Співпраця

12 лютого 2019 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся круглий стіл “Децентралізація: економічні аспекти (досвід Словаччини)”. Головним доповідачем був громадський діяч, економіст та підприємець зі Словаччини Ян Голодняк. Захід ініціювала професор кафедри політекономії Лариса  Яковенко. Активну участь у роботі зібрання взяв науково-педагогічний колектив кафедри на чолі із завідувачем, доцентом Сергієм Степаненком. На зустрічі також були присутні декан фізико-математичного факультету, доцент Юрій Москаленко, голова наукової комісії університету, професор Світлана Яланська, начальник відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Ірина  Когут, голова Ради молодих вчених університету Руслана Шрамко, директор бібліотеки Валентина Орєхова, викладачі та студенти.

Зі вступним словом до присутніх звернулась професор Лариса Яковенко. У своєму виступі вона наголосила на важливості налагодження міжнародних зв’язків з метою ознайомлення та запозичення європейського досвіду проведення соціально-економічних реформ, зокрема, реформи децентралізації (http://surl.li/ewuxu) .


7-10 жовтня 2021 р. завідувач кафедри політекономії Сергій Степаненко, доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Андрій Петрушов, а також студенти спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 051 Економіка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли участь у реалізації проєкту «Музейна квест-майстерня для молоді з інвалідністю» у рамках програми «Активні громадяни» Британської Ради (British Council) в Україні.

Організатор проєкту – ГО «Клуб економістів». Його представниця Ніна Кузьменко – зовнішній стейкголдер освітньо-професійних програм «Економіка» для підготовки бакалаврів та магістрів у нашому університеті. Зазначимо, ПНПУ імені В. Г. Короленка як організація-партнер в особі Сергія Степаненка надавав організаційну, науково-консультаційну та методичну підтримку проєкту. Організаційну підтримку проєкту також забезпечували ГО «Спілка жінок Полтавщини», ГО «Рівновага-плюс», Полтавська загальноосвітня школа-інтернат для глухих дітей.

 


Співпраця викладачів кафедри політекономії з Національним банком України

Національний банк України як член Міжнародної мережі фінансової освіти при Організації економічного співробітництва та розвитку і член міжнародної робочої групи Global Money Week здійснював координацію кампанії з підвищення фінансової обізнаності молоді – «Всесвітній тиждень грошей» (Global Money Weeek 2021) на національному рівні.

У міжнародні кампанії цьогоріч взяли участь 68 закладів вищої освіти, серед яких і Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.

Заходи для студентів освітньої програми «Економіка» та інших освітніх програм організували і провели 22–28 березня 2021 р. викладачі кафедри політекономії Сергій Степаненко, Тетяна Непокупна, Борис Шевченко.


Студенти і викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли активну участь у заходах акції «Смілива гривня», організатором і модератором яких став колектив кафедри політекономії. Усі зібрані кошти було перераховано на спецрахунок Нацбанку України, відкритий для потреб сил оборони України.

У цілому в країні завдяки благодійній акції Національного банку України «Смілива гривня» на потреби Збройних сил вдалось зібрати майже 5 мільйонів гривень. Під час збору, який тривав з 1 серпня по 31 жовтня, на потреби армії збирали монети. Кожен міг передати для допомоги українським військовим монети номіналом 10, 50 копійок та 1, 2, 5, 10 гривень. Участь у акції взяли 2 573 навчальні заклади з усіх куточків України.

За активну участь у всеукраїнській благодійній акції «Смілива гривня», підтримку Збройних Сил України, високу громадянську позицію, патріотизм і вагомий вклад у наближення перемоги університет нагороджений почесною грамотою Національного Банку Украйни.


Ректорка Університету Марина Гриньова та викладачі кафедри політекономії взяли участь у засіданні Координаційної ради та робочої групи з розробки Стратегії розвитку Полтавської міської територіальної громади

23 лютого 2023 р. у сесійній залі Полтавської міської ради відбулося перше засідання Координаційної ради та робочої групи з розробки Стратегії розвитку Полтавської міської територіальної громади до 2027 р.

З метою забезпечення сталого розвитку Полтавської міської територіальної громади на період 2023–2027 рр. розпорядженням міського голови Олександра Мамая було утворено Координаційну раду з розробки Стратегії розвитку Полтавської міської територіальної громади до 2027 р., в яку увійшла ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, та робочу групу з розробки проєкту Стратегії розвитку Полтавської міської територіальної громади до 2027 р., до якої включено першого проректора Олексія Гуру, завідувача кафедри політекономії Сергія Степаненка, доцентів кафедри політекономії Бориса Шевченка та Тетяну Непокупну.