ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА

Умови виконання нормативів:

Норматив №1: Підтягування на перекладині

Виконується з вису на прямих руках хватом зверху (положення вису фiксується 1—2 с). При пiдтягуваннi пiдборiддя повинно бути вище перекладини.

Норматив №2: Згинання, розгинання рук в упорі на брусах

Виконувати в положеннi упору, руки випрямленi, опускання проводиться до повного згинання рук, а розгинання — до повного їх випрямлення (положення упору фiксується 1—2 c).

Норматив №3: Комплексна силова вправа

Виконується протягом 1 хв: першi 30 с — максимальна кiлькiсть нахилiв вперед до торкання руками нiг iз положення лежачи на спинi, руки за голову, ноги закрiпленi (допускається незначне згинання нiг, при поверненнi в вихiдне положення необхiдний дотик до пiдлоги лопатками); повернутись в упор лежачи (руки на ширинi плечей) i без паузи для вiдпочинку виконати протягом 30 с максимальну кiлькiсть згинання—розгинання рук в упорi лежачи (тiло пряме, руки згинати i розгинати до торкання грудьми пiдлоги).

Норматив №4: Комплексна вправа на спритнiсть.

Проводиться у будь-якому примiщеннi чи на рiвному майданчику з трав’яним покриттям. За командою «Руш!» пробiгти з високого старту 10 м, виконати два перекиди вперед, стрибком поворот кругом, два перекиди вперед, пробiгти 10 м, у зворотному напрямку. При виконаннi перекидiв у залi дозволяється використання матiв.

Норматив №5: Метання ручної осколкової гранати на дальність

Виконується з макетом автомата в руцi будь-яким способом з розбiгу без поворотiв або з мiсця. Дальнiсть кидка вимiрюється вiд лiнiї кидання довжиною 4 м i шириною 7 см. Коридор для розбігу має ширину 3 м. Коридор для метання шириною 10 м розмiчується паралельними бiлими лiнiями. Виконувати 3 (три) спроби пiдряд, залiк за кращою.

Норматив 5.1: Метання ручної осколкової гранати в ціль.

Вправа 1. Метання ручної осколкової гранати під час руху в наступі.

Цілі — стрільці в окопі: три грудні фігури (мішень № 4), встановлені у визначеному габариті по фронту 10 м і в глибину 5 м на відкритій місцевості. Габарит розбивається у глибину на три частини: центральну — глибиною 1 м, ближню і дальню — глибиною по 2 м кожна.

Мішені встановлюються в центральній частині. Відстань до цілі — 25 м. Кількість гранат — 1 болванка масою 310 г. Положення для метання — під час руху з відстані 40 — 25 м.

Рівень компетентності: «високий» — влучити в центральну частину габариту; «достатній» — влучити в дальню частину габариту; «середній» — влучити в ближню частину габариту.

Вправа 2. Метання ручних протитанкових гранат в обороні.

Ціль — танк (мішень № 12), встановлюється в габариті по фронту 3,5 м і в глибину 7 м. Габарит розбивається в глибину на три частини: центральну — глибиною 2,5 м, ближню і дальню — глибиною по 2,25 м кожна. Відстань до цілі — 20-15 м. Кількість гранат — 1 болванка масою 1070 г. Положення для метання — з окопу.

Рівень компетентності: «високий» — влучити в центральну частину габариту, «достатній» — влучити в дальню частину габариту; «середній» — влучити в ближню частину габариту.

Примітка:

1. Відстань до цілі вимірюється від передньої стінки окопу до середини центральної частини габариту.

2. Під час розподілу по балам ураховується якість виконання тактичних прийомів.

Норматив №6: Загальна контрольна вправа на смузi перешкод.

Виконується без зброї. Дистанцiя — 200 м.

Дистанція -200м. Вихідне положення - високий старт, форма одягу польова, без зброї. Лінія старту за рвом. Після команди "Старт", учасник повинен:

  • пробігти 20 м та перестрибнути рів завширшки 2,5м;

  • пробігти до лабіринту і подолати проходи в лабіринті;

  • пробігти до паркану зруйнованого мосту та подолати його;

  • залізти по вертикальній драбині на другий (вигнутий) відрізок зруйнованого мосту, пробігти по ньому, перестрибуючи через розриви, і зіскочити на землю за нанесеною лінією;

  • пробігти до зруйнованої драбини та подолати три щаблі, обов’язково торкаючись ногами землі між щаблями, і пробігти під четвертим щаблем;

  • пробігти до цегляної стінки та подолати її, пролізши через один з її отворів;

  • добігти до траншеї, зіскочити в неї, пройти підземним ходом до колодязя, взяти макет гранати і метнути її в цегляну стінку, або на майданчик 2,6х3 м (лінію, яка його обмежує) перед стінкою. У разі промаху до результату додається 5 сек;

  • вискочити з колодязя, добігти до стінки і перестрибнути через неї, продовжити рух до слідуючої перешкоди;

  • подолати зруйновану драбину (забігти нахиленою драбиною на четвертий щабель та збігти щаблями вниз, наступаючи ногами на кожен щабель);

  • пробігти до зруйнованого мосту, піднятись по вертикальній драбині на міст, пробігти по ньому, перестрибуючи через розриви, і збігти нахиленю дошкою з паркану зруйнованого мосту;

  • пробігти поруч з лабіринтом, не входячи в нього;

  • стрибком подолати рів шириною 2 м, пробігти 20 м і перетнути лінію фінішу.

Нормативи №№7,8,9: Бігові вправи.

Воєнізований крос 3 км:

  • легкоатлетичний біг 3 км;

  • метання гранати 600 г на дальність (35 м);

  • метання гранати 600 г на влучність (35 м).

Умови виконання:

Старт одиночний з інтервалом 1-2 хвилини:

біг 1 км;

рубіж метання гранати 600 г на дальність 35 м з трьох спроб.

За недокидання гранати до контрольної відмітки 35 м учень карається:

до 5 м — одним штрафним колом;

від 5 до 10м— двома штрафними колами;

від 10 до 15 м — трьома штрафними колами;

за три невдалі спроби — п'ятьма штрафними колами.

Штрафне коло довжиною 50 метрів;

біг 1 км;

рубіж метання гранати вагою 600 г на влучність по трьом концентричним колам діаметром 0,5 м; 1,5 м; 2,5 м на відстань 35 м з трьох

спроб.

За кожне попадання гранати по колам від кінцевого результату бігу відраховується час:

у коло 0 0,5 м - ЗО с

у коло 0 1,5 м - 20 с

— у коло 0 2,5 м — 10 с

За кожне невлучення гранати по колам учень карається одним штрафним колом довжиною 50 м;

біг 1 км — „фініш".

Час кожного учасника фіксується по ковзаючому секундоміру з точністю до 1 с.

Марш-кидок 5 км.

Проводиться в складi взводу, роти i рiвних їм пiдроздiлів на пересiченiй мiсцевостi. Кожен вiйськовослужбовець повинен мати автомат, сумку для магазинiв, два магазини i протигаз. Старт i фiнiш обладнуються в одному мiсцi. Під час контрольного заняття оцiнка виставляється за умови прибуття пiдроздiлу на фiнiш у повному складi з розтяжкою не бiльше 50 м, час визначається за останнiм учасником. При проведеннi перевiрок дозволяється взаємодопомога без передачi зброї, протигаза та iнших предметiв спорядження.