Умови проведення

Професія «Штукатур».

1. Організаційно-технічне забезпечення проведення Всеукраїнського конкурсу.

1.1. Протягом 2-х днів до початку Всеукраїнського конкурсу проводяться консультації технічного фахівця локації організатора конкурсу з питань організації відеоспостереження та налаштування програмного забезпечення, пробного підключення.

За 1 день до початку Всеукраїнського конкурсу здійснюється прийом локацій учасників.

Кожному учаснику Всеукраїнського конкурсу присвоюється особистий код, що відповідає порядковому номеру реєстрації заявки на участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу та фіксується в реєстраційній відомості. Роботи, що виконуються учасником, реєструються під даним кодом.


1.2. Виконання теоретичного та практичного завдання Всеукраїнського конкурсу здійснюється учасниками в своєму регіоні із забезпеченням стійкої відеотрансляції.

Теоретична частина відбувається у навчальному кабінеті практична частина – у майстерні (лабораторії), або у зручному для виконання роботи приміщенні закладу освіти, що підключені до мережі Інтернет.

При виконанні завдань в кожному регіоні на локації присутні:

  • асистент з числа працівників НМЦ (НМК) ПТО для організації роботи та взаємодії з організаційним комітетом та членами журі;

  • технічний фахівець, який відповідає за відеозв'язок з організаторами та членами журі Всеукраїнського конкурсу;

  • інженер з охорони праці (відповідальна особа) для проведення інструктажів;

  • відеооператор, особа, яка здійснює відеозйомку під час проведення практичного туру.

Контактна інформація асистента та технічного фахівця (ПІП, організація, посада, контактний телефон та адреса електронної пошти) вказується в заявці на участь у Всеукраїнському конкурсі.


1.3. Члени журі та оргкомітету мають повний доступ до перегляду матеріалів з усіх відеокамер локацій учасників. На вимогу членів журі та оргкомітету можливе переміщення камер як під час прийому локацій, так і під час проведення Всеукраїнського конкурсу.


1.4. Теоретичний тур здійснюється в онлайн-режимі у віртуальній кімнаті Google Meet. Локація учасника Всеукраїнського конкурсу має бути забезпечена відповідним переліком технічних пристроїв (Додаток 1).

У будь-який момент журі має можливість збільшити зображення будь-якого учасника та/або звернутися до нього.


1.5. Практичний тур здійснюється в онлайн-режимі у віртуальній кімнаті Google Meet. Учасник приєднується до віртуальної кімнати, обов’язково включає відео та аудіозв'язок.

Етапи виконання завдання фіксуються у відеозаписі, що завантажується у папку, назва якої відповідає коду учасника, за посиланням* протягом однієї години в день проведення конкурсу для роботи журі. У відеозаписі має бути добре видно виконання усіх технологічних процесів та результатів роботи крупним планом. У випадку розмитого зображення чи навмисного приховання етапів та результатів роботи журі має право знизити бали.


1.6. Технічний фахівець по закінченню виконання практичного завдання конкурсантом робить 3 фотофіксації (2 фото – формування малюнку фактури; 1 фото – загальний вигляд робочого місця).


2. Підготовка та прийом локацій учасників Всеукраїнського конкурсу.

2.1. Вимоги до локації проведення теоретичного туру (Додаток 1):

  • вебкамеру прикріплено таким чином, щоб добре було видно робочий стіл та самого учасника;

  • увімкнено відео та аудіозв'язок на всю потужність;

  • відсутні зайві предмети на робочому столі.


2.2. Вимоги до локації проведення практичного туру:

  • заклад освіти забезпечує робоче місце, наявність електроінструменту, робочих інструментів і програмного забезпечення (Додаток 2):

  • відсутні зайві предмети на робочому місці;

  • стабільність каналів передачі даних, робочий стан всіх програм на локації;


2.3. Сторона учасника Всеукраїнського конкурсу несе відповідальність за забезпечення локації учасника відповідно до вимог, встановлених цими рекомендаціями.


2.4. На локації заборонено розміщувати інформацію, символіку та інші атрибути, що дозволяють ідентифікувати регіон учасника Всеукраїнського конкурсу.


2.5. Організаційний комітет виконує функції організації та проведення прийому регіональних локацій.


2.6. Голова та члени журі виконують функції контролю процесу проведення Всеукраїнського конкурсу, оцінювання робіт учасників.


2.7. Прийом локацій учасників проводиться не пізніше, ніж за 1 день до початку Всеукраїнського конкурсу. Відповідальним за прийом локації в регіоні є асистент.


2.8. За підсумками прийому регіональної локації асистент спільно з інженером з охорони праці та технічним фахівцем підписують протокол прийому локації (Додаток 3) та завантажує скан-копію у папку, назва якої відповідає коду учасника, за посиланням* протягом однієї години в день проведення конкурсу.


2.9. Сторона учасника Всеукраїнського конкурсу забезпечує збереження локації в період після її прийому до початку проведення Всеукраїнського конкурсу.

3. Організаційні заходи перед початком проведення Всеукраїнського конкурсу.

3.1. Асистенти та учасники Всеукраїнського конкурсу виходять на відеозв'язок з організаторами конкурсу у встановлений програмою проведення час.


3.2. При реєстрації учасники повинні пройти ідентифікацію: підійти до відеокамери в робочому одязі (без логотипів), показати членам журі та організаторам конкурсу свій учнівський квиток або довідку з місця навчання з завіреною фотокарткою і назвати прізвище, ім’я, по батькові та підписати згоду на обробку персональних даних за встановленою формою. Асистент заповнює протокол реєстрації присутніх на локації (Додаток 4), скан-копія якого завантажується у папку, назва якої відповідає коду учасника, за посиланням* протягом однієї години в день проведення конкурсу.


3.3. Перед початком виконання завдань теоретичного та практичного туру учасники Всеукраїнського конкурсу проходять інструктаж з охорони праці. Скан-копія протоколу (Додаток 5) завантажується асистентом у папку, назва якої відповідає коду учасника, за посиланням* протягом однієї години в день проведення конкурсу.


4. Організація та проведення теоретичного туру Всеукраїнського конкурсу.

4.1. Теоретичний тур Всеукраїнського конкурсу проводиться в форматі тестування. Учасник приєднується до віртуальної кімнати Google Meet, обов’язково включає відео та аудіозв’язок.

Посилання на онлайн-тест надсилається у чаті Google Meet.

Учасник заповнює реєстраційну форму тесту (код учасника) і приступає до виконання тестових завдань. Після вибору правильної відповіді на питання натискає кнопку «Далі» та переходить на наступне питання і т.д. У кінці тестування обов’язково необхідно натиснути кнопку «Завершити» та повідомити про це журі.

Тестові завдання передбачають перевірку професійно-теоретичних знань з професії «Штукатур» (60 питань з чотирма варіантами відповіді, з яких одна вірна, за кожну правильну відповідь учасникам нараховується по 0,5 бала). Час виконання – 1 астрономічна година. Максимальна кількість балів – 30.


4.2. Характеристика тесту:

  • питання тесту відкриваються одне за одним, перейти на наступне питання без відповіді на відкрите не можливо;

  • під час тестування адміністратор відслідковує, скільки користувачів проходять тест з однієї ІР адреси, таким чином запобігаються неправомірні дії.


4.3. Всі учасники починають виконувати теоретичне конкурсне завдання одночасно. Старт всіх регіональних локацій здійснює голова журі з локації організатора конкурсу.


4.4. Члени журі фіксують час початку та закінчення виконання завдання.

5. Організація та проведення практичного туру Всеукраїнського конкурсу.

5.1. Практичний тур передбачає виконання завдань рівня ІІІ кваліфікаційного розряду за професією «Штукатур».

Завдання практичного туру полягає у нанесенні на прогрунтовану гіпсокартонну поверхню декоративної суміші «Polimin» ШФ – 1 (короїд 2,5 мм біла) з подальшим формуванням фактури. Загальний обсяг робіт на одного учасника складає 4,24 м². Виконання робіт здійснюється з використанням обов’язкових інструментів, вказаних у переліку (Додаток 2).

Час виконання практичного завдання – 4 астрономічні години.


5.2. Критерії оцінювання виконання робіт:

  • Організація робочого місця 10 балів

  • Техніка роботи з інструментом 10 балів

  • Приготування декоративної суміші 15 балів

  • Формування фактури із декоративної суміші 20 балів

  • Якість виконаних робіт 25 балів

  • Дотримання вимог з охорони праці 20 балів


Максимальна кількість балів за практичний тур – 100.


5.3. Максимальна загальна кількість балів за теоретичний і практичний тури – 130.


5.4. Члени журі знайомлять учасників з практичним конкурсним завданням, порядком його проведення, критеріями оцінювання завдання.


5.5. Всі учасники починають виконувати практичне конкурсне завдання одночасно. Старт всіх регіональних локацій здійснює голова журі.


5.6. Доступ на локацію учасника в регіонах, крім учасника Всеукраїнського конкурсу, мають асистент, технічний фахівець, відеооператор та інженер з охорони праці.


5.7. У разі несправності обладнання або інших позаштатних ситуацій в період виконання практичного завдання учасник піднімає руку. Асистент негайно повідомляє членів журі про ситуацію, що склалася, вживає заходів щодо її усунення.


5.8. Технічний фахівець протягом усього періоду проведення Всеукраїнського конкурсу контролює підключення всіх камер відеоспостереження і відеозв'язок із членами журі та організаторами конкурсу. У разі зникнення Інтернету, відеоспостереження або несправності комп’ютерної техніки асистент повідомляє оргкомітет. Якщо неполадки неможливо усунути учасник знімається з конкурсу.


5.9. Відеооператор здійснює відеозапис виконання практичного завдання учасником протягом усього періоду проведення практичного туру та фото фіксацію результатів роботи. Технічний фахівець завантажує матеріали згідно з описом (Додаток 6), у папку, назва якої відповідає коду учасника, за посиланням* протягом однієї години в день проведення конкурсу для роботи журі.


5.10. Після виконання завдання учасник повідомляє журі про закінчення роботи.


5.11. У разі порушення термінів завантаження конкурсної роботи не приймається до оцінювання, про що члени журі заносять інформацію в підсумкову відомість результатів виконання конкурсного завдання.


5.12. Розгляд та оцінювання конкурсних робіт, виконаних учасниками Всеукраїнського конкурсу, здійснюється членами журі.

6. Підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу.

6.1. Забороняється втручання асистента, технічного фахівця, членів журі, організаторів конкурсу у роботу учасників. Учасники конкурсу самостійно виконують завдання, дотримуються правил та норм охорони праці. Учасники, які грубо порушили правила (умови) проведення конкурсу, рішенням журі можуть бути усунені від участі у конкурсі або з них знімаються штрафні бали (до 5 балів за кожне порушення).


6.2. За недотримання учасниками умов Всеукраїнського конкурсу допускається зняття до 15 штрафних балів.


6.3. Визначення місць учасників здійснюється за більшою загальною сумою набраних балів.

Умовами конкурсу передбачається розподіл призових (І-VІ) місць з розрахунку одна особа – одне місце. У випадку, коли двоє або більше учасників наберуть однакову загальну кількість балів перевага надається тому, в кого більше балів набрано у практичному турі. Переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу нагороджуються дипломами за І-VІ місце та призами, решта отримує дипломи учасників конкурсу.

* Доступ до папки, в яку необхідно завантажити матеріали, відкритий лише для спеціально створених акаунтів учасників конкурсу. Дані для входу в акаунт буде надіслано на електронну скриньку учасника, що була вказана у заявці на участь