Діяльність відділу

Нарада для завідувачів  міських центрів практичної психології і соціальної роботи, практичних психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, фахівців, які координують діяльність працівників психологічної служби в територіальних громадах


7 вересня 2023 року відбулася Інструктивно - методична нарада «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни» для завідувачів  міських центрів практичної психології і соціальної роботи, практичних психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, фахівців, які координують діяльність працівників психологічної служби в територіальних громадах.

У заході приймали участь Олеся ШЕЛЕСТ, завідувачка відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК», Людмила ЛОКОТКОВА, методист відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК», Юлія ГРЕБЕНІЧЕНКО, викладач кафедри природничо-математичної освіти і технологій, тренер проєкту «ПРО Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей».

Загальна кількість учасників – понад 70 осіб

+ресурсиГ.pptx
Нарада 07.09.23.pdf

Навчальний семінар – тренінг для працівників ювенальної превенції територіальних громад Київської області «Міжсекторальна взаємодія ювенальної превенції та закладів загальної середньої освіти: досвід, практика та перспективи від 27 квітня 2023 року   


27 квітня 2023 року  відбувся навчальний семінар-тренінг для працівників ювенальної превенції територіальних  громад Київської області.

     Підлітковий вік є критичним періодом для розвитку і формування особистості. У цей час підлітки знаходяться в пошуках своєї ідентичності, та  стикаються зі значними емоційними труднощами, тому перший блок наради був присвячений важливості співпраці між закладами освіти та ювенальною превенцією.

Розпочала нараду ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент Євгенія БАЧИНСЬКА, яка окреслила мету і завдання заходу та акцентувала увагу на важливості налагодження ефективної співпраці ювенальної превенції і закладів загальної середньої освіти, та основних напрямах їх взаємодії.

До слова була запрошена начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Київській області Олена КОСЕНКО. Пані Олена повідомила про важливу роль ювенальної превенції у профілактиці негативних проявів в учнівському середовищі.

Директор Білоцерківської гімназії «Звитяга» – початкова школа №8 Білоцерківської міської ради Київської області Яна ОШИЙКО поділилася досвідом партнерства між закладом освіти та ювенальною превенцією.

Завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи Олеся ШЕЛЕСТ розкрила особливості підліткового віку та важливість врахування їх під час роботи з дітьми.

Методист відділу практичної психології і соціальної роботи Людмила ЛОКОТКОВА визначила причини і фактори ризику здійснення підлітками самоушкодження та суїцидальної поведінки. Акцентувала увагу на поведінкових маркерах.

  Другий навчально-тренінговий блок був спрямований на розвиток та формування практичних навичок учасників заходу. Так з метою розповсюдження інформації, щодо нормалізації психічного стану особистості представники ювенальної превенції взяли участь у тренінгу «Як залишатися в ресурсі психологічно підтримуючи інших». В ході якого акцентували увагу на здатності зберігати особисте психічне та фізичне здоров’я під час професійної діяльності, як плекати резильєнтність , які сучасні технології психологічної допомоги розвивають стійкість, оволоділи техніками емоційної стабілізації в умовах довготривалого стресу.

А на тренінгу «Як підтримати позитивний імідж шкільного офіцера поліції», в інтерактивному форматі учасники опрацювали: показники ефективної співпраці з школою, кроки для покращення у сфері попередження правопорушень, сильні й слабкі сторони роботи шкільного поліцейського, необхідність проведення занять з учнями в інтерактивному форматі.

Сьогоднішня зустріч вже вкотре підтвердила, що складні та невідомі нам ситуації об’єднують, змушують замислитися й переоцінити власне життя. Отримана інформація стане у нагоді і допоможе фахівцям ювенальної превенції у впровадженні змін, а найголовніше – сприятиме наданню професійної допомоги учасникам освітнього процесу. Представники ювенальної превенції висловили пропозицію щодо продовження обговорення даної теми в своїх громадах з керівниками та педагогічними працівниками закладів освіти.




Семінар – нарада «Безпечне освітнє середовище: нові виміри сьогодення»

від 18 квітня 2023 року  

18 квітня 2023 року  відбувалася онлайн нарада  для завідуючих міськими центрами практичної психології і соціальної роботи, практичних психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, фахівців, які координують діяльність працівників психологічної служби в територіальних громад.

Перший блок наради був присвячений превентивній діяльності фахівців психологічної служби щодо проявів самоушкоджуючої поведінки у підлітків адже це є основним аспектом психологічної роботи з цією вразливою групою.

Розпочала нараду ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент Євгенія БАЧИНСЬКА, яка окреслила мету і завдання заходу та наголосила на важливості забезпечення сприятливого психосоціального середовища у закладі освіти, тобто заклад освіти - місцем де учні відчувають підтримку, розуміння та повагу.

До слова була запрошена клінічний психолог, тренер у сфері захисту прав людини, психотерапевт дитячо-батьківських стосунків, координатор проєкту комплексної психологічної допомоги ГО «Дівчата», член робочої групи Національної психологічної асоціації Аліна КАСІЛОВА. Психолог розкрила фактори ризику та маркери суїцидальної поведінки серед підлітків що  дозволяють  психологам визначати особливості і потреби підлітків, які можуть бути в зоні ризику та впроваджувати превентивні заходи.

Завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи Олеся ШЕЛЕСТ презентувала рекомендований алгоритм дій фахівців психологічної служби щодо попередження та профілактики суїцидальної поведінки у підлітків. Було наведено низку методичних рекомендацій щодо профілактичних заходів, які допоможуть учасникам освітнього процесу підвищити психологічну освіту та навички емоційної саморегуляції, конструктивних вирішень проблем та стресових ситуацій.

Медико психологічний супровід поведінкових розладів серед учнівської молоді у своєму виступі висвітлила клінічний психолог поліклінічного відділення комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради Ольга ХМЕЛЬНИЦЬКА. Клінічний психолог зорієнтувала присутніх на алгоритм співпраці фахівців психологічної служби з медичними установами.

У рамках співпраці між закладами освіти Київської області та представниками ювенальної поліції до зустрічі доєдналася старший інспектор з особливих доручень відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Київській області, Тетяна ОНИЩЕНКО, яка ознайомила присутніх із протидією дитячій злочинності, профілактикою негативних явищ у дитячому середовищі та вжитті заходів щодо попередження вчинення дітьми само ушкодження. Було зазначено, що ювенальними поліцейськими заплановано проведення профілактичних заходів з попередження ризикованої та протиправної поведінки серед учнів Головний акцент зосереджено на важливості систематичного моніторингу онлайн-простору у зв’язку зі збільшенням кількості фактів залучення дітей до деструктивних молодіжних течій, у тому числі суїцидальних груп, де поширюється небезпечний контент.

 

Умови війни можуть створити серйозний психологічний стрес для учасників освітнього процесу, таких як учні, вчителі та інші працівники освітніх закладів. Особливо постраждалими є діти, які відчувають страх, тривогу та неспокій через наявність насильства та інших небезпек.

Тому в другому блоці наради фахівці відділу практичної психології та соціальної роботи, а саме: завідувач відділу Олеся ШЕЛЕСТ та методист Людмила ЛОКОТКОВА, розглянули коло актуальних питань щодо особливостей забезпечення психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни.

Отримана інформація стане у нагоді і допоможе фахівцям психологічної служби впроваджувати зміни, а найголовніше – сприятиме наданню професійної психологічної допомоги учасникам освітнього процесу.