Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». Перейти до платформи можна за посиланням https://lms.e-school.net.ua/


Сайт “Нові знання”:  https://nz.ua/ 

Основною метою впровадження електронного журналу є:

o підвищення ефективності роботи педагогів, сприяння створенню нових форм педагогіки партнерства усіх суб’єктів освітнього процесу, формування їх цифрової компетентності та інформаційної культури;

o удосконалення освітнього менеджменту за допомогою автоматизації збирання, оброблення, зберігання, використання та відображення інформації закладу освіти із застосуванням інтегрованої бази даних;

o оперативність, достовірність і цілісність інформації, що використовується в процесі освітньої діяльності;

o організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та сприяння побудові індивідуальної освітньої траєкторії учня;

o підвищення мотивації учнів до відвідування занять та вивчення навчальних предметів;

o посилення участі батьків в освітньому процесі шляхом налагодження інтерактивного зв’язку між вчителем, батьками та учнями;

o зменшення паперових інформаційних потоків;

o створення єдиного інформаційного освітнього простору.

Діюча нормативна база щодо ведення електронного класного журналу:

Закон України «Про повну загальну середню освіту»

(ключовим є п. 4 ст. 38 в частині права керівника приймати рішення про форму ведення діловодства)

Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг»

Закон України «Про електронні довірчі послуги»

Наказ МОН № 676 від 25.06.2018 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти»

Наказ МОН № 423 від 10.05.2011 року «Про затвердження єдиних зразків обов’язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності»

Наказ МОН № 496 від 03.06.2008 року «Про затвердження інструкціїз ведення класного журналу учнів 5—11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів»

Наказ МОН № 329 від 13.04.2011 року «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти»

Наказ МОН № 1222 від 21.08.2013 року «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»

Наказ МОН № 1096від 02.09.2020 року «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення класного журналу учнів початкових класів Нової української школи»

Наказ МОН № 21 від 09.01.2020 року «Про внесення змін до наказу МОН № 1362 від 07.12.2018»

Наказ МОН № 725 від 01.06.2020 року «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 № 423»

Лист МОН № 1/9-596 від 03.10.2018 року «Лист-роз’яснення щодо застосування окремих положень Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти»

Форми здобуття освіти в Марганецькому ліцеї №10 Марганецької міської ради Дніпропетровської області

Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту» загальна середня освіта може бути організована за такими формами:

§   інституційна (очна (денна), заочна, дистанційна, мережева);

§   індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).

Екстернатна форма – це коли учень самостійно засвоює весь матеріал, після чого у закладі оцінюють його знання.

Сімейна (домашня) форма передбачає, що весь освітній процес для учня самостійно організовують його батьки. Вони ж несуть відповідальність за здобуття знань на рівні не нижче стандартів. Педагогічний патронаж – форма, у випадку якої освітній процес і засвоєння знань забезпечує педагогічний працівник.

Будь-яка форма освіти, у тому числі й індивідуальна, потребує, щоб учня зарахували до закладу – для цього потрібно подати необхідні документи. Основний документ для зарахування або переведення на індивідуальну форму навчання – це заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім. До заяви додаються документ, що посвідчує особу учня, медична довідка N 086-1/о та документ про освіту, якщо він є. Зарахування на індивідуальну форму освіти зазвичай проводиться до початку навчального року. Переведення на індивідуальну форму може відбуватись і протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до річного оцінювання чи державної підсумкової атестації. Однак таке обмеження не застосовується для переведення на педагогічний патронаж. За законом можна поєднувати різні форми навчання. Таке поєднання має бути реалізовано через індивідуальний навчальний план, який формують для учня у закладі. Про поєднання різних форм навчання також варто одразу зазначати у заяві.

Учень на індивідуальній формі має можливість використовувати всю інфраструктуру закладу – навчальну, спортивну, наукову тощо.  Учень також може розраховувати на допомогу педагогічних працівників, мати психологічний і соціально-педагогічний супровід, проходити оцінювання навчальних досягнень та/або державну підсумкову атестацію, а також одержати документ про освіту.

Оцінювання результатів навчання і атестація за всіма формами індивідуальної освіти відбувається у закладі.

Учні, що навчаються на індивідуальній формі, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях.

З Положенням про індивідуальну форму навчання можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0184-16#Text

Адміністрація Марганецького ліцею №10, у разі виникнення запитань щодо форм здобуття освіти, готова надати консультацію всім учасникам освітнього процесу.