Щоденник нашого життя

З 19 грудня по 23 грудня тривав тиждень "На світі є одна країна, яку люблю - це Україна". Тиждень наповнений цікавими виховними заходами, які сприяли формуванню національної свідомості в учнів, вихованню в учнів доброзичливості, віри в чудо.

З 12 грудня по 16 грудня тривав тиждень "Великий дім - держава, лад у ньому - закон". Проведені виховні заходи сприяли формуванню в учнів правової культури, прищепленню поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції України та забезпеченню правомірної поведінки учнів.

Традиційно кожного року учні нашої гімназії активно долучаються до акції "Годівничка для синички". Із задоволенням виготовляють годівнички, підгодовують птахів протягом зими та запрошують усіх небайдужих приєднатися до цієї корисної справи.

Не всі птахи відлітають до теплих країн. Частина їх залишається з нами взимку. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до загибелі великої кількості птахів. Основна умова для охорони птахів – збереження місць їх гніздування і підгодівля птахів у несприятливий час. Оскільки для птахів голод — одна з основних причин загибелі взимку.

Для птахів настала найтяжча пора – зима. Дуже важко знайти поживу під снігом. Закликаємо Вас облаштувати годівничку, адже 1 годівничка = життя 10 птахів.

Дивіться, як робимо це ми, та приєднуйтеся!!!

З 5 грудня по 9 грудня тривав тиждень "Українська армія - школа гарту і мужності". Також триває Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Проведені виховні заходи сприяли формуванню в учнів прагнення займати активну життєву позицію, розумінню власної національної ідентичності та запобіганню формувань в учнів негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки.

7 грудня - Всесвітній день української хустки

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Наша гімназія долучилася до флешмобу "Обізнаний, отже усвідомлений". Діти вкотре переконалися в тому, що ВІЛ та СНІД несуть велику загрозу для кожного окремо та для людства в цілому. Практичний психолог Соломаха Л.О. у 9 класі провела заняття з елементами тренінгу "ВІЛ/СНІД. Зрозумій! Допоможи! Підтримай!"

З 28 листопада по 2 грудня тривав тиждень "Сьогодні знавці історії, а завтра - її творці", а також розпочалась Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Проведені заходи спрямовані на ознайомлення учнів з історичним минулим і сьогоденням українського народу, на розвиток моральних почуттів, переконань і потреб поводити себе згідно з моральними нормами, що діють в суспільстві.

Щороку в останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять невинних жертв Голодомору-геноциду. Ми також долучилися до традиційної Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті у своєму вікні".

26 листопада о 16.00 годині українці вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 р.р. хвилиною мовчання та запаленими свічками у вікнах своїх будинків по всій Україні та світу.

Тиждень пропаганди здорового способу життя в гімназії розпочався 21 листопада і закінчився 25 листопада. Проведені виховні заходи сприяли формуванню рис особистості, здатної приймати рішення у ситуації морального вибору і нести відповідальність за свої дії перед собою та суспільством.

Наша гімназія продовжує брати участь в акції «Сади Перемоги».

Нещодавно адміністрація гімназії звернулася до Інтернет-магазинів «Яскрава Клумба» та «Матла Фловерс» з проханням надіслати певну кількість тюльпанів та крокусів, щоб висадити їх на пришкільних клумбах.

Нам надіслали великі цибулини сортових тюльпанів.

Незважаючи на холодний день, працівники гімназії №5 висадили на клумбах перед школою 400 цибулин тюльпанів як символ наших воїнів-земляків, які віддали найдорожче – власне життя – задля такої омріяної Перемоги та мирного майбутнього кожного українця. Віримо, що до весни ми обов’язково виженемо ворогів з рідної землі, а висаджені тюльпани заквітують червоним цвітом, милуючи око кожному, хто проходитиме чи проїжджатиме повз школу, та нагадуючи, якою дорогою ціною нам, українцям, дісталася ця ПЕРЕМОГА!

День гідності і свободи, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

З 14 по 18 листопада в нашій гімназії тривав другий етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану". Тиждень був надзвичайно насичений заходами, які сприяли ознайомленню та формуванню в учнів знань та навичок безпечної поведінки на дорозі, залізниці та в темну пору доби. Учні переглядали відео ролики щодо безпеки на залізниці і дорозі, про важливість світлоповертальних елементів в одязі і взутті в темну пору доби та пам'ятки про мінну безпеку. На годині класного керівника учні детальніше дізналися про безпеку на дорозі в умовах воєнного стану. Тиждень завершився Єдиним національним уроком "Безпечна дорога додому", на якому учні закріплювали свої знання отримані протягом тижня.

Цьогоріч в нашій гімназії тиждень української мови та писемності тривав з 07 листопада по 11 листопада. Виставка малюнків "Наша мова барвінкова" показала як учні сприймають українську мову. Учні 8-9 класів брали участь у Всеукраїнському диктанті єдності, а учні 5-9 класів - в ІІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови. Також вчителі української мови та вчителі початкових класів провели захоплюючі заходи до Дня української мови та писемності, зокрема, такі як: інформаційні рубрики по класах: "З історії виникнення писемності", "Чи знаєте ви, що...", "Листопад висловів", відгадування мовознавчих загадок, інформаційні хвилинки, ігрові хвилинки "Цікаве мовознавство", інтерактивна гра "Правда чи дія", інтелектуальна гра "У світі мови чарівної...".

З 31 жовтня по 04 листопада в нашій гімназії проходив тиждень "В праці краса та життя людини".

Тематичний тиждень сприяв формуванню в учнів знань та уявлень щодо різномаїття професій у сучасному світі. Зокрема, бесіда "Професії нашого часу", розповідь "Професій світ такий різноманітний" та перегляд учнями пам'яток щодо професійного світу більш глибоко розкривали тематику даного тижня та допомагали учням розібратися в деяких професіях. Флешмоб "Малюю настрій" та поради учням "Що ми повинні знати, щоб зберегти своє здоров'я" сприяли психологічному та фізіологічному розумінню себе та свого здоров'я.

Тиждень "Прийди до серця, Україно, благослови добром мене..." тривав з 17 жовтня по 21 жовтня.

Тиждень наповнений різними цікавими заходами, які сприяють вихованню людини-патріота. Зокрема, бесіда "Наша держава - це гордість і слава" спрямована на виховання почуття гордості та вдячності до своєї держави. Фотовиставка "Україна - це ми" і флешмоб ватр "Дякуємо захисникам і захисницям України" сприятимуть виховання високого ідеалу служіння народові, готовності до героїчних подвигів в ім’я процвітання української держави.

З 10 по 14 жовтня тривав тиждень "Козацька держава - наша гордість і слава".

Проведено бесіду "Козацькому роду нема переводу" та усний журнал "Мужність і хоробрість захисників і захисниць України", які сприяли формуванню національних та патріотичних цінностей в учнів. Книжкова виставка "Народу вірнії сини" забезпечила умови для вивчення героїчних сторінок українського народу. Виставка дитячої творчості "Козаки - взірець сили і звитяги" спрямована на виховання почуття гордості та вдячності до своєї держави, народу та історії. Проведені заходи захопливі та вражаючі.

Жовтень розпочався з тематичного тижня "Осінь щедра, осінь золотава" (з 03 жовтня по 07 жовтня).

Тиждень наповнений цікавими заходами, які спрямовані на формування ціннісного ставлення до природи та праці. Фотовиставка "Мій домашній улюбленець", присвячена Всесвітньому дню захисту тварин показала, що учні люблять і піклуються про своїх домашніх тварин. Виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Своїй маленькій батьківщині даруємо частинку душі!» продемонструвала наскільки учні гімназії творчі і патріотичні. Зустріч з учнями на тему: "Осінь золотава" і круглий стіл "Наш обов'язок - зберегти природу" формували знання учнів щодо збереження навколишнього середовища та дбайливого ставлення до природи.

З 26 вересня по 30 вересня тривав тиждень безпеки життєдіяльності.

Тиждень розпочався з перегляду учнями презентації "Безпека на зупинках громадського транспорту. Безпека пасажира", пам'яток безпеки життєдіяльності та відеороликів з безпеки дорожнього руху, де учні більш детально ознайомилися з правилами безпеки. Під час шоу-вікторини "Правила дорожні знай - в ДТП не потрапляй!" та виставки малюнків "Твій друг - безпечний рух" діти закріплювали свої знання щодо правил дорожнього руху. Також відбувалися заходи до Дня пам'яті жертв Бабиного яру і до Всеукраїнського дня бібліотек.

Тиждень наповнений різноманітними заходами, які спрямовані на ціннісне ставлення до власного життя і здоров'я, формуванню гармонійно розвиненої особистості, коригування ставлення учнів до власної безпеки та безпеки інших людей.

До дня працівників освіти

29 вересня - День пам'яті трагедії Бабиного Яр

  • в шкільній бібліотеці організовано виставку "Бабин Яр". Більше інформації на сторінці бібліотеки - >>

З 19 вересня по 23 вересня у нашій гімназії тривав Олімпійський тиждень.

З метою формування в учнів інтересу і потреб до систематичних занять фізичними вправами і спортом, вихованням здорового способу життя було проведено наступні заходи:

  • бесіди в класах: "Фізична культура і здоров'я", "Здоровий спосіб життя. Що це?";

  • залучено вчителів гімназії для проведення тижня, щоб дати можливість побачити міжпредметні зв'язки, значення знань з кожного предмета в повсякденному житті (урок фізкультури і історії, урок фізкультури і біології і т.д.);

  • онлайн-вікторина з футболу;

  • олімпійський урок;

  • проведено захід направлений на отримання знань, умінь і навичок необхідних учням під час туристичних походів.

Щорічно 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. З метою глибокого розуміння питань, пов'язаних з миром, розширення знань учнів важливості миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу проведено конкурс малюнків "Нам потрібне мирне небо".

З 12 вересня по 16 вересня проведено тиждень "Скажемо ні - булінгу". На годинах класного спілкування учні систематизували свої знання щодо булінгу. Виставка дитячих малюнків "Світ без цькування" показала бачення дітей щодо цієї сучасної проблеми. Також учні були залучені до перегляду відео роликів щодо попередження та протидії булінгу. Під час бесіди "Дружба та її значення в житті людини" діти актуалізували власні розуміння дружби та знайомились з правила дружби. Заходи до Дня українського кіно сприяли всебічному розвитку учнів.

З 5 вересня по 9 вересня в нашій гімназії тривав Тиждень шани школи. Тиждень був насичений різними заходами. Зокрема, на ГКС учні детальніше зрозуміли правила і обов'язки учня на уроках. Напротязі тижня відбувалася виставка батьківських спогадів "Як були ми школярі". Під час зустрічі "Збереження шкільного майна" обговорювали правила збереження шкільних речей та підручників. А під час тематичної бесіди до Міжнародного дня краси говорили про внутрішню і зовнішню красу людини.

В конкурсі-зустрічі виявили найкращих знавців правил поведінки на уроках та міс і містера ерудит гімназії. Ними стали:

"Кращий знавець правил поведінки на уроках":

І місце - Кулініч Влада (3-Б клас)

ІІ місце - Старова Каріна і Колодько Артур (4клас)

ІІІ місце - Риженко Софія і Шаблій Руслан (3-Б клас)

Міс ерудит гімназі: Соломаха Уляна (5 клас)

Хай навчання в радість буде,

Хай наука не забуде

Поміститись в голові,

Щоб вдавалось все тобі!

Загалом, ти добре вчися,

І ніколи не журися

Про оцінки, про свої,

Знай, що головне в житті,

Це освіта і знання,

Школа, вчитель і рідня!

Щорічно 1 вересня ми відзначаємо День знань.

Це свято кожного року ми проводили в школі. Дуже сумно проте цьогоріч ми відзначаємо День знань дистанційно у зв'язку з російсько-українською війною.

Але все буде Україна. Віримо в ЗСУ, наш народ та наше місто.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Ви дорослі, красиві, натхненні,

Кращі з кращих на цілій землі.

Не тримайте синицю у жмені,

Хай вас кличуть у даль журавлі.

Ви до мрій своїх линьте крилато,

Не спиняйтеся, щоб не було...

Хай удачі в вас буде багато

І людське зігріває тепло.

А життя – це робота і диво.

В нім печалі й радощі є.

Йдіть упевнено, вперто, сміливо,

Вибирайте найкраще, своє!

Але, щоб усміхнулося небо

І удача жадана прийшла,

Самостійно трудитися треба,

Наполегливо, в поті чола.

Бо життя – це серйозно, не жарти,

Що посієте – те й зберете.

Манни з неба чекати не варто,

Ви завжди пам'ятайте про те...



"Навчальний рік до фінішу добіг.

От і усе, скінчилися уроки..."

Чудові шкільні роки! Довгоочікуваний дзвінок на урок. Солодка булочка за списане завдання. Різнокольорові крейди, уроки малювання, навколишній світ. Захоплююча дух астрологія, нові світи, світлі мрії! Дзвінні тишею коридори в день іспитів. Тремтіння в колінах. Набрані бали, випускний...Танець з найкрасивішою дівчинкою в класі. Заздрість хлопчиків. Гордість в очах вчителів... Рідна школо! Свіжого тобі вітерця у твої вікна та гарних учнів у просторі класи!

За кілька днів - літні канікули, коли ласкаве весняне сонечко забирає думками до нового велосипеда або теплого моря. Та повернувшись до свого рідного класу після канікул і побачивши вчителів, ти зрозумієш, що скучив і з радістю розчинишся в увазі на улюблених предметах. Школа знань, школа життя....

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ ОСТАННЬОГО ДЗВІНКА!


www.youtube.com/watch?v=X2SRK01BSjM


День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня, цього року свято випало на 19 травня. Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України. Наш колектив щорічно підтримує таку гарну ініціативу, адже вишиванка - генетичний код нації.

https://youtu.be/gWr5_nRPYls

Я душу одягну у вишиванку...

Великдень віру в майбуття вселя.

У всіх церквах лунатимуть співанки.

Воскресне, розцвіте моя земля...

Одне з найбільших християнських свят - Великдень - прийнято наповнювати світлими думками, добрими справами та радісними привітаннями. Як ми готувались до свята..."Великодні сімейні традиції" Зроблено з любов"ю



ВЕЛИКДЕНЬ 24 квітня, дата коли вже 2 місяці як триває страшна війна. Поки ми з вами тут – у затишних домівках, наші воїни на фронті захищають українців і державу, хотілось їм подарувати часточку домашнього затишку. Колектив школи (учителі, батьки, діти) долучились до благодійної акції "Великодній кошик для воїна". Вкотре ми показали нашу згуртованість і єдність. Діти намалювали малюнки, написали листи, виготовили великодні поробки, дорослі - підготували смаколики. Усе з любов"ю і великим прагненням і надією на Перемогу і Мир! Разом - ми сила! Нехай там, на фронті, усе зібране їм смакує і гріє душу.

"О! Скільки треба мати слів в запасі,

Щоб описати всю красу землі

У фарбах, формах, пахощах і часі..."

"Краса рідного краю" - виставка дитячих відеоробіт. Скільки любові, щирості і поваги вкладено у кожний ролик. Насолоджуйтесь переглядом


https://www.youtube.com/playlist?list=PLQ-PHN-U4WftN_EaZ9ld8rHMTo67EK4Qb






Цьогоріч ми живемо в умовах війни. Українські воїни зараз боронять нашу землю. Рідну землю від ворогів. Землю, яку дана нам, українцям, Богом. Вона красива, багата, рідна і така важлива. В рамках екологічного місячника учні школи прийняли участь у виставці відеороликів "Краса мого рідного краю" У кожну роботу вкладено любов і щастя - жити на своїй землі... Учні малюють малюнки а найбільше загальне бажання - Перемога і Мир!

youtube.com/playlist?list=PLQ-PHN-U4WftN_EaZ9ld8rHMTo67EK4Qb

Квітень - Місячник екологічного виховання


Лютий - традиційно місячник патріотичного виховання. Підсумовуємо результати. Війна не дала нам провести його як заплановано. Але ми встигли багато чого виконати і зібрати відео "Ліричне слово про війну" Із матеріалами можна ознайомитись тут, у цьому плейлисті

youtube.com/playlist?list=PLQ-PHN-U4WfteHWNqN27O8gUx7DsrJzQa


Урок-реквієм " Герої не вмирають" (5 клас) в рамках Місячника патріотичного виховання.

У рамках Тижня іноземної мови було проведено урочисту лінійку та нагороджено переможців та учасників Всеукраїнського конкурсу з англійської мови "Movoзнавець" 2021 Autumn. 50 учнів нашої школи взяли участь у даному конкурсі. 23 учні нагороджено дипломами І ступеня, 20 учнів - ІІ ступеня, 7 учнів отримали дипломи учасника.

Учень 11-го класу Щербак Дмитро став призером та отримав у подарунок планшет Samsung. Стрига Анастасія (учениця 11 класу) прийняла вітання від колективу школи, вона здобула ІІІ-е місце в обласному конкурсі-захисті наукових робіт МАН (науковий керівник - Баранова Л.М.).

Наші учні приймають активну участь у VIII загальноміському конкурсі-фестивалі вокального, образотворчого мистецтв і художнього слова «Шевченкові вершини», присвяченому Шевченківським дням і державним символам України.

  • номінація "Образотворче мистецтво" (учні 4-х та 8-го класів)

Указом Президента України 16 лютого 2022 року оголошено Днем єднання. З метою консолідації українського народу перед загрозою повномасштабного вторгнення російського агресора, наш навчальний заклад приєднався до всеукраїнського флешмобу #День_єднання_Черкащина

Хоч ми зараз працюємо дистанційно, але учні і вчителі школи не байдужі до проблем сьогодення і мрія у нас одна – мир у нашій рідній Україні!

Наші учні взяли участь в регіональній виставці-конкурсі дитячих малюнків та виробів декоративно-прикладного мистецтва "Шляхами пам'яті і слави".

Педагог-організатор Чхало К.А. провела майстер-клас по виготовленню аплікації "Мій український прапорець" з 3 та 4-Б класами.