уроки мужності (звитяги) для здобувачів освіти. Матеріали, які можуть бути використані під час підготовки до уроків мужності (звитяги) розміщуються на сайті Міністерства у справах ветеранів України https://mva/gov/ua у розділі за посиланням: Головна/Ветеранам/Національно-патріотичне виховання/Інформаційно-методичні матеріали/Урок звитяги.

Квест "Безпечне щодення"

Найвища цінність суспільства – людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров’я. саме тому правила безпеки життєдіяльності важливо знати кожному громадянинові. А квест, це цікава подача корисної інформації для дітей. В перший день грудня заступник з виховної роботи Ольга Сергєєнко провела квест на тему «Безпечне щодення» з учнями 8 класу. Метою гри було закріпити знання, вміння та навички учнів з основ безпеки життєдіяльності, формувати здоров’язбережувальну, соціальну, екологічну компетентності школярів, розвивати у дітей високі морально-психологічні якості: мужність, відвагу, витримку, ініціативність, кмітливість, згуртованість, творчу уяву. Учні поділилися на дві команди і швидко і якісно виконали всі завдання.

Кольоровий тиждень в початкових класах

З 23 по 27 листопада 2020 року в ОЗЗСО Розумівська школа в початкових класах пройшов кольоровий тиждень. Мета тижня полягала в тому, щоб допомогти вчителю посилити інтерес учнів до певного предмета, виявити і розвинути дитячі здібності, презентувати нові форми, моделі, технології організації навчання та змістовного дозвілля учнів.

Вчителі провели захоплюючу подорож у «Кольорову країну». Кожен день був незвичайним, яскравим і пізнавальним. Діти не просто потрапляли у казкову країну, але й розкривали таємниці кожного кольору, знайомилися з героями мультфільмів, виконували цікаві завдання, і просто пізнавали світ та веселилися.

26 листопада виповнюється 77 років з того дня, коли було звільнено села Розумівка та Нижня Хортиця. Вічна пам'ять героям!

З метою виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, гордості за свій народ, поваги до історичного минулого своєї Батьківщини та рідного села у 6 класі була проведена патріотична година «Пам’ять про подвиг житиме вічно», присвячена Дню визволення Розумівки від німецько-фашистських загарбників. Війна 1941-1945 рр.- це історія мужнього народу, що боровся за свою волю і щастя. Війна… За цим коротким словом стоїть багато: сльози, страх, тяжка праця, голод, розруха… Не оминула вона і наш край, жителі якого продемонстрували зразки героїзму, мужності, стійкості і самопожертви. Розумівка була окупована фашистами 18 серпня 1941 р. А 26 листопада 1943 р. в результаті успішної бойової операції ЧА наше село було звільнене від ворога. В братській могилі с. Розумівка поховані воїни, які загинули в боях за Розумівський плацдарм на Дніпрі. Серед них Герої Радянського Союзу К.Т. Великий, П.І. Галяткін, В.І. Істомін, В.Ф. Конопля і К.Ю. Парамонов. Іменами цих героїв названі вулиці нашого села. На жаль, сьогодні склалася ситуація, в якій ми знову маємо боронити свою неньку Україну від ворога, який ще нещодавно називався нашим братом. Але все подолає в тяжкій боротьбі незламна наша Україна. Слава Україні! Героям слава!

Дякуючи вчителю історії Білоус Людмилі Миколаївні, кожен зможе здійснити подорож по пам'ятним місцям вшанування жертв Голодомору Запорізького краю.

Учні шостого класу вшановують пам'ять жертв Голодомору

28 листопада світ вшановує пам'ять жертв Голодомору. Пройшли роки, минули десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилює серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім нам замислитися над цією трагедією, дати відповідь на питання «Чому так сталося?». Напередодні для учнів 6 класу була проведена виховна година «Збережи пам’ять. Збережи правду». Діти виготовили паперові квіти-незабудки як спогад про мільйони жертв Голодомору, сформувавши з них символічну мапу Скорботи, декламували вірші. Вчитель також акцентувала увагу на уроках на майбутнє: не можна бути пасивним, коли коїться злочин, бо завтра потерпілим можеш стати ти; кожна людина має право на життя та низку прав і свобод, які потрібно постійно захищати і відстоювати; не можна допускати, щоб інші вирішували за громадян України їх долю.

Флешмоб "Позиції миття рук"

Учні початкових класів дуже серйозно відносяться до навчання в умовах адаптивного карантину. Разом з вчителями початкових класів вивчають і відпрацьовують санітарно гігієнічні навички. Протягом тижня, в рамках Місячника безпеки життєдіяльності, проведено профілактичні заходи, а саме:

-музичний флешмоб "Позиції миття рук", в якому брали участь учні та вчителі 1-3 класів: Богоутдінова О.С., Безсмертна Л.І., Русанова Л.В., Івашин А.П.;

-майстер - клас "Правила миття рук"для учнів 1-2 класів.

Разом здолаємо вірус. Будьмо здорові!

Ми пам'ятаємо!

25 листопада учні 5 класу завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування "Ми пам'ятаємо!" Метою якої було — викликати співчуття й дати розуміння, що Голодомор - це велика трагедія для українського народу. Спілкування з дітьми розпочалось наступними словами вчителя: «Ви думаєте, що вам бракує одягу чи їжі, а були часи, коли діти мріяли про шматочок хліба...». Так класний керівник Тетяна Вікторівна, підвела дітей до розповіді про причини Голодомору, розміри трагедії та долю дітей того часу. Учням було запропоновано підтримати зі своїми родинами акцію «Запали свічку», що відбувається у День пам’яті жертв Голодомору – у 4-ту суботу листопада щороку. О 16.00 запалюють свічку і згадують померлих від голоду.Для учасників заходу бібліотекарем проведено огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне...» та ознайомлено з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу в 1932- 1933 роках. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, які залишили життя земне у пекельних муках.

Вшанування Дня пам'яті жертв Голодомору

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.З нагоди цієї сумної дати протягом тижня буде проведено тематичні години, голосні читання щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору, і до заходів ми готуємося заздалегідь. Так учні гпд стали учасниками творчої роботи і виготовляли маленькі квіточки - незабудки. Тематичне пано - контури України, прикрашеної незабудками, планується розмістити у фоє школи. Сьогодні квітка незабудка використовується, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Вона нагадуватиме нам і нашим дітям, що ми не маємо права забути мільйонів жертв Голодомору. Квітка незабудка складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Слово «незабудка» – українське слово і походить від виразу «не забудь». У нашому випадку вона нагадує нам – не забувати жертв Голодоморів.


Букет пам'яті

Збережемо память! Збережемо правду! Під таким гаслом пройшла година спілкування у 7 кл. Розумівської школи., яка була присвячена Дню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933. І, звичайно, не оминули школярі символа Голодомору - незабудку, зібравши БУКЕТ ПАМ'ЯТІ. Саме ця квітка нагадує нам – не забувати жертв, котрі загинули на територіїї України зимою 1932 – 1933 років штучно створеною голодною смертю.

Увага! Увага! Стартував конкурс дитячого малюнка!

В рамках Місячника безпеки життєдіяльності в закладах освіти, який проходить з 15 листопада по 15 грудня 2020 року проводиться конкурс дитячих малюнків та плакатів на тему: "ДСНС - очима дітей" та "Обери життя".

Бажаючих запрошуємо взяти участь. Знайомтесь з умовами та перемагайте!


"Наша країна - Україна! Вивчай, шануй, пишайся!"

21 листопада 2020 рік. 2 клас. Тема дня: День гідності

Учні 2 класу під час уроку рідної мови досліджували слова, назви предметів. Працювали зі словами: Патріот, Гідність, Воля, Незалежність та назвами рослин, птахів, що є улюбленими символами нашого народу. Вивчали історію України, колективно працювали над створення кросворду на тему "Україна". Складали і записували спонукальні речення про народ, Україну, мову. Діти працювали в творчому осередку. Брали активну участь у оформленні виставки малюнку "Наша країна - Україні". Всі разом підвели підсумок уроку: "Пишайся Україною, шануй народ, вивчай історію, рідну мову".


Юні інспектори дорожнього руху

В школі працює гурток ЮІДР, керівником якого є Паливода Ю.С. Робота гуртка допомагає формувати у учнів потребу у придбанні теоретичних знань дорожньої грамотності, практичних навичках і вмінь їх застосування.Юлія Сергіївна навчає дітей безпечної поведінки на вулиці, знати особливості своєї місцевості, основні дороги і безпечний маршрут до школи,розрізняти дорогу та її основні частини : проїжджа, тротуар, обочина, кювет, їх призначення. Діти вміютьорієнтуватися на дорозі та різних її частинах під час руху;знають правила та безпечні місця переходу дороги у мікрорайоні закладу освіти та за домашньою адресою та інше. Заняття гуртківців сприяють професійному самовизначенню, формуванню практичних навичок регулювання дорожнім рухом. Вони із задоволенням ведуть пропаганду серед учнів щодо правил дорожнього руху і надання першої долікарської допомоги.

Правила руху в нашій країні

Для пішоходів усюди єдині.

В рамках Місячника безпеки життєдіяльності класоводом Богоутдіновою О.С. для учнів першого класу проведений захід "Подорож країною Дорожних знаків". Метою заходу було : розширити знання дітей про вулицю та дорогу. Вчити дітей розрізняти дорожні знаки ; уважно слухати дорослого та свого товариша; відповідати на запитання. Закріпити знання дітей про значення світлофора, правила дорожнього руху. Розвивати навички зв'язного мовлення, увагу, пам'ять, мислення. Виховувати в дітей почуття відповідальності, бути уважним, спостережливим, обачним; виховувати бережливе ставлення до свого життя.

Абетка толерантності

Першокласники долучилися до відзначення Міжнародного дня толерантності. Разом з вчителькою Богоутдіновою Оксаною Степанівною вивчали значення слова "толерантність". Учні чітко розуміли, що толерантність необхідно проявляти як вдома, так і в школі, та дійшли висновку, що треба жити дружно. Але при цьому розуміючи, що інколи важко стриматися, коли бачиш недоліки інших. Як стати толерантними? Перш за все треба залишатися самим собою, бачити свої помилки. Швидко промайнув час, тож вчителька підводила підсумок уроку і дітлахи усвідомили, що бути толерантним - це означає поважати інших, незважаючи на відмінності.

Ми різні, але ми разом!

Під такою назвою проведено класним керівником Походєєвою Наталією Вікторівною виховну годину у 4 класі. Метою, якої було - показати значимість толерантності під час спілкування з іншими, закріпити знання учнів про значення слова "толерантність", вчитись розуміти і поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування. Підсумком виховної години були наступні слова вчительки: "Незважаючи на відмінності у характерах, всі учні класу є друзями, і вам цікаво разом. Тож, терпимість, толерантність потрібно проявляти до всіх, щоб досягти успіху в житті".

Сьогодні, 20 листопада ми відзначаємо #ВсесвітнійДеньДітей і річницю Конвенції ООН про права дитини - міжнародної угоди, яку підписали найбільше країн світу!Чому Конвенція про права дитини - це важливий документ?Тому що вона закріплює зобов’язання країн захищати інтереси дітей;Тому що кожна дитина заслуговує мати все, що потрібно їй для щасливого життя – житло та сім'ю, вчитися у школі, їсти, мати час на ігри та дозвілля.Чи може дитина зрозуміти все, що написано в Конвенції?Не все, але це можемо пояснити їй на прикладах ми, дорослі. А ще можна познайомити її з дитячою версією uni.cf/2Uuzp0R.Чи варто знати більше?Вирішувати вам.Усе про права дитини простою мовою: https://magic.platfor.ma/dity-keruyut-svitom#ДітиКеруютьСвітом #WorldChildrensDay

Міжнародний день відмови від куріння

Міжнародний день відмови від куріння відзначають щорічно в третій четвер листопада. Цьогоріч це 19 листопада. Тому в рамках Дня відмови від куріння учні 7 класу Розумівської школи, виготовивши фотобутафорію згідно тематики дня, своїми світлинами закликають курців позбутися згубної звички, задуматися про вплив тютюну на здоров'я людини!


Рекомендації та матеріали для проведення заходів до Дня пам'яті жертв Голодомору

Щороку у четверту суботу листопада (цьогоріч – 28.11.2020) ми вшановуємо мільйони українців, вбитих під час Голодомору, хвилиною мовчання та запаленням свічок на центральних площах міст, біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах та в Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

Ми розуміємо, що цьогоріч, у зв’язку з поширенням COVID-19 та карантинними заходами, не у всіх є можливість відвідати Музей Голодомору.

Пропонуємо добірку матеріалів для проведення виховних заходів, класних годин та уроків, що присвячені Дню пам’яті жертв Голодомору-геноциду.

Сьогодні, як ніколи зростає необхідність співпраці школи з працівниками правоохоронних органів та соціальних служб. Адже профілактична робота дає можливість сформувати у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення у складних ситуаціях, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.Учнівська молодь 11 та 8 класів ОЗЗСО Розумівська школа 6 листопада зустрілася з офіцерами поліції Долинської об’єднаної територіальної громади: старшим лейтенантом Калашник Богданою Олександрівною та молодшим лейтенантом Зайцевим Владиславом Євгенієвичем. Гості розповіли про важливість та особливості своєї роботи, звернули увагу дітей на те, що люди повинні завжди допомагати один одному, адже тільки так можна досягти певних успіхів у боротьбі зі злочинністю. Це була перша зустріч з нашими поліцейськими ОТГ. Для подальшої співпраці спланували тематику заходів, які цікавлять і учнів і педагогів – ознайомлення з правилами поводження у громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці,з правилами безпечного поводження в Інтернеті та на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Адміністрація школи та учнівський колектив вдячні представникам служби за співпрацю та високий професіоналізм та сподівається на подальші зустрічі.


Спортивні ігри до Дня захисника України

13 жовтня у школі пройшли спортивні ігри до Дня захисника України. Назва цього свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної сили волі. Учні старших класів продемонстрували силу духу і спортивну підготовку.

День українського козацтва та День захисника України в школі

14 жовтня відзначається День українського козацтва та День захисника України.З 9 по 13 жовтня з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у сучасної молоді, у нашому закладі пройшли тематичні заходи. Серед них:- виставка малюнків «Щаслива родина – міцна Україна» для 1-4 класів, «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!» для 5-6 класів;- виставка стіннівок «Гордість і душа держави, її надія і оберіг – це захисники України» для 7-11 класів;- години спілкування, виховні години та бесіди присвячені Дню Українського козацтва та захисника України для 5-11 класів за темами: «Ми маленькі козачата», «Козацька звитяга», «Ми – нащадки козацької слави», «Ми діти козацького роду та майбутні захисники України», «А пам’ять все живе»;- урок мужності присвячений вшануванню пам’яті загиблого земляка Юрія Дьячкова, який служив в 55-ій артилерійській бригаді;- літературна подорож в медіатеці «Рідна земле моя, ти козацького славного роду!»;- вікторина «Історія козацтва»;- віртуальна подорож «Подорож стежками захисників України»;- тематична книжкова виставка «Ми – нащадки козацької слави», «Герої не вмирають!»;- спортивна розвага «Веселі козачата» для учні початкової школи;- спортивні ігри-змагання «Козацькі забави» для учнів середньої та старшої школи.Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці


Зроби світлину з улюбленою тваринкою!

Учні 7-го класу ОЗЗСО Розумівська школа організували та провели флешмоб "Зроби світлину з улюбленою тваринкою!" до Всесвітнього дня тварин, закликаючи тим самим ставитися до братів наших менших гуманно та відповідально!

5-6 жовтня 2020 року в учні ОЗЗСО Розумівська школа взяли участь у проведенні Всеукраїнського уроку про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Навчальні заклади України запрошують долучитись до традиційного Всеукраїнського уроку доброти, який цьогоріч пройде 5-6 жовтня. Урок про гуманне ставлення до братів наших менших ​присвячений Всесвітньому дню захисту тварин.

Захід можна провести як в очному, так і в онлайн-форматі. Безкоштовні матеріали для проведення уроку (у тому числі готові онлайн-уроки, конспекти інтерактивних занять, квести, просвітницько-виховні заходи та ін.) викладені на сайті Фонду Щаслива лапа (Happy Paw). Методичні матеріали постійно доповнюються та оновлюються.Фонд закликає не приносити/приводити на уроки доброти тварин, для яких перебування поза домівкою в багатолюдних місцях може бути стресовим! І закликає дбати про здоров’я ваших чотирилапих друзів!Якщо навчальний заклад має бажання не лише долучитись до проведення ІІІ Всеукраїнського уроку доброти, а й хоче отримати електронний сертифікат учасника, то необхідно заповнити заявку за посиланням та виконати низку вимог.