Raamatud

Mida meie kooli õpetajad soovitavad oma õpilastel lugeda?

“Raamat pakub häid nippe pinge ja ärevusega toimetulekuks (nt seoses eksami või esitluste tegemisega), annab soovitusi oma aja paremaks planeerimiseks, samuti keskendumise parandamiseks. Ainuüksi selle raamatu sirvimine tekitab juba mõnusa tunde – see on värviline rõõmus illustratsiooniderohke raamat. Siit leiab suurepäraseid nippe, kuidas lõõgastuda ja positiivselt mõelda.

Meie kooli raamatukogus on see raamat olemas. Tulge uurima!” raamatukoguhoidja Ele Jaagusoo.

“Raamat pakub hulgaliselt praktilisi harjutusi, mis aitavad jõuda rahuni ning vabaneda hirmudest, foobiatest ja paanikahoogudest. Soovitan raamatut eeskätt just selle praktilisuse tõttu.” muusikaõpetaja Kaie Mägimets.



“Ma soovitan Tiina Jõgeda Eesti Ekspressi rubriiki "Õnne valem" (mis on kogumikuna ilmunud ka samanimelise raamatuna).” eesti keele ja kirjanduse õpetaja Katriin Valdre.



“Raamatust saab inspiratsiooni ja praktilisi nõuandeid, kuidas teha väikseid, kuid tõhusaid muudatusi, kui kõik kasvab üle pea st tekkib vaimne ülekoormus. Vaimse ülekoormuse tunne tekkib infoküllases keskkonnas väga kergesti ja ohustab meie kõigi vaimset tasakaalu. Iga väike muutus on kasulik ja parandab elukvaliteeti rohkem, kui me esmapilgul usume.” õpilasnõustaja Inga Vendelin.

“Gerd Kanteri teekond olümpiavõiduni. Lõik raamatututvustusest: "Raamat õpetab ka, kuidas mitte kaotada rasketel aegadel endasse usku ja edasi võidelda."

Soovitan antud raamatut, sest see näitab, et ka edukatel on raskeid aegu. Tegemist ei ole klassikalise eneseabiõpikuga, vaid konkreetse inimese elulooga. See võib muuta lugemise põnevamaks ja sujuvamaks ka neile, kellele lugemine ei ole meelistegevus.” kehalise kasvatuse õpetaja Kaspar Sula.



“Raamat räägib sellest, kuidas me ei tohi lasta oma egol elu üle võimu võtta. Enda pidev võrdlemine teistega on kurjuse ja kadeduse allikaks. Õnne võti peitub emotsioonide juhtimises.” inglise keele õpetaja Kristina Männik.



“Raamat räägib unest, selle olulisusest ja hea une mõjutajatest. Raamatus on palju erinevaid tehnikaid ja harjutusi, mida võiks katsetada, kui soovid parandada enda unekvaliteeti. Raamatust leiab ka selliseid harjutusi, mis aitavad tegeleda enda mõtetega ja emotsioonidega, lõdvestada keha ja olla enda suhtes hoolivam. Seega on harjutused praktilised ka siis kui unega probleeme ei ole.” koolipsühholoog Laura Leist.



“Ma soovitaksin erinevaid Brene Browni raamatuid (nt "I tought it was just me: woman reclaiming power and courage in a culture of shame" ja "The gifts of Imperfection"). Ja ka erinevad feministlikud raamatud on mind aidanud olla enesekindlam. Eia Uus - "Kirjad Buenos Airesest" on hästi helge, samas kirjutatud inimese poolt, kes on depressioonis vaevelnud. Matt Haig "Reasons to stay alive", ka depressiooni seljatamisest. Noormeestele oleks kasulik äkki Justin Baldoni "Man Enough". Ja lisaks erinevad raamatud, mis on seotud harjumustega, sest tugevad harjumused on stabiilse ja rahuliku elu alused, ma arvan :) Nt James Clear "Atomic habits" (eesti k "aatomharjumused"), lisaks Brad Stulberg "Peak Performance"

matemaatikaõpetaja Carita Hommik.

“Viktor E. Frankl "... ja siiski tahta elada" (võrdlusmoment ning elujaatus); Jaan Aru "Ajust ja arust" (ladusalt kirjutatud ülevaade meie kõige vägevamast organist); Gary Keller, Jay Papasan "See üks asi" (prioriteetide seadmine ja fookuse loomine); James Clear "Aatomharjumused" (meie elu koosneb harjumustest, mis kinnistavad meie identiteeti)” eesti keele ja kirjanduse õpetaja Sandra Oksaar.

“Ma soovitan hoopis ilukirjandust ja taskuhäälinguid, esimene aitab endast üle saada ja näha, et maailm on palju suurem ja ilusam paik; teine on viis leida enda meeleolule vastav saade ja kuulamise ajal liigutada.

PS. Minu Goodreadsi kontolt saab omajagu soovitusi."

"Siit lingilt leiate Oksaare, Hommiku, Valdre ja Roostiku soovitused." direktor, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Mari Roostik.