Професійна майстерність

Викладачі кафедри технології машинобудування регулярно організовують або приймають участь у різноманітних заходах із метою неперевно підвищувати свою професійну і педагогічну майстерність

Здобувачі спеціальності 131 Прикладна механіка регулярно приймають участь у різноманітних заходах із метою неперевно навчатися і освоювати як hard skills так і soft skills

Екскурсія на Арселор Міттал Стіл Кривий Ріг 2024

Стейкхолдери знову влаштували цікаві заняття, що складались з екскурсії в цехи  з виробництва чавуну, ремонту та обслуговування обладнання, знайомство з бібліотечним фондом, яким можуть користуватись здобувачі в підготовці до  курсового проектування.  Також студенти  ознайомились з загальною структурою виробництва та  особливостями стажування на підприємстві. Ми дякуємо за можливість спільної підготовки високоякісних фахівців!

Студенти  Орлов М., Павлов Є., Комісаренко М., Клочков А. із гр. ПМ-23, Бура О. із гр. ПМ-21ск, Журавель О. із гр. ПМ-20 на заняттях на ПАТ Арселор Міттал Кривий Ріг.


Формування фахових компетентностей інженерів - механіків за допомогою коучингу 

15.11.2023 р. відбулося спільне засідання фахової галузевої ради машинобудівних, електротехнічних професій та наглядової ради ДНЗ «Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування» на тему «Впровадження сучасних педагогічних та виробничих інновацій як елемент якісної підготовки кваліфікованих робітників з професій електротехнічного та машинобудівного профілю».

Свою розробку «ФОРМУВАННЯ  ФАХОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ІНЖЕНЕРІВ - МЕХАНІКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОУЧИНГУ»  презентувала доцент кафедри технології машинобудування,  заступник декана  ФМІТ,  член Міжнародної асоціації технологічного розвитку та інновацій, канд.техн.наук    Цивінда Н.І.

Для розвитку фахових компетентностей у здобувачів спеціальності Прикладна механіка  на кафедрі технології машинобудування застосовуються такі коучингові технології, як study case з квазіпрофесійними  завданнями та імітацією виробничої обстановки, ділові ігри,  евристичні бесіди, професійні проблемні ситуації, тощо. 

Study case «Засідання технічної ради з технологічної підготовки  виробництва» розроблена та апробується  в рамках  завершення навчання   доц. Цивінди Н.І. на курсах з підвищення кваліфікації «Психологічні засади забезпечення освітнього процесу та інклюзивного навчання засобами коучингових технологій та позитивної психотерапії» в  Національній академії педагогічних наук України ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Центрального інституту післядипломної освіти, кафедри психології управління.

Члени фахової галузевої ради, керівники ЗВО та ЗП(ПТ)О, роботодавці, наукові працівники, члени наглядової (піклувальної) ради ДНЗ «КЦПОММ», всього в кількості 30 чол., з інтересом вислухали приклад проведення ділової гри для фахівців спеціальності Прикладна механіка,  методика якої розроблена на основі традиційної технології коучингу,  аналізу проведених опитувань бакалаврів та магістрів Прикладної механіки,   та з метою підвищення професійної мобільності  не тільки випускника, а й викладача.

 У виступах Дмитра Степанюка, голови  наглядової ради ДНЗ «КЦПО металургії та машинобудування», почесного громадянина м. Кривого Рогу, заслуженого працівника промисловості України, народного депутата України ІІ скликання, доктора філософії в галузі права; члена-кореспондента Академії гірничих наук України, директора науково-дослідного гірничо-рудного інституту КНУ, докт. техн. наук, проф. Вадима Щокіна; Олена Гришаєвої, в.о. директора НМЦ ПТО у Дніпропетровській області; проректора з науково-педагогічної та виховної освіти Криворізького національного університету канд.пед.наук, доц.Тетяни Сулими; директора по персоналу і соціальним питанням ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» Тетяни Карпенко, прозвучала підтримка та рекомендації до застосування коучингових технологій, як елемента інноваційного підходу до  формування фахових компетентностей у здобувачів технічних  спеціальностей, що розширить можливості при працевлаштуванні, скоротить період адаптації на виробництві,  створить позитивний психологічний клімат в аудиторії,  надасть мотивацію до самовдосконалення та   навчання впродовж життя.

Онлайн-кава з профі від АрселорМіттал Кривий Ріг 2023

Онлайн-кава з профі -- це зустрічі бакалаврів з професіоналами підприємства (онлайн), на яких:

👉  знайомляться зі своєю професією/спеціальністю з вуст фахівця підприємства

👉 фахівець розповідає свій кар'єрний шлях, те як проходить його робочий день, які в нього обов'язки, ділиться перевагами та недоліками професії, дає їм розуміння можливостей та  кар'єрного шляху

👉 молодь отримує свого роду "вступ до професії і спеціальності" та розуміння того як розвиватися і до чого вона може прагнути

Зустріч пройшла 21 вересня 2023 року в теплій невимушеній обстановці. Інженер з ремонту обладнання розказав, які програмні результати здобувачів спеціальності Прикладна механіка йому стали у нагоді для успішної роботи та кар'єрного зростання: вміння розробляти  робочі креслення, управління (впровадження) підготовки виробництва ремонту техніки, координування дій між ремонтним персоналом та ІТР цеху, тощо.

Підприємство працює в програмі підвищення надійності обладнання, тому фахівці спеціальності Прикладна механіка завжди будуть задіяні у найскладніших процесах забезпечення продуктивності роботи обладнання. Здобувачі задавали питання, наприклад, які програмні  продукти використовуються до оформлення  конструкторської документації, тощо.

Також спікер наголосив, що психологічна готовність випускника працювати в команді - надзвичайно важлива і її слід до цього готуватися отримуючи під час навчання м'які навички.

Вільне володіння державною мовою 2023

Науково-педагогічні працівники кафедри ТМ як завжди вчасно реагують на виклики науки та суспільства і вимоги законів, тому успішні та високопрофесійні. 

Згідно Розділу ІІІ "Обов’язок володіти державною мовою" Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" викладачі кафедри ТМ одні із перших, хто дотримуючись Закону, рішуче зареєструвалися на іспит, успішно його склали та отримали сертифікати про вільне володіння державною мовою першого ступеня.

Фінансова гра «Життєвий капітал» 2023

Кафедра обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування КНУ запросила кафедру технології машинобудування прийняти участь у фінансовій грі «Життєвий капітал». Гра відбулася 01 червня 2023 року в актовій залі КНУ. Ми приймали участь командами студентів і викладачів.

«Життєвий капітал» - це інтелектуальна імітаційна гра-симулятор, українське ноу-хау в сфері навчання фінансовій грамотності; технологія, яку номіновано на Премію ООН у 2018 році за досягнення у вирішенні стратегічної цілі сталого розвитку у напряму «боротьби із бідністю».

Тренінг-гра проводиться в рамках національного проекту з фінансової грамотності. 

Гру проводять амбасадорки з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Коваленко Ірина Володимирівна та Рузанова Ольга Петрівна, а також тренери з фінансової освіти: Віра Анатоліївна Шепелюк та Тетяна Василівна Голобородько, кандидати економічних наук, доценти кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування КНУ.

Під час гри-симуляції учасники навчаться формувати та реалізовувати тактику та стратегію досягнення поставлених перед собою завдань для забезпечення особистої фінансової свободи. Гра дає можливість виявити власні фінансові поведінкові характеристики гравців щодо обліку своїх доходів та витрат, важливості інвестування, порівняння та оцінки різних проєктів.

Бізнес-гра "Управління змінами" 2023

20 травня 2023 року в Університеті АрселорМіттал відбувся тренінг Бізнес-гра "Управління змінами", у якому взяли участь здобувачі магістратури Ганна Паученко та Максим Нерода, отримали уніккальні soft skills, відмінно і корисно провели вихідних день і отримали сертифікати.

Тренінг-семінар «Конфлікти: вирішувати або уникати» 2023

09 березня 2023 року відбувся семінар «Конфлікти: вирішувати або уникати», який провела канд. псих. наук Олена Тарасова.

 Запрошені здобувачі, викладачі та співробітники університету із зацікавленістю приєдналися до онлайн-зустрічі і актвино приймали участь в обговоренні важливих питань взаємодії людини із людиною, зі суспільством.

Дякуємо Олені Тарасовій за змістовну розповідь і навчання. Сподіваємося скоро відвідати наступний корисний семінар на актуальну тему і підвищити свої softskills.

Відкриті заняття з Систем з ЧПК та програмування обробки деталей на Арселорі 2023

15 лютого 2023 року ТОВ Ливарно-механічним заводом для студентів спеціальності 131 Прикладна механіка було проведено відкрите заняття з Систем ЧПК та програмування обробки деталей. Здобувачі отримали безцінний практичний професійний досвід, а завідувач кафедри ТМ та гаранти ОПП обговорили з роботодавцями деякі деталі змісту ОПП, їх освітніх компонентів, проведення практики та особливостей дуальної освіти.

Висловлюємо подяку начальнику РМЦ-1 Євгенію Гречаному та Ігору Кормакову за організацію та проведення змістовного заняття із Систем з ЧПК, за довголітню співпрацю із кафедрою.

Відкриті заняття з Систем з ЧПК та програмування обробки деталей на Адаманті 2023

10 лютого 2023 року на НВП Адамант для студентів спеціальності 131 Прикладна механіка було проведено відкрите заняття з Систем ЧПК та програмування обробки деталей виробничниками.

Здобувачі із зацікавленістю та натхненням прийняли запрошення підприємтва-партнера кафедри ТМ і відвідали цех механічної обробки, де досвідчений оператор ЧПК вправно продемонстрував і доступно пояснив процес запуску верстату з ЧПК для обробки валу. Його заняття було корисне і цікаве не тільки здобувачам, але і викладачам кафедри присутнім на заході. 

Крім того, традиційно завідувач кафедри ТМ та гаранти ОПП мали змогу обговорити з роботодавцями деякі деталі змісту ОПП, їх освітніх компонентів, проведення практики та особливостей дуальної освіти під час дії воєнного стану в Україні.

Висловлюємо НВП Адаманту щиру подяку за це виїздне заняття, за можливість спілкування з професіоналами, за багаторічну плідну співпрацю.

Тренінг «Тайм-ментор» 2023

Одним із важливих завдань для реалізації програмних результатів навчання, успішного працевлаштування та кар'єрного  зростання  здобувачів Прикладної механіки є упровадження в підготовку майбутніх фахівців сучасних підходів до навчання та організації освітньої діяльності.

Серед таких підходів, важливу роль відіграє  організація командної роботи студентів над проектами, тематика яких пов'язана з реальними розробками тобто квазіпрофесійними завданнями.

Для того, що б поглибити та розвинути навички soft skills, time mentor, team work, тощо,  кафедра технології машинобудування звернулась по допомогу до стейкголдерів. Потужне гірничо-металургійне підприємство ПАТ «Арселор Міттал», маючи розвинутий навчальний комплекс зголосилось попрацювати з викладачами та студентами в напрямку навчання простановки пріорітетів, індивідуальному та командному тайм-менеджменту, а також базисним навичкам за темою «Управління проектами».  Тренінг проводила досвідчений коучер та гідеса промислового туризму Головань Марія.

Тож перший викладач-доцент кафедри  Цивінда Наталія Іванівна пройшла 8-годинне навчання  з  таких питань: як ефективно поставити задачу, як визначити пріорітет проекту, як здійснити тактичне планування проекту, як стратегічно планувати час,  навички проведення ефективних зборів, як групувати схожі задачі та їх вирішувати отримавши при цьому максимальний прибуток та зарплату та вміння зберегти нормальне здоров'я.

Напружений тренінг був цікавим та змістовним. Дякуємо стейкголдерам і особисто Марії та з нетерпінням чекаємо подальших зустрічей з викладачами та студентами, яким впевнені сподобається такий майстер-клас!

Teacher PRO 2023

Викладачі кафедри технології машинобудування пройшли виробничу екскурсію-практикум обсягом 4 години. У заході приймали участь Василь Нечаєв, Наталія Цивінда, Лариса Бугай та Дар'я Кравцова і ознайомилися із роботою випробовувального центру департаменту якості ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Гостьова лекція на Адамант 2023

Науково-виробниче підприємство «Адамант» вже вкотре гостинно  відкрило свої двері  для здобувачів спеціальності Прикладна механіка.

В рамках договору про творчу співпрацю між кафедрою технології машинобудування  та НВП «Адамант» 02.02.2023 р., підприємство  запросило здобувачів  першого (бакалаврського) рівня на екскурсію до  дільниць механоскладального виробництва. На високому рівні лекцію  про виробничий цикл підприємства   прочитав провідний інженер-технолог Куліш Вадим Вікторович. Студенти зацікавлено задавали питання на заготовчій дільниці та дільниці сучасних верстатів з ЧПК.  Отримували грунтовні відповіді на інструментальній  та термообробній дільницях.  Як результат студенти виявили бажання працювати під час проходження практики на робочих місцях. На підприємстві на інженерних посадах працюють випускники кафедри, які легко влились в колектив підприємства. Цьому передував тісний контакт з підприємством більше 10 років, виробничники добре знають  здобувачів кафедри, а студенти завжди зацікавлено та з ентузіазмом сприймають такі заходи, де вони завжди  бажані гості.  

Колектив кафедри і здобувачі щиро вдячні керівництву підприємства, інженерному складу та особисто Вадиму Кулішу, за ще одну можливість поринути в реальне виробництво:  здобувачам визначити свої пріоритети в навчанні, викладачам - подалі вдосконалювати навчальний процес, завідувачу кафедри ТМ та гарантам ОПП - порадитися з роботодавцями про деякі деталі змісту ОПП, їх освітніх компонентів, проведення практики.

Відкрите заняття Парад майстер-класів 2022

Відкрите заняття з дисциплін Комп'ютерні технології в машинобудуванні і Комп'ютерні технології у механічній інженерії було проведено к. фіз.-мат. н., ст. викладачем Дар'єю Кравцовою зі добувачами груп ПМ-20 і ПМ-21ск із метою розвитку у здобувачів softskills. 

Спікери майстер-класів у режимі онлайн демонстрували і коментували слухачам елегантні прийоми 3D-моделювання на основі своїх розробок. На заході були присутні також завідувач кафедри ТМ та викладачі. Заняття видалося жвавим та цікавим, високо оцінено науково-педагогічними працівниками та здобувачами.

Гостьова лекція з правопису 2022

У межах договору про співпрацю №1 від 22 жовтня 2021 року між Криворізьким національним університетом та Комунальним закладом освіти "Криворізький ліцей "Гранд" Дніпропетровської обласної ради" до Міжнародного дня грамотності було проведено гостьову відеоконференцію  Google Meet для магістрів спеціальності 131 "Прикладна механіка"  гр. ПМ21 та бакалаври гр. ПМ19 та ПМ20ск на тему "Український правопис" у новій редакції: вчимося разом".

Гостем-лектором стала вчитель української мови та літератури КЗО "Криворізький ліцей "Гранд" ДОР", яка має вищу категорію та звання учитель-методист, Кузьміна Олена В'ячеславівна. Під час лекції магістри ОПП Технології машинобудування брали активну участь в обговоренні та ставили запитання.

Усі присутні із задоволенням і цікавістю приєдналися до зустрічі, відмічали актуальність теми, отримали додаткові знання із рідної мови.

Екскурсія на Арселор Міттал Стіл 2021

20 і 21 січня 2021 відбулися екскурсії на Арселор Мітал Стіл із метою підвищення професійної майстерності викладачів кафедри технології машинобудування. Викладачі відвідали кілька цехів, спілкувалися зі співробітниками, інженерами, отримали незамінний досвід від практикуючих механіків.

Щиро дякуємо усім керівникам цехів і співробітникам, які приділили нам увагу і витратили свій безцінний час!

Відкрите заняття з КТМ 2021

Із метою обміну досвідом і підвищення професійної та педагогічної майстерності на кафедрі технології машинобудування регулярно проводяться відкриті заняття. Цього разу із дисципліни КТМ к.т.н, доцент Олена Бондар запросила усіх колег на заняття із магістрами. Усі викладачі кафедри залишилися задоволеними парою, відмітили високий професіоналізм Олени Валеріївни і отримали цінний досвід із її навчання.

Зацікавлений здобувач – продуктивне навчання - успішне працевлаштування 2021

15 вересня 2021 року кафедрою  технології машинобудування було проведено вебінар для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти та здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (4 курс) на тему: «Зацікавлений здобувач – продуктивне навчання - успішне працевлаштування».

Під час вебінару  гаранти освітньої програми Технології машинобудування другого (магістерського) рівня Кіяновський М.В. та освітньої програми  Прикладна механіка першого (бакалаврського) рівня  Цивінда Н.І. наголосили на важливі аспекти  освітніх програм, як основного документа, за яким формуються компетентності  магістра та бакалавра, його знання та уміння. Пояснили суть нормативних документів та роль гаранта освітньої програми, в освоєнні знань здобувачами.

Декан факультету Пікільняк А.В. розповів на важливості проходження анкетування учасників освітнього процесу, розглянув питання академічної доброчесності.

Завідувач кафедрою Нечаєв В.П. запросив до  наукової роботи здобувачів освіти в  гуртках кафедри, які створені за науковими інтересами викладачів та є актуальними в сьогоденні , розкрив сутність  проходження здобувачами   виробничих та переддипломної практик під час навчання. Детально зупинився на важливості процедури  постійного моніторингу освітньої програми та здійснення індивідуальної траєкторії здобувачів освіти.

У своїх виступах  присутні викладачі акцентували увагу на тому, що якість навчання неабиякою мірою залежить від умотивованості та активної залученості кожного до навчального процесу та визначення,  вже зараз майбутнього працевлаштування, своїх уподобань конструкторських, чи то технологічних, чи програмування для верстатів з ЧПУ, чи  топоглиблене вивчення САПРу - для окреслення індивідуальної траєкторії навчання. Запропонували вивчити зміст ОП та анотації дисциплін, ознайомитись з вмістом Силабусів.

З  роботою  над файлами з сайту університету та кафедри загалом здобувачів ознайомила  Кравцова Д.Ю.

Завершився вебінар активним обговоренням зі слухачами порушених питань, що засвідчило їхній високий інтерес та зацікавлення окресленою темою.

 Кафедра буде продовжувати спілкуватись зі здобувачами в такому форматі і має надію на  допомогу вебінарів в  збільшення інтересу до процесу навчання та покращення  його якості.

Екскурсія на Адамант 2018

На механіко-машинобудівному факультеті 06 грудня 2018 року було організовано екскурсію на ООО «НПП «АДАМАНТ» -- науково-виробниче підприємство, що спеціалізується на виробництві вузлів та деталей для промислового обладнання. В екскурсії прийняли участь студенти бакалаврату і магістратури, викладачі механіко-машинобудівного та електротехнічного факультетів.

У цехах студенти спостерігали за роботою спеціалістів компанії із металообробним спецобладнанням, що дозволяє автоматизовано виконувати токарні, фрезерні, шліфувальні та інші види робіт.

Також студенти мали можливість ознайомитися із технічною документацією, оглянути готові деталі, а також, заготівки для гірничо-збагачувального обладнання, запасних частин залізничного транспорту, електродвигунів, кранового обладнання та ін.

Більшість студентів вперше відвідали цех такого виробництва і знайомі із металообробкою поки лише теоретично, тому були значно зацікавлені у технології, задавали багато питань.

Технологічність сучасного високоточного обладнання підприємства, що було продемонстровано студентам, надихнуло їх на навчання, на нові ідеї для своїх майбутніх курсових та дипломних проектів.

Виставка 2018

Кафедра технології машинобудування прийняла участь у виставці у рамках конференції Сталий розвиток промисловості та суспільства. Виставка проходила у приміщенні Палацу молоді і студентів 24 травня 2018 року. 

Асоціація механіків-машинобудівників. Гостьова лекція. День інноваційних технологій ІІ 2017

9 листопада 2017р. члени регіональної Асоціації механіків-машинобудівників, провідні фахівці компанії "НВП УКРІНТЕХ", керівники провідних фахівців машинобудівних та меха­норемонтних підприємств, механіки галузевих підприємств та студенти кафедри технології машинобудування і механіко-машинобудівного факультету прийняли участь у проведенні тематично-практичного семінару  за наступною програмою:

Асоціація механіків-машинобудівників. Гостьова лекція. День інноваційних технологій І 2017

20 квітня 2017 р. члени регіональної Асоціації механіків-машинобудівників, керівники провідних фахівців ма­шинобудівних та механоремонтних підприємств, механіки галузевих підприємств прийняли участь у проведенні «Дня інноваційних технологій» та студенти кафедри технології машинобудування і механіко-машинобудівного факультету за наступною програмою:

Екскурсія на Ельворті 2017

У перші теплі квітневі дні 2017 року у супроводі викладачів кафедри технології машинобудування Дубровського С.С., Цивінди Н.І., Бондар О.В., Ребрової С.В. студенти спеціальності 131 Прикладна механіка мати змогу поглибити свої практичні знання на екскурсії у місті Кропивницький на підприємстві Ельворті. Екскурсії на виробництво завжди викликають у студентів інтерес і мотивацію, тому такі поїздки ми проводимо і будемо проводити ще!

Асоціація механіків-машинобудівників. Гостьова лекція. День інноваційних технологій 2016

14 грудня 2016 р. керівники провідних фахівців машинобудівних та механоремонтних підприємств, механіки галузевих підприємств, прийняли участь у проведенні «Дня інноваційних технологій» за наступною програмою: