Новини

06-17.05. 2024 р. Тренінг за дистанційною формою навчання "Сучасний управлінець в контексті нових стандартів"

02.05.2024 р. відбувся семінар за темою «Ціннісні орієнтири при викладанні курсу «Культура добросусідства» в умовах Нової української школи»

02 травня 2024 року відбувся семінар за темою «Ціннісні орієнтири при викладанні курсу «Культура добросусідства» в умовах Нової української школи».

У процесі освітньої діяльності опрацьовано основні теми програми:

нормативно-правове та навчально-методичне забезпечення курсу «Культура добросусідства» (Валентина ТРУБІНА, методист ОНМЦ освітнього менеджменту та координації методичних формувань);

активні та інтерактивні форми й методи у викладанні курсу «Культура добросусідства» (Тетяна Желєзнова, старший викладач кафедри ІКТ та безпечного освітнього середовища);

аксіологічний і компетентнісний підходи у викладанні курсу «Культура добросусідства» (Валентина ТРУБІНА,  Алла ШАХНАЗАРОВА, заступник директора КЗ Компаніївський ліцей Компаніївської селищної ради Кропивницького району);

Реалізація ціннісно-етичного компонента в освітньому процесі. (Валентина ТРУБІНА);

Майстерка «35 хвилин любові до КД» (Надія НІКІТЧУК, заступник директора, учитель культури добросусідства Миколаївського ліцею Шевченківської сільської ради Миколаївської області).

Робочий кейс  матеріалів за покликанням https://cutt.ly/JeqZ3V1j

Дякуємо Збройним силам України за можливість навчатися! Слава Україні! Героям слава!

Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo

#osvita #koippo

30 квітня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» проведено практикум (школа новаторства) з теми «Цифрові технології та електронні (цифрові) управлінські ресурси для здійснення планування та оцінювання освітнього процесу». У роботі взяли участь керівники закладів освіти, директори, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.

Враховуючи запити й потреби здобувачів освіти з питань запровадження інформаційної (автоматизованої) системи «EvaluEd», до заходу долучилася Майя ТУТАЄВА, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти в Кіровоградській області, яка відповіла на запитання здобувачів освіти.

Особливості використання інформаційної (автоматизованої) системи «EvaluEd» при самооцінюванні освітніх та управлінських процесів у комунальному закладі «Ліцей №1 Долинської міської ради» розкрила, під час презентації Інна СВІЧКАРЬОВА директор закладу.

В центрі уваги були питання організації електронного документообігу, засоби автоматизації та їхні основні функціональні можливості в управлінні освітнім процесом. Їх розкрили спікери: Ольга ЛИТВИНЕНКО, завідувач навчально-методичного центру дистанційного навчання та Олена ПОЛОВЕНКО, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань.

Етапи комплексної роботи над побудовою екосистеми цифрових рішень у сфері освіти та організаційно-методичні засади впровадження проєкту SEIFIE в закладах освіти презентували: Тетяна ФУРСИКОВА, доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, доктор педагогічних наук та Тетяна ЧЕКАЛІНА, заступник директора комунального закладу «Ліцей «Вікторія – П» Кропивницької міської ради».

З досвідом роботи щодо ефективності застосування цифрових інструментів у роботі закладу учасників практикуму ознайомила Наталія МОЛЧАНОВА, заступник директора комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради».

Свідоцтва про навчання отримали 25 педагогічних працівників. Дякуємо педагогам за активну участь.

З методичними матеріалами практикуму можна ознайомитися на сайті: http://surl.li/tibkm

.З вірою в Перемогу та світле майбутнє України!

Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo

#osvita #koippo

18.04.2024 р. Методичний серфінг "Підтримуюче середовище для навчання та розвитку учнів"

08-19.04. 2024 р. Тренінг за дистанційною формою навчання "Стратегія прийняття кадрових рішень"

З 2027 року в Україні почнеться реалізація реформи профільної середньої освіти. Учні зможуть обирати напрям навчання, курси та предмети, а школи проводитимуть якісну профорієнтаційну роботу та будуть відгукуватися на потреби учнівства в тих чи тих курсах.

Така реформа потребує зміни змісту освіти та підходів до організації освітнього процесу. Тому з 2025 року почнемо пілотування і готуємося до цього вже обрали перших 25 закладів загальної середньої освіти для завчасної підготовки до пілотування. Ці школи мають надалі стати менторами для пілотних шкіл.

3—4 квітня відбудеться дводенний форум «Реформування старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї)». Долучайтеся до перегляду наживо.

Ви почуєте про профільну освіту від представників шкіл із країн, де працює ця система, а також від спеціального гостя — Андреаса Шлейхера, засновника міжнародного дослідження PISA й директора з питань освіти та навичок ОЕСР.

Спікери форуму зосередяться на практичній інформації щодо організації профільної освіти. Зокрема, ви почуєте:

про концепцію реформи профільної освіти;

як профільне навчання організовано в інших країнах;

які є способи персоналізувати освітню траєкторію учня / учениці;

що таке карʼєрне консультування і як його організувати;

які є можливості для співпраці шкіл та ЗВО.

Дивитися можна тут Форум «Реформування старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї)» та на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/c/MONUKRAINE

Долучайтеся!

Захід організовано за підтримки Швейцарсько-український проєкт DECIDE, що  впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні.

Тренінг «Психолого-педагогічний супровід освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства в умовах Нової української школи»

26 березня 2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся онлайн-тренінг з теми «Психолого-педагогічний супровід освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства в умовах Нової української школи» (тьютори: Людмила КІРІШКО, методист обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань; Валентина ВОЙТКО, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, кандидат педагогічних наук).

Відповідно до програми навчання були висвітлені актуальні питання, зокрема:

- «Педагогіка партнерства як умова реалізації завдань розвитку особистості в контексті Нової української школи»;

- «Дитиноцентризм як вектор гуманного і творчого підходу в освітньому середовищі закладу освіти»;

- «Педагогіка партнерства як основа психологічного та психічного здоров’я. Сімейний аспект».

Викладачі акцентували увагу на розкритті основних положень реалізації педагогіки партнерства у концепції «Нова українська школа», важливості впровадження педагогіки партнерства та її впливу на ефективність освітнього процесу, формуванні освітнього середовища закладу освіти, де пріоритетом є вільний розвиток особи, виявлення до неї поваги та сприяння її самореалізації; здобувачі освіти навчалися комунікативним навичкам, вмінням, та методам їх застосовування задля успішного здійснення в конкретних умовах педагогічної комунікативної діяльності з учнями, батьками, колегами.

На завершення заходу учасники виконали завдання вебквесту «Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи».

На допомогу здобувачам освіти був створений сайт, матеріали якого доступні за покликанням: https://sites.google.com/koippo.in.ua/korporative...

Наближаємо Перемогу разом!

ОСВІТНІЙ ОНЛАЙН-ХАБ «ШКОЛА – ПРОСТІР БЕЗПЕКИ»

         Навчання за програмою підвищення кваліфікації

                                        Життя не в тому, щоб жити, а в тому,

                                        щоб відчувати, що живеш.

                                                                                   Генрі Форд

З метою розкриття питання щодо управління освітнім процесом в умовах сьогодення, формування безпечного освітнього середовища, психологічного супроводу організації освітнього процесу, підтримання та відновлення психологічного благополуччя педагога, обласний навчально-методичний центр освітнього менеджменту та координації методичних формувань комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського» 21-22 лютого гостинно запросив за віртуальні парти учителів області до освітнього онлайн-хабу для обговорення найактуальнішої з тем сьогодення: «Школа – простір безпеки».

Необхідність постійного професійного розвитку педагогічних працівників вимагає кваліфікованого психологічного супроводу та підтримки педагога в професійній діяльності та зростанні. Вирішення цієї проблеми вимагає поєднання роботи з нормалізації зовнішнього середовища, психологічної атмосфери в педагогічному колективі із власними зусиллями педагога щодо усунення особистісних проблем, яка має здійснюватися протягом усієї професійної діяльності спеціаліста. Ці та інші питання обговорювали з учасниками спікери заходу.      

Як відбувається управління школою у воєнний час та яким має бути підтримуюче середовище для навчання і розвитку учнів, ознайомила Олена ПОЛОВЕНКО, завідувач ОНМЦ освітнього менеджменту та координації методичних формувань КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Про психологічний супровід дітей в умовах війни та як плекати емоційну стійкість розповіла Олена НІКОЛЕНКО, практичний психолог КЗ «Ліцей №1 Долинської міської ради».

Дбати треба насамперед про своє ментальне здоров’я, аби в учителя вистачило сил оберігати й підтримувати дітей, підкреслила Марія МІКЕЛЬ, психолог «Новомиргородського ліцею N 3 Новомиргородської міської ради Кіровоградської області».

Педагогічну рекламу презентувала Людмила КІРІШКО, методист ОНМЦ освітнього менеджменту та координації методичних формувань КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Про необхідність підтримки благополуччя педагогічних працівників та активізацію власної резильєнтності інформувала Валентина ЯЦЕЙКО, методист ОНМЦ освітнього менеджменту та координації методичних формувань КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Педагогічна діяльність передбачає, що вчитель постійно знаходиться під впливом сильних нервово-психічних навантажень, тому створення умов роботи, які б забезпечували комфортний психологічний клімат у колективі навчального закладу та сприяли б особистому психологічному благополуччю педагога, є одним із важливих завдань із забезпечення ефективності навчального процесу, мотивації спеціаліста до професійного розвитку.

На жаль, ми не можемо додати днів до свого життя, але, на щастя, ми можемо додати життя до своїх днів.

05-16.02.2024 р. Тренінг за дистанційною формою навчання "Педагогічна інтернатура для учителів: практичний аспект"