Дистанційний режим навчання з 19.02.2024р. по 31.03.2024р.

НАКАЗ

від 13.02.2024р. №055/од


Про організацію освітнього процесу в Університеті

в парних семестрах 2023-2024 навчального року


Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII (із змінами), Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ (із змінами), Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (із змінами), постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації роботи працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану» від 26.04.2022 № 481 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти» від 08.02.2022 №130 (із змінами), листа Міністерства освіти і науки України «Про здійснення освітнього процесу» від 11.07.2023 № 1/10142-23, Статуту Національного авіаційного університету (далі -Університет), з метою виконання Місії Університету і реалізації права на освіту громадян в умовах правового режиму воєнного стану та зростання рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції серед здобувачів вищої освіти та працівників з його наближенням до епідемічного порогу і забезпечення мінімізації загроз для їх життя та здоров’я, за погодженням з Первинною профспілковою організацією працівників Університету та Студентською радою.

НАКАЗУЮ:

1. Продовжити освітній процес в Університеті в парних семестрах 2023-2024 навчального року для здобувачів вищої освіти за всіма рівнями, курсами, формами освіти та освітніми програмами з проведенням навчальних занять в період з 19.02.2024 по 31.03.2024 за затвердженими розкладами та графіками освітнього процесу в синхронному та/або асинхронному дистанційному режимі з можливістю використання суботніх днів:

1.1. Перший (бакалаврський) рівень:

1.2. Другий (магістерський) рівень:

2. Завершити освітній процес в Університеті в парних семестрах 2023-2024 навчального року для здобувачів вищої освіти за всіма рівнями, курсами, формами освіти та освітніми програмами, включаючи теоретичне навчання, практичну підготовку та контрольні заходи, відповідно до затверджених графіків освітнього процесу.

3. Установити, що в парних семестрах 2023-2024 навчального року вимоги нормативних актів, положень та методичних рекомендацій, що стосуються організації освітнього процесу та всіх видів його забезпечення, застосовуються в Університеті в умовах правового режиму воєнного стану з певними обмеженнями та застереженнями з використанням розумного пристосування.

4. Деканам факультетів/директорам навчально-наукових інститутів, завідувачам кафедр та гарантам освітніх програм забезпечити:

4.1. Максимальне сприяння здобувачам вищої освіти в реалізації їх права на якісну освіту під час здійснення освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану та постійний контроль освітнього процесу.

4.2. Розміщення науково-педагогічними працівниками в класах усіх навчальних дисциплін сервісу Google Classroom дидактичних та методичних матеріалів для вивчення навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти з використанням стаціонарних та мобільних засобів у синхронному та/або асинхронному режимі.

У випадку наявності навчальних дисциплін, викладання яких не може реалізовуватися певними науково-педагогічними працівниками, відповідно до їх навчального навантаження та розкладу занять, здійснити необхідні заміни науково-педагогічних працівників за рахунок наявного кадрового забезпечення кафедр.

4.3. Коригування, за необхідності, графіків навчального процесу та двозмінних розкладів навчальних занять, передбачивши ущільнення термінів опанування здобувачами вищої освіти освітніх компонентів у обсязі, визначеному освітніми програмами та навчальними планами, в тому числі, з використанням суботніх днів.

4.4. Координацію функціонування комунікативних каналів між науково-педагогічними працівниками, кураторами академічних груп та здобувачами вищої освіти з метою їх обліку та інформаційної підтримки.

4.5. Консультування в режимі онлайн здобувачів вищої освіти в синхронному та/або асинхронному режимі з питань засвоєння матеріалу відповідних навчальних дисциплін.

4.6. Можливість зарахування здобувачам вищої освіти, за погодженням з випусковими кафедрами, певних освітніх компонентів (складових цих компонентів), що входять до індивідуальних навчальних планів здобувачів, шляхом визнання результатів навчання, здобутих у неформальній освіті.

4.7. Організацію та проведення виробничих практик здобувачів вищої освіти в умовах реального виробничого середовища відповідно до вимог нормативно-правових актів. 5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.