Курінна Ольга Володимирівна

Курінна Ольга Володимирівна,

учитель зарубіжної літератури, Навчально-виховний комплекс "Виноградівська ЗШ І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Компаніївського району Кіровоградської області

Назва цифрового освітнього середовища:

Wizer.me - освіта в новому форматі (навчальний концепт)

Сервіс створення середовища:

Wizer.me

Опис моделі цифрового середовища:

Wizer.me - середовище, що дає змогу створювати так звані робочі аркуші, тобто відійти від застарілої схеми конспектів. Ці аркуші слугуватимуть довго і до них можна вносити певні зміни. Це простий і швидкий інструмент для створення інтерактивних розробок із завданнями і вправами, в тому числі і на основі відео. Зареєструватися в сервісі можна за допомогою адреси електронної пошти, а також з використанням облікового запису Google+ або Edmodo. Крім того, до аркушу можна вбудовувати відео, презентації Slideshare, інтерактивні зображення ThingLink, карти Google, вправи сервісу LearningApps тощо. Об'єкти додаються за допомогою html-коду, який вставляється в належне поле.

Алгоритм роботи в середовищі:

https://drive.google.com/open?id=1FVUH_a4JSkw1dq34theCNClKncwmMFDl

Опис можливостей організації групової роботи:

Зручність даного сервісу в тому, що учитель може створювати робочі листи на основі відеоуроків, прикріплювати до них різні завдання і запрошувати учнів до роботи. Учні реєструються в сервісі і виконують запропоновані завдання. Потім учитель може переглядати відповіді учнів в особистому кабінеті. Також можна створювати класи і додавати до них учнів. Створений інтерактивний робочий аркуш можна вбудувати на сторінку сайту або блогу. Своєю роботою вчитель може поділитися і в соціальних мережах.

Опис можливостей середовища для здійснення освітньої діяльності:

Інтерактивний робочий аркуш являє собою веб-сторінку, на якій можна розмістити навчальний матеріал і різні завдання для учнів. Наприклад, це може бути відео, зображення, текст на основі яких учні відповідають на запитання і виконують завдання. Можна вставляти зображення і робити їх інтерактивними, додаючи на них мітки з текстом, гіперпосиланнями, питаннями, вікнами для введення тексту. Можна додавати презентації, розміщені в сервісах інтернет, використовуючи код HTML. Питання можуть бути текстовими, а можуть бути у вигляді аудіофайлів. У багатьох завданнях можна задати відповіді для автоматичної перевірки. По суті – це інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів, в якому можна використовувати такий контент: відкрите питання (Open Question); питання з вибором відповіді (Multiple Choise); коментування-дискусія на задану тему (Blanks); поєднання тексту і малюнку (Fill On An Image); з'єднання частин (Matching); таблиця (Table) сортування (Sorting) малювання (Draw); вставлення тексту (Text); вставлення зображення (Image); вставлення відео (Video); вставлення посилання (Link); вбудовування об’єктів за HTML-кодом (Embed); додавання коментарів (Discussion).

Приклади використання:

https://drive.google.com/open?id=1Cp6c3X7_AIKDPX3feEOLVNxsPBKri-yx

Корисні посилання та бібліографія:

1) Сервіс https://app.wizer.me/

2) Освітні технології: [навчально-методичний посібник] / О. М. Пєхота, А. З. Кіктенко, О. М. Любарська та ін.; за ред. О. М. Пєхоти. – К.: А.С.К., 2003. – 255 с.

3) Аман І.С., Литвиненко О.В. Інтернет-сервіси в освітньому просторі. Випуск 2 : методичний посібник / І.С. Аман, О.В. Литвиненко. – Кропивницький: КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2017. – 60 c