Мета уроку: ознайомити із сучасними поглядами на систему еукаріотичних організмів; уміти розпізнавати організми на фотографіх та відносити їх до певного таксону; формувати ключові компетентності; розвивати пам"ять, увагу, мислення, мову, встановлювати причинно-наслідкові зв"язки, аналізувати й узагальнювати інформацію, виховувати розуміння цінності всіх компонентів живої природи, формувати науковий світогляд, інтерес до предмета.
Хід уроку
Організаційний момент
Мотивація навчальної діяльності
Епіграф уроку
"Коли наука досягає будь-якої вершини, з неї відкривається велика перспектива подальшого шляху до нових вершин, відкриваються нові дороги, по яких наука піде далі". (С.І. Вавілов)
Актуалізація опорних знань і перевірка домашнього завдання.
Тест, самостійна письмова робота
1.Наука про будову та функціонування інфекційних агентів:
А вірусологія Б екологія В цитологія
2. Який вчений вперше відкрив віруси:
А Лінней Б Мечніков В Івановський
3.Більше подібні до еукаріотів:
А віруси Б археї В бактеріі
4. У перекладі з грецької слово "бактерії" означає:
А плямка Б ниточка В паличка
5. У переладі з грецького слово "археї" означає:
А прадавні Б сучасні В майбутні
6. Ядерна зона бактерій називається:
А ядро Б нуклеоїд В плазміда
Вивчення нового матеріалу.
4.1. Опрацюйте матеріал підручника, параграф 11,ст.45-47.
4.2. Зробіть опорний конспект за планом:
Еукаріоти. Сучасні погляди на систему еукаріотичних організмів.
Систематичне положення еукаріотичних організмів.
5. Домашнє завдання
5.1.Опрацювати параграф 11, підручник В. Соболь Біологія і екологія 10 клас, рівень стандарту
5.2 Індивідуальне завдання: підготувати презентацію або повідомлення за темами "Амебозої", " Опістоконти", "Архепластиди", "SAR".