Анонс подій

Майбутні події

ЧЕРВЕНЬ 2024 року 


🙋11 червня 2024 асинхронний вебінар: "Шляхи реалізації та перспективи розвитку штучного інтелекту у роботі керівника ЗДО"

ТРАВЕНЬ 2024 року 

🙋07.05 асинхронно, онлайн   тренінг для педагогічних працівників ЗДО з надання психосоціальної підтримки в умовах війни. Дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки».

🙋09.05 о 13.00 вебінар "Використання ІКТ технологій у роботі  вихователя ЗДО"

🙋14.05 13.00 ВЕБІНАР для керівників ЗДО. Шляхи реалізації та перспективи розвитку штучного інтелекту у роботі керівника ЗДО.

🙋30.05 10.00 очно тренінг для тренерів обласної коучинг Школи «Професійного розвитку вихователів-методистів закладів дошкільної освіти» ( перенесено на вересень)



КВІТЕНЬ 2024 року 

🙋23.04.2024р. Вебінар для керівників ЗДО за темою:" Цифровізація управлінських процесів та підтримка роботи вихователів ЗДО"

Події, що відбулися

КВІТЕНЬ 2024 року 

🙋Виїзд в Красилів щодо надання методичної підтримки. 02.04.2024р.

🙋Виїзд в Чемерівці щодо надання методичної підтримки. 04.04.2024р.

🙋18.04.2024р. о 13.00 Вебінар за темою: "Формування та відновлення психоемоційного клімату під час реалізації освітнього процесу. Психологічна підтримка, саморегуляція, комунікація з дітьми, батьками та колегами"  (для Інструкторів з фізкультури)


БЕРЕЗЕНЬ 2024 року 

🙋з 01 по 08.03.2024 р. Створення обласної коучинг школи та розробка Положення про обласну коучинг школу «Професійного розвитку вихователів-методистів закладів дошкільної освіти»(для затвердження НМР ХОІППО)Проведення анонімного анкетування та укладення Плану діяльності та проведення засідань відповідно до визначених викликів. Створення вайбер спільноти та сайту.

🙋з 01 по 08.03.2024р.

Підготовка Положень до затвердження НМР ХОІППО ім. А Назаренка:

-про обласну коучинг Школу «Професійного розвитку вихователів-методистів закладів дошкільної освіти»;

- про обласну Школу професійного становлення вихователя для фахівців дошкільної освіти ЗДО «Час професійного зростання» для фахівців дошкільної освіти, які вперше розпочинають свою професійну діяльність на посаді вихователя закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) та (або) повертаються до здійснення професійної діяльності після значної перерви в педагогічній роботі.

🙋06.03.2024р. о 13.00 Рефреш-засідання Школи професійного становлення вихователя для фахівців дошкільної освіти ЗДО «Час професійного зростання» для фахівців дошкільної освіти, які вперше розпочинають свою професійну діяльність на посаді вихователя закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) та (або) повертаються до здійснення професійної діяльності після значної перерви в педагогічній роботі.

🙋12 березня 2024 року о 13.00 відбулося відкриття Обласної Коучинг Школи, спрямованої на професійний розвиток вихователів-методистів закладів дошкільної освіти. Заснована методистом Оксаною Кулик на базі науково-методичного центру професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО ім. А. Назаренка та проведено вступне засідання. Ця ініціатива спрямована на об’єднання кращого досвіду фахівців дошкільної освіти та сприяння їхньому професійному зростанню.

🙋19.03.2024 р. о 13.00 онлайн тренінг для педагогічних працівників ЗДО з надання психосоціальної підтримки в умовах війни. "Дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки»

🙋29.03.2024 р. о 13.00 вебінар за темою: "Формування та відновлення психоемоційного клімату під час реалізації освітнього процесу. Психологічна підтримка, саморегуляція, комунікація з дітьми, батьками та колегами" (для музичних керівників)

ЛЮТИЙ 2024 року 

🙋Створення Школи професійного становлення вихователя для фахівців дошкільної освіти ЗДО «Час професійного зростання» для фахівців дошкільної освіти, які вперше розпочинають свою професійну діяльність на посаді вихователя закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) та (або) повертаються до здійснення професійної діяльності після значної перерви в педагогічній роботі.

Проведення анонімного анкетування та укладення Плану діяльності та проведення засідань відповідно до визначених викликів. Створення вайбер спільноти. Створення сайту Школи

🙋Школа професійного професійного становлення вихователя для фахівців дошкільної освіти ЗДО «Час професійного зростання»для фахівців дошкільної освіти, які вперше розпочинають свою професійну діяльність на посаді вихователя закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) та (або) повертаються до здійснення професійної діяльності після значної перерви в педагогічній роботі.

20.02.2024р. вебінар за темою: “Soft skills для розвитку дитини: емоційний інтелект, комунікація та медіаграмотність”


Пресрелізи проведених заходів

Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує керівників територіальних професійних спільнот дошкільної освіти на вебінар, який відбувся 30 січня 2024 року за темою: "Рефлексія підсумків обласного педагогічного конкурсу-виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» 2023 РОКУ у номінації “Дошкільна освіта”. Окреслення завдань на 2024 рік”.

Мета вебінару:

Детально розглянути та висвітлити результати обласного педагогічного конкурсу-виставки у 2023 році в категорії "Дошкільна освіта", провести аналіз досягнень та ідентифікувати можливості для подальших удосконалень у сфері дошкільної освіти. Основна увага буде приділена формуванню готовності вихователя до впровадження нових, ефективних методів освітньої діяльності.

Завдання вебінару:

ПЛАН ВЕБІНАРУ:

Ми запрошуємо всіх зацікавлених до активної участі у асинхронній версії вебінару та віримо, що спільно ми зможемо сприяти подальшому розвитку дошкільної освіти в Хмельницькій області:

https://padlet.com/kulikoksana/2023-2024-30-01-2024-2tb1orzlh1hiermm  

 

20.02.2024 відбулося перше засідання обласної Школи професійного становлення вихователя ЗДО, організовано та проведено віртуальний захід "Час професійного зростання" для фахівців дошкільної освіти, які розпочинають свою професійну діяльність на посаді вихователя закладів дошкільної освіти або повертаються до здійснення професійної діяльності після значної перерви в педагогічній роботі.

Темою вебінару стала "Soft skills для розвитку дитини: емоційний інтелект, комунікація та медіаграмотність". Мета заходу полягала у сприянні розвитку та підвищенні фахового рівня фахівців дошкільної освіти, а також удосконаленні їхньої майстерності та підтримці у професійному становленні.

Завдання вебінару включали в себе:

Ознайомлення з Положенням про Школу професійного становлення вихователя.

Створення умов для максимально швидкого включення у фахову діяльність щодо м'яких навичок.

Систематизація цілепокладання, самоорганізації, підготовки та планування освітнього процесу.

Формування потреби у безперервній самоосвіті.

Підтримка творчого потенціалу та представлення педагогічного досвіду.

Вивчення запитів і потреб педагогів.

Спікери вебінару:

Кулик Оксана Олександрівна, методист НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Наталія Гавриш, професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктор педагогічних наук, професор.

Ірина Івченко, заступник головного редактора видавництва "Генеза".

Ольга Бойко, методист видавництва «Ранок».

Перше засідання зібрало значну кількість учасників, які активно взяли участь у обговоренні та взаємодії зі спікерами. Учасники були представниками різних регіонів та закладів дошкільної освіти.

Вебінар виконав свою мету, надаючи фахівцям дошкільної освіти новітні знання, методику та технологію виховання з акцентом на розвиток м'яких навичок дитини. Учасники висловлюють подяку спікерам за цікавий та корисний матеріал, а також за можливість обміну досвідом та вивчення нових аспектів своєї професійної діяльності.

Додаткова інформація: Більше інформації про події та матеріали для подальшого вивчення можна знайти на сайті Школи професійного становлення вихователя для фахівців дошкільної освіти ЗДО «Час професійного зростання» https://sites.google.com/view/moloduj-vyhovatel/1-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F


Фото вебінару 06

Відбулося відкриття Обласної Коучинг Школи

12 березня 2024 року відбулося відкриття Обласної Коучинг Школи, спрямованої на професійний розвиток вихователів-методистів закладів дошкільної освіти. Заснована методистом Оксаною Кулик на базі науково-методичного центру професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО ім. А. Назаренка. Ця ініціатива спрямована на об’єднання кращого досвіду фахівців дошкільної освіти та сприяння їхньому професійному зростанню.

Учасниками Коучинг Школи є вихователі-методисти, андрагоги, які володіють високою кваліфікацією та здійснюватимуть коучинг-процес, сприяючи успішному досягненню професійних цілей та інноваційних результатів.

Ця ініціатива стала відповіддю на запити сучасного освітнього середовища та спрямована на акумуляцію кращого індивідуального та колективного досвіду роботи фахівців системи дошкільної освіти області.

Коучинг Школа розглядається як механізм надання науково-методичного супроводу для вихователів-методистів, який враховує їхні потреби та потенційні можливості. Вона сприяє створенню умов для неперервного професійного розвитку та формування інноваційного та конкурентоспроможного педагога дошкільної освіти.

Серед завдань Коучинг Школи – створення різноманітних освітніх просторів для розвитку майстерності, підготовка кваліфікованих коучів та забезпечення науково-методичної підтримки. За словами організаторів, школа спрямована на підтримку творчої активності педагогів та створення умов для впровадження нових методик та технологій у дошкільну освіту.

Коучинг Школа відкрита для всіх фахівців, які прагнуть до постійного професійного зростання та покращення педагогічної практики.

Методичний інтенсив у Віньковецькій громаді

27 березня 2024 р. педагогічні і науково-педагогічні працівники ХОІППО ім. А. Назаренка взяли участь у методичному інтенсиві  «Трансформація педагогічної діяльності в умовах впровадження Концепції Нової української школи» у Віньковецькій громаді.

Захід організовано ЦПР ПП Віньковецької селищної ради (директор Саврій С.Г.) для окремих категорій педагогічних працівників закладів освіти Віньковецької, Новоушицької та Зіньківської територіальних громад.

Дякуємо дирекції Віньковецького ліцею (директор Богданов Іван Миколайович) за комфортні умови роботи, Світлана Саврій Світлані Гаврилівні – за запрошення і співпрацю.

Бажаємо колегам успішного професійного зростання у мирній Україні.

ФОТО  Дошка Падлет 

26 березня відбулася методична зустріч у Летичівській громаді із педагогами дошкілля. Вдячна за надхненне спілкування, активність та вмотивованість учасників, адже безперервний процес навчання сприяє вдосконаленню професійних якостей вихователя та триває впродовж усього періоду його професійної діяльності.

Аби сформувати цю компетентність, вихователі ЗДО Летичівської ТГ спільно з методистом Оксаною Кулик покращували у тренінговій діяльності питання такого змісту:

• нормативно-правове забезпечення використання ІКТ та електронних освітніх ресурсів в професійній діяльності;

• основи медіаграмотності, способи та правила використання сучасного медіапростору, культури користування мережею  Інтернет;

• особливості та санітарно-гігієнічні вимоги використання ІКТ в професійній діяльності;

• правила безпечної поведінки в цифровому середовищі, способи контролю контенту та реагування на ризики мережі Інтернет. Дякую Вам, шановні колеги за можливість отримати позитивні емоції професійної спільної діяльності!

Фейсбук 

18 квітня 2024 року відбувся онлайн тренінг для інструкторів з фізкультури в ЗДО на тему "Формування та відновлення психоемоційного клімату під час реалізації освітнього процесу". На тренінгу буде надана психологічна підтримка, навчання саморегуляції, навички комунікації з дітьми, батьками та колегами.

 Тренером Оксаною Кулик, було зосереджено увагу на підвищення рівня благополуччя та навчання дітей дошкільного віку в умовах надзвичайних ситуацій, опрацьовуючи у спільній діяльності методики психосоціальної підтримки, зокрема через використання ігрових підходів та ігрових методик, що можуть значно полегшити адаптацію дітей до стресових ситуацій.

Тренінг був організований для того, щоб підготувати інструкторів з фізкультури  закладів дошкільної освіти до різноманітних сценаріїв та викликів, які можуть виникнути у їхній професійній практиці.

Роль педагога ЗДО у цьому процесі є важливою. Він не лише надає безпосередню підтримку дітям, а й виконує роль моделі та джерела позитивного впливу. Створення безпечного освітнього середовища, підтримка позитивної поведінки та сприяння соціально-інтерактивному середовищу - це основні складові роботи педагога в дошкільному закладі.

Учасники тренінгу виконували вправи щодо розвитку соціально-емоційних навичок дітей та уміннями подолання стресу через гру. Пропоновані тренінгові вправи сприяли розвитку резильєнтності та адаптаційних можливостей дітей та дорослих в умовах невизначеності та створення безпечного освітнього середовища.

Для асихронного відпрацювання навичок та створено матеріали на віртуальній дошці доступною за покликанням: https://padlet.com/kulikoksana/padlet-q83efb5dxgzdnktn 


«Майбутня професія пов’язана з мистецтвом»

22 травня 2024 року відбувся панорамний вебінар «Майбутня професія пов’язана з мистецтвом», організований Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка (методисти Анжела Махмутова та Оксана Кулик).

Захід об’єднав педагогів, студентів та професіоналів у галузі мистецтва для обговорення ключових тенденцій і перспектив у сфері мистецьких професій та був спрямований на сприяння розвитку учасників щодо розуміння та оцінки перспективних професій у галузі мистецтва, на обмін досвідом та аналіз мотивацій до впровадження інноваційних технологій у роботу з дітьми.

Під час вебінару учасники:

Ірина Вашеняк, проректор з науково-педагогічної роботи ХОІППО ім. А. Назаренка, акцентувала увагу на синергії від взаємодії освітніх закладів в пошуку мистецьких ресурсів.

Анжела Махмутова, методист ХОІППО ім. А. Назаренка, нагадала про роль учителя в стимулюванні інтересу до мистецьких професій учнів старших класів.

Любов Шаля та Іванна Тарасюк, майстри виробничого навчання та викладачі спецпредметів художнього профілю Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького, розповіли про виклики та можливості розвитку творчого потенціалу здобувачів освіти в умовах воєнного стану.

Ажеліка Криленко, заступник директора по школі мистецтв Кам’янець-Подільського ліцею № 9 ім. А. М. Трояна, переконала, що випускники школи мистецтв Кам’янець-Подільського ліцею №9 ім. А. М. Трояна – приклад для наслідування.

Тетяна Беляєва, викладач відділу «Теорія музики» Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В. Заремби, поділилася методами розкриття творчого потенціалу молоді засобами  музики.

Оксана Кулик, методист НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників Інституту, обговорила фактори та стратегії переорієнтації у кар’єрі в дорослому віці та можливостей переорієнтації у кар’єрі в дорослому віці: вплив факторів, стратегії та відкриті можливості для зміни професійного напрямку.

Вебінар зібрав аудиторію, яка активно брала участь у дискусіях та обговореннях. Учасники мали можливість не лише почути експертів, але й поділитися власним досвідом та ідеями. Захід сприяв зміцненню професійних зв’язків та створенню нових можливостей для співпраці.

https://youtu.be/vXKXusLNuyY


Шановні колеги, 11 червня 2024 заплановано вебінар, оскільки ситуація з енергетикою не стабільна,  було прийняте рішення провести його у асинхронному форматі.

Отже, асинхронний вебінар: "Шляхи реалізації та перспективи розвитку штучного інтелекту у роботі керівника ЗДО". доступний за покликанням: https://padlet.com/kulikoksana/padlet-koreiklatr7da0d3.

 Я створили цю асинхронну платформу, щоб ви могли отримати всю необхідну інформацію та знання в зручний для вас час. 

Наш вебінар спрямований на те, щоб показати вам, як штучний інтелект (ШІ) може кардинально змінити підходи до управління закладом дошкільної освіти, підвищуючи ефективність та якість освітнього процесу. Ви дізнаєтеся про найсучасніші технології та інструменти, які допоможуть вам автоматизувати адміністративні процеси, персоналізувати навчання дітей та оптимізувати вашу роботу як керівника.

Асинхронна участь дозволяє вам вчитися у власному темпі, переглядаючи матеріали, відео та презентації тоді, коли вам зручно. Ми підготували для вас детальні лекції, практичні приклади та корисні ресурси, які допоможуть вам повністю зануритися в тему і отримати максимальну користь від вебінару.

Ми сподіваємося, що матеріали вебінару стануть для вас джерелом натхнення та інноваційних ідей, які ви зможете втілити у своєму закладі. Використання ШІ відкриває перед нами неймовірні можливості для покращення освітнього середовища, і ми впевнені, що ви зможете ефективно застосувати ці знання у своїй практиці.

Під час вебінару радимо Вам  взяти участь у віртуальній дискусії: “Як штучний інтелект може змінити роль керівника закладу дошкільної освіти (ЗДО)?” за покликанням: https://padlet.com/kulikoksana/padlet-ovly00rmovn42o7w

Публікуйте свої думки стосовно теми обговорення за допомогою кнопки зі знаком плюс, ставте питання, ділиться своїми думками та досвідом у форумі вебінару. Ваша участь та активність є надзвичайно важливими для нас. Разом ми зможемо знайти найкращі шляхи впровадження ШІ в дошкільну освіту, зробивши її ще більш ефективною та інноваційною.

Дякуємо за вашу відданість професії та бажання вдосконалюватися. Бажаємо вам успіхів у навчанні та реалізації нових знань на практиці! З повагою, ваш методист.