Новини

Триває робота викладачів кафедри політекономії у складі робочої групи з розробки Стратегії розвитку Полтавської територіальної громади до 2027 року


У середу, 29.03.2023 р., відбулося засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Полтавської міської територіальної громади до 2027 року, в якому взяли участь викладачі кафедри політекономії: завідувач кафедри, доцент Сергій Степаненко, доценти кафедри Борис Шевченко та Тетяна Непокупна.

На чолі з експертом ПРООН Оленою Нижник було обговорено матеріали поглибленого аналізу за окремимисферами для визначення поточного профілю громади.

Далі робота членів робочої групи проходила у міні-групах з розроблення PESTEL-аналізу Полтавської територіальноїгромади з наступним представленням результатів та узагальненням напрацювань.

Після розробки PESTEL-аналізуробота в міні-групах продовжилась над опрацюванням матеріалу дляSWOT-аналізу Полтавської територіальноїгромади, після чого відбуло представлення результатів роботи в міні-групах, узагальнення напрацюваньекспертом ПРООН Оленою Нижник.

Після підведення підсумків роботи, запланували наступне засідання робочої групи.



Робота експертної акредитаційної комісії на факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки

З 22 до 24 березня 2023 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка розпочне роботу у віддаленому (дистанційному) режимі експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проведення акредитаційної експертизи за спеціальністю «051 Економіка» освітньої програми «Економіка»  за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти з використанням технічних засобів відеозв’язку.

Відповідно до наказу № 482-Е від 9 березня 2023 р. до складу експертної групи ввійшли:

ДОРОНІНА Ольга Анатоліївна, доктор економічних наук (Донецький національний університет імені Василя Стуса) керівник експертної групи;

ШУБАЛИЙ Олександр Михайлович, доктор економічних наук (Луцький національний технічний університет);

НІКОЛАЄВ Дмитро Петрович (Державний університет «Одеська політехніка», здобувач вищої освіти)..

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за покликанням.

Звертаємо увагу, що згідно з програмою роботи експертної групи 22 березня 2023 р. о 15.00 заплановано відкриту зустріч, куди запрошуються всі охочі учасники освітнього процесу.

Зустріч відбуватиметься на платформі Zoom. Підключитися до конференції можна за покликанням:

https://us04web.zoom.us/j/71242384920?pwd=muz3ldfsWfEuePvBawT4ybR0b1Dbhv.1

Ідентифікатор конференції:: 712 4238 4920

Пароль: 2023


Викладачі і студенти кафедри політекономії підвели підсумки заходів проєкту «Студії соціального підприємництва – від ідеї до змін у громаді»

 

Викладачі і студенти кафедри політекономії підвели підсумки заходів проекту «Студії соціального підприємництва – від ідеї до змін у громаді», який стартував у лютому 2022 р.

Проєкт реалізовувався як складова програми «Активні Громадяни» Британської Ради, що втілюється у життя через діяльність ГС «Асоціація Активних Громадян» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Метою проекту є підвищення підприємницької обізнаності молоді 16-25 років Полтавської, Рівненської, Харківської областей, у тому числі – молоді з особливими потребами, ВПО та членів їх сімей, із числа соціально вразливих верств населення, шляхом організації інклюзивного навчання із соціального підприємництва для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, самозайнятості та працевлаштування.

Студенти спеціальності 051 Економіка Єлизавета Щербина, Віта Сухорада, Анастасія Щербина, Владислав Долгов стали активними учасниками і авторами підприємницьких ідей які були згенеровані і оцінені підчас проведення:

– професійно орієнтованих тренінгів із соціального підприємництва;

– активної командної роботи над обраною бізнес-ідеєю;

–  спілкування з менторами;

– презентації бізнес-ідеї під час пітчингу;

Викладачі кафедри були представлені як члени команди-організаторів і медіаторів проекту – у особі завідувача кафедри доцента Сергія Степаненка та як тренери проекту – доцентів Тетяни Непокупної і Бориса Шевченко.

Проведені викладачами тренінги «Тимбілдинг в соціальному бізнесі», «Маркетинг і рекламно-інформаційні технології», «Файндрейзинг і партнерство» викликали активний інтерес до тем та спонукали учасників проєкту «Студії соціального підприємництва: від ідеї до громади» до жвавого обговорення. Учасники та учасниці проєкту спільно з тренерами дослідили успішні практики соціального підприємництва у громадах; критично проаналізували потенційні перешкоди/загрози їх розвитку в Україні; набули навичок з визначення соціально гострих проблем громад та окреслили напрями їх вирішення через створення якісного продукту / послуги соціального бізнесу; розкрили соціальну складову підприємницького потенціалу учасників тренінгу.

Полтавський педагогічний університет імені В. Г. Короленка став партнером з підтримки проєкту.

Більше детальної інформації можна знайти за адресою у соцмережах:

https://www.facebook.com/Studiorum22