Історія ліцей № 10 

 1976 рік… У мальовничому мікрорайоні міста серед багатоповерхівок «виросла» новобудова – середня школа №10. Куратором її будівництва, а потім і першим директором стала Єгорова Т. І. – заслужений учитель УРСР.

      Педагогічний колектив зібрався молодий, дружний, працювали завзято, не шкодуючи сил, не рахуючись із часом. Протягом двох років у школі було створено кабінетну систему, впроваджувались новітні технології, усе частіше і частіше проводились семінари як міські, так і обласні. Школа дуже швидко стала однією з кращих у місті. Здобутки колективу неодноразово вивчалися міським, обласним відділами освіти з різних питань.

  З самого першого дня функціонування школи для вчителів був створений (і до сьогодні діє) психолого-педагогічний семінар. Щомісячні заняття в семінарі, педчитання, конференції робили свою справу: учителі ставали справжніми майстрами педагогічної праці. У колективі почали з’являтися свої «титуловані»професіонали: учителі-методисти, старші вчителі, відмінники освіти. Ось вони – перші: Бєла К. І., Добровінська Л. М., Дубрівна Л.І., Соляна Т.О., Ковальчук А. Д., Силіна Т. О., Страшко О. О., Метельська І.І.

   У кінці 80-х, на початку 90-х років у школі відкрилися гімназичні класи гуманітарного напрямку: вивчалися дві іноземні мови, всесвітня художня культура, народознавство. Лекції з окремих тем читали викладачі ВУЗів, міст Дніпропетровська та Запоріжжя.

   У 1988 – 1989 р.р. було організовано школу повного дня. А на початку 90-х рр. педколектив включився в експеримент з розвиваючого навчання, над яким працює і досі.

   З 1998 року працює методкабінет. Сьогодні його господарі – Міщенко Н. В. і Стукало Н. М. спрямовують роботу методичних об’єднань, шкіл (молодого вчителя, становлення педагогічної майстерності), створюють належну базу здобутків кращих вчителів школи. Зараз цей кабінет є центром спілкування та обміну досвідом наших вчителів. А оформлені творчі портрети педагогів - то справжнє надбання, оригінальна скарбничка досвіду кожного вчителя – предметника.

  З першого дня відкриття школи колектив у творчих пошуках. Багато уваги приділялося вихованню гармонійно і всебічно розвиненої особистості. З цією метою було введено ритміку. Першим учителем танців стала Михайлик Н. П. Її естафету підхопило подружжя Бєліч – Володимир Володимирович та Тетяна Григорівна, котрі до сьогоднішнього дня працюють, створивши зразковий хореографічний колектив «Браво», який став переможцем не лише обласних, республіканських, але й міжнародних конкурсів.


  Виховна робота в школі ось уже двадцять років проводиться за системою Іванова (КТС). Це поле діяльності Міняйло І. І. та Коркач Л. В. Вони спрямовують роботу шкільного парламенту, керують випуском «Десяточки» - улюбленої газети, діяльністю дитячої організації «Колос». Пишаємося ми і нещодавно створеним музеєм «Молодість вісімдесятих».

  Підсумком творчої, плідної роботи вчителів, закоханих у свою професію, є те, що випускники школи стають нашими колегами, серед них: Климаш Н. О., Чабаненко І. М., Зінченко А. А., Мулик М. А., Гуськова О.М.Від цієї творчої молоді віє новизною, оптимізмом, незгасною енергією.

  Роль випускників школи досить значима і в житті рідного міста, їх знають, поважають. Випускниця Кравченко Н. І. – перший заступник мера Кузнєцова С. І.(мер міста 2002-2010рр.), Резунова О. Г. – інспектор управління освіти, Рагутська К. В. – головний редактор МСТ, Пастухов В. Ю. – керуючий марганецьким відділенням банку «Аваль»; Зайцева І. К. – дизайнер одягу, очолює ательє «РІО», Дяченко В. – керівник відділу транспорту та зв’язку міськвиконкому, Мальцон Ю.В, Махніборода О.М. – відомі підприємці.

  Ось уже 15 років школу очолює незвичайно талановитий директор – Жадько О. А. Вона завжди перебуває у вирі новаторських ідей. Дякуючи їй, вчителі міста, області озброїлись досвідом роботи з комп’ютерними технологіями за програмою «Intel. Навчання для майбутнього». Прагнучи нового, Олена Анатоліївна побувала у США, Франції, Польщі, Чехії, Ізраїлі, Росії. Вона друкується в періодичних виданнях, стала співавтором підручника «Людина і суспільство».

  З кожним днем школа розвивається, самостверджується, залишаючись джерелом радості пізнання, бо працює під девізом: «Школа повинна бути домівкою для дітей, домівкою творчості для вчителів».

27 липня 2012 року рішенням сесії міської ради було змінено тип і назву школи на "Навчально виховний комплекс -Ліцей- Спеціалізована загальноосвітня школа№10.

  Історія продовжується…