Naudingi

įrankiai / aplinkos

ĮRANKIAI

  • Padlet - tai nemokamas internetinis įrankis ir programėlė (iOS), kuri suteikia internetinę erdvę Jūsų idėjų, minčių ar kito turinio mainams bei publikavimui. Naujovė – tai įrašų komentavimas ir vertinimas: širdelėmis, žvaigždutėmis, pažymiais (pagal pasirinktą skalę) ar patinka – nepatinka.

  • Socrativo - apklausų įrankis.

  • Kahoot - tai nemokamas internetinis įrankis, skirtas apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti. Įrankis veikia visose interneto naršyklėse su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais, kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais. Naudojantis įrankiu jo dalyviai skatinami varžytis, po kiekvieno atsakymo pateikiamas asmeninis įvertinimas bei užimama vieta, parenkamos ryškios spalvos, muzika, kas sukurią ypatingą nuotaiką!

  • Mentimeter - internetinis įrankis, leidžiantis demonstruoti interaktyvias skaidres. Naudojantis šiuo įrankiu skaidrės kuriamos specialioje svetainėje ir nereikia nieko papildomai įdieginėti savo kompiuteryje. Norunt kurti interaktyvias skaidres galima naudotis ir Swipe, Poll Everywhere įrankiais.

  • Slido - paskaitų/apklausų įrankis. Šiuo įrankiu naudojasi visi, norintys įgalinti atvirą pokalbį gyvo susitikimo metu - tiek asmeniškai, tiek virtualiai.

  • Google formos - apklausų įrankis.

APLINKOS

  • Google for Education - leidžia mokytojams, mokiniams bei tėvams bendradarbiauti virtualioje erdvėje. Aplinkoje esančių įrankių pagalba lengvai organizuojamos pamokos ir konsultacijos mokiniams, galima skirti namų darbus ir organizuoti atsiskaitymus nuotoliniu būdu. Google for Education aplinkoje yra galimybė naudotis instrukcijomis, sukurtais vaizdo gidais, registruotis į nuotolinius seminarus, konsultacijas ar užduoti klausimą specialistui.

  • vyturys.lt - 400 svarbiausių el. knygų mokyklai.

  • Eduka klasė - yra galimybė jungtis prie skaitmeninių aplinkų, kurti tas pačias mokinių grupes, nusiųsti užduočių įvertinimą, namų darbą ar kitą informaciją į Eduką dienyną.

  • Ema - tai elektroninė mokymosi aplinka, kuri leidžia diferencijuoti ir individualizuoti mokymo(si) procesą ir suteikia interaktyvią motyvavimo sistemą. Elektroninė mokymosi aplinka skirta mokiniams, besimokantiems matematikos, lietuvių kalbos, anglų kalbos, gamtos ir žmogaus, pasaulio pažinimo, biologijos, istorijos bei geografijos dalykų.

  • Discord - pašnekesių ir žinučių programa žaidėjams, viskas yra saugu ir nemokama, bei veikia kompiuteriuose ir telefonuose.

  • GoHisto - puikus sprendimas istorijos egzaminui besiruošiantiems Lietuvos moksleiviams. Šioje internetinėje mokymosi platformoje galima spręsti valstybinius egzaminus rengiančių specialistų siūlomas užduotis. Platformoje taip pat pateikiama medžiagos tolesniam mokymuisi.

  • Egzaminatorius - internetinio mokymo aplinka, suteikianti mokiniams galimybę efektyviai rengtis egzaminams. Platformoje siūloma įvairių dalykų mokomoji medžiaga, vaizdo pamokos, patarimai, kaip pasiekti kuo geresnių mokymosi rezultatų. Naudojantis platforma, galima rinktis vieną iš dviejų režimų: spręsti testus su pateikta reikalinga informacija arba tikrinti savo žinias.

  • https://lt.ifprofs.org/ - platforma prancūzų k. mokytojams dėl nuotolinio mokymo. Platformoje dalijamasi vaizdo konferencijomis, aplikacijomis, žaidybiniu, ugdomuoju ir kultūriniu turiniu: didaktizuota pedagogine medžiaga (5830), metodologiniais dokumentais (1525), pedagogų atrinktais ir patikrintais šaltiniais (3050). Visoms amžiaus grupėms, visiems kalbos lygiams.

  • Pearson“ - nuotolinio mokymo/si platforma. Lietuvos pradinio, vidurinio bei aukštojo ugdymo pakopų pedagogams suteikiama galimybė 60 dienų nemokamai prisijungti ir naudotis. Prisijungus prie platformos, mokytojai gali naudotis mokinio, pratybų, mokytojo knygomis skaitmeniniu pavidalu bei rasti visą kursų video ir audio medžiagą, tinkamą naudotis planšetėje, išmaniajame telefone arba kompiuteryje.

  • MyEnglishLab – tai interaktyvių audio, video užduočių portalas skirtas pedagogams ir besimokantiesiems, leidžiantis prisijungti bei atlikti užduotis patogiu laiku ir būdu. Ypatingai vertinga pagalba mokymo/si proceso dalyviams yra šios platformos automatinė atliktų užduočių patikra, rezultatų analizė, dalyvių tarpusavio susirašinėjimo galimybė virtualioje aplinkoje. Šios funkcijos netik užtikrina grįžtamąjį ryšį, bet ir padeda aktyviai lavinti besimokančiųjų autonomiškumo įgūdžius.

  • Pearson English Portal“ – tai plačios įvairovės nuotolinio mokymo/si aplinka kuri skatina besimokančiųjų įsitraukimą, sustiprina mokymo ir mokymosi procesą ir pagerina pasiekimų rezultatus.

  • Storyweaver - knygų biblioteka anglų kalba, prancūzų. Nuotolinio mokslo laikotarpiu visos knygos prieinamos nemokamai.

  • https://education-nation.99math.com/ - mokymui ir mokymuisi tapus nuotoliniu, Šiaurės šalys nemokamai pristato savo e-mokymosi sprendimus pasauliui. Pateiktoje aplinkoje sukaupta daugiau nei 40 nuotolinio mokymosi sprendimų iš Estijos, Suomijos, Danijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos, kuriais galima naudotis. Informacija nuolat papildoma.

  • My House of European History - Mano Europos istorijos namai - tai unikalus, visus suburiantis projektas. Svetainėje rasite archyvą, talpinantį papasakotų istorijų įrašus ir rašytinius liudijimus apie svarbiausius Europos kūrimosi įvykius. Užduočių rinkiniai (3 pasakojimai, klausimai ir tekstas) gali būti skirti istorijos (pilietinio ugdymo) ir užsienio kalbų ar integruotam šių dalykų mokymui.

  • Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendruomenės nariai dalinasi sukaupta patirtimi vykdant ugdymo procesą nuotoliniu būdu ir kviečia naudotis susistemintomis video paskaitomis ir įrašais. Sukaupta informacija naudinga tiek Lietuvos mokytojams, norintiems medžiagą įtraukti į pamokas, tiek mokiniams, besidomintiems konkrečia tema ir norintiems praplėsti savo akiratį.

  • https://teachmillions.com/ - 80 švietimo technologijų startuolių iš Lietuvos bei kitų Šiaurės Europos šalių susivienijo projektui Teach Millions“, kuriame nemokamai pasiūlė savo įrankius ir paslaugas moksleiviams, studentams, mokytojams, nevyriausybinėms organizacijoms ir valstybinėms institucijoms visos pandemijos metu.

  • https://virtualipamoka.lt/ - aplinkoje galima rasti tinkamą pamoką pagal klasę arba dalyką, o kiekvienas vartotojas, prisiregistravęs platformoje, gali susidėlioti savo mėgstamų pamokų sąrašą. Turinį prižiūri Vilniaus švietimo pažangos centras.

  • https://imokytojai.lt/ - inovatyvių, išradingų ir iniciatyvių mokytojų bendruomenė. Šioje bendruomenėje mokytojai dalinasi savo jau išbandytomis inovatyviomis idėjomis, kaip praturtinti ugdymo procesą naujais IT įrankiais ir kaip kurti jaukią bei prasmingą aplinką klasėje bei mokykloje, puikiais metodais, išradinga veikla ir smagiais projektais.