Про нас

Хто ми


Кафедра проектування літаків і вертольотів організована в 1930 р. Протягом всього періоду своєї діяльності вона була випускаючою зі спеціальностей "Літакобудування", "Вертольотобудування", "Літако- і вертольотобудування", «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», «Авіаційний транспорт».


За період своєї роботи кафедра була базою для створення: кафедри міцності літальних апаратів, кафедри конструкції літальних апаратів, студентського конструкторського бюро, науково-дослідного інституту проблем фізичного моделювання режимів польоту (НДІ ПФМ), галузевої науково-дослідної лабораторії з'єднань авіаційних конструкцій підвищеного ресурсу, проблемної науково-дослідної лабораторії ресурсу авіаційних конструкцій.

Гуменний Андрій Михайлович,

завідувач кафедри,

кандидат технічних наук,

доцент

Завідувачі кафедри протягом історії її існування


Професор Й. Г. Неман – кавалер ордена Червоної Зірки, завідувач кафедри літакобудування у 1931–1936, 1944–1952 рр.

Е. І. Майоранов – завідувач кафедри літакобудування у травні 1939 р. – травні 1942 р.

Г. М. Воробйов – завідувач кафедри літакобудування у січні 1943 р. – березні 1944 р.

Доцент П. В. Дибський – кавалер ордена «Знак пошани», завідувач кафедри конструкцій літальних апаратів у 1952–1965 рр.

Доцент Ф. Г. Ясинський – завідувач кафедри конструкцій літальних апаратів у 1965–1977 рр.

Генеральний конструктор О. К. Антонов – Герой Соціалістичної Праці, професор, доктор технічних наук, академік НАН України, завідувач кафедри конструкцій літаків у 1977–1984 рр.

Генеральний конструктор П. В. Балабуєв – Герой Соціалістичної Праці, Герой України, професор, доктор технічних наук – з 1988 року очолював філію кафедри проектування літаків ХАІ на АНТК ім. О. К. Антонова.

Головний інженер ДП «Антонов» С. А. Бичков – професор, доктор технічних наук, заслужений працівник промисловості України, відповідальний організатор навчальної, наукової та виховної роботи серед студентів і аспірантів на ДП «Антонов».

Професор, доктор технічних наук Л. О. Малашенко – заслужений працівник вищої школи України, завідувач кафедри конструкцій літаків у 1984 –1990 рр.

Професор, доктор технічних наук В. І. Рябков – завідувач кафедри проектування літаків і вертольотів у 1990–2007 рр., проректор ХАІ у 1987–1999 рр., лауреат Державної премії, кавалер ордена «За заслуги».

Професор, доктор технічних наук О. Г. Гребеніков – кавалер ордена «Знак пошани», заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри проектування літаків і вертольотів з 2007 р.

Завідувачем кафедрою є кандидат технічних наук, доцент Гуменний Андрій Михайлович.

Кафедра проектування літаків і вертольотів ХАІ здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців для авіаційної промисловості України і провідних авіаційних компаній світу. Фахівці кафедри виконують наукові дослідження, які забезпечують науково-технічний прогрес в галузі авіаційної та ракетно-космічної техніки, а також в галузі експлуатації та ремонту повітряних суден і авіаційних двигунів.

Підготовка бакалаврів і магістрів базується на сучасних методах інтегрованого проектування, інженерного аналізу, підготовці виробництва та обслуговування авіаційної техніки з широким застосуванням комп'ютерних інформаційних технологій.

Наші випускники - інженери-конструктори літакобудування і вертольотобудування і інженери з експлуатації та обслуговуванню авіаційної техніки працюють на державних і приватних підприємствах авіаційної галузі, загального машинобудування, в науково-дослідних інститутах, конструкторських бюро, вищих навчальних закладах України і за кордоном, а також на підприємствах, пов'язаних з експлуатацією і ремонтом повітряних суден.

На кафедрі проводиться підготовка аспірантів і докторантів за спеціальністю 05.07.02 "Проектування, виробництво та випробування літальних апаратів" та за спеціальністю 134 «Авіаційна і ракетно-космічна техніка»

Навчальний процес на кафедрі організований за наступними циклам: «Загальне проектування літаків і вертольотів», «Інтегроване проектування і конструювання літаків і вертольотів», «Конструювання елементів, вузлів і агрегатів авіаційної техніки», «Обслуговування повітряних суден», «Основи аерокосмічної техніки», «Силові установки».

Також на кафедрі навчаються студенти інших спеціальностей університету. Ведеться підготовка іноземних студентів в англомовних групах.