Google Академія

Google Академія – пошукова й некомерційна наукометрична система, що індексує наукові публікації та наводить дані про їх цитування. Google Академія використовує пошукову систему Google для пошуку наукової літератури (в тому числі рецензованої) по багатьом дисциплінам та джерелам: статтям, тезам, книгам, від академічних видавців, професійних товариств, онлайн-сховищ, університетів та інших веб-сайтів.

Google Scholar – індексує публікації з усіх галузей знань і має суттєве регіональне, мовне та видове покриття.

Google Scholar. Інструкція з реєстрації


Google Академія надає дослідникам інструмент Google Scholar Citations (Бібліографічні посилання служби Google Академія), який дозволяє авторам створювати свої профілі (без присвоєння ідентифікатора), відстежувати бібліографічні посилання на свої статті, переглядати, хто цитував публікації, досліджувати діаграми цитувань за роками та обраховуються декілька наукометричних показників.

Google Scholar Citations автоматично розраховує три показники: h-index, i10-індекс та загальну кількість цитувань та укладає діаграму кількості цитувань документів автора за роками.

  • статистика цитування – кількість бібліографічних посилань на всі публікації (другий стовпчик - за останні 5 років).

  • h-індекс – найбільше значення h, при якому h публікацій мають принаймні h бібліографічних посилань (другий стовпчик - за останні 5 років) (індекс Гірша).

  • i10 індекс – кількість публікацій, які мають принаймні 10 бібліографічних посилань (другий стовпчик - за останні 5 років).

Система «Бібліометрика української науки» призначена для надання суспільству комплексу бібліометричних показників для цілісного уявлення про потенціал науки та якість освіти в Україні. Вона є національним сегментом проекту Ranking of Google Scholar Profiles. «Бібліометрика української науки» - це - єдиний реєстр наукових декларацій (бібліометричних профілів) вчених і дослідницьких колективів у системах Google Scholar і Scopus.

Систематизація напрямів дослідницької діяльності вчених у «Бібліометриці української науки» здійснюється за рубриками Google Scholar (їх кількість близько 300).

Для організації реєстрація її авторів в Google Scholar важлива в двох аспектах:

- для підвищення представленості організації в інформаційному середовищі світової наукової спільноти;

- для систематизації і структурування наявних в Google Scholar даних про публікації та цитування публікацій співробітників, подальшої коректної індексації за цими показниками, що необхідно для здійснення коректного обліку цих показників і просування організації в різних науко- і вебометричних рейтинга.