Криворізький національний університет

Факультет механічної інженерії та транспорту

Кафедра технології машинобудування

Захист магістерських випускних робіт 2023

Навчальний семестр  магістрів-випускників Прикладної механіки - останній. Інтенсивна напружена робота з підготовки кваліфікаційної випускної роботи закінчилась вдалим захистом. Усі роботи були підготовлені за матеріалами та рекомендаціями з їх вдосконалення стейкхолдерами провідних підприємств Кривбасу та отримали високу оцінку конструкторських та технологічних розробок, що можуть бути впроваджені у виробництво. Кафедра бажає подальших професійних досягнень, вдалого карʼєрного росту, зберегти повагу до спеціальності і з гордістю нести звання випускника кафедри технології машинобудування Криворізького національного університету.

ФОРМУВАННЯ  ФАХОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ІНЖЕНЕРІВ - МЕХАНІКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОУЧИНГУ

15.11.2023 р. відбулося спільне засідання фахової галузевої ради машинобудівних, електротехнічних професій та наглядової ради ДНЗ «Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування» на тему «Впровадження сучасних педагогічних та виробничих інновацій як елемент якісної підготовки кваліфікованих робітників з професій електротехнічного та машинобудівного профілю».

Свою розробку «ФОРМУВАННЯ  ФАХОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ІНЖЕНЕРІВ - МЕХАНІКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОУЧИНГУ»  презентувала доцент кафедри технології машинобудування,  заступник декана  ФМІТ,  член Міжнародної асоціації технологічного розвитку та інновацій, канд.техн.наук Цивінда Н.І.

Для розвитку фахових компетентностей у здобувачів спеціальності Прикладна механіка  на кафедрі технології машинобудування застосовуються такі коучингові технології, як study case з квазіпрофесійними  завданнями та імітацією виробничої обстановки, ділові ігри,  евристичні бесіди, професійні проблемні ситуації, тощо. 

Study case «Засідання технічної ради з технологічної підготовки  виробництва» розроблена та апробується  в рамках  завершення навчання   доц. Цивінди Н.І. на курсах з підвищення кваліфікації «Психологічні засади забезпечення освітнього процесу та інклюзивного навчання засобами коучингових технологій та позитивної психотерапії» в  Національній академії педагогічних наук України ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Центрального інституту післядипломної освіти, кафедри психології управління.

Члени фахової галузевої ради, керівники ЗВО та ЗП(ПТ)О, роботодавці, наукові працівники, члени наглядової (піклувальної) ради ДНЗ «КЦПОММ», всього в кількості 30 осіб, з інтересом вислухали приклад проведення ділової гри для фахівців спеціальності Прикладна механіка,  методика якої розроблена на основі традиційної технології коучингу,  аналізу проведених опитувань бакалаврів та магістрів Прикладної механіки,   та з метою підвищення професійної мобільності  не тільки випускника, а й викладача.

 У виступах Дмитра Степанюка, голови  наглядової ради ДНЗ «КЦПО металургії та машинобудування», почесного громадянина м. Кривого Рогу, заслуженого працівника промисловості України, народного депутата України ІІ скликання, доктора філософії в галузі права; члена-кореспондента Академії гірничих наук України, директора науково-дослідного гірничо-рудного інституту КНУ, докт. техн. наук, проф. Вадима Щокіна; Олена Гришаєвої, в.о. директора НМЦ ПТО у Дніпропетровській області; проректора з науково-педагогічної та виховної освіти Криворізького національного університету канд.пед.наук, доц.Тетяни Сулими; директора по персоналу і соціальним питанням ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» Тетяни Карпенко, прозвучала підтримка та рекомендації до застосування коучингових технологій, як елемента інноваційного підходу до  формування фахових компетентностей у здобувачів технічних  спеціальностей, що розширить можливості при працевлаштуванні, скоротить період адаптації на виробництві,  створить позитивний психологічний клімат в аудиторії,  надасть мотивацію до самовдосконалення та   навчання впродовж життя.

Кафедра технології машинобудування пропонує стейкхолдерам до обговорення проект ОПП "Технології машинобудування" спеціальності 131 "Прикладна механіка" другого (магістерського) рівня освіти

Запрошуємо до співпраці, чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції

ОПП 2024

Кафедра технології машинобудування гостинно приймала в своїх затишних аудиторіях майбутніх випускників ліцеїв  міста під час осінніх канікул, з 23.10.23 р по 27.10.23 р. За цей час понад 50 ліцеїстів! Майбутні  абітурієнти КНУ, з ентузіазмом  проходили квести, розробляли проекти на Майстер-класі «Від ідеї до готового виробу» у середовищі FeatureCAM та отримували в подарунок виготовлені власні проекти та сувеніри з логотипами КНУ. Гарний настрій, доброзичливість та взаємна зацікавленість  надали осіннім дням тепла і впевненості у майбутньому  держави. У нас чудова, розумна та винахідлива молодь!

10 жовтня 2023 року кафедра ТМ провела підсумковий семінар присвячений вибірковим дисциплінам другого (магістерського) рівня вищої освіти

На семінарі презентували свої дисципліни викладачі вибіркових дисциплін Тетяна Цимбал, Василь Нечаєв, Олена Бондар, Дар'я Кравцова. Присутні на семінарі декан Андрій Пікільняк, замісниця декану Наталія Цивінда, завідувач кафедри ТМ Василь Нечаєв, гарант ОПП Антон Рязанцев привітали здобувачів із початком навчального року і озвучили напутні слова молодим інженерам-механікам. Здобувачі мали можливість задавати викладачам питання стосовно дисциплін і отримувати грунтовні відповіді. У результаті семінару здобувачі могли бути впевненіше у свойому виборі індивідуальної освітньої траєкторії.

6 жовтня 2023 року робоча група кафедри Технології машинобудування (Пікільняк А., Цивінда Н., Рязанцев А.) та міжнародного відділу провела онлайн-зустріч із представниками Університету Зелена Гура (Польща) Юстиною Паталас-Малишевською (заступник декана факультету машинобудування) та Малгоржата Шліва.

Учасники презентували напрями досліджень та обговорили майбутню спільну діяльність та проєкти. Маючи багато схожих інтересів у професійній сфері, сторони зацікавилися можливістю спільних публікацій та наукових досліджень та домовилися підтримувати співробітництво, а в подальшому укласти договір про студентську мобільність.

Вельмишановні колеги! 

Запрошуємо Вас, інших колег та студентів на міні-лекцію від Олександра Миколайовича Кадола 

«Історія створення, побудови, формування та розвитку Криворізького національного університету» 

до 101-річниці з дня народження ЗВО. Коли:

середа 04 жовтня 2023 року о 12:00пп – 12:30пп (За східноєвропейським часом - Київ) за посиланням

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у відкритій зустрічі з експертною групою

ID 15532 Криворізький національний університет. ОП "Технології машинобудування"

Час: 27 вересня 2023 15:40

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/79200474224?pwd=6OYywL6oXx0euEfgqPUim5UU2szjUb.1

Ідентифікатор конференції: 792 0047 4224

Пароль: 2023

Програма візиту                                               Документи пов'язані з ОПП, що акредитується

Психологічна стійкість в умовах освітнього процесу університету

21 вересня 2023 року в тренінговому центрі КНУ відбулася психологічна студія з елементами тренінгу "Психологічна стійкість в умовах освітнього процесу університету", яку провела старша викладачка кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти, практична психологиня Світлана Володимирівна Шушаріна.  

На тренінг були запрошені старости 1 курсу. Тренінг пройшов в ігровій діалоговій формі.  Це надасть можливості старостам краще адаптуватись в ролі керівника колективу

Онлайн-кава з профі від АрселорМіттал Кривий Ріг 2023

-- це зустрічі бакалаврів з професіоналами підприємства (онлайн), на яких:

👉  знайомляться зі своєю професією/спеціальністю з вуст фахівця підприємства

👉 фахівець розповідає свій кар'єрний шлях, те як проходить його робочий день, які в нього обов'язки, ділиться перевагами та недоліками професії, дає їм розуміння можливостей та  кар'єрного шляху

👉 молодь отримує свого роду "вступ до професії і спеціальності" та розуміння того як розвиватися і до чого вона може прагнути

Зустріч пройшла 21 вересня 2023 року в теплій невимушеній обстановці. Інженер з ремонту обладнання розказав, які програмні результати здобувачів спеціальності Прикладна механіка йому стали у нагоді для успішної роботи та кар'єрного зростання: вміння розробляти  робочі креслення, управління (впровадження) підготовки виробництва ремонту техніки, координування дій між ремонтним персоналом та ІТР цеху, тощо.

Підприємство працює в програмі підвищення надійності обладнання, тому фахівці спеціальності Прикладна механіка завжди будуть задіяні у найскладніших процесах забезпечення продуктивності роботи обладнання. Здобувачі задавали питання, наприклад, які програмні  продукти використовуються до оформлення  конструкторської документації, тощо.

Також спікер наголосив, що психологічна готовність випускника працювати в команді - надзвичайно важлива і її слід до цього готуватися отримуючи під час навчання м'які навички.

І знову наш ФМІТ отримує впевнену перемогу у змаганнях з волейболу серед факультетів. Запекла боротьба тривала протягом усієї гри. Яскраві емоції, драйв! Воля до перемоги - невід'ємна складова характеру наших студентів і нації!

Дякуємо усім членам команди за чудову гру і перемогу:

Демиденко Кирилу, Поважному Олександру, Слізову Віктору, Дібрівному Владиславу, Москаленко Віктору, Бірзул Микиті, Руденко Ерікі, Тищенко Андрію.

Браво ФМІТ! Ви - кращі!

За ініціативність, наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки Микола Володимирович Кіяновський отримав нагрудний знак «За наукові і освітні досягнення». Нагру́дний знак «За науко́ві та освітні дося́гнення»  має найвищий ступінь серед відзнак запроваджених Міністерством освіти і науки України. Нагорода   вручена на підставі наказу МОН №226-к від 13 вересня 2022 року.

06 вересня 2023 року кафедра ТМ провела семінар присвячений вибірковим дисциплінам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти для першокурсників

На семінарі презентували свої дисципліни викладачі вибіркових дисциплін Тетяна Курбатова, Дар'я Кравцова. Присутні на семінарі декан Андрій Пікільняк, замісниця декану і гарант ОПП Наталія Цивінда, завідувач кафедри ТМ Василь Нечаєв, привітали здобувачів із початком навчального року і озвучили напутні слова молодим інженерам-механікам. Здобувачі мали можливість задавати викладачам питання стосовно дисциплін і отримувати грунтовні відповіді. У результаті семінару здобувачі могли бути впевненіше у свойому виборі індивідуальної освітньої траєкторії.

Знайомство першокурсників з організацією освітнього процесу у Криворізькому національному університеті відбувається у тому числі на перших кураторських годинах. Відбулася онлайн зустріч із здобувачами першого курсу групи ПМ-23. Куратор Світлана Валеріївна Реброва ознайомила студентів з особливостями користування сайтом університету, кабінетом студента в АСУ ЗВО. Студенти ознайомилися зі Статутом університету та Положеннями про організацію освітнього процесу, про порядок оцінювання знань студентів, правила нарахування стипендій (види досягнень для розрахунку додаткового балу при визначені рейтингового балу студента). Наголошено на дотриманні академічної доброчесності та взаємоповаги під час навчального процесу.

Зустріч зі роботодавцями 2023

Обговорення змісту освітньо-професійних програм, їх освітніх компонентів, проведення практики та особливостей дуальної освіти у воєнний час з роботодавцями - це звичний робочий момент керівництва факультету механічної інженерії та транспорту, кафедри технології машинобудування та гарантів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 131 Прикладна механіка. Особливо цінно почути поради  від директорів підприємства ПРАТ «Укренергоремонт» - людей з потужним досвідом  роботи у машинобудуванні - Сіроклина Юрія Віталійовича та Сіроклина Павла Феофановича, а також провідних інженерів підприємства - випускників кафедри. Всі поради у вигляді анкетування, будуть враховані у змістах освітніх компонентів та в організації навчального процесу. Щиро дякуємо підприємству за підтримку та співпрацю зі вдосконалення освітньо-професійних програм, наповнення освітніх компонент.

Вільне володіння державною мовою 2023

Науково-педагогічні працівники кафедри ТМ як завжди вчасно реагують на виклики науки та суспільства і вимоги законів, тому успішні та високопрофесійні. 

Згідно Розділу ІІІ "Обов’язок володіти державною мовою" Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" викладачі кафедри ТМ одні із перших, хто дотримуючись Закону, рішуче зареєструвалися на іспит, успішно його склали та отримали сертифікати про вільне володіння державною мовою першого ступеня.

Захист КБР 2023

На кафедрі успішно  пройшов  захист кваліфікаційних робіт бакалавра за ОПП 131 Прикладна механіка. Студенти продемонстрували досягнення компетентностей з отриманих у процесі вивчення дисциплін Опір матеріалів,  Експлуатаційна надійність машин, Компʼютерні технології в машинобудуванні, Інструментальне забезпечення автоматизованих комплексів, Системи ЧПК та програмування обробки деталей, що дало можливість здійснити проектну оцінку конструкторсько- технологічних факторів забезпечення експлуатаційної надійності машин гірничо-металургійного комплексу з застосуванням CAD-, CAM-, CAE-технологій.

KNU FEST - 2.0 (loading)

20 травня 2023 року пройшов фестиваль до Дня науки "KNU FEST - 2.0 (loading)", де викладачі, здобувачі та абітурієнти мали можливість поспілкуватися, пограти у наукові ігри, прийняти участь у конкурсах і чудово провести час разом.

Колективу факультету механічної інженерії та транспорту та студентському колективу ректор висловив подяку за активну участь у заході.

Усі, хто завітав на День науки у КНУ, із зацікавленістю грав у наукові і науково-популярні кейси та квести запропоновані організаторами, отримали додаткову інформацію про вступ до КНУ і особливості спеціальності 131 Прикладна механіка.

Наші механіки сильні не тільки в навчанні! 

Сьогодні, в рамках тижня спорту, відбулась волейбольна гра між факультетами. Факультет механічної інженерії та транспорту з капітаном команди, старостою групи ПМ-21 Кирилом Демиденко отримали переконливу перемогу! Ректор  в нагородженні сказав « Дякую, що розбудили весну!»  

Таких емоцій від спілкування та командної роботи здобувачі чекають давно. 

Весна, тепло і перемога нехай прийдуть швидше, що б ми вийшли в аудиторії та спортивні зали! Дякуємо хлопці!

Знайомство з абітурієнтами 2023

Випускників шкіл зустрів декан ФМІТ доц. Андрій Пікільняк і завідувач кафедрою ТМ доц. Василь Нечаєв.

Кафедра систематично працює з випускниками шкіл для залучення до спеціальності 131 Прикладна механіка. 30 березня 2023 року для випускників шкіл та коледжів була проведена екскурсія на кафедрі технології машинобудування.

Випускники та батьки з зацікавленістю приймали участь, спостерігали за роботою автоматизованого обладнання  та процесом моделювання на комп’ютерах.

Вибіркові дисципліни 2023

Щорічна презентація вибіркових дисциплін бакалаврам відбулася на кафедрі технології машинобудування для здобувачів спеціальності 131 Прикладна механіка.

Свої дисципліни представили Василь Нечаєв, Микола Кіяновський, Наталія Цивінда, Валерій Кляцький, Дар'я Кравцова. Гарант ОПП Наталія Цивінда нагадала здобувачам про право обирати вибіркові освітні компоненти, вчергове доповіла про правила вибору на основі чинних законів і положень. Завідувач кафедри Василь Нечаєв виступив із напутніми словами.

Наші випускники - наші герої і захисники

Студенти Сергій Пасько і Володимир Пасько навчалися у групі ЗМВС-05, завершили навчання у 2011 році.

Сьогодні брати стоять на захисті Батьківщини. Вони - наша гордість та надія!

Дякуємо Вам за спокій у рідному місті Кривий Ріг!

Бажаємо Вам здоров'я, успіхів, удачі, нехай скоріше настане мир в Україні! Нехай усі наші захисники повертаються живими і щасливо живуть у вільній країні, будують сім'ї і мають добробут!

Обговорення проекту ОПП бакалаврату

Кафедра технології машинобудування пропонує стейкхолдерам до обговорення проект ОПП "Прикладна механіка" спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня освіти

ОПП знаходиться на стадії розробки. Затвердження планується приблизно через 2 тижні - наприкінці лютого 2023 року. Запрошуємо до співпраці, чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції

Подаруй бібліотеці книгу 2023

Традиційно у нашому університеті проводиться благодійна акція до дня Св. Валентина "Подаруй бібліотеці книгу". Викладачі кафедри технології машинобудування завжди із задоволенням приймають участь.

Обговорення проекту ОПП бакалаврату

Кафедра технології машинобудування пропонує стейкхолдерам до обговорення проект ОПП "Прикладна механіка" спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня освіти

ОПП знаходиться на стадії розробки. Затвердження планується приблизно через місяць - наприкінці січня 2023 року. Запрошуємо до співпраці, чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції

Обговорення проекту ОПП бакалаврату

Кафедра технології машинобудування пропонує стейкхолдерам до обговорення проект ОПП "Прикладна механіка" спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня освіти

ОПП знаходиться на стадії розробки. Затвердження планується через 1,5 місяці - наприкінці січня 2023 року. Запрошуємо до співпраці, чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції

Обговорення проекту ОПП магістратури

Кафедра технології машинобудування пропонує стейкхолдерам до обговорення проект ОПП "Технології машинобудування" спеціальності 131 "Прикладна механіка" другого (магістерського) рівня освіти

ОПП знаходиться на стадії розробки. Затвердження планується через 2 місяці - наприкінці січня 2023 року. Запрошуємо до співпраці, чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції

Обговорення проекту ОПП бакалаврату

Кафедра технології машинобудування пропонує стейкхолдерам до обговорення проект ОПП "Прикладна механіка" спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня освіти

ОПП знаходиться на стадії розробки. Затвердження планується через 2 місяці - наприкінці січня 2023 року. Запрошуємо до співпраці, чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції

У середині жовтня народ України відзначає одне з найбільш важливих свят в сучасній історії держави – День захисника України. У цей день віддають почесті воїнам, які боролися за незалежність країни і продовжують боротися за суверенітет держави у війні з росією і згадують тих, хто віддав життя на полі бою.

У 2015 році указом президента День захисника України 14 жовтня було встановлено як державне свято. День обраний не випадково, саме 14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

На честь свята вітаємо всіх, хто носить високе звання захисника України! Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам і матерям солдатів та бажаємо міцного здоров'я, добра, щастя, злагоди Вам і вашим родинам.

У 2022 році День захисників і захисниць України наші воїни зустрінуть на полі бою. У цей день не забудьте подякувати нашим воїнам за чисте небо і згадати ціною яких жертв вони наближають перемогу. Слава Україні! 

Із нагоди свята в групі ПМ-19 куратор Світлана Реброва провела урочисту бесіду зі здобувачами 4 курсу, де обговорили історичні відомості на тему, пригадали про подвиги та сміливість, які показали наші захисники на полі бою, вшанували хвилиною мовчання загиблих.

Запрошуємо усіх охочих приєднатися до відкритої зустрічі з членами експертної групи

під час проведення акредитаційної експертизи у віддаленому (дистанційному) режимі за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Технології машинобудування» (ID у ЄДЕБО 15532) за другим рівнем вищої освіти (справа No 868/АС-22) 

28 вересня 2022 року початок о 15:00, тривалість до 15:40

Посилання на зустріч у Zoom

Ідентифікатор конференції: 845 0312 1537

Код доступу: 2022

Із повною програмою із усіма лінками можна ознайомитися за посиланням:

ПРОГРАМА роботи експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи

Сьогодні 19 травня 2022 року Україна святкує День вишиванки

 - свято, яке стало традиційним для українців і усіх хто прихильний до нас і нашої культури, хто небайдужий до справжніх людських цінностей, до краси та естетики. Так і кафедра технології машинобудування КНУ відзначила це свято у цей нелегкий час: хто дистанційно, хто у стінах університету, усі від щирого серця і з любов'ю до Батьківщини.

Куратори кафедри ТМ провели кураторські години присвячені Дню пам'яті жертв політичних репресій.

Вічна пам'ять і честь українцям, які чинили національний спротив окупаційним режимам. Україна вільна завдяки їм і буде вільна у подальшому завдяки сучасним героям.

Пам'ятаємо. Переможемо.

Куратори кафедри ТМ провели кураторські години присвячені Дню пам'яті та примирення.

Вічна пам'ять і честь загиблим у боротьбі за Україну у Другій світовій війні.

Пам'ятаємо. Переможемо.

18 і 19 лютого 2022 року у рамках "Молодіжної туси" були проведені шість сеансів 

Майстер-класів "Створюй майбутнє зараз - від ідеї до виробу".

До нас завітали абітурієнти-школярі та студенти коледжів міста Кривий Ріг.

Викладачками Оленою Бондар та Дар'єю Кравцовою були проведені майстер-класи, які зацікавили абітурієнтів своєю елегантною простотою і водночас високим прикладним значенням. Абітурієнти впевнилися, що на спеціальності 131 "Прикладна механіка" можна отримати освіту високого рівня і мати усе життя актуальну цікаву професію.

Ми дякуємо усім гостя за увагу і співпрацю на майстер-класах, чекаємо в гості ще і запрошуємо до нас навчатися на спеціальність 131 "Прикладна механіка" на кафедрі технології машинобудування.

Вітаємо фіналістку студентського кейс чемпіонату Анну Чумак і її наукового керівника Олену Валеріївну Бондар із перемогою!

29 квітня 2021 року відбувся фінал чемпіонату. 

Результати можна передивитися за посиланням https://mstudentchamp.com/final

Хід чемпіонату https://youtu.be/8PRmFShLWJ4

28 і 29 квітня 2021 відбулися засідання секцій Міжнародної науково-технічної конференції молодих вчених і студентів ПРОБЛЕМИ ПРИКЛАДНОЇ МЕХАНІКИ, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА МЕХАНІЗАЦІЇ В ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОМУ КОМПЛЕКСІ.

Проведення конференції онлайн не завадило зібрати багаточисельну аудиторію, провести дискусії та тепло поспілкуватись. За час карантину ми навчились добре користуватись технікою Мееt-зв’язку, тому презентації були цікавими, а доповіді змістовними. Із технічним супроводом конференції чудово впоралась член оргкомітету, канд. фіз.-мат. наук Кравцова Д.Ю.

Особлива подяка кафедрі іноземних мов і особисто завідувачці канд. пед. наук, доц. Голівер Н.О. Тези англійською та німецькою мовами були відредаговані та представлені на якісному рівні. Жваво проходили дискусії між доповідачами англійською мовою та деканом МФІТ канд. техн. наук., доц. Пікільняком А.В., який добре володіє мовою, та як член оргкомітету допомагав із іноземним супроводом конференції.

Конференція мала 8 секцій, що відображали наукові напрямки роботи всіх спеціальностей університету.

Особливо плідно працювала секція «Актуальні проблеми технічних і електромеханічних систем, будівельних комплексів та урбаністики» під керівництвом завідувача кафедрою прикладної механіки та загальноінженерних дисциплін, докт. техн. наук. проф. Рудя Ю. С. Секція не тільки мала широке представлення тез в Збірнику матеріалів конференції, але й організувала живу, дискусійну та високонаукову платформу доповідей здобувачів.

Ще одним позитивним моментом було залучення до спільних досліджень виробничників: Сліпича О., канд. техн. наук., доц., директора ТОВ «Industrial Construction Group», Лілота О.В. м. Дніпро, ДП «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля», Рубаненко В.В., головного інженера ТОВ «Ливарно-виробнича компанія», Вовненко О.Є., ПрАТ «Новокраматорський Машинобудівний Завод», Чирви В.М., канд. техн. наук, доцент, заступника директора ТОВ «Придніпров’я». В своїх доповідях вони довели необхідність наукових досліджень для підвищення ефективності вирішення практичних питань виробництва.

Кафедра технології машинобудування давно започаткувала чудову традицію-запрошувати на цю конференцію студентів коледжів міста.

І цього разу для них була виділена секція «Погляд молоді на сучасні тенденції розвитку гірничо-металургійного комплексу міста», на якій були представлені всі коледжі міста. При підготовці до конференції проводився відбір кращих доповідей у коледжах, запрошення видавалось переможцям у конкурсах. Підтримується тісний зв'язок, що сприймається краще, ніж прості профорієнтаційні лекції. Як правило студенти коледжів, які доповідали на конференції наші майбутні студенти.

Після закінчення засідань, учасникам були видані сертифікати учасників, а найкращим доповідачам дипломи.

Проведення конференцій такого рівня, це завжди командна робота здобувачів та їхніх наукових керівників. І ми разом, ще раз, довели, що навіть в умовах обмеженого спілкування і доступу до лабораторій, у нашої молоді збереглося прагнення до досліджень, пізнання нового та щирого спілкування. Тому можна з упевненістю сказати: свято вдалося!

Голова організаційного комітету, канд. техн.наук., доц Цивінда Н.І.

Сьогодні 27.04.2021 відбулося пленарне засідання Міжнародної науково-технічної конференціі молодих вчених і студентів  ПРОБЛЕМИ ПРИКЛАДНОЇ МЕХАНІКИ, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА МЕХАНІЗАЦІЇ В ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОМУ КОМПЛЕКСІ.

Дякуємо організаторам та учасникам конференції за цікаві доповіді, за плідну бесіду, за теплі слова. Сподіваємо на подальшу співпрацю.

Чекаємо учасників секцій 28.04 о 13:00 і 29.04 о 10:00 за посиланням

meet.google.com/vmu-uxpe-trh

M.Student Champ-2021

Вітаємо студентку гр. ПМ-18 Чумак Анну та її наукового керівника, доцента Бондар О.В., студента гр. ПМ-17 Федусова Віталія та його наукового керівника, доцента Рязанцева А.О. із виходом до півфіналу студентського кейс-чемпіонату від Метінвест M.Student Champ-2021! Участь у чемпіонаті - можливість для студентів отримати практичні навички за майбутньою професією, відвідати підприємства у своєму регіоні, познайомитися та попрацювати зі спеціалістами-практиками, отримати запрошення на практику та роботу. 

22, 23 і 24 грудня 2020 року на кафедрі технології машинобудування відбувся захист магістерських робіт

Цей навчальний рік був непростий, але ніщо не стало на заваді здобувачам спеціальності 131"Прикладана механіка" написати блискучі кваліфікаційні роботи та успішно їх захистити.

Вітаємо магістрантів із захистом кваліфікаційних робіт і отриманням ступеня вищої освіти магістра! Бажаємо успіхів і стрімкого розвитку у майбутній професійній діяльності! Нехай живе наука!

Вітаємо із днем машинобудівника 2020!

Колектив кафедри технології машинобудування вітає колег і студентів із професійним святом - із днем машинобудівника, який відзначається у четверту неділю вересня щороку.

Бажаємо творчого натхнення, геніальних ідей і успіху в роботі. Нехай поруч із Вами будуть надійні кваліфіковані колеги, доброчесні і відповідальні люди.

Бажаємо також особистого щастя і добробуту, мирного неба над головою.

Напередодні дня машинобудівника ТОВ НВП "Адамант" висловив подяку ректору та колективу кафедри технології машинобудування за високий рівень фахової підготовки студентів.

Колектив кафедри взаємно дуже вдячний директору О.О. Жулідову та колективу ТОВ НВП "Адамант" за увагу до нас і за плідну співпрацю протягом багатьох років. Сподіваємося, що і в подальшому наша взаємодія приноситиме обом сторонам творче натхнення і високі досягнення на просторах інженерної діяльності.

Подяка була висловлена після проходження виробничої практики студентами гр. ПМ-17, ПМ-18ск. Студенти обов'язково будуть заохочені кафедрою в ході нового навчального року.

У Криворізькому національному університеті розпочато новий навчальний 2020-2021 рік у штатному режимі!

Вітаємо із початком навчання усіх студентів та викладачів. Бажаємо натхнення та успіхів у навчанні і науці!

У Криворізькому національному університеті запроваджено карантин

на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 №211 та листа Міністерства освіти і науки України від 11 березня №1/9-154 .

На період з 12 березня 2020 року до 22 червня 2020 року здобувачам вищої освіти та слухачам курсів забороняється відвідувати університет. Освітній процес відбуватиметься в дистанційному режимі. За додатковою інформацією звертайтеся в деканати.

На механіко-машинобудівному факультеті 06 грудня 2018 року було організовано екскурсію на ООО «НПП «АДАМАНТ» 

-- науково-виробниче підприємство, що спеціалізується на виробництві вузлів та деталей для промислового обладнання. В екскурсії прийняли участь студенти і викладачі механіко-машинобудівного та електротехнічного факультетів.

У цехах студенти спостерігали за роботою спеціалістів компанії із металообробним спецобладнанням, що дозволяє автоматизовано виконувати токарні, фрезерні, шліфувальні та інші види робіт.

Також студенти мали можливість ознайомитися із технічною документацією, оглянути готові деталі, а також, заготівки для гірничо-збагачувального обладнання, запасних частин залізничного транспорту, електродвигунів, кранового обладнання та ін.

Більшість студентів вперше відвідали цех такого виробництва і знайомі із металообробкою поки лише теоретично, тому були значно зацікавлені у технології, задавали багато питань.

Технологічність сучасного високоточного обладнання підприємства, що було продемонстровано студентам, надихнуло їх на навчання, на нові ідеї для своїх майбутніх курсових та дипломних проектів.