Щоденник нашого життя - 2021/2022

4-А клас (класний керівник - Білоущенко О.Б.) бере активну участь в щорічному конкурсі на кращу годівничку для птахів, який проводить районна організація Всеукраїнської екологічної ліги.

17 – 27 січня у школі була організована і проведена декада збереження шкільного підручника.

Бібліотекар школи Моренко Л.В. підготувала і провела різноманітні заходи з метою формування мотивованого читача:

  • рейди-перевірки стану збереження шкільного підручника (1 – 11 класи),;

  • екскурсію до шкільної бібліотеки для учнів 1 класу (17.01);

  • книжкові виставки: «Твори зі шкільної програми», «Неймовірний світ пригод», «Друзі радять прочитати» та «Знайомтесь, підручники твоєї бабусі» упродовж декади;

  • краєзнавчу вікторину для учнів 10 класу (19.01);

  • виховну годину «Всеволод Нестайко – сонячний класик» для учнів 4-А класу (19.01);

  • годину спілкування «Походження назв міста та сіл Корсунщини» для учнів 4-Б класу (24.01);

  • для учнів 6 класу 25.01 була організована презентація серії книг Олександра Волкова;

  • квест «Сила слова» та майстер-клас «Лепбук» (2- а клас, 20.01);

  • відеомандрівки: «Рідний край» (4-Б клас, 21.01), «Цікаво знати» (7-мі класи, 27.01);

  • бесіда «Чому потрібно берегти книгу» для учнів 3 класу (20.01).

Учителі початкових класів, учителі-предметники організували і провели інформаційні хвилинки «Моя Україна – соборна держава!» (21.01). За ініціативи педагога-організатора Чхало К.А. організовано шкільний кінозал. Відбувся перегляд відео до Дня Соборності України.

Класні керівники упродовж декади провели години спілкування «Книга – твій найкращий друг», «Чому сучасна молодь не читає?». Майстер-клас "Учні 1 – 4 класів виготовили закладки для підручників" (Чхало К.А.,19.01). Цікавою для учнів стала виставка малюнків "Моя улюблена книга" або "Мій улюблений персонаж" ( 1 - 4 класи), де були представлені герої літературних творів, що так полюбились школярам. Учні 1 – 11 класів виготовили чек–листи на тему : «Як правильно користуватись підручником». З виставкою робіт можна було ознайомитись у холі школи. Комісії учнівського самоврядування підготували відеоролик "Шана книзі, що відкриває світ".

Усі проведені заходи продуктивні і змістовні. Більше дізнатися про декаду можна на сторінці шкільної бібліотеки - >

У переддень національного свята Дня Соборності України було організовано шкільний кінотеатр. Учні переглянули історичні хроніки та дізналися цікаві факти про цю знаменну подію.

У нашій школі триває декада збереження шкільного підручника. Одним із заходів, що відбувся, став майстер-клас "Виготовлення закладок для підручників". Більше можна буде дізнатися на сторінці бібліотеки.

Наші новорічні привітання

Гурток іноземної мови "Євроклуб" привітав усіх з прийдешніми новорічними святами.

У нас Калиту кусали... Свято люблять усі діти, особливо якщо воно з конкурсами і розвагами. Смоляренко В.В. і Шульга А.О. (1-й клас) весело і змістовно відсвяткували Андрія.

Щорічно наша школа приймає участь у Всеукраїнській інформаційній кампанії „16 днів проти насильства“.

З 25 листопада по 10 грудня було проведено ряд заходів з метою привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

В рамках акції проведені флешмоби, онлайн-уроки для батьків "Як допомогти дітям визначити та захистити особисті кордони", "Про сексуальне насильство над дітьми", тематичні бесіди, години спілкування.

Учні прийняли активну участь у виставках малюнків "СНІД - хвороба ХХІ століття", "Світ без насильства".

Соціальним педагогом Михайловською І.А. та шкільним психологом Соломахою Л.О. проведені заняття і тренінги по класам згідно визначеної тематики.

Декада була завершена новим заходом, сподіваємось, що це стане традицією. "Дівчачі поседеньки" зібрали дівчаток 8-11 класів. Були обговорені теми особистої гігієни, та хвороби, що передаються статевим зв'язком. На заході слово мали шкільна медсестра та соціальний педагог.

Усі заходи були проведені за планом з використанням навчальних фільмів і відеороликів.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

У рамках акції «Створюємо ліси разом» на підтримку програми Президента «Зелена країна» лісівники Корсунь-Шевченківського лісового господарства провели конкурс малюнків на лісову тематику. Учні 4-Б класу (класний керівник - Риженко О.М.) з задоволенням взяли участь в конкурсі та представили до участі багато гарних, творчих, робіт.

Основною метою конкурсу було підвищити усвідомлення дітьми ролі та значення лісу в житті людини та пробудити у них шанобливе ставлення до навколишнього середовища. Комісією виділено переможців конкурсу. Призерів та всіх учасників нагороджено подарунками та солодощами. Корсунь-Шевченківські лісівники щиро дякують усім діткам за участь в конкурсі.

Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку.

Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності.

Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

Саме про ці жахливі сторінки історії нашої держави учителі, класні керівники говорили з дітьми цього тижня. У школі були проведенні уроки пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій, учні малювали малюнки на тему «Жнива пам'яті», писали реферати. У бібліотеці була розгорнута тематична виставка книг. У актовій залі школи учні переглянули фільми та мультфільм. 27 листопада провели по класах акцію «Запали свічку пам'яті усім померлим від голоду».

Ми пам'ятаємо!

Тиждень толерантності та безпеки дорожнього руху:

  • тематичні ГКС

  • селфі-марафон "Дорожня грамота"

  • конкурс на найкращого знавця правил дорожнього руху

  • гра "Відкритий мікрофон: "Що для тебе означає бути толерантним"

  • заняття з елементами тренінгу "Вчимося співчувати" та "Шлях до толерантності" (практ. психолог)

  • тренінг "Толерантність - крок до гуманності" (соц. педагог)

  • виставка малюнків "На доброму серці тримається світ"

  • перегляд мультфільмів про добро та повагу

З 8 по 12 листопада у нашій школі проходив тиждень початкових класів. Робота тижня була спланована у дусі НУШ, де заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли творчому розвитку дітей.

Тиждень української мови в початкових класах:

  • виховний захід "Мовне намисто" (4-Б кл., Риженко О.М.)

  • гра-квест "Мовні цікавинки" (2-А кл., Сватуха В.М.)

  • КВК "Знавці української мови" (2-Б кл., Кисельова Ю.О.)

  • урок-квест "Подорож у країну рідної мови" (4-А кл., Білоущенко О.Б.)

  • свято у першому класі "У країні рідної мови" (Смоляренко В.В., Шульга А.О.)

  • конкурс мовознавців "Своя гра" (3 кл., Крамаренко А.А.)

З нагоди Дня української писемності та мови, який щорічно відзначається 9 листопада, у школі був проведений тиждень української мови і літератури за визначеним планом. Готувались усі: учні, вчителі української мови, початкових класів, учителі – предметники. Заходи, які відбулись, носили змагальний і пізнавальний характер. Увесь тиждень у школі було атмосферно, цікаво і захоплююче. Адже, кожен учитель постарався, щоб його захід назавжди запам᾽ятався учням.

Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

"Чай з бубликами у директора". Відбулася зустріч шкільної адміністрації з представниками учнівського самоврядування.

Виставка учнівських малюнків "Моя різнобарвна осінь"

Останній день жовтня учні 10-11 класів відвідали Черкаський академічний музично-драматичний театр. Вистава "Жіноча логіка" вразила глядачів а гра акторів не залишила байдужим нікого. Макаревич Г.Ю. і Хлепітько Р.В. подарували своїм учням незабутні враження.

Тематичний квест у нашій школі в переддень "Вечора усіх святих" - свята Хелловін.

День цукерок. Найлосодше свято!

І знову свято! Та ще й яке! 18 жовтня найсолодший день в році – День цукерок!

Сьогодні ми просто не уявляємо своє життя без цих ласощів – шоколадні, желейні, карамельки, грильяж, іриски … Список можна продовжувати до нескінченності. У кожного знайдеться свій улюблений сорт. А ще зовсім недавно цукерки вважалися не солодощами, а ліками. Не випадково слово «цукерки» перекладається з латинської мови як «приготоване зілля».

7-б клас подорожує... Чудова погода, незабутні враження від поїздки у м.Черкаси. Побували в Торговому центрі " Дніпро Плаза" Fly Kids ( батутний центр) , кінотеатрі Мультиплекс (мультик "Що не так з Роном"), патріотичному музеї АТО.



Тематичний урок "Жанри та техніки зображувального мистецтва". Картинна галерея Корсунь - Шевченківського історико-культурного Заповідника. Екскурсія для 7-а класу, проведена учителем мистецтва Макаревич Галиною Юріївною.

12 жовтня 2021 року відбулися вибори президента школи. Серед кандидатів були Максименко Єлизавета та Вовк Богдан (учні 11-го класу). На основі кращих шкільних традицій кандидати розробили програми своїх планів та дій на посаді президента школи. Тиждень передвиборчої агітації завершився голосуванням учнів 5-10 класів та учителів.

У голосуванні взяли участь 166 осіб. Після підрахунку голосів, згідно з протоколом виборчої комісії, за результатами голосування президентом школи стала Максименко Єлизавета.

Ми бажаємо новообраному президенту наполегливості та успіхів на цій почесній та відповідальній посаді. Ми всі очікуємо приємних нових змін в нашій школі.

У Всесвітній день психічного здоров'я учні 7-А класу разом з практичним психологом Соломахою Л.О. на занятті з елементами тренінгу "Психічне здоров'я. Як його зберегти" працювали в групах для визначення чинників впливу на психічне здоров'я. Склали порадник підлітку про збереження психічного здоров'я. Поринули у світ власних емоцій і презентували свої роботи. В кінці заняття зробили висновок про те, що необхідно формувати мотиваціюдо збереження психічного здоров'я як необхідної складової життєдіяльності успішної людини.

З 4 по 8 жовтня в освітньому закладі проходив Тиждень фізики, організатором якого була Деркач Світлана Петрівна, учитель фізики та астрономії.

Метою тижня було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з фізики та астрономії, стимулювати активну творчу роботу здобувачів освіти, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях, виховувати цілеспрямованість. Такі змагання виховують в учнів толерантне ставлення один до одного, уміння працювати в команді, демонструвати багатство й красу світу точних наук.

Упродовж тижня в ігровій формі проводилися цікаві заходи, була організована тематична фотозона та виставка книг. Під час перерв учні 1-6 класів розгадували загадки про фізичні явища, малювали до них відгадки, переглядали мультфільми про силу тертя, про роботу мікрофона. На перервах учениця 9 класу Лоєнко Маргарита проводила цікаві фізичні досліди. Учні 7-11 класів змагалися у вправності швидко і точно розгадувати кросворди, дізнавалися про цікаві бувальщини та пригоди видатних фізиків. Одинадцятикласники продемонстрували свої знання під час гри «Найрозумніший». Усі учасники освітнього процесу мали змогу взяти участь у конкурсі двійників - відомих фізиків «Один в один».

За підсумками проведення предметного тижня випущена газета. Найактивніші учні нагороджені грамотами за активну участь у Тижні фізики. Переможці гри «Найрозумніший» : Стрига А., Єрмоленко М., Олтаржевська В., Щербак Д. - отримали солодкі призи.

День вчителя відзначають у першу неділю жовтня.

По закінченню уроків всіх учителів чекав сюрприз - святковий концерт з піснями, танцями, віршами та гумористичними сценками.

Хай буде прекрасним, щасливим це свято,

Бажаєм міцного здоров’я багато,

Вам вдячні за людяність, працю, знання,

Сердчене тепло та всього пізнання.

Бажаємо щастя, багатства, достатку,

Хай буде в житті Вашім все у порядку!




Осінній ярмарок вже став традиційним у нашій школі. Він відбувся в тиждень "Дари осені". Учні та їх батьки із задоволенням взяли участь у цьому ярмарку.

З 20 по 24 вересня у нашій школі тривав Олімпійський тиждень. Ціллю цього щорічного заходу є прагнення навчити учнів цінувати власне здоров'я, активно займатися фізичною культурою та спортом. Протягом тижня відбулися змагання з шашок, шахів, настільного тенісу, міні-турнір з волейболу. Учні змагалися у спритності та витривалості на уроках фізичної культури. Було оформлено тематичну фотозону і кожен клас мав можливість зробити креативне фото на тему "Я люблю спорт!" В 9-10 класах соціальним педагогом було проведено бесіду "Шкідливість вживання алкоголю і тютюнопаління".

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході України. І найвища цінність миру, які є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир - це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру ми провели флешмоб "Ми - за мир!".

У рамках Тижня "Стоп, Булінг!" у нашій школі було проведено наступні заходи:

  • почала працювати "Скринька довіри";

  • шкільний кінотеатр до Дня українського кіно;

  • соціальний педагог провела інтерактивні заняття з 2-А класом на тему "Стоп булінг", а також з 7-А класом - "Протидія булінгу в дитячому середовищі";

  • челендж "Не ховай проблеми за посмішкою".

Відеоролики про красу рідної природи

Ліга старшокласників Корсунщини. Проєкт: "Збережемо природу заради майбутнього"

З 6 по 10 вересня у нашому навчальному закладі тривав "Тиждень шани школи". Було проведено наступні заходи:

  • веселі перерви на шкільному подвір'ї для початківців;

  • виставка учнівських робіт "Школа майбутнього";

  • тематична фотозона;

  • "Скринька довіри";

  • класні керівники та соціальний педагог нагадали дітям "Загальні правила поведінки у школі"

2 вересня 1945 року - офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.

Учитель історії Хлепітько Р.В. розповів 5-му класу про події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов український народ в ці роки.

ОСЬ ПЕРШИЙ ДЗВОНИК ГУЧНО ВАМ ЛУНАЄ, –

ЦЕ ШКОЛА ЩИРО КОЖНОМУ БАЖАЄ

НАВЧАТИСЬ ІЗ НАТХНЕННЯМ, ІЗ ЛЮБОВ'Ю,

І БУТИ ВСІМ РОДИНОЮ ОДНОЮ.

ЩОБ ДО НАУК ЦІКАВІСТЬ ВАС ХИЛИЛА,

ЩОБ ФІЗКУЛЬТУРА ТЕЖ ВАМ БУЛА МИЛА,

І ЩОБ ЗАСЯЯЛА ВАМ ЗІРКА ТА У НЕБІ,

ЩО ЗАБЕРЕ ІЗ МРІЙ ВСІ ПЕРЕПОНИ-СТЕЛІ!

Вітаємо з Днем Знань! Бажаємо невичерпної творчості, нескінченного джерела енергії та позитиву! Процвітання тобі, рідна школо!