АНАЛІЗ РОБОТИ 

МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ 

ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНОГО ЦИКЛУ

ЗА 2022-2023 Н.Р.

Діяльність методичного об'єднання вчителів фізично-естетичного циклу в 2022/2023 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, основних положень Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення предметів у 2022/2023 навчальному році, виконання державних програм викладання предметів фізично-естетичного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників освітнього процесу.

Шкільна кафедра вчителів фізично-естетичного циклу складається з 5 вчителів: Дорогань А. А. –  вчитель трудового навчання та інформатики, Маліна Т. В. – вчитель трудового навчання та образотворчого мистецтва, Жарікова В. В. – вчитель музичного мистецтва, Намлинська Н. Ю. - вчитель фізичної культури, Гришко Е. Ю. – вчитель фізичної культури.

Головною метою в практичній діяльності вчителі вважають:

Ø виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишньої дійсності, розвиток художніх інтересів і потреб, естетичних ідеалів;

Ø формування в учнів на доступному рівні системи художніх знань і вмінь, яка відображає цілісність та специфіку мистецтва різних видів;

Ø розвиток емоційно-чуттєвої сфери учнів, їхніх художніх здібностей і мислення, здатності до самовираження і спілкування;

Ø формування в учнів елементів технологічної культури,

Ø розвиток здатності до генерації ідей, їх аналізу, самостійного ухвалення рішення, формування власної думки, позиції,

Ø взаємодії в процесі розв’язання спільних та індивідуальних завдань

Ø розвиток технічно-творчих здібностей учнів;

Ø розвиток здоров’язберігаючих чинників.

Головне завдання роботи МО полягає у сприянні підвищення фахової майстерності вчителів, збагачення членів МО педагогічними знахідками, підтримання духу творчості, прагнення до пошуку.

План МО вчителів предметів фізично-естетичного циклу на 2022-2023 навчальний рік було складено з посиланням на нормативно-правові документи, які регламентують організацію навчально-виховного процесу та методичну діяльність.

Зміст діяльності МО був спрямований на розв’язання таких завдань: 

У 2022/2023 навчальному році методичне обєднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін працювало над науково – методичною темою «Роль учителя у формуванні та розвитку самоефективної особистості в умовах Нової української школи». Реалізуючи науково – методичну тему методичного об’єднання вчителі систематично відвідують науково – теоретичні та практичні семінари.
Робота методичного об’єднання проводиться за такими напрямками: 

У 2022/2023 навчальному році методичне об’єднання працювало згідно з планом роботи, відбулося п’ять засідань:

1 засідання: Виклики та нововведення 2022-2023 навчального року

2 засідання: Суб’єкт-суб’єктна взаємодія в освітньому процесі

3 засідання: Складові продуктивності освітнього процесу та  впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в умовах НУШу

4 засідання: Діяльнісний підхід – основа організації освітнього процесу

5 засідання: Наскрізне виховання цінностей та якостей особистості в освітньому процесі.

На засіданнях МО було опрацьовано нормативні, інструктивно-методичні матеріали МОНу, а саме: «Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році», «Нова українська школа: перехід на наступний рівень, впровадження нового Державного стандарту» та «Критерії оцінювання учнів з предметів фізично-естетичного циклу». Протягом року вивчалися модельні програми та електронні підручники для 5-6 класу НУШ .

Основним завданням учителя на сучасному етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення високого рівня освіченості кожного учня та становлення розвитку його пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості, розкриття обдарованості кожної дитини. Головним напрямком у роботі методичного об’єднання вчителі обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій. Протягом року вчителі працювали над всебічним розвитком дитини шляхом виявлення здібностей учнів, їх нахилів, формували вміння вчитися, самостійно здобувати знання, практично й творчо застосовувати їх. Виховували інтерес до знань, бажання добре вчитися, бути корисним своїй країні. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми не традиційно.

Певну увагу члени МО приділяли організації позакласної роботи, підготовці учнів до участі в предметних олімпіадах та конкурсах.

Проведені засідання свідчать, що педагоги на уроках застосовують інноваційні методи роботи, з’ясовують, що з вивченого залишилось незрозумілим, розвивають творчу уяву. 

Учителями було досягнуто якісно нового рівня у викладанні базових навчальних дисциплін, впроваджувалися в навчально-виховний процес елементи сучасних педагогічних технологій, вівся пошук нових шляхів удосконалення навчально-виховного процесу. 

Виходячи з вищезазначеного, вироблено рекомендації: 

1. Членам МО вчителів фізично-естетичного циклу: 

1.1. Забезпечувати безперервність роботи щодо підвищення рівня професійної компетентності вчителів на діагностичній основі з урахуванням їх інтересів та індивідуальних особливостей. 

1.2. Концентрувати увагу на підвищенні якості освітнього процесу, шляхом використання інноваційних технологій навчання та виховання. 

1.3. Своєчасно надавати інформацію керівництву, звертати увагу на якість її оформлення. 

1.4. Систематично підвищувати рівень професійної майстерності шляхом взаємовідвідування уроків та вихованих заходів. 

2. Керівнику МО вчителів фізично-естетичного циклу: 

2.1. Здійснювати консультаційну допомогу щодо впровадження нових Державних стандартів базової і повної загальної середньої освіти, нових (оновлених) навчальних програм. 

2.2. Орієнтувати вчителів на творчість, оновлення професійних знань, стимулювати самоосвіту, розвиток педагогічної творчості. 

2.3. Здійснювати ґрунтовний аналіз результатів роботи членів МО, розробляти рекомендації щодо підвищення результативності їх діяльності. 

2.4. Підвищити рівень оформлення протоколів засідань територіального методичного об'єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін та географії.

2.5. Створювати позитивну мотиваційну сферу для обміну та поширенню ефективним педагогічним досвідом, літературного оформлення результатів роботи.