Новини

І семестр 2023-2024 н.р.

Вересень-Грудень 2023 р.

Корекційно-розвиткові заняття з дітьми з особливими потребами

Упродовж І семестру 2023 – 2024 н.р. в межах роботи Сковорода-хабу та університетської кафедри «Корекційної психопедагогіки та логопедії» в устаткованому укритті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди проведено 48 індивідуальних корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими потребами, учнями першого класу КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА № 2» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.

До проведення занять було залучено 16 здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітніх програм «Логопедія» та «Олігофренопедагогіка».

Під керівництвом д.п.н., доцента, завідувача кафедри спеціальної педагогіки Вікторії Коваленко та старшого викладача кафедри Надії Козачек здобувачам вищої освіти надавались рекомендації щодо діагностики освітніх труднощів дітей, організації та проведення корекційно-розвиткових занять. 

Викладач кафедри спеціальної педагогіки Леся Якуба демонструвала здобувачам технологію проведення обстеження мовленнєвого розвитку дітей, проводила консультації для батьків дітей. Здобувачі мали можливість вивчати передовий педагогічний досвід учителя-дефектолога КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА № 2» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ Світлани Положій.

Така синергія теорії та практики спеціальної освіти дала змогу дітям з особливими освітніми потребами здобути нові знання, уміння й навички, покращити показники їх розвитку та соціалізації, отримати новий позитивний досвід соціальної взаємодії, а здобувачам вищої освіти – отримати унікальний практичний досвід і поринути у світ майбутньої професії.

29/12 п'ятниця 17:00 - 29/12 п'ятниця 18:00

Традиційні українські свята та обряди як елемент виховання сучасної молоді

29 грудня 2023 р. відбулась завершальна лекція доц. кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Солошенко О.М.  циклу «Традиційні українські свята та обряди як елемент виховання сучасної молоді», яка була присвячена темі: «Народна обрядовість як критерій національної ідентичності: виховний аспект». 

В лекції було зазначено, що  український народ має давні родинні обрядові традиції, що розвивалися протягом віків. Вони є провідними критеріями національної   ідентичності українців.  

Традиційне українське родинне обрядове виховання – це історично сформована, вдосконалена система поглядів, ідеалів та засобів батьківсько-материнського впливу на дітей та молодь, спрямованих на формування життєдіяльних особистостей, забезпечення розвитку духовної єдності, наступності і  спадкоємності поколінь.  

23/12 субота 11:00 - 23/12 субота 16:00

Життя під мікроскопом

23 грудня 2023 р. на базі Сковорода-хаб відбулося офлайн-заняття з циклу «STEM-освіта для всіх».

Під час зустрічі на тему: «Життя під мікроскопом» учні декількох шкіл міста мали змогу набути досвіду роботи з мікроскопом, навчитися власноруч виготовляти тимчасові цитологічні препарати і мікроскопіювати постійні препарати.

Спікер, доцент кафедри зоології, Ірина Ликова надала учням можливість поспостерігати в мікроскоп за живими об’єктами, дослідити явище плазмолізу в рослинній клітині та побачити власні клітини епітелію.

Учні з цікавістю обговорювали особливості будови рослинної і тваринної клітини та з цікавістю опанували техніку роботи з мікроскопом.

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

21/12 четвер 16:00 - 21/12 четвер 17:00

Підготовка до НМТ-2024. Біологія

21 грудня 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» Іванна Батюченко, доцент кафедри ботаніки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, вчитель біології,  провели лекцію на тему «Генеративні органи рослин. Запилення, запліднення, поширення».  

Розглянули наступні питання: 

Генеративні органи покритонасінних рослин. Будова квітки: квітконіжка, квітколоже, тичинка, чашолистки, пелюстки, маточка. Функції квітки. Різноманітність квіток (одностатеві та двостатеві, голі, з простою та складною оцвітиною). Формула квітки. Суцвіття. Типи суцвіть. Запилення та його різновиди. Адаптації рослин до способу запилення. Подвійне запліднення у квіткових рослин. Утворення насінини та плоду. Функції насінини та плоду. Будова насінини. Типи плодів. Умови проростання насіння. Поширення плодів, насіння.



Посилання на клас

19/12 вівторок 15:00 - 19/12 вівторок 16:00

Ідентифікація та документування робіт в організації

19 грудня в межах Сковорода-хабу ХНПУ імені Г. С. Сковороди (вектор «Післядипломна освіта і менеджмент») відбувся вебінар доцента кафедри наукових основ управління Ольги Темченко на тему «Ідентифікація та документування робіт в організації». До заходу долучилися керівники, заступники керівників і педагоги закладів освіти різних типів Харківського регіону, м. Рівного, а також ​​студенти та викладачі спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа НАУ ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

Слухачі дізнались про ключові аспекти процесу ідентифікації та документування робіт в організації та стратегії ідентифікації завдань і робітничих процесів задля підвищення продуктивності й удосконалення внутрішньої комунікації. Учасники заходу обговорили структуру, мету та порядок розроблення посадових і робочих інструкцій. Сподіваємося, що засвоєні знання стануть невіддільною частиною професійного арсеналу нинішніх і майбутніх магістрів із менеджменту та документознавців. Усі зареєстровані учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Переглянути цей та інші вебінари можна у відеоальбомі Сковорода-хабу.

Усього впродовж 2023 року вебінари з менеджменту відвідали й отримали сертифікати про підвищення кваліфікації 1530 осіб. Дякуємо за довіру та сподіваємося на нові зустрічі!

16/12 субота 10:00 - 16/12 субота 11:20

Підготовка до НМТ-2024. Математика

16 грудня 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри математики фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди було проведено онлайн-заняття з математики для школярів на тему «Функції. Елементарні функції та їх властивості» з циклу «Підготовка до НМТ. Математика» (спікер - доцент кафедри математики Проскурня О.І.).

Розглянуто поняття функції, класифікацію елементарних функцій та приклади розв'язування задач, які зустрічаються в НМТ з математики. 


До зустрічі долучилися  8 майбутніх вступників.

15/12 п'ятниця 15:00 - 15/12 п'ятниця 16:00

Особливості управління впровадженням освітніх технологій у закладі освіти

15 грудня 2023 р. у рамках роботи вектора «Післядипломна освіта і менеджмент», доцент кафедри наукових основ управління Таліна Хлєбнікова провела вебінар «Особливості управління впровадженням освітніх технологій у закладі освіти».

Мета заходу полягала у висвітленні теоретичних аспектів управління впровадженням педагогічних технологій в освітній процес закладу освіти, удосконалюванні вміння здійснювати контроль якості реалізації педагогічних технологій на основі кваліметричного підходу.

До зустрічі долучилися керівники, заступники керівників, учителі, вихователі, викладачі закладів загальної середньої, фахової передвищої, дошкільної освіти м. Харкова та Харківської області, м. Тернопіль, м. Рівне, Полтавської області. За результатами роботи вебінару його учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації за заявленою темою. 

14/12 четвер 16:00 - 14/12 четвер 17:00

Підготовка до НМТ-2024. Біологія

14 грудня 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» Інта Журавльова,  доцент кафедри ботаніки та Марина Пахуча, аспірантка кафедри зоології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, вчитель біології,  провели лекцію на тему «ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОСЛИН. ТКАНИНИ РОСЛИН. ВЕГЕТАТИВНІ ОРГАНИ РОСЛИН».  

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА КЛІТИНИ РОСЛИН. Основні групи тканин рослин: постійні - покривні (шкірочка, корок), провідні (судини, ситовидні трубки), основні (фотосинтезуюча, запасаюча,  механічна); твірні - верхівкова і бічна. Загальна характеристика рослин. 

ВЕГЕТАТИВНІ ОРГАНИ РОСЛИН: 

Корінь. Види коренів (головний, додаткові, бічні). Коренева система та її типи (стрижнева, мичкувата). Зони кореня та їх функції. Внутрішня будова кореня в зоні кореневих волосків. Видозміни кореня (коренеплоди, бульбокорені, дихальні, опорні, чіпкі, повітряні, корені - присоски). 

Пагін, його будова та основні частини (вузол, міжвузля, листкова пазуха). Типи пагонів. Видозміни пагона: підземні (кореневище, підземна стеблова бульба, цибулина, бульбоцибулина) та надземні (вуса, вусики, надземна стеблова бульба, колючки). Стебло. Внутрішня будова дерев'янистого стебла (серцевина, деревина, камбій, луб, корок, серцевинні промені, річні кільця). 

Брунька - зачатковий пагін. Будова бруньки. Різновиди бруньок за розташуванням на пагоні (верхівкова та бічна/пазушна/), за будовою (вегетативні та генеративні/квіткові/). 

Листок: зовнішня будова (основа листка, черешок, листкова пластинка, прилистки), внутрішня будова (основна тканина- стовпчаста і губчаста, продихи, жилки (деревина, луб), кутикула, шкірочка), функції. Жилкування листків: паралельне, дугове, пальчасте, пірчасте, вильчасте. Листкорозміщення: почергове, супротивне, кільчасте. Видозміни листка (вусики, колючки, лусочки, листки-пастки комахоїдних рослин). 


Посилання на клас

9/12 субота 11:00 - 9/12 субота 12:00

Шкільні демонстрації з фізики та хімії 

9 грудня 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри фізики і хімії фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди проведено відкрите онлайн-заняття з хімії для школярів на тему «Електрохімічні реакції в житті та техніці».

Спікерами заняття стали старший викладач кафедри фізики і хімії Винник Олександр, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Макєєв Сергій.

Під час заняття спікерами були обговорені питання про гальванічні елементи та історію їх створення, електрохімічні джерела живлення: сольові та лужні батарейки, свинцеві та літій-іонні акумулятори, основи їх роботи, явище електролізу та його застосування у хімічному виробництві. Крім цього, проведено лабораторні досліди: створення гальванічного елемента з лимонів та вимірювання його електрорушійної сили, вивчення будови сольових, лужних та літій-іонних джерел живлення, електроліз водних розчинів кухонної солі та калій йодиду.

До заняття долучилися 12 учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти.

9/12 субота 10:00 - 9/12 субота 11:20

Підготовка до НМТ-2024. Історія України

9 грудня 2023 року у рамках співпраці кафедри історії України факультету історії та права ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Сковорода-хабу було проведено онлайн-заняття з історії України для школярів на тему «Українські землі у складі Речі Посполитої в другій половині XVI - в першій половині XVII ст.» з циклу «Підготовка до НМТ. Історія України».

Заняття провела Мартинова Ірина, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України.

До зустрічі долучилися  10 майбутніх вступників.

7/12 четвер 16:00 - 7/12 четвер 17:00

Сучасні процесори

7 грудня 2023 року на базі «Сковорода-хаб» у рамках співпраці кафедри інформатики фізико-математичного факультету було проведено інтерактивну лекцію на тему «Сучасні процесори(CPU)» із циклу заходів «Цифрова грамотність для всіх». Спікерами були доцент кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Андрій Гайдусь та здобувач  вищої освіти 4 курсу спеціальності «Середня освіта (Інформатика)» Андрій Курганський

15 учасників дізналися багато цікавої інформації щодо технологій виробництва сучасних процесорів, переваг та обмежень процесорів окремих видів та відомих виробництв. Жваву доповідь доповнили запитання учасників й професійні відповіді спікерів на них. 

Щиро дякуємо лекторам за цікаве заняття.  

7/12 четвер 16:00 - 7/12 четвер 17:00

Підготовка до НМТ-2024. Біологія

7 грудня 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» Яна Бачинська, доцент кафедри зоології ХНПУ імені Г.С. Сковороди,  провела лекцію на тему «Основи мікробіології. Прокаріоти і віруси».  

Під час лекції розглянули основні питання, такі як: 


Посилання на клас

2/12 субота 10:00 - 2/12 субота 11:20

Підготовка до НМТ-2024. Математика

2 грудня 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри математики фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди було проведено онлайн-заняття з математики для школярів на тему «Планіметричні задачі в тестах НМТ з математики» з циклу «Підготовка до НМТ. Математика» (спікер - доцент кафедри математики Юлія Простакова). 


До зустрічі долучилися  5 майбутніх вступників.

30/11 четвер 17:00 - 30/11 четвер 18:00

Оцінювання вмінь і навичок у різнорівневих групах

30 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена провела п'ятий вебінар серії «Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах» на тему «Оцінювання вмінь і навичок у різнорівневих групах».  На вебінарі було проаналізовано поняття диференційованого оцінювання, розглянуто підходи до оцінювання учнів у багаторівневих групах, типи оцінювання й прийоми, які можна використовувати для проведення діагностичного, формувального й підсумкового оцінювання. 

   До заходу долучилися 16 викладачів, вчителів й здобувачів різних освітніх закладів України.  Дякуємо всім учасникам і сподіваємося на нові зустрічі у наступному семестрі!


30/11 четвер 16:00 - 30/11 четвер 17:00

Підготовка до НМТ-2024. Біологія

30 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» Галина Потапенко, старший викладач кафедри ботаніки,  провела лекцію на тему «Молекулярні процеси у живих системах: реплікація, транскрипція, трансляція».  

Розглянули молекулярні процеси, що відбуваються  у живих системах, а саме: реплікацію, транскрипцію, трансляцію. Звернули увагу на будову та функції нуклеїнових кислот, з’ясували сутність поняття матричного синтезу, розглянули особливість реплікації ДНК: її напівконсервативний характер, механізм, зв'язок з клітинним циклом та роль в передачі генетичної інформації.

З’ясували сутність процесу транскрипції, його характерні риси у порівнянні з реплікацією, особливості регуляції у про еукаріотів, приділили увагу особливостям будови генів еукаріотів, розібрали механізм трансляції, визначили роль мРНК, тРНК і рибосом у біосинтезі білка, а також з’ясували що таке генетичний код та які властивості він має.

Протягом заняття перевіряли свої знання за допомогою тестових завдань, а також розібрали приклади розв’язування задач з даної теми.  


Посилання на клас

29/11 середа 15:00 - 29/11 середа 16:00

Освітні послуги й підвищення кваліфікації для працівників ЗЗСО, ЗДО, ЗДПО, ЗФПО в ІПОМ 

29 листопада 2023 р. у рамках роботи вектора Післядипломна освіта і менеджмент, проведено зустріч із висвітлення пропозицій для проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів, яку організувала професор, Раїса Черновол-Ткаченко, директор Інституту післядипломної освіти і менеджменту

Під час зустрічі 150 учасникам запропонували огляд тематики й змісту близько 5  спецкурсів, по кожному з яких було підготовлено візуальні та відео презентації, презентовано роботу центру STEM-освіти, подано тематику спецкурсів у яких вони можуть взяти участь. 

Цільова аудиторія - керівники освітніх організацій, заступники керівників, педагогічні працівники. 

24/11 п'ятниця 17:00 - 24/11 п'ятниця 18:00

Традиційні українські свята та обряди як елемент виховання сучасної молоді

24 листопада 2023 р. доцент кафедри теорії  і методики викладання суспільно-правових дисциплін  Олена Солошенко на  Сковорода–хаб продовжила цикл лекцій «Традиційні українські свята та обряди як елемент виховання сучасної молоді». На захід завітало понад 20 гостей із  Харкова, Луцька, Дніпра, Чигирина, Чугуєва, Мерефи та інших населених пунктів Харківської області. Важливо, що основна частина слухачів – це вчителі, проте, особливо мотивує, що 20% присутніх – це молодь до 25 років, серед них майже 6% становлять школярі. 

Слухачі ознайомились із третьою темою циклу: «Традиційні українські  свята як джерело національного виховання молоді». Висвітлення теми було зосереджено на аналізі циклу Різдвяних свят, які посідають особливе місце у традиційній культурі  українців. Обряди та звичаї, пов’язані з ними, є надзвичайно давніми,  вони гармонійно поєднують народні та православні складові свята, відображають світогляд, знання та народну мудрість, які  є основою  виховання у молоді родинних цінностей та відповідального ставлення до оточуючого світу.

24/11 п'ятниця 14:30 - 24/11 п'ятниця 15:30

Вимоги та рекомендації щодо написання підручників, посібників та інших методичних матеріалів

У межах проведення педагогічних вікендів 24 листопад 2023 року відбувся вебінар «Вимоги та рекомендації щодо написання підручників, посібників та інших методичних матеріалів». У його ході д.п.н., доц. Тетяна Твердохліб ознайомила присутніх з видами навчальних видань, вимогами до структурних елементів підручників та навчальних посібників, функціями сучасного підручника та проблемами в галузі підручникотворення для вищої школи. Начальник редакційно-видавничого відділу Шаповалова Олена надала роз’яснення щодо процедури публікації видань в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди.

Корисною для слухачів була інформація, якою поділилася зі слухачами д.п.н., проф. Людмила Штефан. Вона здійснила огляд наукових фахових збірок, які публікуються в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, висвітлила вимоги до підготовки та оформлення статей в українські наукові журнали категорій А та Б. 

До зустрічі долучилися 40 учасників

23/11 четвер 17:00 - 23/11 четвер 18:00

Адаптація матеріалів для навчання англійської мови в багаторівневих групах

23 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена провела четвертий вебінар серії «Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах» на тему «Адаптація матеріалів для навчання англійської мови в багаторівневих групах»

До вебінару долучилися 18 викладачів, вчителів й здобувачів різних освітніх закладів України. 

Учасники вебінару проаналізували причини адаптації навчальних матеріалів, принципи адаптації (локалізація, персоналізація, індивідуалізація, контекстуалізація та ін.) й стратегії адаптації (спрощення, редукція, розширення, заміна та ін.), поділилися досвідом адаптації навчальних матеріалів до потреб своїх учнів, а також застосували отримані знання на практиці. Усі учасники виявили активність і зацікавленість.


Лінк на презентацію

23/11 четвер 16:00 - 23/11 четвер 17:00

Особливості  роботи з різними аудиторіями слухачів

23 листопада 2023 року в Сковорода-хабі відбулася лекція-тренінг Ткаченко Лідії Петрівни на тему: «Особливості  роботи з різними аудиторіями слухачів: як досягти успіху». У процесі роботи слухачі ознайомилися з прийомами привертання уваги, методами конструктивної комунікативної взаємодії між ритором і слухачем, опанували прийом «Сканер», що дозволяє схарактеризувати будь-яку незнайому аудиторію, з метою вибору правильної стратегії спілкування. Особливу увагу лекторка приділила маніпулюванням свідомістю слухача, навела приклади, як розпізнати маніпулятора і протидіяти йому. До тренінгу долучилися здобувачі освіти різних рівнів, учителі, молоді науковці. Переконані, що такий формат роботи стане в пригоді всім, хто прагне підвищити свій професійний рівень і збагатити риторичний потенціал. 

До лекції долучилися 42 учасники

23/11 четвер 16:00 - 23/11 четвер 17:00

Підготовка до НМТ-2024. Біологія

23 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» Галина Потапенко, старший викладач кафедри ботаніки  провела лекцію на тему «Генетика. Закони Менделя. Зчеплення та кросинговер. Неалельна взаємодія генів».  

На лекції  розглянули деякі питання, передбачені програмою НМТ з біології, а саме: предмет дослідження генетики як науки, методи генетичних досліджень,  особливості їх застосування,  основні поняття генетики. Розібрали закономірності успадкування, встановлені Г. Менделем, з’ясували сутність аналізуючого схрещування, звернули увагу на множинну дію генів, особливості взаємодії алельних та неалельних генів. 

Розібрали основні положення хромосомної теорії, сутність зчепленого успадкування,  генетичні основи визначення статі у різних груп організмів. Звернули увагу на спадкові захворювання і вади людини, захворювання людини зі спадковою схильністю, їхні причини, сучасні молекулярно-генетичні методи досліджень спадковості людини. 


Посилання на клас

18/11 субота 11:00 - 18/11 субота 12:00

Фізика і техніка

18 листопада 2023 року на базі Сковорода-хаб відбулося офлайн-заняття з циклу «STEM-освіта для всіх».

Під час  зустрічі на тему: «Фізика і техніка» учасники мали можливість взяти участь у цікавих дослідах, які продемонстрували зв'язок фізичної науки і практики.

Спікери (проф. Малець Є.Б. та доц. Сергєєв В.М.) підготували низку демонстраційних дослідів для опанування базових фізичних принципів, які лежать в основі роботи всіх існуючих пристроїв і механізмів створених людиною.

Учасники активно та зосереджено обговорювали можливості використання фізичних законів для удосконалення технологій та розвитку нових винаходів.

Дякуємо спікерам, учасникам та організаторам! 

18/11 субота 10:00 - 18/11 субота 11:20

Підготовка до НМТ-2024. Математика

18 листопада 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри математики фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди було проведено онлайн-заняття з математики для школярів на тему «Рівняння та нерівності» з циклу «Підготовка до НМТ. Математика» (спікер - професор кафедри математики Євген Нелін). 

До зустрічі долучилися  5 майбутніх вступників.

На занятті розглянуто загальні методи розв'язування рівнянь та нерівностей. Лектор презентував спеціальні прийоми розв'язування основних видів рівнянь і нерівностей, таких як: раціональні, ірраціональні, тригонометричні, показникові та логарифмічні. 


Презентація

17/11 п'ятниця 14:30 - 17/11 п'ятниця 15:30

Стандарти вищої освіти

17 листопада 2023 року в межах педагогічних вікендів кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди було прочитано лекцію на тему: «Стандарти вищої освіти. Освітня програма, побудова та оновлення. Навчальна програма, робоча навчальна програма, силабус». Лектор – доктор педагогічних наук, професор Людмила РИБАЛКО

Під час лекції були розглянуті питання, як-от: для чого потрібні стандарти вищої освіти, як відбувається обговорення проєктів Стандартів вищої освіти, які висуваються вимоги до освітньої програми, на основі яких документів слід прописувати компетентності та програмні результати навчання, як правильно складати і оформлювати навчальну програму, робочу навчальну програму силабус. У процесі проведення лекції було використано досвід акредитаційних процесів у ЗВО, наведено приклади із самозвітів гарантів і проєктних груп, проаналізовано недоліки в контексті формування компетентностей і програмних результатів навчання.

Лекцію відвідали 37 учасників освітнього процесу ЗВО, серед яких були декани, заступники деканів, завідувачі кафедр, гаранти, науково-педагогічні працівники. Дискусійним виявилося питання складання силабусу, оскільки  форма, що пропонується для його заповнення, повторює зміст і певним чином оформлення робочої навчальної програми. 

16/11 четвер 17:00 - 16/11 четвер 18:00

Штучний інтелект  в освітній діяльності

16 листопада 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті  ХНПУ імені Г.С.Сковороди проведено майстер-клас із цифрової грамотності на тему «Штучний інтелект  в освітній діяльності».

Спікер: доктор пед.наук, професор, завідувачка кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті  ХНПУ імені Г.С.Сковороди Світлана ДОЦЕНКО. 

До майстер-класу долучилися 20 учасників (викладачі, бакалаври, магістри, аспіранти та вчителі).  


На майстер-класі учасники ознайомилися з поняттями «штучний інтелект», «нейронні мережі», «експертні системи», «машинне навчання».  Навчилися генерують текстові промти для нейромережі, генерувати зображення за допомогою Bing Image Creator, користуватися чат-ботами ChatGPT, Bing AI, Google Bard, Character.AI. 


Майстер-клас пройшов в атмосфері продуктивного спілкування та було високо оцінено учасниками. 

16/11 четвер 17:00 - 16/11 четвер 18:00

Диференціація змісту, процесу й результатів навчання англійської мови

16 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена провела третій вебінар серії «Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах» на тему «Диференціація змісту, процесу й результатів навчання англійської мови»

До вебінару долучилися 23 викладачі, вчителі й здобувачі з різних освітніх закладів України. 

        На вебінарі учасники обговорили різницю між поняттями "Universal Design for Learning", "differentiation" i "scaffolding", а також розглянули стратегії диференціації змісту навчання англійської мови, організації цього процесу й результатів навчання. Захід викликав зацікавленість учасників й отримав схвальні відгуки. 


Лінк на презентацію

11/11 субота 11:00 - 11/11 субота 12:00

Окисно-відновні реакції навколо нас

11 листопада 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри фізики і хімії фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди проведено перше відкрите онлайн-заняття з хімії для школярів на тему «Окисно-відновні реакції навколо нас».

Спікерами заняття стали старший викладач кафедри фізики і хімії Винник Олександр, кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Сидоренко Ольга, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Макєєв Сергій.

Під час заняття спікерами були обговорені питання про окисно-відновні реакції та їх напрямок, іонно-електронний баланс, стандартний електродний потенціал, ряд активності  металів, методи визначення pH, гальванічні елементи. Крім цього, проведено лабораторні досліди: реакція металів з неметалами, витіснення галогенами один одного з солей, взаємодія лужних і лужноземельних металів з водою, витіснення металами один одного з солей,  створення гальванічного елемента, потенціометричне визначення pH.

До заняття долучилися 16 учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти.

10/11 п'ятниця 16:00 - 10/11 п'ятниця 17:00

Відео вебінару

Як зробити вивчення інтегрованого курсу

«Я досліджую світ» ефективним і цікавим

10 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» у рамках проведення циклу зустрічей «Навчальні труднощі у молодших школярів»   відбулося зібрання освітян з теми «Як зробити вивчення інтегрованого курсу «Я досліджую світ» ефективним і цікавим»

Спікер: Старікова Людмила, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій  і спеціальній освіті.

Розглянуто питання: характеристика інтегрованого курсу «Я досліджую світ» - мета, завдання, рівні інтеграції; організація діяльнісного підходу у процесі вивчення на уроках і вдома; проведення спостережень, використання ігор, цікавих вправ на уроках; цікаві домашні завдання.  

До зустрічі долучилися 12 учасників.

10/11 п'ятниця 14:00 - 10/11 п'ятниця 14:40

ЦИФРОВІ  ЗАСТОСУНКИ В  НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКІЙ  РОБОТІ

10 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» професорка кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Тетяна Собченко провела вебінар на тему «ЦИФРОВІ  ЗАСТОСУНКИ В  НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКІЙ  РОБОТІ».  

До вебінару долучилися 20 учасників (вчителі, бакалаври, магістри, аспіранти і 4 викладачі)

У сучасних умовах динамічного розвитку інформаційно-цифрового суспільства достатній рівень інформаційно-цифрової компетентності науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти уможливлює здійснення ефективного пошуку, відбору та аналізу інформації; використання цифрових застосунків для проведення дослідницької діяльності; організації зворотного звязку з  колегами та  учасниками  педагогічних  експериментів; проведення  анкетувань,  опитувань,  спостережень,  моніторингу сучасної візуальної  презентації результатів  дослідження тощо. 

Саме тому вебінар було присвячено актуальній темі «ЦИФРОВІ  ЗАСТОСУНКИ В  НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКІЙ  РОБОТІ». 

Стратегії організації навчання в різнорівневих групах учнів

9 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» у межах «Методичного тижня разом з ХНПУ імені Г.С.Сковороди» доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Чухно Олена провела другий вебінар із циклу  «Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах учнів» на тему «Стратегії організації навчання в різнорівневих групах учнів».  

До вебінару долучилися 29 викладачів, учителів і здобувачів різних освітніх закладів України. 

На вебінарі учасники обговорили підходи до тлумачення поняття «управління класом», поділилися досвідом створення позитивної атмосфери   й ефективного використання часу на занятті, а також ознайомилися з техніками використання різних режимів роботи (індивідуальної, парної, групової, фронтальної) в умовах навчання англійської мови в багаторівневих групах учнів. 

Захід пройшов у доброзичливій творчій атмосфері й отримав схвальні відгуки. 

9/11 четвер 16:00 - 9/11 четвер 17:00

Підготовка до НМТ-2024. Біологія

9 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» аспірантка кафедри зоології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, вчитель біології  Марина Пахуча провела лекцію на тему «Хімічний склад живого».  

На лекції було розглянуто декілька важливих тем з програми НМТ з біології. Розмова йшла про фундаментальні властивості живого та рівні організації життя біологічних систем та їх характерні риси. Надано класифікацію хімічні елементи за їхнім вмістом в організмах. Розглядали біополімери: поняття про їхню будову та конформацію; вуглеводи: моносахариди (рибоза, дезоксирибоза, глюкоза, фруктоза), олігосахариди (сахароза, лактоза), полісахариди (крохмаль, целюлоза, хітин, глікоген). Основні властивості та функції вуглеводів в організмах. Ліпіди (жири, воски, стероїди, фосфоліпіди). Основні властивості та функції ліпідів в організмах. Білки. Амінокислоти як мономери білків. Рівні структурної організації білків. Денатурація і ренатурація білків. Основні біологічні функції білків. Ферменти, їх властивості та принципи функціонування.  

До заняття долучилися  4 учасники.

Бажаємо всім здоров’я!

8/11 середа 16:00 - 8/11 середа 17:00

Відео екскурсії

Стратегії організації навчання в різнорівневих групах учнів

08 листопада 2023 року о 16:00 доктор філософії (PhD) зі спеціальності 103 Науки про Землю, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін і географії Коптєва Тетяна провела віртуальну екскурсію палацом Кенінгу та горою Кременець для школярів, викладачів, здобувачів, батьків та всіх зацікавлених слухачів з циклу «Мандруємо Слобожанщиною разом». 

Тетяна Сергіївна представила відвідувачами загальний огляд, історію і теперішній стан палацу Кенінгу та гори Кременець. 

По завершенню віртуальної екскурсії слухачі охоче ставили питання спікеру, а також надавали схвальні відгуки, це як свідчення, що захід пройшов ефективно та плідно. 

До екскурсії приєднались 11 учасників.

Цикл заходів під егідою «#мандруємо Слобожанщиною разом» відбувається один раз на місяць, детальна інформація знаходиться на сайті хабу. 

Вітаємо Тетяну Сергіївну і бажаємо ще більш корисних та цікавих віртуальних екскурсій!

6/11 понеділок 16:00 - 6/11 понеділок 17:00

Емоційний інтелект. Запорука здоров'я переваги

06 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» доцент кафедри здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Науменко Наталія провела лекцію на тему «Емоційний інтелект. Запорука здоров'я».  

Емоційний інтелект є основою успіху в житті. Але окрім успіху життєвого, є те, що нас хвилює понад усе – це наше здоров’я. Метою лекції було з'ясувати, як наше здоров’я пов’язане з нашим емоційним станом, нашими емоціями та переживаннями і як все це впливає на ефективність нашого життя; що собою являє емоційний інтелект, які його складові та як їх розвивати.

Лекція включала елементи тренінгу, під час якого учасники виконували вправи, спрямовані на формування та вдосконалення власної соціальної компетентності, усвідомлення та аналіз своїх емоцій, їх наслідків та впливу на здоров’я людини, формування навичок використання технік НЛП (нейролінгвістичного програмування), розвиток самомотивації. В ході зустрічі учасники активно взаємодіяли один з одним та брали участь в обговоренні питань теми. До лекції долучилися 20 учасників.

Бажаємо всім здоров’я!

4/11 субота 10:00 - 4/11 субота 11:20

Підготовка до НМТ-2024. Математика

4 листопада 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри математики фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди було проведено перше відкрите онлайн-заняття з математики для школярів на тему «Основні опорні факти планіметрії» з циклу «Підготовка до НМТ. Математика» (спікер - професор кафедри математики Євген Нелін). 

До зустрічі долучилися 10 майбутніх вступників.

В процесі заняття було обговорено особливості розв’язування завдань НМТ за змістовою лінією «Основні опорні факти планіметрії».


Презентація

Відео зустрічі

2/11 четвер 16:00 - 2/11 четвер 17:20

Навчання англійської мови в різнорівневих групах учнів: виклики і переваги

02 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти «Сковорода-хаб» доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Чухно Олена провела перший вебінар із циклу  «Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах учнів» на тему «Навчання англійської мови в різнорівневих групах учнів: виклики і переваги».  У вебінарі взяли участь 28 викладачів, вчителів і здобувачів із різних закладів освіти (Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, Приватного університету «Київська школа економіки», JBSchool, Dubai, Дергачівського ліцею №1 імені Данила Бакуменка та ін.).

Учасники вебінару познайомилися з поняттями «гетерогенна група» й «різнорівнева група», обговорили переваги навчання англійської мови в різнорівневих групах учнів, а також запропонували шляхи розв'язання проблем, що можуть виникнути в умовах навчання у класі, де учні мають різні рівні володіння іноземною мовою. 

Захід надав можливість учасникам поділитися досвідом навчання англійської мови, стимулюючи розвиток їхньої професійної компетентності.

2/11 четвер 16:00 - 2/11 четвер 17:00

Основи Web дизайну. Створення сайту

02 листопада 2023 року відбулося заняття із «Цифрової грамотності для всіх» на тему «Основи Web дизайну. Створення сайту»(спікер Євген Шакуров, викладач кафедри інформатики). Учасники заняття познайомилися із сучасними інструментами веброзробки, оглянули приклади навчальних робіт  із проєктами  сайтів, створеними студентами фізико-математичного факультету під час вивчення інформатичних дисциплін. Особливу увагу було приділено можливостям навчання школярів у сфері вебдизайну. 

Заняття пройшло в атмосфері продуктивного спілкування та викликало схвальні відгуки учасників. До заняття долучилися 15 учасників.

 Запрошуємо всіх до подальшої співпраці! 

30/10 понеділок 15:00 - 30/10 понеділок 16:00

Окремі аспекти роботи спеціального педагога з батьками

30 жовтня 2023 р. викладач кафедри спеціальної педагогіки Леся Якуба на Сковорода–хаб провела освітній вебінар «Окремі аспекти роботи спеціального педагога з батьками: розвиток комунікації дитини з порушеннями інтелектуального розвитку». У заході брали участь педагоги практики інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти Харкова та  області,  здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники ХНПУ ім.Г.С.Сковороди. Під час вебінару були висвітлені питання налагодження взаємодії спеціальних педагогів – дефектологів, логопедів, з батьками, які виховують дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. Основний акцент був зроблений на залученні батьків до корекційно-розвивального процесу з формування комунікативно-мовленнєвої компетентності. Провідна теза вебінару – необхідність та методи налагодження співпраці у сфері розвитку комунікації для підвищення результативності роботи фахівців.  Зацікавленість у темі вебінару виявили 26 учасників.

27/10 п'ятниця 17:00 - 27/10 п'ятниця 18:00

Традиційні українські свята та обряди як елемент виховання сучасної молоді

27 жовтня 2023 р. доцент кафедри теорії  і методики викладання суспільно-правових дисциплін  Олена Солошенко на  Сковорода–хаб продовжила цикл лекцій «Традиційні українські свята та обряди як елемент виховання сучасної молоді». На захід завітало понад 20 гостей із  Харкова, Луцька, Дніпра, Чигирина, Чугуєва, Мерефи та інших населених пунктів Харківської області. Важливо, що основна частина слухачів – це вчителі, проте, особливо мотивує, що 20% присутніх – це молодь до 25 років, серед них майже 6% становлять школярі. Слухачі ознайомились із другою темою циклу: «Український народний  календар: витоки національного виховання». Провідна теза лекції  - важливість та актуальність використання народних традицій, знань та умінь, які відображені у народному календарі, як досвід минулих поколінь українців, для організації національно-патріотичного виховання молоді. Даний захід мав і профорієнтаційне спрямування. Серед гостей були школярі, які ставили питання і брали активну участь в обговоренні проблем лекції. Сподіваємося, що і наступні теми циклу будуть цікаві відвідувачам Сковорода-хаб. 

26/10 четвер 15:00 - 26/10 четвер 16:00

Управління інноваційною діяльністю 

26 жовтня в межах Сковорода-хабу ХНПУ імені Г. С. Сковороди для керівних кадрів освітніх організацій, професор кафедри наукових основ управління, Олександра Мармаза провела вебінар «Управління інноваційною діяльністю в закладі освіти». До обговорення зазначеної проблеми долучилися майже 200 керівників та їх заступників закладів освіти Харківського регіону. 

Доступно та професійно спікерка висвітлила питання інноваційної діяльності як засобу розвитку закладу освіти, наголосила на необхідності використання системного підходу до управління інноваціями, розкрила питання формування готовності педагогів до інноваційної діяльності. Учасники заходу отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. 

21/10 субота 11:00 - 21/10 субота 12:00

Фізика навколо нас

21 жовтня 2023 року відбулося перше офлайн-заняття на тему «Фізика навколо нас» з циклу «STEM-освіта для всіх». Спікер професор Євген Малець, координатор професор Наталія Пономарьова, співорганізатор Віталій Меренков здобувач, група 1Ф. 

Учасникам заняття було презентовано низку інтерактивних дослідів із застосування фізики у повсякденному житті та обговорено основні фізичні закони та закономірності, на яких воно ґрунтується. 

Особливий інтерес учасників викликали досліди щодо руху тіл, застосування сил, властивостей рідин та повітря, електричного струму тощо. 

Всі учасники (у тому числі присутні батьки) були залучені до обговорення, виявили активність та зацікавленість. 

Дякуємо учасникам та організаторам! 

Запрошуємо до співпраці! 

21/10 субота 10:00 - 21/10 субота 11:20

Підготовка до НМТ-2024. Математика

21 жовтня 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри математики фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди було проведено перше відкрите онлайн-заняття з математики для школярів на тему «Числа і вирази» з циклу «Підготовка до НМТ. Математика» (спікер - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики Оксана Штонда). 

До зустрічі долучилися 11 майбутніх вступників.

В процесі заняття було обговорено особливості розв’язування завдань НМТ за змістовою лінією «Числа і вирази».


Відео зустрічі

19/10 четвер 17:00 - 19/10 четвер 18:00

Техніка безпеки при дистанційному навчанні

19 жовтня 2023 року відбувся перший майстер-клас з циклу «Цифрова освіта для всіх» на тему «Техніка безпеки при дистанційному навчанні».

Зустріч була проведена Володимиром Москаленком, доцентом кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті факультету дошкільної освіти та пов'язана із трьома напрямами особистої безпеки при навчанні в онлайн режимі. Презентація зустрічі

Надані рекомендації щодо збереження фізичного та психічного здоров'я, працездатності персональних засобів навчання та забезпечення особистого спілкування. 

До заняття долучилися 7 учасників.

14/10 субота 11:00 - 14/10 субота 12:00

Експериментальне вивчення фізико-хімічних властивостей розчинів

14 жовтня 2023 року у рамках освітнього простору «Сковорода-хаб» на базі кафедри фізики і хімії фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди проведено перше відкрите онлайн-заняття з хімії для школярів на тему «Експериментальне вивчення фізико-хімічних властивостей розчинів».

Спікерами заняття стали старший викладач кафедри фізики і хімії Винник Олександр, кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Сидоренко Ольга, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Макєєв Сергій.

Під час заняття спікерами були обговорені питання про класифікацію розчинів за величиною частинок та агрегатним станом, властивості розчинів та фізико-хімічні явища, що виникають при утворенні розчину, розчинність речовин, воду як полярний розчинник, електролітичну дисоціацію, класифікацію речовин за електропровідністю, сильні та слабкі електроліти, водневий показник pH, індикатори, кристалогідрати. Крім цього, проведено лабораторні досліди: відмінності в оптичних властивостях істинних та колоїдних розчинів, вплив розчинника та розчиненої речовини на властивості розчину, виділення та поглинання тепла при розчиненні речовин, зміна об'єму при розчиненні, кристалізація пересиченого розчину, електропровідність розчинів, зміна кольору індикаторів при зміні pH розчину, розклад та утворення кристалогідратів.

До заняття долучилися 16 учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти.

11/10 середа 16:00 - 11/10 середа 17:00

Створення та діяльність шкільного історико-краєзнавчого музею

11 жовтня 2023 року о 16:00 доктор філософії (PhD) зі спеціальності 103 Науки про Землю, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін і географії Коптєва Тетяна провела віртуальну екскурсію Кицівською пустелею та Крейдяними горами для школярів, викладачів, здобувачів, батьків та всіх зацікавлених слухачів. 

Тетяна Сергіївна представила відвідувачами загальну характеристику, історію формування, геологічну будову, флору і фауна, а також туристичну цінність Кицівської пустелі та Крейдяних гір. 

До заходу доєднався 21 учасник. По завершенню слухачі охоче ставити питання спікеру, тому захід пройшов ефективно та плідно. Також цикл заходів під егідою #МандруємоСлобожанщиноюРазом відбувається один раз на місяць, детальна інформація знаходиться на сайті хабу.

6/10 п'ятниця 15:00 - 6/10 п'ятниця 16:00

Створення та діяльність шкільного історико-краєзнавчого музею

6 жовтня 2023 року в рамках надання освітніх послуг для студентів, аспірантів, викладачів, музеєзнавців, краєзнавців-аматорів та усіх, хто цікавиться музеєзнавчою тематикою в ХНПУ імені Г.С. Сковороди, на майданчику Сковорода-хаб кандидатом історичних наук, доцентом, доцентом кафедри всесвітньої історії Трубчаніновим Миколою проведено методичний вебінар ‒ інструктивну презентацію на тему «Створення та діяльність шкільного історико-краєзнавчого музею».

Спікер було розкрив структуру організації та створення шкільного краєзнавчого музею в Україні з моменту набуття незалежності до початку відкритої агресії з боку російської федерації. В межах обговорення даної проблематики порушив питання про особливості організації шкільного краєзнавчого музею в структурі реформування місцевого самоврядування (децентралізації громад) та передачі фінансування на рівень громад і подальшу долю шкільних краєзнавчих музеїв в структурі МОН України. 

Захід зібрав 20 учасників, які звернули увагу на підготовку та сертифікацію музеїв закладів освіти при МОН України та їх подальшу можливість залучення до освітнього процесу в умовах НУШ. 

5/10 четвер 16:00 - 5/10 середа 17:00

Можливості створення ігрових мобільних додатків в середовищі AppInventor

5 жовтня 2023 року в рамках Сковорода-хаб відбулося перше у навчальному році заняття з Цифрової грамотності - проєкту Сковорода-хаб від кафедри інформатики фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди.  

Спікерами заняття стали завідувачка кафедри інформатики, д.п.н., професор Надія Олефіренко та старша викладачка кафедри інформатики Людмила Остапенко.

Учасники обговорили можливості створення ігрових мобільних додатків в середовищі AppInventor. Зауважимо на велику зацікавленість учасників та їх активність на занятті.  

До зустрічі долучилися близько 30  учасників. 

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам! 

Відеозапис буде розміщено на сторінках Сковорода-хаб - завітайте!

4/10 середа 11:20 - 4/10 середа 12:40

Еволюція музичних технологій: 

від традицій до інновацій

4 жовтня 2023 р. у межах діяльності освітнього простору «Сковорода-хаб» відбулося відкрите заняття на тему «Еволюція музичних технологій: від традицій до інновацій» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету мистецтв. Лектор, доктор філософії, доцент кафедри музичного мистецтва Данилюк Микола, з наглядністю та детальністю розкрив тему, використовуючи презентацію з 55 слайдів. Ця візуальна підтримка дозволила слухачам глибше зануритися в історію музичних технологій, розуміючи кожен етап її розвитку.

У рамках лекції курсу «Сучасні музично-інформаційні технології у мистецькій освіті» було розглянуто шлях еволюції музичних технологій, від первісних інструментів до сучасних цифрових рішень. Основний акцент було зроблено на впливі технологічних змін на музичну культуру та освіту. Лекція була розподілена на три частини:

Захід зібрав близько 20 учасників, включаючи науково-педагогічних працівників кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв та інших підрозділів університету, а також здобувачів вищої освіти різних рівнів. Учасники мали можливість не тільки поглибити свої знання у галузі музичних технологій, але й отримати відповіді на актуальні питання, дізнатися про можливості, які відкривають сучасні технології для розширення творчих обріїв та підвищення якості музичної освіти. Захід сприяв конструктивному діалогу та обміну досвідом між учасниками, стимулюючи розвиток професійних знань та навичок у галузі музичної освіти та технологій.

29/09 п'ятниця 17:00 - 29/09 п'ятниця 18:00

Традиційні свята та обряди як елементи  виховання сучасної молоді

29 вересня 2023 року у рамках співпраці «Сковорода-хаб» регіонального центру змішаної освіти на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди доцентом кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, Оленою Солошенко  була проведена перша лекція із циклу «Традиційні свята та обряди як елементи  виховання сучасної молоді».

Слухачі мали можливість переконатися у важливості ґрунтування виховання на народних традиціях та обрядах, що обумовлює любов до України, шанобливе ставлення до родини, повагу до народних традицій і звичаїв та цінностей українського народу, що є важливими складовими національної ідентичності.  До зустрічі долучилися 16 учасників.

29/09 п'ятниця 16:00 - 29/09 п'ятниця 17:00

Подолання сучасних викликів і випробувань у викладанні історії

29 вересня 2023 року на базі «Сковорода-хаб» регіонального центру змішаної освіти на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди кандидатом історичних наук, доцентом кафедри всесвітньої історії Місостовим Тотразом Юрійовичем була проведена презентація навчально-методичного центру факультету історії і права «Подолання сучасних викликів і випробувань у викладанні історії (з досвіду роботи навчально-методичного центру факультету історії і права ХНПУ імені Г.С. Сковороди)». 

Спікером подана інформація про історію розвитку навчально-методичного центру, основні завдання та напрями його діяльності, співробітництво з освітянами Харківщини та інших регіонів України, іноземними методистами. Особливу увагу Місостов Т.Ю. приділив запровадженому на базі центру в минулому навчальному році циклі методичних вебінарів-практикумів «Нові підходи у викладанні історії, правознавства, громадянської освіти та географії», спікерами яких виступали досвідчені вчителі-методисти, директори ЗЗСО, закордонні освітяни, науково-педагогічні працівники факультету історії і права. По закінченню доповіді учасники заходу поставили чисельні питання стосовно організації майбутніх методичних вебінарів і співробітництва центру з освітніми закладами. 

У заході взяли участь понад 20 учасників (науково-педагогічні працівники факультету історії і права та інших структурних підрозділів ХНПУ імені Г.С. Сковороди, вчителі закладів середньої освіти та викладачі закладів фахової передвищої освіти Харкова та Харківської області, здобувачі вищої освіти різних рівнів). 

21/09 четвер 15:00 - 21/09 четвер 15:45

Ефективна комунікація керівника освітньої організації

21 вересня 2023 р. у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди Сковорода-хаб стартував у новому навчальному році.

Роботу хабу розпочав вебінар з менеджменту на тему «Ефективна комунікація керівника освітньої організації», який яскраво і пізнавально провела Олена Гречаник, завідувачка кафедри наукових основ управління, інституту післядипломної освіти і менеджменту.

Під час вебінару розглянули вимоги до проведення ділових нарад і зборів, з'ясували, як можна визначати ефективність ділових комунікацій, обговорювали публічний виступ як форму соціальної комунікації. 

До зустрічі долучилися 170 учасників. Невдовзі запис зустрічі з'явиться на Ютуб каналі освітнього хабу. Слідкуйте за сайтом та сторінками хабу у соціальних мережах. 

Колектив нашого університету впевнено тримає стрій і працює заради перемоги України на всіх фронтах!