Архів новин

ІІ семестр 2022-2023 н.р.

ІІ семестр 2022-2023 н.р.

6/06 вівторок 15:00 - 6/06 вівторок 16:00

Як зняти стрес за допомогою простих рухів

6 червня 2023 року відбувся семінар за програмою Освітнього Хабу ХНПУ імені Г.С. Сковороди "Як зняти стрес за допомогою простих рухів? Танець життя". Спікер - завідувач лабораторії біофізики, біомеханіки та кінезіології ХНПУ імені Г.С. Сковороди Козін Валентин Юрійович. В семінарі взяли участь понад 40 зацікавлених студентів, викладачів, абітурієнтів, науковців тощо. Валентин Юрійович в цікавій і доступній формі надав засоби подолання стресу. Ці засоби містять як сучасні технології рухів у поєднанні з психологічними вправами, так і авторські методики. Семінар містив виключно науково обгрунтовану інформацію у поєднанні з методами вдосконалення сприйняття  природи і Всесвіту. Презентація супроводжувалась яскравими ілюстраціями та відео з авторською демонстрацією рухів для зняття стресу. 

Семінар викликав великий інтерес і зацікавленість слухачів.

Вектор «Інклюзивна освіта»

Сковорода-хаб ХНПУ імені Г. С. Сковороди відчиняє двері для школярів з особливими освітніми потребами та їхніх батьків!

У межах співпраці з Комунальним закладом «Харківська спеціальна школа №2» Харківської обласної ради впродовж травня-червня 2023 року проводились індивідуальні корекційно-розвиткові заняття з дітьми з особливими освітніми потребами та надавалась консультативна допомога їхнім батькам стосовно оптимізації процесів соціалізації та розвитку.

Було створено робочу групу, до складу якої увійшли викладачі кафедри спеціальної педагогіки на чолі з в.о. завідувача кафедри, к.психол.н., доцентом Вікторією Коваленко та старшим викладачем кафедри Надії Козачек; вчителі-дефектологи Тетяна Наливайко, Олександра Рябіченко, Тетяна Павленко, Євгенія Куценко та здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 016 Спеціальна освіта Анна Прокопенко, Анастасія Безродна, Каріна Лисенко, Елеонора Сущенко, Христина Павленко, Вероніка Огородник, Тіна Пара, Вікторія Чихічина.

Відповідно до індивідуальної програми розвитку були розроблені корекційно-розвиткові заняття для дітей, організовано діагностико-консультативну роботу з батьками. Було проведено 18 індивідуальних корекційно-розвиткових занять, надані рекомендації батькам!

Діти здобули нові знання, вміння, навички, отримали новий соціальний досвід, а здобувачі вищої освіти поглибили професійні компетенції. 

Щиро вдячні за співпрацю директору комунального закладу «Харківська спеціальна школа №2» Харківської обласної ради Алевтині Мочаліній!

27/05 субота 13:00 - 27/05 субота 14:00

Основи вебдизайну для всіх

27 травня 2023 року на базі кафедри інформатики ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбулося заняття з Цифрової грамотності.

Спікером викладачем Євгеном Шакуровим було презентовано тему "Основи вебдизайну для всіх”. 

Це частина нового вектору роботи Сковорода-хабу, інноваційного проєкту, спрямованого на підвищення цифрової грамотності.

Заняття з основ вебдизайну мають на меті надати всім зацікавленим основні знання та навички у створенні привабливих та функціональних вебсайтів. Учасники отримали можливість ознайомитись з основами дизайну, вибором кольорової палітри, розташуванням елементів на сторінці, використанням шрифтів та зображень.

Інтернет сьогодні стає невіддільною частиною нашого життя, тому вміння створювати привабливі та зручні вебсайти стає дуже важливим.

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

24/05 середа 15:00 - 24/05 середа 16:00

Програма розвитку закладу освіти в контексті його модернізації

24 травня 2023 року відповідно до плану роботи Сковорода-хабу

Олександра Мармаза, професор кафедри наукових основ управління, заступник директора ІПОМ ХНПУ імені Г.С. Сковороди, провела вебінар для керівників освітніх організацій «Програма розвитку закладу освіти в контексті його модернізації». Ця тема викликала неабиякий інтерес: до зустрічі приєдналося 312 учасників з м. Харкова та Харківської області,

зокрема Барвінківської, Близнюківської, Валківської, Дергачівської, Зміївської, Ізюмської, Красноградської, Лозівської, Люботинської, Чугуївської та інших громад.

Вони розглянули вимоги, структуру, особливості змісту програми розвитку закладу освіти, особливості її розробляння й реалізації. Учасники вебінару отримали сертифікати про підвищення кваліфікації (2 години).

Наступний вебінар із менеджменту відбудеться 12 червня 2023 року о 15:00 (за посиланням), його проведе доцент Ольга Темченко, яка висвітлить питання згуртованості й соціального розвитку колективу.

20/05 субота 13:00 - 20/05субота 14:00

Цикл "Цифрова грамотність для всіх"

20 травня 2023 року в рамках Сковорода-хаб відбулося восьме заняття з Цифрової грамотності - спільного проєкту Сковорода-хаб від фізико-математичного факультету та факультету дошкільної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Спікером професором Світланою Доценко було презентовано тему Лайфхаки з інфографіки.

На занятті учасники мали змогу познайомитися:

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

19/05 п'ятниця 14:40 -19/05 п'ятниця 15:40

Підготовка до складання мовних тестів (ЄВІ) 

19 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбувся семінар для здобувачів вищої освіти з підготовки до мовних тестів. 

Тема семінару: "Види тестових завдань"

Учасники зустрічі повторили граматичний матеріал та активно попрацювали  з практичними завданнями з Оленою Гуліч. 

16/05 вівторок 18:00 - 16/05 вівторок 18:45

Взаємодія логопеда і батьків при корекції в дітей порушень мовлення  

16 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася зустріч на тему "Взаємодія логопеда і батьків при корекції в дітей порушень мовлення", яку проводила Наталія Голуб, доцент кафедри спеціальної педагогіки.

На зустрічі розглядалися актуальні питання створення корекційно-розвивального середовища для дітей із порушеннями мовлення, реалізація завдання забезпечення взаємодії логопеда і батьків із метою підвищення ефективності логопедичної допомоги дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. 

Під час лекції було розкрито особливості корекційно-розвиткової роботи з дітьми з порушеннями мовлення у ланці дошкільної освіти, у початковій школі, визначено важливість залучення до такої роботи батьків дітей, обговорено приклади завдань корекційно-розвиткового характеру та способи їх розв'язання за участю батьків"

13/05 субота 10:00 - 13/05субота 12:15

Цикл "Цифрова грамотність для всіх"

13 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулися заняття з циклу Цифрова грамотність для всіх. Цього разу заняття проводилось на тему: "Таємниці систем числення" спікер зустрічі - Веприк Світлана, доцент кафедри інформатики.

13/05 субота 10:00 - 13/05субота 12:15

Марафон підготовки до НМТ - 2023

13 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон підготовки до НМТ! 

Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, історії України, англійської та німецької мов. 

У зустрічах взяли участь 14 учасників.

13/05 субота 10:00 - 13/05субота 11:00

Цикл "STEM-освіта для всіх"

13 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулися заняття з циклу STEM-ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ. Цього разу заняття проводилось секцією «Фізика» на тему: "Закон збереження енергії".

12/05 п'ятниця 15:00 - 12/05 п'ятниця 16:00

Поняття та зміст інтелектуальної власності

12 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася зустріч на тему "Поняття та зміст інтелектуальної власності", яку проводила Таліна Хлєбнікова, доцент кафедри .....

12/05 п'ятниця 14:40 -12/05 п'ятниця 15:40

Підготовка до складання мовних тестів (ЄВІ) 

12 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбувся семінар для здобувачів вищої освіти з підготовки до мовних тестів. 

Тема семінару: "Види тестових завдань"

Учасники зустрічі повторили граматичний матеріал та активно попрацювали  з практичними завданнями з Оленою Гуліч. 

12/05 п'ятниця 14:00 - 12/05 п'ятниця 15:30

Підтримка дітей з  психологічними травмами в закладах загальної середньої  освіти

12 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбувся семінар для всіх охочих на тему "Підтримка дітей з  психологічними травмами в закладах загальної середньої  освіти", спікер семінару Ірина Трубавіна, доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної педагогіки.

Всі діти з деокупованих територій, діти - ВПО, діти з районів бойових дій мали тривалий стрес і психологічні травми внаслідок війни. Смерті, обстріли, руйнування, фізичні травми, відсутність звичних умов життя - це негативно вплинуло на психіку дітей і дорослих.        

Лікування травм - завдання медичних психологів. На занятті мова йшла про те, як створити щасливе безпечне середовище дітям, перемикнути їх із жахів війни на звичне дитяче життя, як повернути дітям дитинство, як це робив В.О.Сухомлинський в Зеленій школі та іншими сучасними засобами. На занятті використаний досвід роботи в Місцях компактного  

проживання у 2017 і 2022 роках з ВПО, в сірій зоні ООС/АТО і в зоні бойових дій 2014-2017 років будуть рекомендовані посібники з теми під грифом МОН для підтримки сімей з дітьми в умовах війни.  

10/05 середа 13:00 - 10/05 середа 14:00

English Speaking Club 

10 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, факультет іноземної філології провів English Speaking Club! 

Тема зустрічі: "What is a conflict and what is a disagreement?"

Спікер: Чехратова Олена, координатор з виховної роботи факультету іноземної філології

Долучайтесь до зустрічей клубу, буде яскраво та корисно!  Гарантуємо цікаві теми, захопливі питання, жваву дискусію і мовну практику!  

Родзинка заходу - Speaking Club проводять наші студенти!  

6/05 субота 10:00 - 6/05 субота 11:00

Цикл "STEM-освіта для всіх"

6 травня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулися заняття з циклу STEM-ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ. Цього разу заняття проводилось секцією «Хімія» на тему: "Таємниці спиртів. Фізико-хімічні властивості спиртів" спікер зустрічі - Олександр Винник, старший викладач  кафедри фізики і хімії.

У зустрічі взяли участь 8 учасників.

29/04 субота 13:00 - 29/04 субота 14:00

Цикл "Цифрова грамотність для всіх"

29 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулися заняття з циклу Цифрова грамотність для всіх. Цього разу заняття проводилось на тему: "Створення стікерів та публікація в Телеграм-каналах" спікер зустрічі - Колгатіна Лариса, доцент кафедри інформатики.

У зустрічі взяли участь  8 учасників.

29/04 субота 10:00 - 29/04 субота 12:30

Марафон підготовки до НМТ - 2023

29 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон підготовки до НМТ! 

Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, історії України, англійської та німецької мов. 

У зустрічах взяли участь 24 учасники.

29/04 субота 10:00 - 29/04 субота 11:00

Цикл "STEM-освіта для всіх"

29 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулися заняття з циклу STEM-ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ. Цього разу заняття проводилось секцією «Фізика» на тему: "Як керувати електронами. Електрика" спікер зустрічі - Євген Малець, професор кафедри фізики і хімії.

У зустрічі взяли участь 3 учасники.

28/04 п'ятниця 15:00 - 28/04 п'ятниця 16:30

Технології психологічної роботи з втратою

28 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбувся семінар для всіх охочих на тему "Технології психологічної роботи з втратою", спікер семінару Ія Гордієнко-Митрофанова, доктор психологічних наук, професор, сертифікований психолог-психотерапевт в методі позитивної психотерапії. 

У зустрічі взяли участь 27 учасників.

28/04 п'ятниця 14:40 - 28/04 п'ятниця 15:40

Підготовка до складання мовних тестів (ЄВІ) 

28 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбувся семінар для здобувачів вищої освіти з підготовки до мовних тестів. 

Учасники зустрічі повторили граматичний матеріал та активно попрацювали  з практичними завданнями з Оксаною Безкоровайною, доцентом кафедри англійської філології ХНПУ імені Г.С. Сковороди. У зустрічі взяли участь 18 учасників.

27/04 четвер 12:00 - 27/04 четвер 13:00

Право дитини на аліменти    

27 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася зустріч на тему "Право дитини на аліменти: практичний аспект ", яку проводила Пономаренко Оксана, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін та трудового права імені професора О.І. Процевського. У зустрічі взяли участь 14 учасників.

26/04 середа 16:00 - 26/04 середа 17:00

Складники формули успіху в професійній діяльності освітянина   

26 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася зустріч на тему "Складники формули успіху в професійній діяльності освітянина: здоров’я голосу", яку проводила Шуть Тетяна, доцент кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти. У зустрічі взяли участь 55 учасників.

26/04 середа 15:00 - 26/04 середа 16:00

Імплементація фундаментальних цінностей академічної доброчесності в закладі освіти  

26 квітня 2023 року до Сковорода-хабу завітали керівники, їх заступники та педагогічні працівники закладів освіти, бо кафедри наукових основ управління ХНПУ імені Г.С. Сковороди розпочала серію вебінарів із менеджменту. 

Перша зустріч, яку проводила Олена Гречаник, завідувач кафедри, к.пед.н., доц., була присвячена питанню імплементації фундаментальних цінностей академічної доброчесності в закладі освіти. До неї приєдналися 100 учасників.

Так, учасники заходу розглянули суть і фундаментальні цінності академічної доброчесності, визначили причини порушення академічної доброчесності під час виконання письмових робіт і засоби запобігання таким порушенням, обговорили перелік внутрішніх документів із питань академічної доброчесності у закладі освіти та висвітлення цього напряму роботи на офіційному сайті освітньої організації.

26/04 середа 13:00 - 26/04 середа 14:00

English Speaking Club 

26 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, факультет іноземної філології провів English Speaking Club! 

Тема зустрічі була присвячена вільному часу та його впливу на наше життя (Leisure time and its impact on our lives). До зустрічі доєдналося 18 учасників. Розмова видалася дружньою під орудою студента 2 курсу факультету іноземної філології  Арсенія Гречухи! 

Долучайтесь до зустрічей клубу, буде яскраво та корисно!  Гарантуємо цікаві теми, захопливі питання, жваву дискусію і мовну практику!  

Родзинка заходу - Speaking Club проводять наші студенти!  

22/04 субота 13:00 - 22/04 субота 14:00

Цикл "Цифрова грамотність для всіх"

22 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулося четверте заняття з Цифрової грамотності - спільного проєкту Сковорода-хаб від  фізико-математичного та факультету дошкільної освіти   ХНПУ імені Г.С.Сковороди.  Спікером, професором Світланою Доценко  було презентовано тему "Доповнена реальність для дорослих та дітей". На занятті учасники (35) мали змогу познайомитися:


Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

Відеозапис буде розміщено на сторінках Сковорода-хабу.

22/04 субота 10:00 - 22/04 субота 12:15

Марафон підготовки до НМТ - 2023

22 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон підготовки до НМТ! 

Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з української, англійської та французької мов. 


22/04 субота 10:00 - 22/04 субота 11:00

Цикл "STEM-ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ"

22 квітня 2023 року, в рамках Сковорода-хабу, відбулися заняття з циклу STEM-ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ. Цього разу заняття проводилось секцією «Хімія»!

Були продемонстровані пізнавальні експерименти на основі окисно-відновних реакцій! 

Чекаємо вас на наступних зустрічах, буде цікаво! 

20/04 четвер 15:00 - 20/04 четвер 16:00

Інтерактивні методи навчання

20 квітня 2023 року в межах Сковорода-хабу, відбувся вебінар "Інтерактивні методи навчання", який провела Ольга Башкір, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки.

Формування soft skills сьогодення (ініціатива, критичне мислення, бажання вчитися, відданість, мотивація, ефективна комунікація, творчість, уміння аналізувати, подолання стресу, самоуправління, вирішування проблем, уміння узагальнювати, гнучкість, робота в команді, тайм-менеджмент тощо) найефективніше відбувається під час роботи в колективі. Як організувати активну та інтерактивну взаємодію учнівства в закладі освіти дистанційно – розкажемо, покажемо.

У цілому на заході було 170 учасників, які водночас працювали в сесійних залах зуму, працюючи в командах над вивченням інтерактивних методів навчання.

Працювали на Padlet, Mentimeter, розібрали особливості організації роботи учнівства на Trello, отримали вичерпну інформацію про використання різноманітних онлайнових застосунків для активного та інтерактивного навчання.

20/04 четвер 12:00 - 20/04 четвер 13:00

Цикл "Правова грамотність для всіх"

20 квітня 2023 року, к.ю.н., доцент, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені професора О.І Процевського Ольга Гоц-Яковлєва відкрила цикл заходів "Юридичний порадник" в межах співпраці Юридичної клініки університету та Сковорода-хабу.

Під час вебінару "Нещасний випадок в закладі освіти: що робити?" здобувачам освіти та їх батькам були висвітлені їх права та необхідні дії у разі настання нещасного випадку  у закладі освіти.

До зустрічі приєдналися 22 учасники.


19/04 середа 15:00 - 19/04 середа 16:00

Війна як учитель або що робити: уникати смерті чи прагнути життя?

19 квітня 2023 року в межах Сковорода-хабу, відбулася перша лекція "Війна як учитель або що робити: уникати смерті чи прагнути життя? ", з циклу просвітницьких лекцій: «Мудрість війни або військова парадигма стратегій ЖИТТЄСТІЙКОСТІ» ". Спікеркою якого була Тамара Хомуленко, професор, завідувач кафедри психології ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

До зустрічі приєдналися понад 40 учасників. 

Відео готово до перегляду

18/04 вівторок 11:00 - 18/04 вівторок 12:00

Формування критичного мислення дистанційно 

18 квітня 2023 року в межах Сковорода-хабу, відбувся вебінар "Формування критичного мислення дистанційно", з серії інтерактивних вебінарів "MeetUP з цифрової педагогіки". Спікеркою якого була Ольга Башкір, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки

Що можна дозволяти дитині і де знаходиться кнопка «STOP»? Як не боятися запитань і пишатися відповідями своїх дітей? Як воно: бути спокійним за вибір сина/донечки?

На ці та багато інших питань учасники отримали відповідь під час вебінару. 

15/04 субота 10:00 - 15/04 субота 12:15

Марафон підготовки до НМТ - 2023

15 квітня 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, англійської та німецької мов. 

Євген Нелін,  професор кафедри математики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди провів заняття з Математики на тему «Паралельність і перпендикулярність прямих і площин». На занятті були розглянуті: аксіоми стереометрії та наслідки з них; розміщення двох прямих у просторі; взаємне розміщення прямої і площини у просторі; паралельність прямої і площини тощо. Презентація 

13/04 четвер 15:00 - 13/04 четвер 16:00

Створення цифрових освітніх ресурсів у ЗЗСО

У межах Сковорода-хабу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди відбувся вебінар на тему "Створення цифрових освітніх ресурсів у ЗЗСО". У сьогоднішніх реаліях, а саме у цифрову епоху сучасний учитель має бути впевненим користувачем цифрових сервісів, платформ, володіти цифровими інструментами для створення навчального контенту, вміти створювати та модифікувати цифрові освітні ресурси відповідно до навчальної дисципліни та вікових особливостей здобувачів. Собченко Т.М. розповіла про види навчального відео, про організацію групової проєктної роботи за допомогою цифрових застосунків. Також апробували можливості сучасних нейромереж для створення навчального контенту. 

5/04 середа 14:00 - 5/04 середа 15:00

Імідж випускника закладу загальної  середньої освіти. Дорожня карта вибору майбутньої професії

Факультет Дошкільної освіти, кафедра психологічної та педагогічної антропології, майстер-клас “Імідж випускника закладу загальної  середньої освіти. Дорожня карта вибору майбутньої професії”

У рамках знайомства абітурієнтів із ХНПУ імені Г.С.Сковороди було проведено  майстер-клас “Імідж випускника закладу загальної середньої освіти. Дорожня карта вибору майбутньої професії”, який відбувся 05.04.23р.

Викладачі кафедри, Бєляєва К.Ю., практична психологіня-методистка, кандидатка педагогічних наук, Діомідова Н.Ю., кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри  психологічної та педагогічної антропології ХНПУ імені Г.С. Сковороди ознайомили майбутніх здобувачів із характеристиками, які створюють імідж особистості, наголосили на необхідності оновлення знань та про розвиток “soft skills”. Дорожня карта вибору майбутньої професії дозволила вступникам розглянути ХНПУ імені Г.С. Сковороди, як освітній простір для набуття професійних компетентностей.

4/04 вівторок 14:30 - 4/04 вівторок 15:30

День відкритих дверей. 

Інституті післядипломної освіти та менеджменту ХНПУ імені  Г.С. Сковороди 

4 квітня 2023 р. у рамках роботи Сковорода-хабу, відбулась зустріч щодо огляду пропозицій стосовно курсів підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної освіти та менеджменту ХНПУ імені  Г.С. Сковороди.

Запрошуємо усіх до співпраці!

1/04 субота 13:00 - 1/04 субота 14:00

Лайфхаки Microsoft Excel

1 квітня 2023 р. на базі кафедри інформатики розпочалися заняття з Цифрової грамотності - нового вектору роботи Сковорода-хаб - інноваційного проєкту  ХНПУ імені Г.С.Сковороди.  Темою першого заняття стали "Лайфхаки Microsoft Excel". На майстер-класі від професора Наталії Пономарьової було розглянуто особливості роботи з різними форматами даних, переваги автозаповнення,  типові помилки розрахунків та шляхи їх виправлення, переваги майстра функцій, засоби умовного форматування. Усі учасники одержали матеріали презентації та файли з прикладами для роботи. Наприкінці заняття було продемонстровано можливості створення динамічних моделей в  Microsoft Excel  - на прикладі моделі Сонячної системи. Під час майстер-класу учасники були активні та зацікавлені, одержали відповіді на питання та висловили побажання щодо продовження тематики майстер-класу у подальших заходах. Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам! 

Запрошуємо усіх до співпраці!

30/03 четвер 15:00 - 1/04 субота 12:15

Марафон підготовки до НМТ - 2023

30 березня 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Травлення, дихання, обмін речовин, виділення. Опора і рух. Шкіра", яке провела Мамотенко Алла, кандидат біологічних наук, старший викладач  анатомії і фізіології людини імені д.м.н., проф. Я.Р. Синельникова.

1 квітня 2023 р. відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, англійської та німецької мов. 

1/04 субота 10:00 - 1/04 субота 11:00

Енциклопедія реакцій

1 квітня 2023 р. відбулось чергове засідання освітнього хабу STEM-ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ. Цього разу заняття проводилось секцією «Хімія» на тему: «Енциклопедія реакцій», на якому було представлено особливості окисно-відновних реакцій. Модератором зустрічі була к.п.н, викладачка кафедри фізики і хімії Грановська Тетяна, яка у рамках профорієнтації розповіла про діяльність хабу ХНПУ, факультети університету та спеціальності фізико-математичного факультету. Спікер заходу Олександр Вінник, ст. викладач кафедри фізики і хімії показував цікаві досліди окисно-відновних реакцій та пояснював особливості перебігу хімічних процесів.

Відео зустрічі

31/03 п'ятниця 15:00 - 31/03 п'ятниця 16:00

Перша психологічна допомога дітям в умовах виникнення стресових станів

31 березня 2023 р., у рамках роботи Сковорода-хабу, професори кафедри психології ХНПУ імені Г.С. Сковороди Тамара Хомуленко і Карина Фоменко, яскраво провели вебінар "Перша психологічна допомога дітям в умовах виникнення стресових станів" для вчителів комунального закладу освіти «Криворізький ліцей «Джерело» Дніпропетровської обласної ради», до зустрічі приєдналося 45 викладачів. 


Відео зустрічі

31/03 п'ятниця 14:40 - 31/03 п'ятниця 15:40

Підготовка до складання мовних тестів (ЄВІ)

31 березня 2023 р., у рамках роботи Сковорода-хабу, відбувся семінар для здобувачів вищої освіти з підготовки до мовних тестів (ЄВІ) на тему: "English. Види тестових завдань". Спікеркою якого була Олена Гуліч.

Вас лякають мовні тести при вступі до магістратури? Долучайтеся до наших занять, ми допоможемо вам сформувати навички швидкого виконання тестових завдань з англійської мови. Разом до успіху!

30/03 четвер 15:00 - 30/03 четвер 16:20

Основи педагогічної майстерності

30 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, відбувся семінар "Основи педагогічної майстерності. Особливості заповнення анкети самооцінювання. Підготовка до самопрезентації", з циклу підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників. Спікерками якого були: Філатова Лада, доцент кафедри початкової і професійної освіти; Небитова Ірина, викладач кафедри початкової і професійної освіти, координатор з виховної роботи факультету початкового навчання.

30/03 четвер 09:30 - 30/03 четвер 10:30

Планування вчителем освітнього процесу в умовах змішаного навчання

30 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, відбувся семінар "Планування вчителем освітнього процесу в умовах змішаного навчання", з серії інтерактивних вебінарів "MeetUP з цифрової педагогіки". Спікеркою якого була Алла Балацинова, доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки.

28/03 вівторок 16:00 - 28/03 вівторок 17:00

Українська мова і літературне читання

28 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, відбувся семінар "Українська мова і літературне читання", з циклу підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників. Спікеркою якого була Чернушенко Ніна, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

27/03 понеділок 16:00 - 27/03 понеділок 17:00

Математика

27 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, відбувся семінар "Математика", з циклу підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників. Спікеркою якого була Титаренко Людмила, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

25/03 субота 15:00 - 25/03 субота 16:00

Дизайн і технології

25 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, відбувся семінар "Дизайн і технології", з циклу підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників.

Спікерка: Смолянюк Наталія, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

25/03 субота 10:00 - 25/03 субота 11:00

Практичні й лабораторні заняття зі STEM-дисциплін. Фізика

25 березня 2023 р. відбувся черговий онлайн-вебінар віртуальних практичних і лабораторних занять зі STEM-освіти. Спікер професор кафедри фізики і хімії Євген Малець.  Тема заняття "Що таке сила та кому вона потрібна. Динаміка".

Запрошуємо усіх охочих завітати до освітнього хабу! 

Розклад занять 

23/03 четвер 16:00 - 25/03 субота 12:15

Марафон підготовки до НМТ - 2023

23 березня 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Внутрішнє середовище організму людини. Кров. Лімфа. Кровоносна, лімфатична та імунна системи", яке провів Іонов Ігор, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, професор кафедри анатомії та фізіології людини імені д.м.н., професора Я.Р. Синельникова

25 березня 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з української, англійської, французької мов та біології. 

24/03 п'ятниця 15:00 - 24/03 п'ятниця 16:30

Інтерактивна лекція

24 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, вектора здоров’язбереження, психології і спеціальної педагогіки, метою якого є популяризація освітніх послуг в межах спеціальностей 016 Спеціальна освіта (Освітні програми «Олігофренопедагогіка», «Логопедія») та 014 Біологія і здоров’я людини (Освітня програма «Здоров'я людини і практична психологія»), відбулася інтерактивна лекція «Емоційний інтелект. Запорука здоров’я», спікером якого виступила кандидат педагогічних наук, доцент Науменко Наталія Вікторівна.

На зустрічі були присутні 32 учасники (здобувачі середньої та вищої освіти, вчителі та педагогічні працівники). Під час спілкування учасники дізналися про емоційний інтелект та як його розвивати, як емоції впливають на здоров’я людини, як розвивати свою емоційну компетентність, як стати емоційно зрілим, опанувавши техніками та методиками по управлінню емоціями.

Лекція включала елементи тренінгу, під час якого учасники виконували вправи, спрямовані на формування та вдосконалення власної соціальної компетентності, навичок використання технік НЛП (нейролінгвістичного програмування), розвиток самомотивації. В ході зустрічі студенти та викладачі активно взаємодіяли один з одним та брали участь в обговоренні питань теми.

Звертаємо Вашу увагу на те, щоб отримувати актуальну інформацію щодо наших подальших зустрічей, доєднуйтеся до групи в Telegram за посиланням.

24/03 п'ятниця 15:00 - 24/03 п'ятниця 16:00

Я досліджую світ (інтегрований курс)

24 березня 2023 р. в межах Сковорода-хабу, відбувся семінар "Я досліджую світ (інтегрований курс)", з циклу підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників. Спікерками якого були Старікова Людмила, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті; Партола Вікторія, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

24/03 п'ятниця 14:40 - 24/03 п'ятниця 15:40

Підготовка до мовного тесту

24 березня 2023 р. Тиждень минув і знову всі бажаючи зібралися, щоб попрактикувати свою англійську разом з нашим чудовим спікером, пані Оленою Гуліч.


23/03 четвер 15:00 - 23/03 четвер 16:00

Становлення змішаного навчання в Україні, виклики, тенденції, перспективи 

23 березня 2023 р. розпочався цикл вебінарів "MeetUP з цифрової педагогіки" для шкільних управлінців у межах діяльності Сковорода-хабу. Його успішно відкрила Тетяна Миколаївна Собченко. Інформативно та  доступно розповіла про історію становлення змішаного навчання в Україні, його основні  моделі, переваги. Також спікерка обґрунтувала чому змішане навчання вважають драйверною технологією у всьому світі та які тенденції, перспективи  його розвитку у майбутньому. 


22/03 середа 14:00 - 22/03 середа 15:00

Інтелект на кінчиках пальців

22 березня 2023 р. відбулась зустріч "Інтелект на кінчиках пальців"

Спікерка Луценко Олена, доцент кафедри здоров'я людини, реабілітології та спеціальної психології, розповіла про значення дрібної моторики для дітей різного віку, її вплив на розвиток когнітивних функцій дитини. Застосування різних способів розвитку дрібної моторики дитини.

18/03 субота 10:00 - 18/03 субота 11:00

Практичні й лабораторні заняття зі STEM-дисциплін. Хімія

18 березня 2023 р. відбувся черговий онлайн-вебінар віртуальних практичних і лабораторних занять зі STEM-освіти. Під час зустрічі старший викладач кафедри фізики і хімії Винник Олександр Федорович розповідав про особливості та властивості розчинів. Демонстрував у режимі реального часу цікаві й науково обґрунтовані досліди з використанням різного лабораторного обладнання. У ході заходу були висвітлені такі поняття як: електролітична дисоціація, процес розчинення речовини, водневий показник тощо. До заходу долучилось близько 20 учасників. І сьогодні ми дійсно переконалися, що хімія це цікаво і просто! 

Запрошуємо усіх охочих завітати до освітнього хабу! 

Розклад занять 

16/03 четвер 16:00 - 18/03 субота 11:00

Марафон підготовки до НМТ - 2023

16 березня 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Організм людини як біологічна система. Нервова і гуморальна регуляція", яке провела Комісова Тетяна, кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри анатомії і фізіології людини імені д.м.н., проф. Я.Р. Синельникова.

18 березня 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, англійської, німецької мов та біології. 

15/03 середа 14:00 - 15/03 середа 15:00

Мовленнєві порушення в дітей молодшого шкільного віку 

15 березня 2023 р. відбулась зустріч на тему "Мовленнєві порушення в дітей молодшого шкільного віку" Прояви мовленнєвих порушень у дітей молодшого шкільного віку, їх вплив на засвоєння шкільних навичок, допомога в подоланні мовленнєвих порушень про все це доповідала спікерка Сінопальнікова Наталія, доцент кафедри спеціальної педагогіки. До зустрічі долучилися 10 учасників. 

11/03 субота 10:00 - 11/03 субота 11:00

Практичні й лабораторні заняття зі STEM-дисциплін. Фізика

11 березня 2023 року в Освітньому хабі ХНПУ імені Г.С.Сковороди розпочалася низка віртуальних практичних і лабораторних занять зі STEM-дисциплін (хімія та фізика). 

На першому занятті 32 учасники разом з професором кафедри фізики і хімії Євгеном Мальцем дізнавалися  як працюють закони руху та як можна їх досліджувати, проводячи експерименти вдома.

Запрошуємо усіх охочих завітати до освітнього хабу! 

Розклад занять 

23/02 четвер 16:00 - 10/03 п'ятниця 17:00

Підготовка до незалежного тестування вчителя початкових класів

У період з 23.02.2023 р. по 10.03.2023 р. в межах освітнього хабу ХНПУ імені Г.С. Сковороди на безоплатній основі розпочав роботу цикл підготовки вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників. Провідними фахівцями Сковородинівського університету для вчителів початкових класів м. Харкова та Харківської області було проведено цикл вебінарів  щодо підготовки до першого етапу сертифікації - незалежного тестування:

23.02.2023 р. - Партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу. Спікер: Небитова Ірина – викладач кафедри початкової і професійної освіти, координатор з виховної роботи факультету початкового навчання).

24.03.2023 р. - Управління освітнім процесом. Спікери: Мкртічян Оксана – в.о. завідувачки кафедри початкової і професійної освіти; Агаркова Наталія – доцент кафедри початкової і професійної освіти.

27.02.2023 р. - Мовно-літературна освітня галузь (методика). Спікер: Ткаченко Лідія – завідувачка кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

02.03.2023 р. - Природнича освітня галузь. Спікери: Партола Вікторія – доц. кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті; Старікова Людмила – доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

04 березня 2023 р. - Громадянська та історична освітня галузь. Спікер: Мартинова Ірина – завідувачка кафедри історії України.

06 березня 2023 р. - Математична освітня галузь. Семінар відвідало близько 70 учасників. Спікери: Титаренко Людмила — доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті; Масюк Олена – доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

08 березня 2023 р. - Інформатична освіта та цифрове освітнє середовище. Спікери: Олефіренко Надія – завідувачка кафедри інформатики; Андрієвська Віра – професор кафедри інформатики.

9 березня 2023 року відбувся семінар для  вчителів початкової школи Харківської області,  які цієї весни будуть проходити сертифікацію. У межах роботи Освітнього хабу ХНПУ імені Г.С.Сковороди заняття з підготовки до тестування провела доцент, експертка з вивчення практичного досвіду вчителів (2020, 2021, 2022 років) Державної служби якості освіти України Чернушенко Н.М. Під час семінару-практикуму вчителі з Харкова та віддалених куточків Харківської області розглянули приклади можливих тестових завдань мовно-літературної галузі, повторили основні правила нового українського правопису та інших розділів сучасної української мови. Усі учасниці семінару (45 осіб) добре попрацювали і зможуть подолати перший етап сертифікації 2023 та перейти до наступного.

Цикл вебінарів щодо підготовки до незалежного тестування відвідали понад 160 учителів початкових класів м. Харкова та Харківської області. 

9/03 четвер 14:30 - 9/03 четвер 15:30

Майстер-клас з розробки та виконання жестовою мовою пісні

9 березня вшанували пам`ять геніального українського письменника Т. Г. Шевченка в рамках  Майстер-класу "Розробка та виконання жестовою мовою пісні за поетичним твором Т. Г. Шевченка "Думи мої, думи мої"", (муз. А. Пивоваров).

Спікери Козачек Надія,  старший викладач каф. спеціальної педагогіки; Міщенко Оксана,  доц. каф. спеціальної педагогіки та Купіна Ірина, доц. каф. теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті, дозволили вступникам підвищити рівня інформованості про жестове мовлення, як засіб спілкування дітей з ООП. Учасники семінару змогли ознайомитись з особливостями калькулюючого жестового мовлення, культурою спілкування нечуючих, удосконалити мовних норм, культури й техніки мовлення здобувачів освіти, формування лексичної компетентності.

6/03 понеділок 12:00 - 6/03 понеділок 13:10

Ораторська майстерність педагога: мистецтво говорити так, щоб тебе слухали

06 березня 2023 р. спікер Кирило Галушка, здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти; професійний актор театру і кіно, коуч з акторської та ораторської майстерності, засновник онлайн-школи Ambidexter, провів майстерклас "Ораторська майстерність педагога: мистецтво говорити так, щоб тебе слухали"

На майстер-класі розглянули спілкування як важливий професійний інструмент педагогічної діяльності. Педагогічне спілкування – це професійне спілкування викладачів і студентів під час занять або поза ними, спрямоване на створення сприятливого психологічного клімату.        Оговорили, що педагог повинен володіти арсеналом засобів, основними елементами ораторської майстерності, за допомогою яких він передає свій досвід, свої уявлення та робить свій предмет цікавим для учнів. Ці засоби завжди індивідуальні та неповторні.

2/03 п'ятниця 16:00 - 4/03 п'ятниця 12:15

Цикл підготовки до НМТ 

2 березня 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Хордові ", яке провела Анжела Чаплигіна, завідувачка кафедри зоології.

4 березня 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, англійської, німецької мов та фізики

3/03 п'ятниця 14:40 - 3/03 п'ятниця 15:40

Підготовка до мовного тесту

3 березня 2023 р. Тиждень минув і знову всі бажаючи зібралися, щоб попрактикувати свою англійську разом з нашим чудовим спікером, пані Оксаною Безкоровайною.

Використовуючи можливості платформи Мудл, відвідувачі брали участь у проходженні невеличкого тесту, знаходили правильні відповіді, заповнюючи білі плями знань з граматики англійської мови. Хто не встиг приєднатись, запрошуємо переглянути відео зустрічі та чекаємо наступного тижня!

23/02 четвер 16:00 - 25/02 субота 12:15

Цикл підготовки до НМТ 

23 лютого 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Поведінка тварин ", яке провела Брезгунова Ольга, кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології.

25 лютого 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з української, англійської, французької мов та хімії. 

Разом з учасниками, Дар'я Колода, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської фонетики і граматики ХНПУ імені Г.С. Сковороди на занятті з англійської мови робили  екзаменаційні завдання з читання та використання мови, які типові для НМТ тесту. Розбирали нюанси лексики, які допомагають правильно позначити відповідь. Всі завдання присвячені темі "Cooking". Слухачі курсу активно брали участь в обговоренні. 

24/02 п'ятниця 14:40 - 24/02 п'ятниця 15:40

Підготовка до мовного тесту

24 лютого 2023 року, у рамках роботи Освітнього хабу, відбувся семінар для здобувачів вищої освіти з підготовки до мовних тестів. 

Учасники зустрічі повторили граматичний матеріал та активно попрацювали  з практичними завданнями з Оксаною Безкоровайною, доцентом кафедри англійської філології ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

24/02 п'ятниця 14:00 - 24/02 п'ятниця 15:00

Творчі техніки навчання як засіб попередження мовленнєвих порушень у дітей 

24.02.2023 р. у межах освітнього хабу ХНПУ імені  Г.С. Сковороди, доцентом кафедри  теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті, Наталією Смолянюк було проведено вебінар для батьків, вихователів та вчителів початкової школи, що був присвячений використанню творчих технік з метою попередження мовленнєвих порушень у дітей. 

23/02 четвер 15:00 - 16:20

Підготовка до незалежного тестування вчителя початкових класів 

Шановні колеги,  в рамках роботи освітнього хабу ХНПУ імені Г.С. Сковороди розпочалася підготовка вчителів початкових класів до проходження сертифікації педагогічних працівників. 

Тему першої зустрічі, "Партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу", було розкрито спікером Іриною Небитовою, викладачем кафедри початкової і професійної освіти, координатором з виховної роботи факультету початкового навчання.

Встигніть відвідати наступні зустрічі! 

Календар зустрічей 

22/02 середа 14:30 - 15:3022/02 середа 14:30 - 15:30

Зниження рівня тривожності здобувачів загальної середньої освіти засобами арт-терапії в умовах воєнного стану

22 лютого 2023 р. відбувся яскравий вебінар для школярів, який з натхненням провели Людмила Рибалко, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Дар'я Овсюк, здобувачка нашого університету третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.  

Відео вже на ютуб-каналі хабу

Докладніше

Українське суспільство наразі переживає тяжкий період. Воєнний стан в Україні, а також супутні чинники – переїзд, розлука з близькими, втрата відчуття захищеності стають тими психотравмувальними факторами, які з особливою силою впливають на дітей. Рівень ситуаційної та особистісної тривожності підвищується, що призводить до сприйняття навколишній ситуації як дуже загрозливої, робить подолання власного розпачу та нервовості вкрай складними. Проявами цього стають: зниження навчальних досягнень школярів, їхня відстороненість від спілкування з однолітками, незалученість в освітні та позанавчальні активності, згасання інтересу до власного майбутнього. Таким чином, зниження рівня тривожності здобувачів загальної середньої освіти стає важливим завданням психологічної служби та педагогічних працівників закладу освіти.

Перспективним для його вирішення вважаємо використання арт-терапевтичних методів та прийомів. Перевагами арт-терапевтичних засобів зменшення рівня тривожності вбачаємо такі: м’якість впливу на особистість; високий комунікативний потенціал; доступність засобів; вільне самовираження людини через мистецтво, довіра до себе, досвід переживання катарсису; розвиток креативності і активності особистості; висока ресурсність. Крім цього, учні різних вікових груп однаково позитивно сприймають творчій процес, із захопленням творять та представляють результати власної роботи. 

22/02 середа 2023 р.

Профорієнтаційний освітній проєкт «EDUCAMP» Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

Шановні друзі! Ми продовжуємо наші зустрічі в межах профорієнтаційного освітнього проєкту «EDUCAMP», організатором якого виступила кафедра здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології.

22 лютого 2023 року відбулася друга зустріч - інтерактивна лекція "Інтелект на кінчиках пальців ". Спікер: к.мед.н., доцент Луценко Олена Володимирівна

До зустрічі доєдналося понад 35 учасників, серед яких здобувачі освіти, вчителі та випускники факультету, які наразі працюють вчителями у закладах освіти. Протягом зустрічі наші гості дізналися про інтелект, що знаходиться на кінчиках пальців; спробували самостійно виконати деякі вправи та довідалися, яким чином логопед, дефектолог та практичний психолог може використати цей досвід в своїй професійній діяльності.

Зустріч пройшла в дружній теплій атмосфері з побажаннями "До зустрічі в освітньому Educamp".

Нагадуємо, що наш освітній «EDUCAMP» триватиме протягом лютого-травня 2023 року два рази на місяць. Про теми наступних зустрічей ми будемо повідомляти заздалегідь, і Ви зможете обрати ті, які є цікавими саме для Вас!

Телеграм канал

Тут можна відстежувати актуальну інформацію щодо освітнього "EDUCAMP" та отримувати відповіді щодо вступної компанії 2023 року.

Чекаємо на нові цікаві зустрічі!

21/02 вівторок 2023 р.

Дякуємо за генератор!

21 лютого 2023 року отримали генератор безперервного живлення потужністю 5,5 кВт!

Висловлюємо щиру вдячність БФ "Фонду освітніх ініціатив" на чолі з  Антоном Дзюбою, за сприяння в отриманні  генератора для освітнього хабу ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Генератор надалі  буде використано для налагодження безперебійної роботи освітнього хабу.

Дякуємо за готовність допомагати закладам освіти в цей скрутний для України час! Разом до Перемоги! 

16/02 четвер 16:00 - 18/02 субота 12:15 

Цикл підготовки до НМТ 

16 лютого 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Кишковопорожнинні. Плоскі, круглі і кільчасті черви. Молюски. Членистоногі", яке провела Ольга Мухіна, доцент кафедри зоології.

18 лютого 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з математики, англійської, німецької мов та фізики. 

Світлана Гайдамака, викладач кафедри німецької і романської філології, провела зустріч з німецької мови. Учасники мали можливість покращити свої знання та навички у темі "Давальний відмінок та прийменники, що потребують давальний відмінок (Dativ und Präpositionen mit Dativ)".

Дар'я Колода, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської фонетики і граматики, провела зустріч з англійської мови, яку присвячено використанню практичних навичок у типових завданнях з Reading та Use of English. На зустрічі, разом з учасниками, робили завдання множинного вибору, встановлення відповідностей та заповнення пропусків. Розбирали граматичні нюанси різних конструкцій. 

16/02 четвер 17:30 - 16/02 четвер 18:30 

Підготовка до мовного тесту

16 лютого 2023 року, у рамках роботи Освітнього хабу, відбувся семінар для здобувачів вищої освіти з підготовки до мовних тестів. 

Учасники зустрічі ознайомилися з форматом тестування, повторили граматичний матеріал та активно попрацювали  з практичними завданнями. 

До семінару приєдналось більш ніж 50 учасників. Аудиторія була зацікавлена,  змотивована та націлена на результат.

До мети легко йти, коли  є взаємодія, відчувається бажання учасників працювати. Саме така атмосфера панувала під час семінару. 

Тож рухаємося вперед,  до бажаного результату!

09/02 четвер 16:00 - 11/02 субота 12:15 

Марафон підготовки до НМТ - 2023 триває

9 лютого 2023 р. відбулося заняття з Біології на тему "Загальна характеристика тварин. Найпростіші. Губки.", яке провела Ольга Мухіна, доцент кафедри зоології.

11 лютого 2023 року відбулася низка зустрічей, наш суботній марафон! Цього тижня всі бажаючи мали змогу безоплатно покращити свої знання з української, англійської, французької мов та хімії. 

Спікер з української мови Ніна Чернушенко, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті, у рамках підготовки до НМТ розкрила тему фонетики та орфоепії української мови.

06/02 понеділок 13:00 - 06/02 понеділок 14:3

Дистанційне навчання дітей з особливими освітніми потребами: технологія проведення уроку

06 лютого 2023 року, у рамках вектора "Інклюзивна освіта", відбувся семінар для педагогів закладів загальної середньої та спеціальної освіти, батьки дітей з ООП, спікером на якому була Вікторія Коваленко, в.о. завідувача кафедри спеціальної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

На семінарі розглядалися питання організації дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами, схарактеризовано групи освітніх труднощів, надано рекомендації для батьків дітей з особливими освітніми потребами стосовно створення "домашнього освітнього середовища", рекомендації для вчителів та асистентів щодо проведення уроків у синхронному та асинхронному режимах. 

04/02 субота 10:00 - 04/02 субота 12:20 

Цикл підготовки до НМТ 

04 лютого 2023 р. відбулась низка семінарів присвячених підготовці школярів до складання Національного мультипредметного тесту з наступних предметів: математика, фізика, англійська мова, німецька мова та історія України.

Зайняття проходили у дружній атмосфері, спікери активно долучали учасників до виконання корисних вправ та спілкування.


Відео семінарів готові до перегляду на Ютуб каналі Хабу

02/02 четвер 13:00 - 02/02 четвер 14:00 

Освітній хаб ХНПУ відкриває двері

02 лютого 2023 р. в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди розпочав роботу Освітній хаб ХНПУ, метою якого є надання безоплатних освітніх послуг для учнів, батьків, учителів.

Робота хабу розпочалася з практикуму для абітурієнтів "Як вступнику написати мотиваційний лист ", який яскраво і пізнавально провела Лідія Ткаченко, завідувачка кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

До зустрічі долучилися понад 80 учасників. Невдовзі запис зустрічі з'явиться на Ютуб каналі освітнього хабу. Слідкуйте за сайтом та сторінками хабу у соціальних мережах. Відео семінару

Дякуємо всім, хто долучився до цього проєкту та дозволив об'єднати нас усіх у ці непрості часи! Дякуємо Владиславу Склярову (здобувачу бакалаврського рівня вищої освіти 4 року навчання, спеціальності 022 Дизайн, факультету Мистецтв) за допомогу у створенні сайту хабу. 

Колектив нашого університету впевнено тримає стрій і працює заради перемоги України на всіх фронтах!