6.8 Afvalfase textiel
Toelichting
Voor het maken van nieuwe textielvezels is veel water en energie nodig. Door textiel te recyclen wordt hierop bespaard.
Tip: Microvezel schoonmaakdoeken worden ook van gerecycled vezel gemaakt kunnen tegenwoordig ook gerecycled worden en hier zijn ook ophaalmethode voor beschikbaar https://www.greenspeed.eu/nl-be/innovations/rebelle/.
Voor meer info: BOMA (www.letsrethinkcleaning.nl)
Begrippenlijst
Eis
Begrip
Toelichting
Eis 6.8
Platgoed
Platgoed zijn lakens, handdoeken e.d. Met persoonsgebonden goed wordt kleding van bewoners of patiënten bedoeld. Voor het maken van nieuwe textielvezels is veel water en energie nodig. Door textiel te recyclen wordt hierop bespaard.
Eis 6.8
Persoonsgebonden goed
Alles wat van de personen/bewoners zelf is en is dus vooral van toepassing in verpleeginstellingen waar kleding overblijft bij overlijden van bewoners. Dit dient gerecycled te worden. Sommige instellingen hebben zelf een kledingbak op het terrein staan, bijvoorbeeld van Leger des Heils. Bedrijfskleding en platgoed van de instelling zelf wordt meestal afgevoerd via de leverancier. Dan is het voldoende als je weet hoe dat gebeurt (dat het wordt hergebruikt en niet verbrand).