Бакалавр  за спеціальністю 

053 "Психологія"

стандарти

Будь у тренді!

Запрошуємо вас опанувати актуальну, популярну і затребувану професію – професію  психолога!

За статистикою, майже кожна четверта особа стикається з психологічними проблемами. Тому професія психолога є однією з трендових професій майбутнього.

Саме психолог надає психологічну допомогу шляхом психологічного консультування, психологічних втручань низької інтенсивності, першої психологічної допомоги або кризового психологічного консультування. Психологічне консультування необхідне у випадку складних життєвих обставин, психосоціальних, емоційних, поведінкових та інших складнощів, які не відносяться до психічних розладів людини.

Психологічне консультування відбувається під час безпосередньої взаємодії з однією або більше особами, які потребують допомоги, або із застосуванням засобів дистанційного спілкування, мобільних додатків.

Кафедра психології та соціальної роботи ОНПУ пропонує вам освоїти всі необхідні компетентності, якими має володіти сучасний успішний психолог!  Ми пропонуємо вам навчитися технікам психологічного втручання низької інтенсивності,  першої психологічної допомоги і кризового психологічного консультування. Ми пропонуємо вам набути навичок психологічного втручання для покращення окремих аспектів психічного здоров’я та психосоціального благополуччя людини незалежно від рівня тяжкості її проблем.

Будь у тренді! Вступай до нас!

мета освітньо-професійної програми

Підготовка сучасних фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері психології, що передбачають застосування основних психологічних теорій та методів й характеризуються комплексністю і невизначеністю умов. 

освітньо-професійна програма

навчальний план 

характеристика 

освітньо-професійної програми

Об’єкт вивчення: психічні явища, їх виникнення функціонування та розвиток; поведінка, діяльність, вчинки; взаємодія людей у малих і великих соціальних групах; психофізіологічні процеси та механізми, які лежать в основі різних форм психічної активності.

Теоретичний зміст предметної області: система психологічних знань, базових категорій і понять, закономірностей, механізмів, методологічних підходів, пояснювальних принципів, науково-прикладних завдань.

Методи, методики та технології: методи теоретичного та емпіричного дослідження, валідні, стандартизовані психодіагностичні методики, методи аналізу даних, технології психологічної допомоги.

Фокус освітньої програми: Загальна психологічна освіта. Програма спрямована на підготовку практичних психологів, які здатні виконувати професійні завдання та бути конкурентоспроможними, спираючись на теоретико-методологічні засади організації психологічної допомоги та консультативних послуг в сферах: підтримки та збереження здоров’я; розвитку особистості; юриспруденції, управління та психологічного супроводу професійної діяльності; соціально-психологічної допомоги індивідам та групам.

Особливості та відмінності:

1. Логічний структурований перехід від базових теоретичних дисциплін до спеціальних практичних.

2. Освітні компоненти загальної та професійної підготовки адаптовані відповідно до запитів сучасної психологічної практики, тому передбачають формування у здобувачів умінь і навичок надання допомоги у розв’язанні психологічних проблем індивідів та груп.

3. Професійна підготовка орієнтована на здобуття практичних інструментів надання психологічної допомоги, що знайшло відображення у таких освітніх компонентах, як «Основи консультування», «Кризове консультування», «Основи психологічного тренінгу», «Основи психотерапії», «Технології та методи психотерапії», «Психотерапія травми», «Екстрена соціально-психологічна допомога», «Коучинг» та ін.

4. Професійна підготовка передбачає можливість участі здобувачів в програмах міжнародної мобільності (тривалістю 1 – 2 семестри), яка реалізується німецькою, польською, або іспанською мовами та вимагає необхідного рівня мовної компетентності.

Відмінністю програми є забезпечення за рахунок вибіркових освітніх компонентів можливості здобувача визначитися зі сферою майбутньої професійної діяльності, подальшого професійного розвитку та самовдосконалення. 

працевлаштування та продовження освіти

Придатність до працевлаштування:

Робочі місця у закладах соціально-психологічного профілю (психолог); лабораторіях та психологічних службах загальноосвітніх шкіл, коледжів, вищих навчальних закладів, органів внутрішніх справ та підприємств всіх форм власності (психолог, лаборант, помічник керівника); відділах управління персоналом в організаціях і установах; органах влади та управління, громадських і політичних організаціях (професіонал з розвитку персоналу, профконсультант, організатор з персоналу); центрах психологічної допомоги (психолог). Самостійне працевлаштування.

Подальше навчання:

Можливість продовжити навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. 

викладання та навчання

Підходи до викладання та навчання:

Викладання проводиться у вигляді: лекцій, практичних, семінарських, тренінгових та лабораторних занять.

Передбачено: самостійна робота з використанням підручників, конспектів, першоджерел (монографій, статей, оглядів, тощо), консультації із викладачами, підготовка кваліфікаційної роботи бакалавра, робота у студентських наукових гуртках, наукові дослідження під керівництвом викладачів кафедри.

Система оцінювання:

Екзамени, заліки, поточний контроль, лабораторні звіти, есе, презентації, розрахунково-графічні роботи, реферативні роботи, курсові роботи.

Неформальна освіта: зустрічі з провідними фахівцями-практиками в межах роботи «Психологічне консультування», он-лайн та оф-лайн курси, майстер-класи, тощо. 

індивідуальна траєкторія

викладачі

навчально-допоміжний персонал